Osamelý jazdec

• Česko Osamělý jezdec (viac)

Čo všetko sa prihodilo, než sa mladý prokurátor John Reid ocitol mimo zákona a stal sa legendárnym hrdinom Divokého západu ako samozvaný pomstiteľ Osamelý jazdec? To všetko nám prezradí indiánsky bojovník Tonto, ktorý bol očitým svedkom udalostí v Texase v roku 1869 a Reidovým sprievodcom. Texaskí rangeri so šerifom a prokurátorom prenasledujú bandu zločincov Butcha Cavendisha. V kaňone padnú vďaka zradcovi do pasce a v prestrelke s banditami všetci zahynú. Keď svojrázny indiánsky bojovník Tonto pochováva mŕtvych, v plytkom hrobe sa zrazu preberie mladý okresný prokurátor John Reid, ktorý ako jediný zo skupiny mužov zákona prežil. V jeho zmŕtvychvstaní sú možno aj čary ducha Tontovho bieleho koňa, ktorý Johna zachránil, aby indiánovi pomohol dokončiť jeho misiu a potrestať dávnych vrahov kmeňa Komančov. Vďaka Tontovi sa John Reid už onedlho stane veľkou legendou a ako maskovaný Osamelý jazdec, nezmieriteľný ochranca spravodlivosti na bielom koni, sa preslávi po celom Divokom západe. Ale prečo sa mladý právnik rozhodol prejsť na druhú stranu zákona, aby mohol vlastnoručne trestať bezbrehé zlo v krajine? Indiánsky bojovník Tonto sa s nami podelí o doteraz nevypovedané príbehy, ktoré objasňujú, prečo sa tak stalo a muž zákona sa prerodil na samozvaného pomstiteľa. Budeme svedkami ich spoločných dobrodružstiev a humorných nezhôd, ktoré musia oba rozpačití hrdinovia spočiatku prekonať, aby napokon dokázali bok po boku bojovať s ľudskou chamtivosťou a korupciou a potrestali zločincov. (TV JOJ)

pomada

Ak by sa to nieslo v duchu záverečnej vlakovej "akcie" a stačilo by aj 80 min. tak by to bola pecka... (Tonto na rebríku mi pripomenul kpt. J. Sparowa vystupujúceho na mólo z potápajucej sa lode - pre mňa najzábavnejšia scéna, škoda že len jediná). J. Sparow o niečo lepší ako Tonto. A ten sáčok od popcornu pri "výmene" s mŕtvym rangerom som akosi nepochopil. (KINO) ()

danteantik

tak tady to někdo hodně podělal... slibně rozjetej začátek ztrací na dechu v půli filmu a vrchol zabíjí Verbinski groteskou a kankánem! ()

Robochelsea

Film sa mi dosť páči. Westerny ma obecne veľmi neberú, tento je však výnimkou. Johny Depp sa svojej úlohy zhostil výborne, dejovov a scénáristicky tiež na jedna. ()

Fazca

Nemůžu jinak hodnotit než 4* :) Asi nemá smysl psát o tom, že J.Depp si prostě potrptí na takove infaltilní role, které mu prostě pasují a které umí zahrát prostě na výbornou :D Ale vyvztává tu jedna otázka, která musí napadnout každého :D: "Co ten kůń?" :D :D ()

Evziiik

Super film, který by si jistě zasloužil větší ocenění, ale bohužel na můj vkus tam bylo příliš času věnováno přestřelkám (ačkoliv chápu, že ty k tomu neodmyslitelně patřily) a velmi málo příběhu samotnému. A navíc nemám ráda filmy, které kloubí komediální prvky s vážnými tématy. Ale v tomto filmu mi to překvapivě až tolik nevadilo. Navíc okouzlující Johnny Depp a kouzelná H. B. Carterová, krásná práce! Jen se mi zdálo, že několik nápadů, třeba i detailů, bylo přebráno z jiných filmů, je to možné? Každopádně momentálně nemůžu dát lepší hodnocení. Snad na druhé zhlédnutí. ()

