Osamelý jazdec

• Česko Osamělý jezdec (viac)

Čo všetko sa prihodilo, než sa mladý prokurátor John Reid ocitol mimo zákona a stal sa legendárnym hrdinom Divokého západu ako samozvaný pomstiteľ Osamelý jazdec? To všetko nám prezradí indiánsky bojovník Tonto, ktorý bol očitým svedkom udalostí v Texase v roku 1869 a Reidovým sprievodcom. Texaskí rangeri so šerifom a prokurátorom prenasledujú bandu zločincov Butcha Cavendisha. V kaňone padnú vďaka zradcovi do pasce a v prestrelke s banditami všetci zahynú. Keď svojrázny indiánsky bojovník Tonto pochováva mŕtvych, v plytkom hrobe sa zrazu preberie mladý okresný prokurátor John Reid, ktorý ako jediný zo skupiny mužov zákona prežil. V jeho zmŕtvychvstaní sú možno aj čary ducha Tontovho bieleho koňa, ktorý Johna zachránil, aby indiánovi pomohol dokončiť jeho misiu a potrestať dávnych vrahov kmeňa Komančov. Vďaka Tontovi sa John Reid už onedlho stane veľkou legendou a ako maskovaný Osamelý jazdec, nezmieriteľný ochranca spravodlivosti na bielom koni, sa preslávi po celom Divokom západe. Ale prečo sa mladý právnik rozhodol prejsť na druhú stranu zákona, aby mohol vlastnoručne trestať bezbrehé zlo v krajine? Indiánsky bojovník Tonto sa s nami podelí o doteraz nevypovedané príbehy, ktoré objasňujú, prečo sa tak stalo a muž zákona sa prerodil na samozvaného pomstiteľa. Budeme svedkami ich spoločných dobrodružstiev a humorných nezhôd, ktoré musia oba rozpačití hrdinovia spočiatku prekonať, aby napokon dokázali bok po boku bojovať s ľudskou chamtivosťou a korupciou a potrestali zločincov. (TV JOJ)

Alpha69

No, očekávání od tohohle filmu byla docela velká, výsledek zrovna nepotěšil. Kvalitativně to odpovídá prvním Pirátům z Karibiku. Celkově to je vlastně nic moc film, kterému pomáhá humor Johnyho Deppa a díky tomu dosáhne i na lepší průměr. Piráty jsem i přes jejich pochybnou kvalitu viděla třikrát... ()

Dracconnis

Výborný film, na který bych šel ještě jednou, dobré obsazení, zajímavý příběh ze kterého je trochu cítit Piráty z Karibiku (se kterýma se i tak nemůže rovnat). I když je příběh zajímavý, mohl být o trošku kratší, protože je až moc prodloužený a pár místy nudný. Jinak nemám, co filmu vytknout, až na ty zabijácké králíky, (z učiva o hlodavcích, si sice moc nepamatuji, ale pokud vím, králíci tak krvelační nejsou). O původním seriálu nic nevím, viděl jsem jen pár obrázků na internetu, ale Tonto vypadá zajímavěji, než jeho předchozí verze, která připomínala Vinnetoua. Dobrý film, ve kterém byly vše, co je možné vidět ve westernech, (od přepadení vlaku, až po přestřelku na něm), ale chybí tu známí dobrý pistolnický souboj mezi dvěma očima v pravé poledne. Dobrý film, ale o druhém díle by bylo lepší nepřemýšlet. ()

M.a.r.v.i.n

čekal sem na "pořádný" western ...dostal sem jen výsměch - závěrečná přestřelku z vlaku do vlaku - z toho mi bylo trapně celkově zklamání 3*** žádná velkolepost se nekonala ani v hereckých výkonech. ()

Mach Tom

Osamělý jezdec se od začátku tváří jako klasický western, tedy jenom se tváří. Děj je tu předkládán na základě vyprávění asi stoletého Tonta. Tuto dějovou linii bych vymazal, protože se režisér chtěl asi pokusit o jakýsi humor, který zde však moc nefunguje. Pro film to má rušivý element a trochu to prodlužuje už tak dlouhý film. Klasický western vypráví dlouze příběh, který uvede akce a je zakončen další velkou akcí, která film uzavírá. Tady tomu není jinak a i když si to tady ostatní nepřipouštějí, tak by to fungovalo ještě méně. Tu a tam je vložen humorná vsuvka, kterých tam však mělo být víc. V tom se ten film zastavil na půl cesty. Není jasné, jestli to je komedie, western a nebo film o super hrdinovy, který se moc super nechová. Přesto mu dávám čtyři hvězdičky, protože Depp byl skvělý a bez něj by ten film propadl úplně. Jediný moment který my připomněl Piráty z Karibiku byla scéna z žebříkem při honičce vlaků na konci. Jinak Depp hrál indiána, který se honil za vlastní pomstou. A musíme si přiznat, že Westerny jsou již dnes na okraji filmového zájmu, zatím takřka vše co se pokoušelo pozvednout tento žánr z popela většinou selhal. Osamělý jezdec asi nepozvedne žánr, jako Piráti pirátské filmy, ale podle mě ani neurazí a jen divák si musí udělat názor jestli se mu film líbil a nebo ne. ()

alex.0

Na western moc nejsem a tady se ani moc o klasický western moc nejedná. Je to spíše opravdu akční komedie z divokého západu. Johny Depp opět odvedl svoji roli bezchybně a nechává tak svoje herecké kolegy za sebou. Nicméně jeho parťák také herecky nezapadl a tak se můžete těšit na pěkný odpočinkový film. Mých 80% je opravdu zasloužených! ()

