Piráti z Karibiku: V neznámych vodách

• Slovensko Piráti z Karibiku 4: V neznámych vodách (viac)
USA, 2011, 131 min

Keď pirátskemu kapitánovi Jackovi Sparrowovi nečakane skríži cestu jeho dávna láska Angelica, ktorú kedysi ľahkomyseľne odvrhol, nemôže si byť ničím istý. Stále ho miluje, alebo ho len využíva pri hľadaní legendárneho Prameňa mladosti? Situácia sa však ešte zhorší, keď ho donútia nastúpiť na palubu lode Queen Anne's Revenge, ktorej velí obávaný pirát Edward Teach, prezývaný Čiernofúz. Jack nevie, koho sa má obávať viac, či Čiernofúza alebo záhadnej a pomstychtivej Angeliky. Vydáva sa s nimi za nečakaným dobrodružstvom. Angelica hľadá mýtický Prameň mladosti, aby s jeho pomocou zachránila svojho otca, obávaného pirátskeho kapitána Čiernofúza. Vzácny prameň večného života však hľadá aj lišiacky kapitán Barbossa. Starý korzár, ktorý nedávno prišiel o nohu aj o Jackovu milovanú loď Čierna perla, sa dal do služieb anglického kráľa Juraja. Ten chce tromfnúť svojho španielskeho konkurenta, a tak jeho námorníci poriadne skomplikujú život súperiacim pirátskym klanom na ich ceste za vzácnym pokladom. (TV JOJ)

Estadra

Tak tento film se opravdu nepovedl. Vyměnil se režisér a to byla podle mě chyba. I když je v tomto filmu Johnny Depp opět úžasný, nestačí to. Ironii je že ve filmu je scéna kdy Jack Sparrow mluví mluví a pak se rozhlídne a zjistí že tam nikdo není že je tam vlastně sám. A to je ta chyba. Ve filmu není žádná Elizabeth, žádný Will a scény kdy je Jack Sparrow sám nejsou tak dobré. Ian Mcshane jako záporná postava je velmi slabá. Podle mého je spíš k pláči. Jack Sparrow zde nemá protivníka a tak příběh není tak silný jako předešlé filmy. Nezachraňuje to ani krásná Penelope Cruz. Ve filmu se mě líbí pouze jedna scéna kdy námořníci lákají na lodičce mořské panny. Jedna připlave a začne zpívat a připlavou další. Scéna je úžasná ale pro film je to hodně málo. Dávám 3* ()

MartinNewman

Piráti z Karibiku : Na vlnách podivna. Co se nám změnilo. Změnilo se toho více než dost a sláva, vzniknul nám díl který já osobně řadím hned vedle jedničky na stejnou úroveň. Zmizeli nám vyčpělí Orlando Bloom a Keira Knightley, kteří už ve trojce působili podivně, zejména teda Keira, která se posunula do role která se mi vůbec nelíbila a teď tu máme nové tváře v podání božské Penelope Cruz a Iana McShane. Film dostal úplně nový děj a šmrnc a začalo se odznova. A je to sakra dobře. Děj odsýpá od začátku výborně, akční scény jsou super a jsou dávkovány tak akorát, aby se člověk nenudil a přitom měl čas užívat si herectví všech zúčastněných. Každá postava dostala svůj prostor i přesto je opět největší část na Johnnym a ten jede jak má. Hlášky sype naplno, jako by změna osazenstva a režiséra dodala novou sílu i scénáristům a oni ožili. Nacpat do filmu onu část s mořskými pannami byl více než dobrý nápad a člověk by se i nechal utopit. Zajímavý je pro mě souboj dvou gaunerů v podání Iana McShane a Geoffrey Rushe. Dva charismatičtí herci, co občas jako by nehráli ve filmu, ale divadelní kus. Rob Marshall jako nástupce Gore Verbinskeho vzal další díl za dobrý konec a stal se více než dobrým nástupcem, tak dobrým  že vysoce překonal trojku a u mě to má za plných 5 bodů. ()

Brvis

Co přineslo již čtvrté pokračování pirátské pentalogie? Tak krom toho, že Barbossa očividně ještě nenavštívil dentistu ani podologa a Gips je pořád důstojnický hovado, tak skoro nic. Možná jen to, že se 80% filmu odehrává na pevnině a ne na mořích. Co dodat, nechybělo málo a nemusel tohle být nejhorší díl série, přitom faktory tomu vůbec nenasvědčovaly... Perfektní herci v hlavních rolích, Hans Zimmer jakož to skladatel a navíc i zajímavé téma pramen mládí a Ponce de León. Bohužel to nakonec moc dobře nedopadlo, ale nejedná se pořád o žádnou katastrofu, každý si zde najde svoji část. Jak už je to u pirátů zvykem, tak i tady je řada hodně zajímavě napsaných a natočených scén a nápadů, kterou opět sem tam střídají pitomé scénky, ale myslím, že by to neměl být až takový problém, přece jen nečekáme od pirátů nějaký nabombený a naducaný příběh, který nám nedá spát. NE tohle opravdu ne a ani se o to piráti nikdy nesnažili, na piráty se díváme kvůli tomu, aby jsme se pobavili o mohli chvíli vypnout mozek ne? 7/10 Jako klasický pirátský film musí obsahovat podtitulkovou scénku, tak ne že se na ni vybodnete ;) ()

Baru.Class

Hmm...zase se bohužel potvrdilo, že kde je veleúspěšná trilogie postavená na několika hlavních charakterech (Jack, Will, Elizabeth), tak to bez nich prostě nemůže fungovat. Jack se teda snaží seč mu síly stačí, ale drhne to jak Rocco Siffredi při osmapadesátým čísle. Penélope je tak nějak bez chemie a celkově je to spíš nuda a zklamání než yohoho jako v předchozích filmech. ()

babuška

moc příběhu a málo prostoru? né nic takového, ten čas měl být kratší, zbytečně natahované, co potěšilo tak sirény, hezký kousky, navíc mi přišlo, že to hanze moc neba, ale penelopka hrála dobře, místama i slušný hlášky, 3/50% ()

sajnym

Film mi připadal tak nějak zmatený a bezduchý, chvílemi to už vypadalo, že se to zlepší, ale pak následuje zase nuda. Jedine co zachránilo tyto piráty před 2mi hvězdami byla scéna s mořskými panami, která byla good. Celkové shrnutí této zbytečné čtyřky je slabší průměr. ()

Mat.t

No, tak trochu sklamanie, nehovorím, že to bolo zlé, ale nič, čo by ma motivovalo, pozrieť si to ešte raz. Chýbala tam iskra, niečo, u čoho by som zatajil dych, čo u filmov takéhoto žánru by malo byť. V neposlednej rade ma úplne štvalo to 3D a pritom som nebol v žiadnom treťotriednom kine. ()

jasnenkaa

Po nepovedené dvojce a trojce, které trpěly především na přeplácanost, je tu po jedničce znovu příjemné přímočaré dobrodružství. čtyřka není tak tajemná nebo ohromně strhující, ale pokud film budete brát jako oddychovku s popcornem pro celou rodinu, tak film nezklame. Prostě jděte na film, kupte si popcorn, vypněte mozek a užívejte si krás mořských pan, Penelope Cruz, a zábavného a svižného děje s povedenou hudbou. Doporučuji v originálním znění. ()

ronin zabak

19.5.2011 jsem na tom byl v kině a mohu říci, že se mi to líbí více než třetí díl. Vážnější, sem tam komediální, se zápletkou, která mě zaujala. Nechyběly ani Johnyho artistické kousky. a mohu říct, že jiný režisér je poznat koncepcí filmu. Doporučuji ()

Ken43

No u tohoto dílu mě celkem sklamalo že tam neni už tolik soubojů ale na druhou stranu jsem příjemě překvapen dobrodružstvím tohoto filmu a novými herci,a také příběhu tohoto filmu ale jak jsem slyšel že je to ve 3D tak sem od toho čekal více efektů. ()

J.Bonnie

Nadšená z předchozích dílů Pirátů jsem na vlny podivna šla bez špetky očekávání, abych se vyvarovala případnému zklamání - což se mi vyplatilo. Noví piráti nejsou taková tragédie, jak se dočtete v některých recenzích, ale ani nepobaví, nenapnou a nepotěší tak, jak to uměly díly předchozí (zejména samozřejmě dnes již klasická jednička). Jack přestal pít rum (až na dvě krátké scény, kdy sotva smočí rty) - zřejmě z důvodu, že publikum Pirátů se většinou pohybuje pod věkovou hranicí 15ti let, tak aby náhodou film mravně nepoškodil mládež. Jeho gesta a mimika jsou možná proto mnohem střízlivější, než jsme tomu byli dosud zvyklí. Stejné je to i u potencionálního vášnivého vztahu Jacka a Angeliky - na začátku jedna pusa a pak nic - dost malý důkaz toho, jak jsou k sobě tito dva PRÝ přitahováni. Bylo fajn vidět zase Johnnyho jako kapitána Jacka Sparrowa se všema jeho taškařicema a bláznivýma kouskama, ale na víc jak zapamatováníhodný zážitek to bohužel nestačilo. ()

Umělec

Zbytečný film, balancující na pomezí disneyovské pohádky a hudebního videoklipu bez většího smysluplného příběhu. Tady jde opět jen čistě o formu bez obsahu. Ale na to je to neskutečně dlouhé a nudné. A jako celý film, tak i 3D je jen reklamní bublina.... 20% ()

CrazyAdinn

Moc se mi to líbilo. Penelope mi až překvapivě seděla, Johnny jako obvykle skvělý, Geoffrey i s jednou nohou válel. Konec velmi otevřený, čekám na zprávy o natáčení dalšího dílu. ()

Jorge K

Nejsem skalní fanoušek Pirátů, bez mučení přiznávám, že jsem neviděl trojku, tudíž přidávám spíše názor pozorovatele. Dal jsem si standardní 2D verzi s titulkama, na sobotu večer mi ale připadal sál zoufale prázdný, asi se víc chodí na dabovanou a 3D verzi. Film je na pomezí 2 až 3, dalo se to bez problémů vydržet do konce, občas se člověk zasmál, ale děj i dialogy nebyly zas tak košaté, jak bych očekával. Osobně se mi nejvíc líbila londýnská honička po zablácených ulicích s překvapením v podobě Judi Dench v kočáře, to mělo šťávu. Z filmu pak už člověk vzpomene na krásné přírodní scenérie, trochu hudby a paní Cruz, que mujer, es muy bonita. Konec filmu zůstal velmi široce otevřený, takže pokračování vůbec nic nebrání. Pokud se teprve chystáte, vydržte celé závěrečné titulky a počkejte si na maličký, ale snad i velmi důležitý dovětek filmu. Včera večer nás to vidělo jen 5 z ca 40 lidí, kteří tam byli. ()

karel001

Vynikající výkon Deppa - to chce příští rok oscara za hlavní roli , Rush - oscara za vedlejší roli a záverečná bitka mezi Rushem a McShanem - vynikající ()

aquarkko

Kdyby Johnny hrál v Kameňáku, snad bych se i na ten dívala, ale...jak trefně poznamenal přítel, film zdaleka nevyužil možnosti 3D. Ztráta času a peněz za kino to rozhodně nebyla, ale pod kůži se mi to, krom scény z mořskými pannami, nevrylo. Penélope je možná hezká, musela jsem se však dívat na film s dabingem, a ten se mi na ní vůbec, ale vůbec nelíbil. Výhodou je, že nemusíte znát předchozí díly, abyste ze štverky něco měli. Lepší průměr. ()

CampaHD

Tak dlho v očakávaní a teraz......... Ian až hnusne nudný, pár "heftov" výborných, no inak nič extra bez super trikov čo nemusí byť na škodu, no tu to dáko zabiehalo niekam kam nemuselo, trošku pocit Indyho a jeho posledných výprav za životom. Neviem čosi myslieť, asi som prvé časti miloval viac, chcel som sa baviť. A čo mi fakt vadilo bolo prostredie, prišlo mi nudné. /kino/ ()

Gazzellka

nech mi seci fanusici piratov prepacia (aj ja som k nim kedysi, este tusim pri dvojke, patrila), ale TO CO BOLO ZA S*ACKU?! zivala som asi po desiatich minutach a zivala som az do konca, v boji proti akutnemu spanku, ktory ma zmahal, pretoze sa nebolo absolutne coho chytit, co by ma na tomto bavilo. absolutna nuda. nezachranil nas bohuzial ani vzdyvtipny keptn sperov, pretoze mu akosi niekto zabudol dopisat do scenaru vtipne hlasky. tie, ktore sa o vtip snazili, tym to jednoducho nevyslo. co sa tyka vizualnej stranky, tak natacanie na havaji muselo byt super, seci sa opalili a okupali, ale realne to flm vobec nezachranuje. a penelope???? jediny jej svetly moment je, ked peachuje po spanielsky. zabaleno vyrizeno dole podepsano, hollywoodskym tvorcom by mal niekto mudry vyslovene zatrhnut pokracovania uspesnych trhakov. jeden diel by z vacsiny uplne stacil! ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Jako by nestačilo, že desáté Rychle a zběsile muselo vyměnit režiséra Justina Lina (Star Trek: Do neznáma, Rychle a zběsile 5), který nevydržel pracovat po boku egoisty Vina Diesela, za rutinéra… (viac)

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

04.09.2017

Comicsům od DC se náramně daří na malé obrazovce. Kromě Arrowa dobývá televizi i Flash, Supergirl nebo Gotham, a k tomu všemu nás příští rok čekají Titans. Mladý superhrdinský tým, jemuž se obvykle… (viac)

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

25.01.2015

Čtvrtí Piráti z Karibiku vydělali miliardu dolarů, takže bylo jen otázkou času, kdy se dočkáme pátého dílu. Jerry Bruckheimer jej sice dávno udal Joachimu Ronningovi a Espenu Sandbergovi (Kon-Tiki),… (viac)

Dárce a Piráti z Karibiku

Dárce a Piráti z Karibiku

22.11.2014

Čtvrtí Piráti z Karibiku vydělali miliardu dolarů, zároveň se ale dočkali tak tristního přijetí, že u Disneyho s pátým dílem nepospíchají. Scénář byl sice hotový už v roce 2011, producent Jerry… (viac)