Sshania11

What the hell was that? Pozor, budu nasledovat spoilery! Polka filmu totalna nuda, druha polka filmu v „Marsch"ovom duchu bola stelesnena parodia. Ak okrem mna este niekto z vas mal chut zakricat na Lone Rangera „tak uz ho konecne zastrel" , nebolo to kvoli stotozneniu s hlavnou postavou ale prave kvoli odporu voci tahajucemu sa tempu a tuzbe ukoncit tento prepadak najrychlejsou moznou cestou a to popravenim hlavneho zloducha. Najlepsi vykon podal ocakavane kon a prekvapivo mrtvy vtak. Najhorsi vykon podala ona Missis Ried. Zoci voci k mojim „expectations" sa film bohuzial blizi temer k braku. U mna to ma za vydretych 60 percent, raz pozriet staci. Tonto mi v mnohych smeroch pripomenul Jacka Sparrowa, miestami som mala pocit ze sa pozeram na pokracovanie Piratov Karibiku a zatuzila vidiet radsej to ako tento Disneyovsky nepodarok. Nuda, nuda, nuda, na telefon som kukala asi 6 krat.. Vela rozohratych linii nedotiahnutych dokonca, scenarovo slabe,dialogovo trapne ochudobnene o situacny humor a pribehovo.. no skoda reci, dufam ze aspon 3D taha film hore (bola som iba na 2D, takze nedokazem hodnotit), lebo to by vysvetlovalo tu zbytocnu hodinu navyse medzi „skoro stlacil spust" a „zrutenie mosta". Este si neodpustim nespomenut tu uplne najhorsiu scenu, kedy sa umierajuci brat sa bez mihnutia oka obracia na druheho brata a oznamuje mu v tazkej bolestnej agonii ze henta (medzicasom jeho zakonita) zena aj tak vzdy milovala jeho (cize toho druheho)...a teda nech sa o nu postara. Po 9 rokoch co sa nevideli. Kto to preboha pisal???? Zbytocne vyhodene prachy za film a kto nie je na neho nadrzany ako som bola ja, pockajte si radsej na kvalitny rip alebo dvd. ()

Morgane

Ráda bych dala hvězdičky čtyři, jelikož jsem v průběhu tohoto filmu zakoušela stejný zvláštní pocit, který jsem jako malá pociťovala při všech filmech, v nichž se dobrodružství a vtip mísily s romantikou. Nicméně zaženeme-li slzy vyprovokované nostalgií, hodnotit mohu pouze hvězdičkami třemi, na něž však tento film poctivě dosáhne. Mezi jeho pozitiva patří zejména nádherná krajina, celkem zajímavá zápletka (téma pomateného indiána je docela neotřelé), nepochybně vysoký rozpočet, který režisér dobře využil (vzhledem k mnoha přestřelkám), dobře promyšlené akční scény a pochopitelně Johnny Depp. Ani jeho parťák Armie Hammer se vedle něj neztrácí a pohotově s ním dokáže držet krok. Na druhou stranu je však zřejmé, že v některých pasážích nestačí dech nejen Deppovi (jeho Tonto je jen slabým odvarem Jacka Sparrowa), ale i celému scénáři (Jak to, že John "vstane z mrtvých", když je zároveň magie popřena? Jak se dostal Tonto z vězení, aby vykopal hroby pro Rangery?). Je pravda, že "nikdy neuvedené scény" by možná ledacos vyřešily, takže se třeba dočkáme na DVD. Celkový dojem je spíše pozitvní. Smutná je na filmu pouze představa, jak by film vypadal bez Johnnyho. Pokud o tom však nepřemýšlíme, můžeme si užít vtipnou tříhodinovou zábavu. ()

Kykyryda

Lone Ranger aneb Najdi si svůj oblíbený film. Našla jsem scény z Pána prstenů, Tenkrát na Západě, Zorra, a samozřejmě Pirátů z Karibiku, od kterých se Jezdec liší jen tím, že v něm není voda a lodě a Tonto má místo klobouku na hlavě havrana. Naštěstí miluju nablblé filmy plné infantilního humoru, které nepřinášejí nic nového, miluju Deppovy figurky (ačkoli mi připadá, že v případě Tonta prostě jen převlíkl Jacka Sparrowa a s nějakou originalitou se neobtěžoval) a nepravděpodobné akční scénky, takže já jsem spokojená. Kromě toho ten závěr (including komplet Rossiniho Ouverture), to je prostě nádhera. Jak to sedí do rytmu! ()

Corek

Předlouhý film pro děti. Depp to zachraňuje, ale další piráti z toho prostě být nemůžou. A hlavní hrdina....nemá vůbec charisma. ()

smajlítko

Piráti z Karibiku ve své westernové podobě. Dokonce si tvůrci neodpustili ani "piráta" s paraplíčkem, což začínám považovat za režisérovu úchylku a moná by si s tím měl někam dojít. Nicméně, proč nevydělat ještě pár dolarů na něčem, co zkrátka funguje. Hudba skvělá, obsazení dokonalé, vtip střídá napětí, proč to měnit. Přechod mezi tradičním westernovým infernem a karibskou taškařicí je však poněkud hrubý a diváka násilně vytrhuje z lajny. I přesto má film čtyři hvězdičky, protože prostě baví, Johny Depp nezklamal, ba právě naopak. Nakonec i pro ty, kteří tápou nad uměleckým záměrem tvůrců, tito zanechali jasnývzkaz v podobě koně a vychýlené přírody, jak to vlastně mysleli. Prostě jasná jednička letní sezóny pro ty, co nechodí do kina mudrovat nad nesmrtelnost chrousta ve třech dějstvích, ale relaxovat. ()

billcarson

Vynikající letní zábava - i s takovou nálepkou se dneska dá vyžít. Moderní digitální piráti na divokém západě se spoustou odkazů a parafrází na geniální Leonovky a tak trochu i s nádechem Indiana Jonese. Depp sám sebe vykrádá a vůbec to nevadí, Fincher neskutečně potěší, Pepper jako Custer zamlada dělá z domorodého obyvatelstva paštiku. Opravdu nadstandartní podívaná, dovolím si tvrdit, mnohem inteligentnější a zábavnější než Django. ()

Dunric

Nebylo to vůbec tak špatné, jak by se mohlo zdát. Verbinsky je zručný řemeslník, ale na rozdíl od jiných Bruckheimerových oveček přeci jen přinese něco osobitého, hravého, ne jen tupou rutinu. Kladně bych hodnotil udržení tempa i přes větší stopáž, neotřelé gagy, odkazy pro fanoušky westernu, herecké výkony Deppa (přestože se opakuje) a Fichtnera, kameru, střih. Naopak slabinami je nekonzistence přístupu k látce (komediální ladění vs. genocida indiánů z hamižnosti), hudba (znova se potvrzuje, že rutinér Zimmer nepatří do první ligy, Morriconemu nesahá ani po tkaničky od bot) a přeplácané, viditelně digitální a rušivě působící efekty. Pominu ještě do očí bijící logické lapsy, protože přes všechno výše uvedené mě film dokázal párkrát rozesmát a udržet celou dobu v pozornosti. ()

Sartas

Pirati z Karibiku 1 ve westernovem stylu. Obcas jsou tam zbytecne dlouhe momenty, ale celkovy dojem rozhodne pozitivni, skvela letni zabava! :-) ()

Avras.ell

Povedlo se jim vytvořit akční podívanou, která sice příběhově nešokuje, ale za to poskytuje kvalitní, dvě a půlhodinovou zábavu. Je to jízda s Deppem a očekávaně sympatickým Armie Hammerem, která vůbec nenudí. Škoda, že asi nebude pokračování, třeba by vychytali, co je potřeba a mohl by to být luxusní western pro tohle století. Rozhodně plný počet za stylistiku, kostýmy a žánr. A dokonce i hudba rozesmála. ()

tomkat

Kvalitní a originální (huh...u westernu!) zábava, a k tomu dobře odvedená filmařina. Co byste chtěli uprostřed léta víc? Důkaz: 150 minut vám plynule uteče. Bonus: Jednoznačně Kůň, no a pro fanoušky J.Deppa - hádejte? ()

Isognomostom

Poněkud blbost, ale překvapivě milá... :-) Myslím, že před filmem běžely upoutávky na minimálně dva potenciálně mnohem horší filmy... Ovšem jak praví klasik: někdo rád holky, jiný vdolky... V jedné z všeobecných recenzí jsem potřehla poznámku, že Osamělý jezdec je film pro lidi, kteří nikdy neviděli žádný pořádný western, protože ti si nevšimnou, kolik klasických snímků bylo drze vykradeno a tudíž nebudou vyžadovat vrácení vstupného či snad lynč autorského kolektivu... Tak nevím... Mě naopak velmi potěšilo, že jsem některá scénáristická "mrknutí na znalce" postřehla. Asi jsem měla štěstí na westernovou superklasickou průpravu - viz kapesní hodinky http://www.youtube.com/watch?v=RafigWO9_vc ;-) Takže ano, tento film poněkud krade, ale postřehnete-li, co bylo ukradeno, pak zjistíte, že se to celkem drze přiznává. A to je výhodný obchod... Mimochodem, jsem jediná, komu části tohoto: http://www.youtube.com/watch?v=A8G0UvinM1M - poněkud připomínají Novosvětskou? ;-) Jo, a v titulkách mi velice chyběl hlavní koňský představitel... ten se vskutku překonával: "Hi-Yo, Silver! Away!" ()

Y2ORSI

Jack Sparrow na souši s Arnie Hammerem, který má charismatu asi jako A.J. Rimmer odvahy a otravná Carter. Konec je naprosto skvělý, ale ta stopáž unudí k smrti, takže si to finále zase tolik nevychutnáte, což je velká škoda ()

Verounek98

Pro mě hlavní bylo, že to byla opravdu sranda. Uznávám, že mi Johnny občas dost silně připomínal Sparrowa, ale to mi tolik nevadí. Spíš mě mrzí, že film nemá nijak podstatný děj a je stavěn hlavně na jednotlivých vtipcích. :) Každopádně příjemná podívaná. ()

Jennifer600

Skvělej film, pobavila jsem se. Akorát to je trochu zdlouhavé nejlepší scény jsou na začátku a na konci- tedy ty na železnici. Pohledný Armie se mi v té roli Johna naprosto zamlouval a Johnny Depp? Jako vždy super,super. ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

03.03.2021

Gore Verbinski (Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly) natočil svůj poslední film v roce 2016, Lék na život stál nějakých 40 milionů dolarů a v kinech vydělal 26. Ještě předtím stál režisér za… (viac)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády