Príbeh začína vo chvíli keď sa skupina ostrých chlapcov dostáva na miesto určenia – na ostrov Vilena a postupne zisťujú, že misia, v ktorej majú zlikvidovať nebezpečného diktátora, nebude ani zďaleka jednoduchá. Niekto sa veľmi usilovne snaží zmariť všetky ich plány. Nebojujú len proti priamemu nepriateľovi, ale aj proti nepriateľovi, ktorý je medzi nimi. Keď ich okolnosti donútia „obetovať" vnútornú spojku – bojovníčku za slobodu Sandru (Giselle Itie), Barney (Sylvester Stallone) sa rozhodne manipulácii vzdorovať. Spoločne so svojimi mužmi sa vracia na ostrov Vilena. Nielen preto, aby zachránili rukojemníčku, ale možno aj preto, aby zachránili svoje duše. (TV Dajto)

Crawler-D

Ono se i ve čtvrtém Rambovi dost mluvilo a rozumovalo (Barma), ale tady se to přehání. Uznávám, že spousta velevýbuchů byla ohromných a že když se použila pořádná bouchačka, že z dotyčného zbyly jenom kotníky, byla to švanda, ale jinak je to uzívaný výlet do hlubin duše sterodiových jatek, v němž několik postav si je rovnějších než jiné (Stallone, Statham, Li) a v němž chybí víc sebeironického nadhledu. ()

TomikZlesa

Statham si zahrál basket, Li si bohužel obra nezmlátil, asi protože je menší, Lundgren si dal varovnej výstřel, Couture si pro změnu svého obra zmlátil, Austin by si měl promluvit s kadeřníkem, Daniels z toho skoro ztratil hlavu, Crews si zastřílel jak o Vánoce, Willis, Arnie a Sly si bohužel péra nevykouřili :-( Nejlíp to vystihl Superpero, při sledování filmu sem se musel podívat do podpaždí a mezi hnáty abych si uvědomil že "OMG mě není 15 let, to jen čumím na film kterej je skvělym návratem mýho dětství". Šílený hlášky, šílený výbuchy, šílený množství nábojů, mrtvol...prostě všeho....Stallone je šílenec ! Jeden z nejlepší čistě akčních nobrainových filmů a jednoznačně můj největší kinozážitek. ()

JohnRambo

Ten film je tak blbý až je geniálny. Tak jak sme to očakávali. Bol som nadšený zo všetkých tých borcov na jednom place, z fakt vymakaných vtipov a vtipných situácií a z naozaj originálnej akcie. Pre mňa je to film filmov. 1OO% a to bez srandy. ()

Azrael515

No joo no jooo, ohlednuti za 80. rokmi :P Ale nudné, akčné scény nečítelné vdaka trhanej kamere a vtipné ? ok občas som sa zasmial..... Celkovo už si to nikdy nepozriem a vlastne som to ani nemusel vidiet. Oproti 4 Rambovi o triedu horšie. Nova vlna recyklácií starých konceptov je sice milá ale "Pane Žakuji, když to trvá dlouho tak to obtežuje." :) ()

starbrejkr

Samozřejmě, Expendables jsou naprosto béčková záležitost, které bych za normálních okolností dal upocené 3 hvězdy. JENŽE - je tady tolik věcí, pro které to nemůžu udělat. Začnu koncem - když to u titulků rozjeli Thin Lizzy s Boys Are Back in Town, poprvé jsem měl v kině chuť začít pařit. Zadruhé, Sly moc dobře věděl, jak to uchopit. Expendables se neberou vážně a to je dobře. Zatřetí, ta hromada hlášek, kterou postava v čele s hlavním protagonistou sypou. Začtvrté, scéna v kostele, která už dnes je legednou. Zapáté, zašesté, atd, atd.....Zkrátka Expendíci jsou pecka. K hercům nemá cenu se vyjadřovat, jeden charismáč vedle druhého, určitě překvapil Lundgren, ze kterého šel chvílemi onen "dragovský" strach a super byl taky černoch se svým "rozsračkovačem", to se kino otřásalo i s tou malou návštěvou. Celkově mě snad mrzely jen některé zbytečně protáhlé scény, zejména ta finální v paláci, kdy se moc dlouho běhalo a minovalo...to jsem trochu vypadl z tempa. Taky krvavé scény na mě byly až moc digitální, v tomhle to chtělo trochu víc oldschoolu. A moudro pronesené Mickey Rourkem na závěr? "Koupil jsem tam flašku nějaký místní, kořalky. Jmenovalo se to slivovice nebo tak nějak. Vypil jsem jí a za chvíli mi bylo dobře" :-D ()

bukowski83

Tak to byla pecka, od začátku do konce jsem se křenil při pohledu na starý známý ksichty a ty hlášky byly jednoduše geniální. Arnold, Bruce a Sly v kostele bylo opravdové pošušňáníčko a Jet Liho opakování, že potřebuje víc peněz, protože je malej ze mě vyráželo výbuchy smíchu! Jednoduchý děj, který nezatěžuje akční scény a do filmu se parádně hodí! Pro mě 90% ()

cubajz

s takovouhle sestavou jsem čekal ještě trošku větší masakr, ale i tak to byla bomba, supr akce, spousta suchých hlášek a vtipná scénka s obtloustlým Arnoldem. Jen to prostě mohlo být ještě krvavější a divočejší, občas možná i přehlednější. ()

