Eso

(relácia)
Hudobný
Česko, 1994, 59 min

Účinkujú:

Michael Viktořík (moderátor), Tereza Pergnerová (moderátor), Vítek Havliš (moderátor), Martin Kocián (moderátor), Aleš Lehký (moderátor), Václav Jelínek (moderátor), David Škach (moderátor) (viac)

Pořád zabývající se populární hudbou, v němž každý týden uvidíte 11 videoklipů. Jejich pořadí v žebříčku můžou ovlivnit pouze diváci svým hlasováním. V každém díle také vystupuje host nebo hosté z hudební branže. (Pumiiix)

Iroquaise

ajaj...legenda...devadesátá léta a soudobá populární hudba vtrhly do naší kotlinky...hlavně je zajímavý vnímat, jakej to byl mišmaš...jak se tam křížily tvrdý věci s ostrovními boybandy, s kontinentálním (pseudo) house-technem a tuzemskejma interpretama ( často v uvozovkách)...Premiere - Hrobař...Lunetic - Máma...Aerosmith - Crazy...The Offspring - Why don´t you get a job...2unlimited - No limit...20for7 - Is it love...Mr. President - Coco Jumbo...Fun Factory - Celebration...E-rotic - Help me Dr. Dick...Jackson - They don´t care about us...DJ Bobo - Everybody...Backstreet Boys - Get down...Take That - Never Forget...Spice Grls - Wannabe...Worlds Apart - Stay Together...Chaozz - Televize...Hanson - MMMbop...Kelly Family - Angel...Wanastovy Vjecy - Kouzlo...Joan Osbourne - One of us...John Scattman - Scatman´s world...Babylon Zoo - Space man...MC Erik a Barbara - Do it...Kopytovci - Dojit...Ozzy Osbourne - Back on earth...každopádně to byl jedinej komplexní hudební pořad u nás, kterej nenabízel jen hitparádu, ale i reportáže a rozhovory s domácími i zahraničními hvězdami (Osbourne, Kelly´s atd.), na stáncích se pak pravidelně vyloupla bestofka Čágo belo, šílenci...jedna až stotřicet vosum...jeden z majestátních symbolů doby a progresivní podoby tehdejší televizní zábavy...v dobrém i ve zlém...Divoká karta Novy...rekapitulace...sobota, jedenáct hodin dopoledne...Tereza, jedině Tereza...Rest in peace 90´s... ()

duklak2

Před několika lety jsem tento pořad miloval a těšil jsem se vždy na sobotní ráno. Dodnes si pamatuji skvělé songy, které mi z hlavy jen tak nevyšumí. Z mnoha uvedu např. song Hrobař, nebo písně od ruského dua Tatu, které jsem doslova žral a nestyděl jsem se to přiznat. I když okolí z toho mělo velikou legraci:-). Moderátorů se vystřídalo spoustu. Pamatuji všechny a zde vám je připomenu. Byly to: Tereza Pergnerová, Vítek Havliš, skupiny Lunetic a Zoombie, Yemi AD, Rebeka a "geláč" Leoš, který se mi už zprotivil, ale nic proti němu. Je to tím, že ho vidím všude. Eso určitě zažilo svou největší slávu v 90. letech, kdy ho uváděla Tereza Pergnerová a každý teenager se zdravil Čágo belo, šílenci. Dnešní Eso už není co bývalo a myslím si, že tak trochu i "zbulvárnělo." Já ho už nesleduji. Nebaví mě a je mi to trochu líto, protože když si vzpomenu na ty sobotní rána v dětství, tak je mi do breku. ()

Han22

Samozřejmě když to začalo, tak jsem Eso žral a vydrželo mi to dost let pravidelného sledování a dalších pár let občasného zkouknutí. Pergnerová vytvořila kult a prakticky díky Esu zde 90% lidí poslouchalo eurodance, boybandy apod... (což dneska samozřejmě každý popírá). Co mě na Eso vždy vadilo byla absence mnoha skutečných rádiových hitů - ze začátku chyběly pomalejší věci a hlavně české věci, které se hrály všude kromě Esa, později byla spousta písniček zabita blbým sestřihem nebo nasazením, takže Esem prošuměla obrovská kopa megahitů bez povšimnutí. A co se týče moderátorů, v mezidobí mezi Pergnerkou a Marešem to byl prostě děs. ()

topi80

Víkendová předzvěst toho, co mi bude druhý den ve třídě (složené ze stádních, hudebně totálně tupých a komerčním hnusem snadno ovlivnitelných diskofiláků) otravovat život. Na druhou stranu, občas se podařilo postoupit kapelám jako Aerosmith (překvapiví idolové baladchtivých dívek) nebo dokonce Sepultura, Megadeth či Clawfinger. Tak tam tedy tu hvězdičku dáme. ()

ivishka

Esíčko...Jediný hudební pořad z mých dětských let na který se dalo alespoň trochu dívat. Odsuzovat Pergnerku za její drogové období nehodlám od toho jsou tu jiní jestli to vůbec ještě někoho zajímá, protože její hvězda slávy už je dávno někde v nějáké černé díře anti-popularity..Ale Leoš Mareš?Můj velmi NEOBLÍBENÝ český moderátor...panebože ať si ho strčí za klobouk. ()

• Eso bylo tak populární, že to nejlepší z hitparády vycházelo jako kazeta nebo CD ve formě kompilace nazvané „Čágo belo šílenci!“ Celkem vyšlo neuvěřitelných 30 pokračování. Ještě více dílů měla druhá „alternativnější“ řada nazvaná „Čágo belo tekno!“ (později pouze „Tekno!“) zaměřená na elektronickou muziku. Řada byla ukončena na čísle 70 a samotné vysílání Esa přežila o 5 let. [Zdroj: plzenoviny.cz] (Duoscop)
  • Za dob moderování Leoše Mareše vzrostla sledovanost pořadu na dvojnásobek. (Limetka_M)
  • Martin Kocián se nachal slyšet, že když moderoval Eso, tak byl většinou pod vlivem pervitinu. (Duoscop)