Muži, čo čumia na kozy

• Česko Muži, co zírají na kozy (viac)

Reportér Bob Wilton se snaží zapomenout na rozpadlé manželství a hledá velký námět pro svůj příští článek. Potkává agenta speciální jednotky Lyna Cassadyho, který mu odhalí existenci tajné vojenské jednotky, jejímž cílem je změnit válku tak, jak ji známe. Zakladatel této jednotky zmizel a Bob se přidává k pátrací misi, kterou vede Cassady. Aby přežil tuto dobrodružnou výpravu, musí Bob čelit nepřátelům, o kterých se mu ani nezdálo. (oficiálny text distribútora)

Big Bear

V jednotlivých scénkách místy geniální jako třeba nehoda na poušti při rozhánění mraků :-). Jinak to ale hlavně táhnou megahvězdy a někdy opravdu scénář nedrží moc pohromadě. Já ale mám MekŘehoře rád a George a tak mi to přišlo OK. Doudám, že na vedení ISILu US. Army už také nasadila nějakou podobnou partičku supervojáků. Za mne je to tedy jen za tři recyklovatelné zbraně Predator. * * * ()

Renton

Scénář: Peter Straughan .. Tohle mne hodně bavilo. Výborná tématika, perfektní herci (George Clooney letos opět výborně válel na různých frontách a Jedi Ewan McGregor ho skvěle doplňuje) a zvolená hudba. V úvodu také svižné tempo příběhu, kdy v závěru sice polevuje, ale za vojenskou základnu pod vlivem LSD a kozy nad tímhle přimhouřím oko. ()

Rex Mundi

Čudné, nezávislé, bláznivé aj inteligentne viacvrstvové. Humor suchý, absurdný aj čierny. Dosť často som sa smiala. Výsledok bol trochu rozpačitý, ale film ako taký je zábavný a osviežujúci. Okrem toho, teraz je už isté, že Ewan McGregor si Obi-Wana Kenobiho nezahral len tak. On je ozajstný rytier Jedi! A George Clooney tiež ;-) ()

xxmartinxx

Je to zábavné, je to milé, je to optimistické, ale zároveň neuvěřitelně nedotažené. Rád bych dal čtyři hvězdy, ale prostě nemůžu. Alespoň ale někdo ukázal, že Coeni nemají patent na bizarní filmy - minimálně jejich poslední dílo A Serious Man je tímto hravě překonáno. Kozy mají štěstí na herce a pár nápadů, ale bohužel, celek už nedrží pohromadě. ()

Spiker01

Takové slibné obsazení a přitom taková hovadina. Vlastně mě u filmu drželi jen Clooney s McGregorem, jelikož jsem se po půl hodině začal docela dost nudit a odvracet pozornost a vyvrcholení zápletky mě rozložilo úplně. Na druhou stranu v popisku bylo asi 160 minut a přitom má film 90, takže mě alespoň tohle příjemně překvapilo.. PS : Výuka na Jediho byla asi nejzajímavějším vtipem. ()

• Tržby ze severoamerických kin činily 32,4 milionu amerických dolarů, součet těch celosvětových dosáhl 69,1 mil. (NIRO)
  • Idea vojáka, který zabíjí myslí, není pouze výplodem fantazie filmařů. Americká armáda po válce ve Vietnamu zkoušela podobný projekt, kde probíhalo i ono zírání na kozy. Jeho výsledky jsou ale neznámé. (Sharky95)