Osamelý jazdec

• Česko Osamělý jezdec (viac)

Čo všetko sa prihodilo, než sa mladý prokurátor John Reid ocitol mimo zákona a stal sa legendárnym hrdinom Divokého západu ako samozvaný pomstiteľ Osamelý jazdec? To všetko nám prezradí indiánsky bojovník Tonto, ktorý bol očitým svedkom udalostí v Texase v roku 1869 a Reidovým sprievodcom. Texaskí rangeri so šerifom a prokurátorom prenasledujú bandu zločincov Butcha Cavendisha. V kaňone padnú vďaka zradcovi do pasce a v prestrelke s banditami všetci zahynú. Keď svojrázny indiánsky bojovník Tonto pochováva mŕtvych, v plytkom hrobe sa zrazu preberie mladý okresný prokurátor John Reid, ktorý ako jediný zo skupiny mužov zákona prežil. V jeho zmŕtvychvstaní sú možno aj čary ducha Tontovho bieleho koňa, ktorý Johna zachránil, aby indiánovi pomohol dokončiť jeho misiu a potrestať dávnych vrahov kmeňa Komančov. Vďaka Tontovi sa John Reid už onedlho stane veľkou legendou a ako maskovaný Osamelý jazdec, nezmieriteľný ochranca spravodlivosti na bielom koni, sa preslávi po celom Divokom západe. Ale prečo sa mladý právnik rozhodol prejsť na druhú stranu zákona, aby mohol vlastnoručne trestať bezbrehé zlo v krajine? Indiánsky bojovník Tonto sa s nami podelí o doteraz nevypovedané príbehy, ktoré objasňujú, prečo sa tak stalo a muž zákona sa prerodil na samozvaného pomstiteľa. Budeme svedkami ich spoločných dobrodružstiev a humorných nezhôd, ktoré musia oba rozpačití hrdinovia spočiatku prekonať, aby napokon dokázali bok po boku bojovať s ľudskou chamtivosťou a korupciou a potrestali zločincov. (TV JOJ)

alien128

Velké zklamání. Mnohdy až nudný, zdlouhavý děj s takřka žádným smyslem. Vtípky a vystupování Deppa snažící se navázat na úspěch Pirátů z Karibiku, působí spíše až trapně. 151 minut z kterých zaujme zhruba tak 25 minut. Co víc k tomu dodat. Body alespoň za hudbu, a proto že mám Deppa rád. ()

cRocco9

Naprosto průměrný film plný klišé, který těžko někomu uvízne v palici. S tím by nebyl problém, jen kdyby to nebylo tak k uzoufání dlouhé... Nenáročná výplň na páteční večer, ale to je tak všechno ()

Sunky22

Pár skvělých vtipů, bohužel nevynahradí ty 2 a půl hodiny... Konec zakončen sice parádně s příjemnou hudbou, ale jako celek to bohužel ničím zvlášť nevyniká... Přespříliš nevyrovnaný. ()

PanBlack

Po řemeslné stránce výborný film se skvělým akčním finále, kterému však předchází dlouhá a často unavující cesta. Režisér Gore Verbinski dokazuje, že umí velkolepost a Johnny Depp je tu podobný blázen jako v roli Jacka Sparrowa a jelikož já nepatřím mezi ty, kteří se tímto jeho typem humoru přejedli, tak jsem se i celkem slušně bavil. Hans Zimmer navíc film dokresluje už svým klasickým epickým hudebním motivem, který mi místy dokonce hodně připomínal jeho tvorbu k Sherlocku Holmesovi, ale to mi vůbec nevadilo, ba naopak. Osamělý jezdec je tedy taková pohodová oddychovka na rodinný večer, která si podle mě nezaslouží až takovou tvrdou kritiku, kterou skoro všude sklízí. Já dávám 75% a je mi i celkem líto, že tento snímek v kinech neobstál a tudíž je naděje na jeho pokračování rovna bodu mrazu. ()

Listey

Pěkná podívaná, škoda jen, že je to tak zbytečně natahované. Konec měl navodit případné pokračování, ale vzhledem k tomu, o jak velký finanční propadák se jednalo na to můžeme jistě zapomenout ()

mmiri

jeden z nejpřekvapivějších a nejzábavnějších filmů, co jsem v poslední době viděla, chtěla jsem dát jen 4hvězdičky, ale kvůli Johnnymu dávám 5. Jeho ztvárnění indiána je naprosto dokonalé a nebýt jeho tak bude ten film je průměrem průměrů....on ten film prostě posunul o třídu výš možná o 2 ()

eexDon

Für mich - 75%, - /no ten děj, ale tak to už je jedno, některé dialogy/vtipy spíše trapné, nějaké moc násilné na začátku/, + /hudba se Hansovi povedla, včetně moderní variace na William Tell Overture, Johnny sice hrál zase Jacka, ale ušel, akce/triky - nic jiného ve filmu stejně nebylo, odsejpalo to a docela to ani nenudilo, závěrečná jízda se mi moc líbila - taky díky hudbě/, hodnocení - Jack Sparrow a Zorro to roztáčejí na divokém Západě aneb další velkolepost od Verbinského, úplně o ničem, ale vtipná, akční a docela i povedená, těžko říct proč se nechytla ()

Fanisss

To co bylo v Pirátech vtipné, v Pirátech 2 úsměvné a v Pirátech 3 v pohodě, to je v tomto filmu ohrané, nudné a násilně kýčovité. Pompézní začátek, který si lehce pohrával s myšlenkou na kvalitu Djanga, se postupně rozplynul v dlouhotrvající vizuální sestřih. Ke konci už nebylo nic nemožné a vše se mohlo stát. A takové filmy mne prostě neba. Navíc těch filmových chyb... ojejeje. 3 hvězdy za hudbu, výpravu a efekty. Jo a taky za jeden úsměv, který ve mne Johny vyvolal. Což je na 151min trochu málo. ()

majorzeman13

Není to špatný film. Já osobně jsem se u něho celkem dobře bavil taková standardní,lehce nadprůměrná podívaná. Přirovnání asi nejlepší je "Piráti z Karibiku na divokém západě".Klady tohoto filmu rozhodně jsou v hereckých výkonech některých zůčastněných Depp,H.B. Carter(malá úloha),W.Fichtner,T. Wilkinson jako záporáci byli skvělí,velkolepé obrazy scenérií,akční scény - moc jich tedy není asi tři pořádné,cool!!! a abych nezapomněl na skvělého Hanse Zimmera a jeho hudbu........... Zápory rozhodně nehorázně přemrštěnná,smrtící,nekonečná skoro až stopáž filmu.Minimálmně o 40. minut zkrátit a ubrat tu tzv. nudnou vatu občas - více prostoru dát H.B.Carter a hned by se na to dívalo hezčeji,lépe. Lehce nadprůměrný blockbuster letošního léta!!!!!!!!!! ps: ten rozpočet tak neskutečně nabobobtnal,že to muselo dopadnout nehorázným komerčním fiaskem roku!!!!!!!! pss: shrnuto zkrátit délku filmu + rozpočet snížit,tak na 130. milionů dolarů a myslím,že by to dopadlo rozhodně lépe než akaá byla realita,že lidičky????????? ()

WWE

Jack Sparrow zakotvil priamo v Texase. Aj tak by sa dal nazvať nový projekt, pri ktorom sa opäť stretli tvorcovia Pirátov Karibiku. Hlavnú postavu Johna Reida hral herec, ktorý doteraz strihol akurát vedľajšiu úlohu vo filme o známej sociálnej sieti. Komanča Tonta zahral Johnny Depp... Skoro do bodky presne ako v Pirátoch Jacka.. Odzačiatku sa to zdalo ako nevinný western ale potom sa to premenilo na poriadu akciu... V celku dobrý film až na pár detailov. ()

Aresko123 odpad!

PREPADAK ktory si naozaj zasluzi byt PREPADAKOM. Pri tomto filme sa usmejete az pri zaverecnych titulkoch spolu s ohromnym vydychnutim ze je konecne tejto trapnej zlatanine koniec........ Kto mozte utekajte co najdalej od tohoto filmu. A Johny Deep? Co mu sibe ked sa dal na takyto jalovy film.......... ()

