V den svatby je Sára zatčena federály za vraždu Michaelovy matky a zavřena do ženské věznice. Generál Krantz, který v mužské části vězení čeká na popravu, vypíše odměnu 100 000 tomu, kdo Sáru zabije. Michael nemá jinou možnost než jí dostat ven… (liquido26)

dawe787

Celý tento finální díl strčí 4.sérku do kapsy. Je vydařený a nakonci tak emocionálně silný, že dojme nejednoho diváka. Já jen stále doufám, že když neukázali přesně, jak Michael umřel, tak je naděje na jeho oživení a pokračování 5.serie, doufejme ve vězeňském prostředí. ()

frolish

Pocas totalneho "zhovadovania" serialu v druhej polovici stvrtej serie som sa modlil, aby bolo aspon zakoncenie dostojne, take, ake si vynikajuce prve dve serie zasluzia. A musim skonstatovat, ze sa mi to viacmenej splnilo. Skvela atmosfera z prvej serie sa sice uplne nevratila, no zaverecne dojimave sceny na mna zaposobili naplno. Velmi solidne zakoncenie mojho najoblubenejsieho serialu. ()

Darth Vader

Po delší odmlce jsem se vrátil k tomuto seriálu, spíš k jeho závěru. Při sledování všech těch řad jsem nečekal, že spěji k závěru kdy přijdu o svého hrdinu. Tvůrcům jsem to nemohl dlouho odpustit a proto jsem nějaký čas bojkotoval i tento "konečně" závěrečný díl.... Odhodlal jsem se a doufal, že najdu napětí a špětku naděje, že to dobře dopadne. Nenašel, ale mé hodnocení je nižší než u seriálu kvůli tomu, že jsem nesledoval každý okamžik útěku se zatajovaným dechem. 70% ()

SpeedyCZ

Prožili jsme toho hodně a ačkoliv si to seriál už asi nezaslouží, dávám tady 4* za smutné zakončení série. Zvykl jsem si na něj a přes všechny ty boty mi bude chybět. ()

Joll

Lepší než katastrofální 4tá serie, ale i tak to není žádná sláva. Vyloženě se tu už vaří z vody a to si tento seriál nezasloužil. Měl skončit ve druhé maximálně 3tí serii. Tohle je pouze obdoba na první řadu jen s rozdílem ženské věznice, ale na nějaký drajv tu zapomeňte, každý tu ví jak to skončí, nic vás nepřekvapí a celé to působí dojmem přenastavované kaše, až se sám divím že dávám 3 hvězdy. ()

Jaa(c)

Tohle byl vtip! Kdyby PB skončil 22. dílem a ne timhletim, tak moh bejt dojem z konce seriálu mnohem lepší... Konec čtrvtý řady mě nakonec (po horší třetí a většině čtvrtý) bavil, ale tohle to zabilo... ()

MikeeTheory

Čtvrtá série Prison Break byla dost nepovedená a působila na mě po celou dobu jako neschopnost tvůrců vymyslet něco nového a smysluplného. Každopádně jsem ji už z povinnosti dokoukal. Vždyť první série dodnes patří k tomu vůbec nejlepšímu, co jsem kdy viděl. Závěrečný film jsem si tak nenechal ujít. A i přesto, že se neděje nic převratného, k seriálu a hlavně k Wentworth Millerovi (Michael Scofiel) a Sarah Wayne Callies (Sarah Tancredi) jsem si udělal tak zvláštní citový vztah, že jsem se s ním nakonec celkem spokojil. ()

dainio

Nakonec dávám čtyři hvězdičky.....a to hlavně za to, že tento bonusový film dokázal zaujmout více než 3. a 4. řada dohromady (když neberu v potas závěrečné díly 4.řady = ty se vyvedly).Když to tak shrnu, tak po fenomenální 1.řadě - přes poměrně solidní 2.sérku napříč zbytečnou řadou č.3 a totálně propackanou řadou poslední jsme se dočkali skvělého a emočně dokonalého závěru, který naprosto důstojně uzavřel kapitolu jménem Prison Break. ()

matt85

Nejlepší scénáristický výkon tvůrců za poslední dvě série. Sice klišoidní, ale aspoň tu nostalgii a melancholii rozloučení dokázali navodit. Poslední minuta na hrad! ()

Alexandre

Z úcty k celému seriálu dávám silné 3*. Závěr čtvrté série byl úžasný, i když jsem byl zaskočen tím, jak to všechno dopadlo, ale zkousnul jsem ho a stojím za názorem, že tyhle další dva díly už být nemusely. Je to pořád dokola to samé, až je to chvílemi nezáživné, ale opět musím vyzdvihnout ten konec, kdy napětí stouplo a už to byl zase ten správný Útěk... Celkově to jako završení série beru :-). A na závěr podotýkám, že Prison Break je ten nejlepší seriál, co jsem kdy viděl. ()

Stíba

Prison Break byl pro mě neutuchající drogou a i přesto, že čtvrtá sezona lehce vyčpěla, kvalita prvních třech, zejména té první, v závěsu s třetí a druhou z něj učinila zážitek, na který já nikdy nezapomenu. Vyvrcholení a způsob zakončení podle mě tvůrci zvolili dobře a Prison Break poslali do zaslouženého filmového nebe. ()

Eki

U The Final Break je krásně vidět, že celá první řada prostě nejde smrsknout do hodiny a půl. Tady úplně chybí některé scény a vůbec tu není žádná příprava na útěk. Ale ve finále mě to stejně dojalo a bylo mi líto, že už je konec. Michael Scofield, postrach všech věznic, se stal možná mojí vůbec nejoblíbenější postavou. Člověk, který nechce nikomu ublížit a záleží mu jen na dobru ostatních. RIP Michaele. ()

nightday

Sedím, koukám na film a v hlavě se mi promítá, kolik času jsem strávil u celého seriálu, co všechno se za tu dobu stalo, co všechno si Michael s Lincem a ostatníma museli prožít, a i přesto že dějová línie postupem času značně degraduje, přibývají shody náhod a nereálnosti, lidi si lámou hlavu, jak se hlavní hrdinové dokáží vyhnout tisíci kulkám, jak perfekntě mají zmapovanou každou budovu v LA, Miami apod., i přesto ve mně Prison break zanechal hodně a zařadil se do TOP 5 nej seriálů vůbec. A poslední díl a i tento film je jen skvělou ačkoliv nešťastnou tečkou za celou sérii. Michael Scofield je king. ()

Dartdevil

Jestliže jsem dal původnímu seriálu tři, tak tady už ani náhodou. Dovysvětlující díl pouze násobí chyby seriálu a dvě dávám snad jen z nostalgie úvodu celého seriálu. ()

Grogan

Nakonec dávám ***, ale nejsou úplně poctivé, spíš tak dvě a půl. Popravdě si myslím, že tenhle ukončovací film byl vcelku zbytečný, poslední díl celkově slabé čtvrté řady nakonec všechno slušně a se ctí uzavřel. Tvůrci pro film vymysleli dost nesmyslnou zápletku - obvinění z vraždy bylo u všech staženo, tak proč zrovna Sára by měla být stíhána, zatímco takový Mahone s třemi mrtvolami na kontě v pohodě běhá po svobodě a má možnost se vrátit k FBI. Útěk je plný logických lapsusů, herecký výkon Sarah je hodně křečovitý, největší frajer celého seriálu tu hraje roli přihlouplého ocáska, navíc úplný konec čtvrté řady - dosáhnutí svobody a klidný život je úplně rozmetán, postavy by na konci měly být opět stíhány policií. Abych jen nehaněl, tak atmosféra vězení je fajn, Fichtner tradičně dobrý a potěšil mě návrat Gretchen. Celkově ale docela zklamání, jen z fanouškovství za *** ()

danny_21

Tak jsem to konečně zkompletoval. Final Break používá motiv z první série, ale s jednoduchou zápletkou a obsahem se podobá ukutně nudnému konci série poslední a neodpustím si komentář k tomu dementnímu jiskřícímu koncovému výboji, nejsem elektrikář, ale sakra, dráty se přece dají spojit i jinak než je drapnout do pařátů pane IQ 250, bylo nutné to zakončit takhle ? Chvalme Pána, že už je ( doufám ) definitivní konec... 40 % ()

aLCaP0Ne

Musím dať 4* príjemné zakončenie seriálu, dosť emotívne hlavne s blížiacim sa koncom. Film na mňa posobil ako predĺžená časť a rozhodne som sa nenudil 80% ()