Milabusek

Tento film jsem si hned oblíbyl kydž jsem viděl trailer a vědel jsem že to bude pecka. a to co jsem od toho očekával jse mi nesplňilo. Splňilo jse mi to hned dvakrát tak tolik. Má poměrně dost akčních scén a smál jsme se od začátku do konce. Soundtrack ke konci jse tam opravdu hodil (kdo neviděl nepochopí). Tonto mi dal pocit, že koukám na nové pokrčování Piratů z Karibiku akorát kdyby jse natáčel v jiné době ( nebo jak to nazvat ). Film byl opravdu příjemný s vůní divokého západu ( a hlavně hrál tam Johny Deep). Jestly bude dvojka tak bez přemýšlení jdu na ni. A všem fanouškům Pirátu z Karibiku a Johnyhn Deepa můžu jedině doporučit. 90% ()

mirec2211

Odolával som sa pozrieť Osamelého jazdca, po dlhom váhaní som tak učinil a podľa predpokladu ma to sklamalo. Nešlo o nič iné ako o Pirátov z Karibiku, len v inom prostredí. Nezmyselné dialógy, i keď miestami úsmevné, nepochopiteľne natiahnutý film na 150 minút. Dalo sa to rozhodne kratšie urobiť. A keď už je to tak natiahnuté, tak som očakával väčšiu kvalitu. Samozrejme, o zázračnom koňovi pohybujúcom po strechách sa nebudem vyjadrovať, ale občas som si zaspomínal na lietajúceho psa Falca. U mňa 2 hviezdy. Žiadna sláva. ()

lupik84

Propadák? Mně se to líbilo natolik, že když se mě někdo zeptá jak, tak mu řeknu, že jsem tenhle rok lepší film neviděl. Nechápu, proč to lidi označují za propadák. Johnny je výbornej, má dobrý vtipy a s postavou je sžitej. Styl mně přijde jak podle komiksu a ne jako western, tím to možná bude. Je to kopírák pirátu, ale to mně neva, dokonce jsem i rád. Filmy těchto stylů můžu kdykoliv. Děkuji za zábavu :-) ()

AnniBella

Pro mě dokonalý, nečekaně namixovaný, střelený a retardovaný! Z Johnnyho padá jedna hláška za druhou. Při podhledu na nádherného Armieho Hammera já padám( ne, že by byl hezčí než Johnny). A samozřejmě nejvíce jsem se těšila na Helenu, která je tak dokonalá i v té nejmenší roli , která tam byla( to byla jediná věc, kterou mě Osamělý jezdec naštval-hlavně, že visí na všech plakátech a já si jí na plátně můžu užít jen možná 7 nebo 8 nádherných minut). PROSTĚ SI FILM UŽÍVEJTE,POZOR NA KRÁLÍKY A KRMTE MRTVÝ PTÁKY :D Ps: Dostala mě Helenina noha-dokonalá hračička! ()

Simbo

The Lone Captain Obvious uprostřed světa, kde se postavy náhle objevují všude, kde jich je zrovna potřeba, aniž by někdo vysvětlil, jak se tam vlastně dostaly (a hlavně mohly dostat). Skutečně bolestný zážitek - hvězdu dávám za Koně. ()

hajner

Slušne podceňovaný a celkom určite pokračovaním nepokaziteľný film. Kritikov síce rozdupaný a sčasti s nimi súhlasím iba kôli rozpočtu 350 milónov začo? Nebolo to extrémne pretrikované. ()

kakttus

Ohraný Johny Depp je jediný tahák, s poněkud zpuchřelým lanem. Jack Sparrow se chytře namaskoval a vyrazil na pevninu, zahrát si na pošahaného indiána. Černou perlu vyměnil za bílého koně a jal se zaučovat nováčky v užitečném umění, jak vypadat jako trouba. Scény, které jsou vtipné (krmení havrana, "výměnný obchod") zanikají ve snaze dodat celému příběhu jakousi emoční hloubku, která tam pasuje asi stejně, jako Deppovi role normálního člověka. Zklamání. ()

Jessiefox

No nebýt té závěrečné akce s vlakem, bylo by to za tři. Chvílemi zábava, ale jinak děsná nuda a navíc dlouhé jak týden přes výplatou. Příjemný rozjezd nám náhle zpomalil a pak jsme jen čekali na závěrečnou likvidaci padouchů. Jo mít to stejné grády po celý film, tak by to byl odvaz za pět hvězdiček, ale takhle... škoda. ()

bedsore

Vcelku příjemný filmový zážítek, až na ten neskutečně překombinovanej a natahovanej konec. Nicméně Tonto a Kemosabe si celkem padli do noty. ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

03.03.2021

Gore Verbinski (Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly) natočil svůj poslední film v roce 2016, Lék na život stál nějakých 40 milionů dolarů a v kinech vydělal 26. Ještě předtím stál režisér za… (viac)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády