Betty Anne, nezamestnaná matka dvoch detí a hlavná hrdinka filmu založenom na skutočných udalostiach, má brata Kennnetha, ktorý je odsúdený za lúpežnú vraždu. Betty Anne je však presvedčená o jeho nevine, a to tak, že strávi niekoľko rokov štúdiom práv, aby mohla svojho brata obhajovať pred súdom. Súd sa napokon uskutoční a na základe nových dôkazov dochádza k dramatickému vyvrcholeniu prípadu, ktorý je jedným z najpútavejších príbehov amerického justičného systému. (STV)

ragtime

To, čo Vám ponúkol trailer sa Vám naozaj dostane vrchovato. Len pre výrazné zžitie sa s postavami by bolo treba trochu viac snahy zo strany hlavných hrdinov. ()

JK.89

Nechápu, jaktože tento film nedostal žádná významná ocenění. Hilary Swank a Minnie Driver excelují. Melissa Leo a Juliette Lewis jsou už jen třešničkami na dortu tohoto úžasného filmu. Nejkrásnější film o tom, co všechno dokáže sourozenecká láska. ()

klaranapoli

Tak tenhle film mě úplně dojal. Mít takový odhodlání jako měla Betty bych si moc přála. Je to fakt super, že ona za svého bratra bojuje tak strašně dlouhou dobu a věří tomu a jde si plně za svým. Moc krásný ()

LIMBUS

Skutočný príbeh čo napísal sám život no ale upravený tak aby sa z neho vyťažilo čo najviac ba na úkor aj priklášlenia niektorých scén o čo najlepší výsledok. Aj napriek tomu je to príbeh čo sa naozaj stal a to mu nikto nevezme nech si hocikto hovorí, že americká rozprávka so štastným koncom. Film ma bavil a z tohto žánru u mňa patrí na popredné miesta aj vďaka výkonom hercov (skvelá Hilary). Keby sa nejedná o fakt, že sa to naozaj stalo tak je to len priemer, obyčajná kriminálka. Takto 4* bezpochyby. ()

Dr.dogous

Dobro má hodně fanoušků, zlo má však bohatší sponzory. Policisté přiložili ruku k dílu a obvinili nevinného. Soudci si taky dali "záležet": Doživotí za vraždu, kterou nespáchal. Jeho sestra (Hilary Swank) měla odvahu postavit se systému. Nevzdala se. Musela vystudovat práva, což ji stálo manželství a přízeň dětí. Nakonec se ji podařilo, po 18 letech, dokázat nevinu bratra, pomocí DNA, a dostat ho konečně z vězení. Kolik justičních vražd se odehrálo před DNA diagnostikou? 78% ()

famfuli

Podle mého názoru je tento film především o tom, jak nefunkčnost rodiny může stmelit sourozence natolik, že jsou pro sebe ochotni udělat téměř všechno. Na úkor vlastních problémů a rozpadu manželství se Hilary Swank jako filmová sestra Sama Rockwella pouští do zdlouhavého procesu za osvobození svého bratra odsouzeného za vraždu, kterou podle ní nespáchal. Oba jmenovaní zde podávají výborné herecké výkony. Film byl natočen podle skutečné události, ale jemu podobných jsme už viděli nesčetně mnoho. Tomuto filmu ovšem chybělo hlavně napětí, dějový spád a dramatické scény, které si určitě zasloužil. Vždyť šlo o celý jeden život strávený ve vězení a nebo taky ne. Připadalo mi to jen jako čisté převyprávění pravdivého příběhu, který nebyl filmařsky nijak dotvořen a „vyšperkován“, aby takoví, jako já nemohli po zhlédnutí ani mluvit a o nedostatku kapesníků ani nemluvím. Tady jsem si vystačila s jedním. (Což se mi nestává často.) Dějových zvratů jsme se také moc nedočkali, takže jsme vlastně hned od začátku věděli, jak to dopadne. Škoda. Sečteno a odečteno, nemůžu víc než 3 a kousek (za Juliette Lewis). ()

LosFilmos

Tenhle Film nebyl zastak špatný, nic světoborného ale nic za co by se měl režisér až tak stydět, zahraný to bylo vcelku dobře tak tomu dávám 3 hvězdy , Tento film bych zařadil do nižší střední třídy ()

Matt2626

Výborná srdcovka. Snímok, ktorý spočiatku možno niektorých veľmi nezaujme, ale jeho sila nie je v hlbokých scénach a nasilu predpripravených momentoch, ktoré majú diváka rozcítiť, ale jeho zbraňou je samotný príbeh. Vynikajúca Hilary Swank (rovnako pôsobivý výkon ako v Freedom Writers). Na podiv jej úctyhodne sekunduje pre mňa pomerne neznámy Sam Rockwell. Dobre doplnený soundtrack a príjemne nevtieravý záver len znovu ukázali schopnosti režiséra. 80% ()

Cor-Angar

Solidní 4*. Tohle není ten typ strhujícího a napínavýho filmu od začátku do konce. Spíš je to film, který je slušně natočen, má silný příběh podle skutečné události, několik scén, které zapůsobí, a hlavně výborné herecké výkony. Hilary Swank nikdy nepatřila k mým oblíbeným herečkám, ale tady zas jednou předvedla že vážně umí a jako Betty Anne byla skvělá. Minnie Driver mám rád kdykoliv a tady v menší roli rozhodně potěší a nezklame a Sam Rockwell je prostě borec. Jeho Kennyho jsem si užíval v každým momentu. Odsouzení samo o sobě rozhodně není špatný, ale tahle trojice herců ho pozvedá ještě výš. Já byl rozhodně spokojenej. ()

biteme

To bolo hneď jasné že ide o film natočený podľa skutočnej udalosti. Keď sa mi začnú potiť dlane a zhoršujú moje kardio problémy viem, že ide o nespravodlivosť natočenú podľa skutočnej udalosti. Lebo taká podlosť to ani psychopat nevymyslí, čo sa niekedy deje v reálnom živote. A niekedy sa stane že sa človek celý zničený a doráňaný aj doklope tej spravodlivosti. Krásna ukážka lásky, ktorá nepozerá na vlastné dobro ale na dobro toho druhého. Bolo fajn to vidieť. ()

Xmarc

Naprostou většinu hereček, pokud by mely zahrát roli nenalíčené a neupravené jako Hilary, by asi ani nepustily na plac. Hilary to vůbec neublížilo, byla sympatická jako v podstatě vždy. I Sam Rockwell zahrál slušnýho vidláka, celkově to bylo docela dobře uvěřitelné, až teda na tu přílišnou obětavost Hilary. Škoda, že se ke konci nekonalo ještě třeba nějaké to překvápko, které by film jistě zpestřilo. ()

uletov

Jedna velká láska sestry a bratra.Jedna vražda a nespravedlivě odsouzený...a dva herecké koncerty Hilary a Sama. Lidi jsou kurvy... ()

the_weaver

Zavreli Kennyho, parchanti! Pravdivý príbeh, ktorý nič moc neprifarbuje; a najmä nie hlavného hrdinu - nevychovaného výtržníka Kennyho, ktorého síce nespravodlivo odsúdili na doživotie, ale nikomu sa za ním necnie, s výnimkou jeho o rok mladšej sestry Betty Anne. Vyobrazenie ich súrodeneckého vzťahu je najsilnejšou stránkou filmu. Nejde teda o nejakú dychberúcu drámu, film skôr pozvoľna plynie a sleduje radosti a strasti Betty Anne, ale divák našťastie nemá pocit, že pri ňom strávil 18 rokov. I vďaka Minnie Driverovej, ktorá dianie príjemne osviežuje. ()

wairau

Neuvěřitelný příběh o "cestě" za osvobozením nespravedlivě obviněného a uvězněného bratra. O to neuvěřitelnější, dojemnější a srdceryvnější, že se jedná o příběh na základě skutečné události. Velmi věrně převyprávěný, velmi dobře herecky zvládnutý. Bohužel Hilary chvílema nechutně hysterická, její kamarádka až neuvěřitelně tolerantní a chápavá, vlastně bez vady. Bohužel místy zdlouhavé. Bohužel mě to nevtáhlo do děje tak, jak bych si přál. A bohužel Kenny Waters šest měsíců po osvobození ze skoro dvacetiletého kriminálu zemřel na následky úrazu po pádu při cestě z večeře se svojí matkou. Jen malá poznámka na závěr, netýká se filmu, takže prosím dál nečtěte vy, kdo jste chtěli číst pouze o filmu: nikdy se mi nestalo, abych si herce tak moc spojoval s jednou rolí, jako v případě Hilary. Ať už se podívám na jakýkoliv film s ní, ať už si přiznám, že je to atraktivní žena, vždy vidím jen chlapce (děvče) jménem Brandon Teena (Teena Brandon). Její výkon v Boys Dont Cry byl tak dokonalý a geniální, že už to těžko nekdy změním. ()

MonMon

Príbeh o neférovosti života a súdneho systému v Amerike, o rokoch zúfalstva vo väzení, o obetavosti rodiny, o nepriazni okolia a samozrejme so šťastným koncom. Dlhá cesta milujúcej sestry, ktorá spraví všetko aby dostala brata z väzenia, príde o rodinu, vyštuduje právo, súdi sa a nakoniec dosiahne svoje. Oslobodí brata. Dokáže, že je nevinný. Že to bolo celé spiknutie. Celý svoj život, ciele a ambície obetuje len svojmu bratovi. Keby to nebolo podľa skutočného príbehu, tak človek ani neuverí. Možno je to odkaz, že nespravodlivosť tu je aj vždy bola, ale namiesto toho aby sme sa s ňou zmierili, môžeme s tým niečo spraviť a môžeme aj niečo dosiahnuť. Spravodlivosť. Alebo si iba môžeme pozrieť tento film. ()

feszani.cz

Takovéhle filmy bych dokázal sledovat donekonečna obzvlášť, když by v nich pokaždé hrála krásná Hilarry. Příběh o neuvěřitelné lásce dvou sourozenců a pro mě osobně neuvěřitelné oběti, kterou je schopen jeden pro druhého obětovat.. Pokud tvůrci filmu příliš nepřekroutili skutečnost,a příběh je opravdu založen na pravdě, vdávám hold Betty Anne za její vytrvalost a přesvědčení! ()

#Calleb

Velmi málo filmů mě dokázalo přivést až na pokraj slz. Tomuhle snímku se to povedlo minimálně třikrát. Skutečně pouze život píše ty nejlepší příběhy. ()

JohnnyV

Trochu absurdní....milující sestřička se dá, ve vidině záchrany svého milujícího bratra z doživotního vězení, na studium práv, aby se z ní stala advokátka a pomohla usvědčit nefungující justiční systém.....tohle snad ani nemůže být podle skutečné události....i když, v Hollywoodu se takové věci občas stávají. ()