Wladi.mir

Největší akční nářez, který jsem kdy viděl. Vrátil jsem se do puberty, kdy jsem podobné filmy tajně sledoval, potom co šli ostatní spát. Bylo hezké si zopáknout tu atmosféru. Povedená kamera, svižnost a výborné obsazení to vše nám naservíroval Sylvester s výbornými hláškami "tvůj kadeřník". Dal bych pět, ale scénář byl pro mě příliš jednoduchý (Stalon se vrací pro ženu, kterou sotva zná?). Ale rozhodně se strašně těším na další podobný film od Stalona a spol. Výborný kluci! ()

Amroth666

Každý z nich už něco podobného dělal. Každý si zahrál akčního hrdinu. Ale co teď, když mají všichni tahat za jeden provaz? Stallone spojil něco málo z Rockyho, něco málo z Ranba, něco málo pochytil od ostatních akčních filmů, něco udělal úplně poprvé, ale přesto je to špičkové a mezi akčními filmy jasná přední ba i dokonce pro hodně lidí a zastánců dobrých filmů jeden z nejlepších filmů vůbec. The Expendables filmový svět potřeboval jako sůl. Myslím, že hlavně kvůli tomu, aby fanoušci filmů po celém světě konečně udělali tlustou akční čáru za všemi Smrtonosnými zbraněmi, Smrtonosnými pastmi, Bourny, Ramby, Rocky, Gengstry, tajnými agenty a já nevím čím vším ještě a udělalo novou akční cestu. Tenhle film je PŘELOMOVÝ. ___(NAVÍC... tenhle film v sobě ukrývá určitou nostalgii, kterou nelze nijak specifičtěji charakterizovat. Vzpomínejte na akční časy, vzpomínejte na nedávné akční hvězdy, ale vždy myslete na to, že teď je tady The Expendables a že Sylvester Stallone na vás ve filmu čekat nebude. Lepší střihový trhák naž v případě Bourna, lepší akční trhák než všechny akční trháky posledních let, nejakčnější partička všech dob pohromadě, která vešla do dějin jako ta NEJOBLÍBENĚJŠÍ partička. Když se mně někdo zeptá, jaké akce se mi líbily ve filmu, řekl bych Arnold, Willis a Stallone na pár minutek pohromadě, nakládačka v podání nesmiřitelného Jasona Stathama na basketbalovém hřišti no a nakonec, ta poslední dlouhá asi dvacetiminutová stopáž, při které prolétlo tisíce kulet, vyteklo několik desítek litrů krve z nehybných těl a problesklo pár skvělých a chlapských vtipů. ()

bourec

Tak,mám to za sebou.Musim říct,že i já se vrátil o dvacet pět let zpátky,do doby burzovních vhs ,dabovanejch jednim hlasem nevalné kvality.Ale taky je pravda,že tenkrát to na mě působilo nějak jinak než teď.Asi nejvíc mě tady bral Jason Statham a Jet Li,naopak mě děsně sral Dolfik,toho sem nesnášel už za mejch mladejch let.A Stallone.No už to opravdu neni vono,ale odhodlání,s jakym se do toho pouští znovu a znovu,to musim vocenit.Byli tady hlasy,a bylo jich dost,že akce je natočená nepřehledně,hodně střihu,takže nevidíte kdo ,co ,jak.Jo,asi je to v některejch chvílích pravda,ale je to jen úlitba době,takhle se prostě teď točí.Jinak příběh nijak objevnej,akce tvrdá,i vtip tam je,takže fanda akce může bejt spokojenej,stejně jako já.80%. ()

DruidKarel

944. hodnocený film: Tak dlouho jsem byl na tenhle snímek nažhavenej, až jsem se konečně dočkal. Máme tu snad až na výjimku JCVD všechny blázny, co ovládají bojová umění, nože, zbraně, sekery a jiný náčiní. Spousta akce, trocha důrazu na děj a jinak pár povedených dialogů. Sly se na stará kolena skutečně rozehrál a jeho řezisérský talent snad ani není nutno představovat. Jedná se jistě o typické béčko, které by se v 80. letech neztratilo, jenže dneska je doba audiovizuálních efektů, na které tahle banda kašle. Spousta rámusu a palby je mnohem důležitější. 5* si tenhle snímek zaslouží, protože je to skutenčej odkaz akčňáků z osmdesátých let. 5* ()

nithiel

Typická osmdesátková akčňárna se bohužel o dvacet let později s kamenou tváří utáhnout nedá. Chybí nadsázka, vážně se takovej film prostě brát nedá. I tak ale pobavil, jen prostě o moc víc, než co klasický osmdesátky. Hlavní přidanou hodnotou bylo obsazení, hlavně scéna dohození práce, kdy si "nenuceně" pokecají Bruce, Sylvestr a Arnie, byla dokonalá. ()

laik_60

prešpičkovane hercami a akciami a strielackami, kde "naši" furt vyhrajú. Kurnik to Staloneho naozaj nyšt nedorazí ??? :) (ale radšej nie už som s na neho zvykol, a na druhého sa mi nechce) lepšie tri body. ()

C0r0ner

Čekalo se hodně a nakonec to taková paráda nebyla. Sice se představila slušná eskadra akčních hvězd, ale vlastně jediný pořádný kulervoucí moment je Randy Couture střílející z monstrózní brokovnice. Jinak je to "jenom" velmi dobrý akční film. Já si ale říkám, že to byla zkouška na dvojku, která se asi nedá označit jinak než totální mrda. 80% ()

Dannysek4U

Ona je to vlastne konina, navic chvilema naivne melancholicka (diky aspon za tu slivovici), zvaniva a z velky casti oddrena Jasonem Stathamem. Ale popravde... who cares. Tohle je proste ta stara skola, na ktery vyrostly Husakovy deti, a kdo zazil slintani nad VHSkama a vi, k cemu se vztahujou jmena jako Delta Force, Americkej nindza a vubec jmena vsech filmu, kde jdou jedinci ci hrstky jedincu proti celejm armadam, zatlaci nad timhle filmem slzicku. A navic v soubojich jeden na jednoho tu promlouva uz 21. stoleti, takze to je vazne mela k pohledani. U me asi porad vitezi novej Rambo, ale i tohle je srdcarina ze stary skoly, ktera se ale navic umi i shodit a po vetsinu filmu se nebere kdovijak vazne. U me proste dobry a rozhodne nejen proto, ze podobnej film uz dneska neuvidite. ()

agathon

Skutečně, ale naprosto vážně - ten film není dobrý. není dobrý ani jako fanouškovská záležitost pro ty, kdo chtějí vidět, jak dnes vypadají všichni ti hrdinové z pečlivě opatrovaných VHSek. Na jedné straně snaha být cool a udělat stylově současný film se všemi těmi třaslavými pohyby kamery, rychlým střihem a chladnými barevnými filtry. A na straně druhé přehlídka drsných tváří ve stylu "my všichni dobří rodáci", nebo ještě lépe "takoví jsme byli". Žádný návrat do "osmdesátek" se ovšem nekoná - je to vážně jen slabý odvar filmu typu Komando nebo právě Rambo, protože tyhle staré pecky byly hloupé jaksi nevědomky, zaslepeně se hnaly za většími a většími svaly, víc a víc vyčesanými vlasy ženských postaviček (nikoli hrdinek - ta doba měla teprve přijít) a většími a většími horami mrtvol. Nesnažily se být zábavné víc, než bylo nutné v rámci žánrových podmínek "buddy movies". Expendables se a/ snaží být vtipní za každou cenu, b/ nejsou primárně hloupí, jen se nostalgicky ohlíží někam zpátky, jakoby říkali "jej, to bylo krásné, být tak tupí", c/ kýžená naivita zápaletky a la osmdesátá léta se v nich tluče s ultra-realistickým formálním hávem dnešních akčních filmů. Sumasumárum pro mě velké zklamání - už proto, že jsem těch ojetých VHSek měl doma tuny. ()

Flynn

Čekal jsem víc. Bohužel, ani kopy skvělých hlášek (scéna s Arniem mě fakt pobavila) nevytáhly tento, mnou velice očekávaný, film výše než na 3 hvězdy. Zvažoval jsem 4. Zpětně však vidím, že po 2 dnech ze mě film docela vyprchal a nějak nic moc nezanechal. ()

campix

Naprosto čistokrevná akční lahůdka a závan starých časů, v podobě legend akčního žánru. Je vidět že například arnie už na to nemá ale jiní stále ano. Nehledejte žádný propletený příběh, jelikož tu jde jen o tu nejryzejší akci toho nejvyššího kalibru. Já jsem se u starých známých perfektně bavil. ()

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

31.08.2021

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo čtvrtý díl v akční sérii Postradatelní pod produkčním dohledem Millennium Media a Sylvestera Stalloneho. Vedle toho pak máme i první střípky obsazení. Kromě… (viac)

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

08.07.2019

Sylvester Stallone (Rambo V: Last Blood) má momentálně plné ruce práce s posledním Rambem, předtím zase dokončoval práce na dvojce Creeda, a do toho má oznámených ještě několik dalších projektů.… (viac)

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

06.11.2017

Už řadu měsíců je jasné, že úspěch amazonské princezny přižene do kin další superhrdinky. V Sony chystají týmovku s Black Cat a Silver Sable, v 20th Century Fox řeší spin-off Logana s X-23, a jak… (viac)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Boxerská sága o Rockym se před dvěma lety dočkala spin-offu se synem Apolla Creeda. Film za 35 milionů dolarů vydělal 173 milionů a dovedl Stalloneho ke Zlatému glóbu a nominaci na Oscara, takže není… (viac)