Muži, čo čumia na kozy

• Česko Muži, co zírají na kozy (viac)

Reportér Bob Wilton se snaží zapomenout na rozpadlé manželství a hledá velký námět pro svůj příští článek. Potkává agenta speciální jednotky Lyna Cassadyho, který mu odhalí existenci tajné vojenské jednotky, jejímž cílem je změnit válku tak, jak ji známe. Zakladatel této jednotky zmizel a Bob se přidává k pátrací misi, kterou vede Cassady. Aby přežil tuto dobrodružnou výpravu, musí Bob čelit nepřátelům, o kterých se mu ani nezdálo. (oficiálny text distribútora)

Stružák

Tak přemejšlím, kolik skleniček vína bych musel vypít, aby mi tohle přišlo aspoň náznakem vtipný. Evidentně pro dobrou komedii nestačí nechat 4 skvělé herce propagovat Ameriku a nahlížet na válku v Iráku z trochu netradičního úhlu. Nuda k ukousání. ()

seth82

Od tohoto filmu som príliš veľa neočakával a výber naň padol iba náhodou. Bol som však milo prekvapený vďaka absurdnému humoru s ironickým podtónom, skeptickému pohľadu na vojnový konflikt a narážkam na rád Jedi. Je pravdou, že v niektorých momentoch ma to nudilo a akcie si veľmi neužijete, ale za tie fóry to istotne stálo...Dobrý film na príjemné spestrenie dňa. ()

Mauric

Obsazení - skvělé, příběh - geniální, ostatní aspekty filmu - nic moc. Filmu chybí drajv, výraznější akce a až na pár vydařených vtipných scén i humor. I přesto fandíte Georgeovi až do konce. ()

dormouse

Je to tak. Upoutávka mne nadchla a navnadila na crazy humor dle mého gusta, ale film zdaleka tak dobrý není. Nijaký děj, uprostřed trochu nuda a na konci otrávenost. Nicméně film má své světlé momenty, Jeff Bridges je absolutně úžasný za všech okolností, George Clooney mi taky ještě nezačal lézt na nervy a ty kozičky jsou prostě k sežrání. ()

quelhar

To nejlepší film vystřílel v traileru, bohužel. Vůbec celý film působí jako nezajímavě pospojované vtipné scény z traileru. Docela zklamání, při tak hvězdném obsazení by člověk čekal o hodně víc. ()

Darik

Celkově je to dobrý film s dobrým scénářem, ale nevim nevim, něco mi tam nesedělo (a herci to nebyli). Ale i tak příjemná podívaná na jedno zkouknutí. ()

Schuldiner

´´Tvůj život je jako řeka. Když budeš usilovat o něco, co není tvým osudem, vždycky budeš plavat proti proudu. Zjisti, co je tvým osudem a ta řeka tě ponese. Čas od času nám události v životě napovídají, kde leží náš osud.´´ Slibný začátek, vlastně celá první půlka je slibná, zajímavá, celkem vtipná, i když člověk pořádně neví co od toho čekat... Ale bavilo mě to... (ta první půlka) Bohužel, pak to tak nějak začne chladnout, trochu nudit a prostě to tak nějak celé vyzní do prázdna.. Škoda! Skvělí herci, špatný scénář. ()

Prochy38

Pohodová komedie, která neurazí, ale ani ničím nijak extra neoslní. Snad jedině hvězdným obsazením. Tato sestava mě donutila tento snímek zhlédnout a nelituju toho. Stačilo zkouknout jednou, ale několikrát jsem se opravdu smál dlouho. Herci si to celkem užívali. Myslím, že šlo pro ně o nějaký odpočinkový filmeček:). V něděli odpoledne s rodinou (staršími dětmi) doporučuji, ale večerní trhák to hold není a nebude... ()

Crackonosc

Přesně taková ujeťárna, jakou jsem si přál. Bavil jsem se od začátku do konce i když film nijak netlačí na pilu a nesolí jeden vtip za druhým. Jde spíše o slepenec scén než příběh, ale ta zvláštní atmosféra na mě působila tak, že mi vůbec nevadilo, když se někde přibrzdilo, couvnulo nebo uhnulo od děje a když už jsem se nesmál aspoň mi cukaly kouty. Každému to asi stačit nebude, ale mě se to líbí :-) ()

Greny

v přední řadě originální a zajímavý námět, ale bohužel scénaristické ztvárnění vzalo za své včetně námětu, a tak se ze slibného začátku vyklubalo zmatené cosi. Jako komedie mi to nepřipadalo, ale ve filmu se objeví jedna scéna, která mě dostala - vejce a LSD ... jediná světlá chvíle celého filmu. Zbytek však upadá do průměrné šedi. ()

DannyBoy80

65%. Tato vcelku slušná absurdní komedie jde trochu ve šlépjejích komedií bratří Coenů. Ovšem nedosahuje jejich kvalit a humoru vyhnanému do výšin. Přitom zápletka spibuje ranec směšných situací, ale trošku mi to příjde nedotažené a nevyhrocené na maximum. Přitom herci hrají co to dá a zejména Clooney a Bridges mají obrovský komediální potenciál. Spacey je na tom trošku hůře, ale McGregor je tady trošku špatný přicmrdávač. Oddychová komedie s né příliš využitým potencionálem. ()

Abiosis

*MŔTVE ZVIERATKÁ* Film určite nie je spŕškou vtipov a gagov, ale mohli by sme to azda nazvať jemným vtipným mrholením, ktoré je prítomné počas celého filmu, i keď to na prvý pohľad divák nemusí vnímať, a preto je celkový pocit skôr príjemný. Film je celkom svižný, do značnej miery dialógový a práve tieto dialógy sú spolu s hlavným námetom filmu jeho nosným prvkom. Je to príjemný ping-pong slov, v ktorých Ewan mierne zaostáva, keďže jeho postava je mierne natvrdlý reportér, ktorý opakuje len to, čo bolo už povedané a vyslovuje príliš veľa nedokončených viet. Je zábavné, že i v tom nadprirodzenom a vedecky ťažko overiteľnom, môžu medzi sebou veľmoci súťažiť. Verdikt v 1 vete: Príjemný film z vojenského prostredia, kde jediné straty na životoch sú z radov škrečkov, psíkov a kozliatok. 27.10.2010 ()

David661

Velice, ale velice vtipná komedie. (Nikdy by mě nenapadlo, že uvidím George Clooneyho v takovém filmě.) Výborné herecké obsazení: George Clooney, Ewan McGregor a Jeff Bridges jsou hlavními tahouny tohoto snímku, dobře není to film, který si budu nadosmrti pamatovat, ale přesto filmů o zabíjení křečků by určitě mělo být víc. ()