galfaroth

No ty vole (dámy odpustí). Po shlédnutí této "grotesky" jsem přišel na to, proč měl tento film takový rozpočet - Johny Depp, Helen Bonham Carter, Tom Wilkinson, William Fichtner, filmové triky a pár dalších věcí (nebo spíš herců?!?). Limo, tou "hlušinou ve střední části" myslíš 151 minut? No dobře, abych filmu úplně nekřivdil, občas jsem se i bavil. Bohužel opravdu jen občas. Film mi přišel mnohdy "nadsazený", sázející právě na Johnyho Deppa a jeho "pirátovské" gagy. Možná bych si film lépe užil, nebýt například koně, který šplhal po střechách a žral zeleň na stromech, závěrečná honička, při které se pro pobavení diváka snažil režisér naservírovat porci akčních scén, které vám mají vzít dech. Mě spíš celý film bralo dech, že mi to dech nevzalo. Scénář byl naopak docela čitelný, takže víte co a jak bude následovat a grandiózní rozuzlení zápletky, kdy jste měli zjistit překvapivého bratra hlavního padoucha, si jen řeknete "jo, to jsem čekal, *zív*". Ani drobnější překvapiví padouši - například kořalečník hned na začátku - nebyli pro mne žádným překvapením. Co mě spíše překvapovalo bylo jak někteří pro mě mrtvé postavy v dalším záběru skotačili jak Váňa na Velké Pardubické. Kdo jste film viděli, vzpomeňte na náčelníka komančů - žene se za ním kavalérie a když si myslíte, že je mrtvý, objeví se záhy, zřejmě ve své životní roli, na koni a chvátá na pomoc těm dvěma hrdinům, aby konečně skonal a tentokrát definitivně. Úplně jsem si vzpomněl na Gandalfa ve Dvou Věžích, kdy se žene s Rohiry z kopce proti Skurutům...jenže Gandalf se nehnal se šípy proti rotačnímu kulometu. Zajímalo by mě, co všechno vykradl režisér, aby dal film dohromady - už jsem zmínil například Šemíka, Pána prstenů a vzpomenout si na film, kdy si hlavní hrdina schovává jedinou kulku pro svého "padoucha", tak uvedu i ten. 2* a to mám zavřený obě oči, možná i slepeckou hůl. ()

MovieFanatic

Keď som po prvý raz vzhliadol Trailer, bol som si istý, že pôjde o kvalitný film s výborným hereckým obsadením. Potom som sa ale dostal k prvým hodnoteniam a kritike a ako hlupák som im uveril a tento film zavrhol. Nejakou náhodou sa mi ale dostal do rúk a povedal som si, že mu dám šancu. Už od začiatku sa začal potvrdzovať môj prvý dojem z Traileru, Proste od začiatku až do konca som sa bavil. Vynikajúci Johnny Depp sa zhostil úlohy bláznivého indiána fenomenálne, Myslím, že nikomu by charakter postavy nesadol tak, ako práve jemu. Samozrejme musím vyzdvihnúť skvelú kameru, ktorá teda najmä na začiatku robila doslova divy. Netreba zabudnú samozrejme ani na kostýmy, ktoré výborne dotvárali celkovú atmosféru. Western, Groteska, výborné herecké výkony, zábava toto je to, čo film vystihuje. A už nikdy nespravím tú chybu, že dám na hodnotenie a kritiku ľudí, ktorí možno o filme vedia prd. Naozaj výborný filmový zážitok. ()

VVee69

Podla mna trosku nedoceneny film. Je pravda, ze ma pomalsi rozbeh, ale paci sa mi hlavne taky nadhlad a zanrovo by som to radil skor ku komediam. Posledna scena bola vyborne spracovana. V celom filme sa slabsie pasaze striedaju s lepsimi, ale celkovo to hodnotim urcite nadpriemerne. Depp bol vyborny, aj ked trosku sa prejavom podobal na Jacka. Jedine co by som fakt vytkol je, ze ta stopaz je zbytocne dlha.U mna za 4. ()

Stingray

U Manitouovi boty jsem se pobavil víc a stála jako plat vodonoše z tohohle spektáklu. Budu si pamatovat mašinky, masožravý králíky a výstupy Tonta se Silverem ....a to mi teda přijde na 151 minut dost málo. ()

ko.mar1

Trocha western + trocha komédia + trocha tajemna = pohodový film na Nedeľňajšie poobedie.A kto má rád ,,maskotenie sa,, alebo inak grimasky od Johnyho Deppa tak si príde na svoje a nezakrylo ich ani bojové pomalovanie. osobne ma dostal ten jeho rozhovor s koňom. ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

03.03.2021

Gore Verbinski (Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly) natočil svůj poslední film v roce 2016, Lék na život stál nějakých 40 milionů dolarů a v kinech vydělal 26. Ještě předtím stál režisér za… (viac)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády