Epická akční fantasy podívaná nás zavede do smyšleného světa mladé dívky, jejíž snový svět poskytuje únik z temné reality. Nelimitovaná hranicemi času a prostoru může jít kamkoli si její mysl zamane. Jenže neuvěřitelná dobrodružství jaksi smazávají hranice mezi skutečností a fantazií... s možná tragickými následky. (oficiálny text distribútora)

Cl3ricK

Kdo nebyl připraven, ten byl mile překvapen, aneb Hate it or Love it. A já si to Zamiloval. Snydera jsem si tímto pasoval do pozice krále zpomalovaček, bo jako natočit něco tak mindfuckovního je v dnešní škrobené době velkým úměním. Slow-motiony sem miloval už ve 300tovce, jenže tam Zack nemohl nechat létat kulky a nábojnice. Prostě, kde jinde můžete vidět takové přechody od Pána Prstenů, přes Inception až po Já Robota? V Sucker Punch samozřejmě. Bavíme-li se o akci, člověk při sledování tají dech, páč boje jsou přehledné jako kráva. Za to velké dík. Hudba byla dokonalá, Queeni Rulez. Panebože ten, kdo v tomhle hledá logiku musí být velký chudák a dement. Očividně si plete pojmy fantasy a realitu. A jak si někdo může stěžovat na krásné holky? BIG WTF. Já zažil orgáč a neuvěřitelnou Lobotomii v dobrém slova smyslu. P.S. Nemůžu se už dočkat R-kového Bluraye. ()

jhr

Tak jsem se v neděli odhodlal a vyrazil na Sucker Punch, upřímně po negativních reakcích nejen na MZ jsem byl docela zvědavý jak to tedy dopadne a výsledek? Zatímco Watchmen považuji za zatím nejlepší film Zacka Snydera tak SP jednoznačně za nejslabší, může zato jak nedotažený scénář tak nudné neakční pasáže kdy jsem už doslova v duchu prosil ať už se zase něco děje, respektive střílí, mlátí, vybuchuje. A tady se dostáváme k tomu co naopak bylo podle mého názoru více než podařené a to je jak vizuální stránka filmu tak i akční scény které jsem si opravdu užil, v nich jsem dokonce pocítil jisté napětí a ve scéně z vlakem dokonce strach (ještě z výjimkovou začátku který byl rovněž v tomto ohledu podařený) o hlavní hrdinky. Snyderovy se nadá upřít snaha o vlastní vizi a jeho pokusy o vytvoření nějakého fantazi světa, problém je že všechny ty motivy a metafory které použil dávají dohromady až příliš ujetý mišmaš ve kterém se člověk sice nějak vyzná ale smysl mu to moc nedává. Upřímně nečekal jsem žádnou duchaplnou záležitost ale už podle trailerů, přestřeleně metaforický a sexuálně dráždivý akční výplach a to se i potvrdilo, ty snahy o něco hlubšího jsem ale schopen Snyderovy odpustit, stačilo by lepší scénář a nějaký zajímavější příběh a mohlo to dopadnout o hodně lépe ale i tak dávám 70%, tedy něco mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, zatím se přikláním spíše k těm třem ale třeba se to po dalším zhlédnutí změní. ()

buchli

Jak by řekl Joey: "Čokoláda? Dobrý. Puding? Dobrý. Maso? Dobrý." Sice by se to mohlo trochu dýl vařit/smažit/péct (tím nemyslím stopáž, ale vypointovanost), ale jinak mě to docela zasáhlo - sebedestruktivní a povzbuzující zároveň. ()

Taninaca

Vizuálně povedená počítačová hra, jejíž hratelnost je spjata s tlačítkem PAUSE - a toho jsem několikrát využila. Sucker Punch mě ničím nepřikoval k televizi a já se několikrát přemlouvala, abych místo PAUSE nestiskla tlačítko STOP. ()

maverick10

Tady je spatne skoro vsechno akcni na co Zack sahnul. Dramaticka linie daleko prevysuje tu fantasy akcni stranku filmu a to bych do Zacka nerekl. Vecne zpomalene zabery, nudily k smrti a filmu to tak priserne vzalo rytmus. Kostra pribehu byla rozkouskovana na nekolik etap, ktere zacinaly prave ve chvili, kdy mlada kraska zacala tancit. Prvni linie v chramu se jeste dala snest, ale jelikoz si Zack s bojovou choreografii nelamal moc hlavu a s prispenim zminovanych nekonecnych zpomalenych zaberu, jsem se pres ostatni linie pronudil az k zaveru. Ono proste nestaci, kdyz mate tym pocitacovych specialistu a mlade polonahe krasky s kulometama a samurajskym mecem. Vylozene odflakly pocin, ktery jen svou naivni predstavou ze je neco klasickeho prevysuje snad jen presvedceni Viktora Kozeneho, ze je to prave on, ktery zpusobuje ty podivne ukazy kolem Bermudskeho trojuhelniku. ()

StrYke odpad!

Tohle bylo fakt zlý... Zacka Snydera jsem si hodně oblíbil po hitu 300 - Bitva u Thermopyl, ale díky tomuhle jsem měl sto chutí si ho vyšktnout z TOP 10, podobně jako Frasera za Chlupatou odplatu. Upřímně mě asi mělo varovat už jenom to obsazení - krom bárbínsky vyhlížející Abbie Cornish se mi ani jedna z hereček nelíbila a o hereckých výkonech se po shlédnutí také moc hovořit nedalo. Nejlepší z toho byla Emily Browning, ale podstatné je to slovíčko Z TOHO. No a potom už přichází samotný film, u kterého jsem věřil, že mě nijak zvlášť nezklame. Samozřejmě jsem se mýlil, ale na to jsem přišel až v takové první půlhodince, protože začátek byl docela solidní a to, co bylo potom, by se dalo ještě považovat za rozjezd. Jenže pak.. Pak dostala naše milá hlavní hrdinka něco jako vidinu během tance (nebo co to bylo), ve které měla výcvik v boji a Scott Glenn jí řekl, co potřebuje k útěku. To si děláte srandu? Pitomější způsob vyprávění jsem snad v životě neviděl a nejsmutnější je, že film každou vteřinou potom klesal a klesal čím dál tím víc do odpadu. Čekal jsem bitvu proti mocnému nepříteli, ne útěk z bordela, který je vyplňován nudnými a nezáživnými "iluzemi". Původně jsem přemýšlel mezi Odpadem! a jednou hvězdičkou, kvůli tomu jsem si to také nechával proležet v hlavě přes noc, ale když o tom tak přemýšlím.. Nic jiného než Odpad! si to vážně nezaslouží. ()

berusche

Jak vidno, tragédii se meze nekladou. Něco tak bezmyšlenkovitého, o ničem a hlavně něco, co diváka unudí během prvních pár scén, jsem už dlouho neviděla. Nesmíte se zlobit, přátelé, ale já jako děvče se musím přiznat, že banda nějakých trubek v seksy oblečku, co bojujou ve svých vizích s pseudopříšerama, mě teda vážně nadchnout nemůže. Navíc, ty proplepetné reality, ohhhh, jak jste snažili, a jak propracované to máte. Škoda jen, že se to celé dohromady jeví jako snůška nesmyslů. Díky, alespoň mohu zas jednou beztrestně něco prohlásit za tragédii. Ne, efekty, které si vysloužily tu jednu hvězdu, to zachránit nemohou. ()

Aelita

Nečekaný úder pod pás nanesl Zack Snyder všem geekům, dweebům, dorkům a jiné havěti od 13 a výše, kteří vyrostli na počítačových hrách, internetu, filmech na DVD a online a kteří ať již vážně nebo z legrace řeší otázku, jestli žijí v Matrixu nebo ve skutečnosti. A zatímco se tato havěť ženského a mužského pohlaví láme v pase popadaje dech nadšením, nechutí nebo nepochopením toho, co jí to probůh naservírovali, a ztráceje se v marném vysvětlení svých skutečných a domnělých erotických a jiných snů, z dálky věků se k nim donáší slova Buddhova učení: Co je svatý cíl? Věčná jistota bez nových zrození, osvobození od klamu. ___ Dokonalá svoboda je stav bez omezení, kdy se nemusí vůbec nic, protože neexistuje ani stav, ani hranice, ani čas, ani děj, ani něco. ___ Lišák Snyder ví, jak a do čeho se má zabalit to, co ještě nezajímá a nepálí současnou generaci. Ostatně již to vyzkoušel ve Watchmen na starších a teď se zaměřil i na ještě mladší diváky. Celý psycho-matrixovský příběh Sucker Punch se nese v New weird stylu podbarveném steampunkem a tváří se jako počítačová hra nebo sen, kde se bojuje o osvobození. Každý si může přijít na své a vybrat si pro sebe prostředí a roli - snícího nebo snící, protože tu je vše, co si moderní odchovanec nebo odchovankyně virtuality přeje - lepé děvy a drsní chlapi, samurajové, draci, zombie, itemy, tajemství ... Neznámo proč si diváci mužského pohlaví usmysleli, že film zpodobňuje hlavně jejích sny o ženách ve všech podobách a rolích - panenky, panny, matky, učitelky, barové tanečnice, milenky, mrchy a dračice, dobývané a svádějící. Stejně tak ale film nabízí i podobu mužů, kteří ty ženy chtějí, a to je přece tajná podstata dívčích i ženských snů, protože to znamená jejích - ženské - vítězství, i když ve skutečnosti ženy chtějí být "dobyté" jen těmi, komu by se samy rády oddaly, ale to již jsou detaily, které se ani v reálném životě nenaplňují vždy podle dívčích představ. Konec konců kdyby ženy obecně nechtěly být svůdné a dobývané, nedělaly by to, co dělají. Nahlas se o tom nemluví, ale konkurenční zápas sobeckých genů ani u jednoho z pohlaví ještě nikdo nezrušil. Zbraně tedy mají a používají všichni, nikoliv jen zajaté dívky, a oboustranná obvinění a sebeobvinění ze sexismu a zneužití jsou zbytečná a zavádějící, jak svědčí tento zmatený filmem i sám sebou autor: http://shadesofcaruso.wordpress.com/2011/04/01/sucker-punch-moulin-rouge-bayonetta-inception-coherence/ . O něco blíže k odpovědi je autor této recenze - http://www.theidproject.org/blog/caroline-contillo/2011/03/30/sucker-punchs-buddhist-subtext . ___ Snyder nerdům nabídl jejich lidské přirozené představy a touhy a oni se najednou urazili. Jedna věc je totiž prožívat ty touhy o samotě před počítačem a druhá je vidět ta snění zveřejněná na velkém plátně a po celém světě. Ukazuje se totiž, že i nejzarytější nerdi jsou pořád jen lidé. ___ Kdo tedy s určitostí ví, komu jsou určeny otázky a návody Snydera, který napsal k filmu vlastní scénář - divákům nebo divačkám? Ve skutečnosti je to irelevantní otázka, protože film má více rovin a více příběhů zabalených jeden do druhého a určených všem. Dá se donekonečna rozebírat, co sděluje, na co naráží a co symbolizuje to či ono - kdo chce, ten najde své. Je tu například paralela s filmy E. Kazana Baby Doll ( http://www.youtube.com/watch?v=qtcITOEdePg ___ http://en.wikipedia.org/wiki/Baby_Doll ), Přelet nad kukaččím hnízdem, Moulin Rouge, Matrix, Inception, s biblickým příběhem o tančící Salome atd. Je tu pastva pro milovníky freudovských výkladů a psychologických rozborů osobnosti. Například pět dívek může personifikovat pět složek charakteru, pět stránek osobnosti, nejsilnější z nichž - nesmrtelná duše (?) - dosáhne osvobození. Nebo čtyři tance Babydoll můžou symbolizovat stadia pohlavního aktu - zaujetí a vtažení, zapálení a vnoření, otevření a výbuch, vysvobození a úlevu. Může to být i obraz dospívání okořeněný varováním "Nevzbuďte matku", protože dívka, žena, partnerka, milenka má nakonec překonat a přetrumfnout postavu matky v mysli muže, jinak ten nikdy nedospěje a navždy zůstane maminčiným synáčkem. Je také krásně zavádějící scéna rozhovoru dívek v šatně bordelu, kdy mizí hranice mezi reálnými dívkami a jejích zrcadlovým obrazem - "Za zrcadlem a co tam Alenka našla". Lze také dlouho řešit, kdo je v čí hlavě a čí je to příběh - možná Babydoll, možná Sweet Pea nebo toho chlapce, který nastupuje do autobusu, ale nakonec ani jedna z výše zmíněných rovin, obrazů či symbolik není podstatná, protože můžeme sice putovat ze snu do snu, z příběhu do příběhu, z levelu do levelu v hledání prvotního nebo konečného bodu v nekonečném kruhu Ouroborose a nikdy přitom nedosáhnout konečné jistoty, avšak pokud se soustředíme na to hlavní, zjistíme, že poselství leží hned na povrchu a že se ho nikdo nesnažil schovat nebo zašifrovat. V tom se diváci ve své vlastní chytrosti nachytali na množství návnad, které jim bohatě nasypali Snyder v Sucker Punch či Nolan v Inception a přehlédli to, co jim bylo řečeno otevřeným polopatickým textem. Ovšem kdyby se to podalo čistě a jednoduše bez bombastických obalů a nerdích návnad, opět by diváci byli nespokojení a uražení tou triviálností. Dnes je opravdu těžké se zavděčit komukoliv. Je dobře, že Snyder ten pokus nevzdal a přes všechny příběhy a levely nastavil jeden jediný most k jediné skutečné svobodě - k probuzení. "Kdo to je, kdo dělá všechny tyhle věci? Kdo nás učí, co je skutečné?" Vesmír, bůh, ty sám? ___ "Ti, kdo zaměňují nepodstatné za podstatné a vidí podstatné v nepodstatném, se nikdy nedoberou podstaty, nýbrž zůstanou v zajetí klamného myšlení. Osvoboď se od minulosti, budoucnosti i přítomnosti a přejdi na onen břeh. S myslí od všeho osvobozenou již nepůjdeš vstříc opětnému zrození a stárnutí. Tento svět je zaslepený, jen málo je mezi lidmi těch, kteří dosáhnou onoho břehu. Zbytek lidského pokolení jen pobíhá sem a tam po tomto břehu." (Dhammapadam) ___ Kdo se domnívá, že přišel na to, která rovina Sucker Punch je reálná - zda blázinec, bordel nebo nerdí sen diváka - možná klame sám sebe. Snyder ani jedné z těchto verzi nevtiskl rysy živé, nám známé reálnosti - vše je stylizované a podmíněné. Konečná scéna - nástup Sweet Pea do autobusu - se odehrává ve stejných divadelních kulisách s namalovaným nebem jako ty taneční levely-sny Babydoll. Řidič autobusu - tento převozník na onen břeh Charón - bere nesmrtelnou duši Sweet Pea na dlouhou cestu. A stejná cesta čeká na všechny nerdy a nerdky na všech levelech reality a virtuality. () (menej) (viac)

Innuendo1987

Snyder se znovu snaží ohromit počítačovou animací a přestylizovanými scénami, které mu tak jdou. Ovšem jeho snažení ztroskotává na několika faktech. Snaha ždímat emoce vychází úplně naprázdno, příběh ať se jeví sebevíce dojemně nedokáže vtáhnout. Příliš očividné je, že se jedná o prvoplánovou, povrchní zábavu pro pubescentní omladinu. Ale to by mi ani tak nevadilo, problém je, že ani ty akční scény nejsou tak kulervoucí, jak bych si představoval. A vše podtrhuje nesympatická hlavní představitelka s neustále nasazeným pohledem raněné laně. Kdo viděl Watchmen, tak toho Sucker punch prostě uspokojit nemůže. Ale soundtrack vynikající. ()

M.i.k.e

Sucker Punch je bezezbytku hodný svého jména a je jen na divákovi jestli tuhle ránu snese nebo ne.Upřímně se nedivím všem těm reakcím a chápu stejně tak ty opěvující,jako zatracující.Já osobně se přidávám k první skupině a přiznávám,že mě Sucker Punch dostal do kolen.Nechci se zde pouštět do nějakých sáhodlouhých rozborů,ale je pravdou,že Snyder je blázen a Sucker Punch je svého druhu ojedinělým a poměrně značně provokativním dílkem.Když už nic jiného,tak již dlouho tady nebyl film,který by vyvolal takové diskuze a to je rozhodně plus pro Snydera.Vizuální stránka je již tradičně Snyderovsky vynikající a pouze to celé zastrešuje jako třešínka na dortu.Těším se na DVD,těším se na DC,těším se až SP uvidím ještě několikrát...100% ()

Chen

Snyder se utrhl ze řetězu. Jeho dítko je plné zpomalovaček (celková stopáž filmu by bez nich byla asi 20 minut), snaží se, aby Sucker Punch byl sexy videoherní videoklip a vlastně se mu to daří. Vizuální stránka je vypilovaná do posledního detailu. Ale scénář je achillovou patou celého filmu. Pokouší se filozofovat, pokouší se být něčím víc a jediným výsledkem je nesmírný zmatek a spousta otázek a kroucení hlavou. ()

Morloth

Sucker Punch působí, jak kdyby se jeho tvůrce rozhodl splnit svůj pubertální sen. Objednal si k jeho splnění bandu umělých kočiček, jenže pak se rozhodl, že ninjové, draci, zombie či skřeti nebudou stačit, že to chce ještě něco víc, a tak přidal ještě odkazy na popkulturu,vykradl stylově několik snímků a pohrál si s formou vyprávění. Sucker Punch tak nepůsobí natolik pitomě, jak se primárně tváří, ovšem kostra (scénář), na které ten spektákl stojí, je přes všechny detaily a libůstky poněkud vachrlatá. Jde jen o to, zda to filmu odpustíte či nikoli. Otázkou zůstává: Je Sucker Punch karikaturou doby, či sama sebe? ()

kombajn

Po přečtení zdejších komentářů jsem se hodně bál. Ano, vizuál je naprosto úžasný, ale mozek je lepší pustit na procházku. Přesto, ta poslední slova v sobě něco mají. Ve svém důsledku je to příběh o lidské tragédii, zabalený do opravdu hodně podivného obalu. Zpomalovaček je tu víc než dost, ale kdyby tohle točil Lynch, tak z toho nepoberu ani čtvrtinu. V zásadě je to tak popocornově zabalený dáreček, který (když budete chtít) vám může dát smysl. Ano, najdoucí se tací, kteří film označí jako slátaninu. Já měl ostatně v několika chvílích podobný pocit. Jenže když tomu filmu dáte šanci a budete si přes to všechno efektní pozlátko všímat věcí v něm, nemůžete ho odepsat. Ačkoliv z dálky vypadá jako nablýskaná kravina, je v něm víc, než si někteří z nás připustí. Klobouk dolů. A pořád nevím, zda jsem ten film nepodhodnotil... P.S. Jsem gay, takže ty hvězdičky opravdu nejsou za maso na plátně... ;) ()

Marqta

Naprosto geniální a originální myšlenka, jen to zpracování krapet pokulhává. Dějová linie se rozuzlí až na samém konci, takže se během samotného filmu (asi hodinu a půl) téměř nic neděje a člověk jen čeká, jestli to tak zůstane až do konce...Nicméně celá vizuální stránka filmu skvělá a hudba taky . Takže jediné co trochu pokulhává je samotný děj, který by ale mohl být opravdu dobrý, nebýt zbytečně dlouhých scén, kde se nic neděje, které na sebe navzájem navazují...Takže chvílemi to je nuda a chvílemi to jde...Ale nápad to byl fakt dobrý. ()

zbyshek

Píši tento komentář po druhém shlédnutí. Je nutno podotknout, že je velký rozdíl, když koukáte na nějaký kinorip a nebo si počkáte na blu-ray verzi. Já jsem měl tu možnost vidět tento film v obou obrazech, a musím uznat, že jsem změnil prvotní kinoripový názor. Také už je to 2 roky, co jsem to viděl, a je možné, že se moje představy dobrého filmu změnily. Tak či tak, tento příběh je luxusně vyšperkované fantasy, které si nehraje na žádný slaďoučký bonbónek. Skřeti od Saurona, zombie nacisti v kombinaci s vytříbenou fantazií Zacka Snydera vytvořily neuvěřitelnou podívanou, která stála za opětovné puštění. 80%. ()

Martin741

Reziser Zack Snyder /Dawn of the Dead/ natocil len nudnu zlataninu. Pribeh ledva drzi pohromade, su tu odkazy na kultovy Lord of the Rings a dokonca tusim aj na Tarantina. Ale na mna to nefungovalo, vizualne je to nadherne, ale scenaristicky lajno. 30 % ()

Zack Snyder si zkusí anime

Zack Snyder si zkusí anime

12.07.2019

Režisér Zack Snyder (Strážci – Watchmen, Muž z oceli) se po několikaleté odmlce naplno vrací k práci. Kromě chystaného zombie heistu Army of the Dead pro Netflix teď pro streamovací službu připravuje… (viac)

Batman vs. Superman v eRkové verzi

Batman vs. Superman v eRkové verzi

24.02.2016

Deadpool už vydělal skoro půl miliardy dolarů. A to při rozpočtu 58 milionů a eRkovém ratingu (do 17 let lze film vidět pouze se starším doprovodem), takže uspěl i bez pomoci náctileté superhrdinské… (viac)

Sin City 2: Konečně se natáčí

Sin City 2: Konečně se natáčí

02.11.2012

Už jsme odmítali věřit, že k tomu někdy dojde, ale dočkali jsme se – v pondělí 29. října bylo v texaském Austinu oficiálně zahájeno natáčení Sin City: A Dame to Kill For. V nadcházejících týdnech nás… (viac)

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (viac)