Vražda - Série 2

(séria)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
Dánsko / Nórsko / Švédsko / Nemecko, 2009, 9 h 30 min (Minutáž: 57 min)

Tvorcovia:

Søren Sveistrup

Hudba:

Frans Bak

Sofie Gråbøl, Nicolas Bro, Charlotte Guldberg, Preben Kristensen, Ken Vedsegaard, Stine Prætorius, Flemming Enevold, Morten Suurballe, Mikael Birkkjær (viac)

Komisařka Sarah Lund (Sofie Gråbøl) z kodaňského oddělení vražd je z disciplinárních důvodů přeložena na venkov. Po čase je rehabilitována a je jí nabídnuta spolupráce na vyšetřování série vražd. Všechny oběti měly vztah k armádě a jejím zahraničním jednotkám v Afghánistánu.Stejně jako v první řadě seriálu se i zde prolínají různá prostředí. Soukromý život komisařky, vysoká politika, armáda, psychiatrická léčebna. Lund se musí zorientovat v pavučině lží, intrik a slepých uliček. V tom jí pomáhá její instinkt a cílevědomost. (wero1000)

TONYNKO

Tak toto som nečakal. Snad o 4 urovne vyššie než predchodca. Začnem polovičným počtom epizod. Počas 10 epizod není proste čas na slepé uličky alebo nejakú vatu takže v každej epizode dostávame kúsok skladačky ktorá vo finále vyústi v neočakavaný a krutý koniec ( žiadny happy end a to platí pre každú dejovú líniu ). Samotný prípad je tentokrát zaujímavejší, napínavejší a záhadnejší než tomu bolo v prípade série prvej. Mnohokrát sa riešia vážne otázky demokracie, vojny v Afganistane alebo rodinného života. Scény ako "Lundová nahána pachátela ktorý ju zaroven napadne a my vidíme celú jeho postavu okrem tváre a my si môžeme stále akurát tak namýšlať kto to je" sú pre kriminalistu ako ja už len čerešnička na torte. Čo sa týka vraha nemôžem povedať že mi pár krát nenapadlo že je to ten kto to je ale pánom tvorcom sa podarilo dokonale zviesť ma zo stopy !!!!!!SPOILER!!!!! mám na mysli epizodu 7 a 8 v ktorej sa ukáže že Lundovej parťák je vrah ale hlavne kvoli tomu že divák si myslí že odhalenie nemôže prísť tak skoro a predsa tento chlapík je dobrák, do Lundovej je zamilovaný, on by to neurobil !!!!!!!KONIEC SPOILERU!!!!!! Tu tvorcovia využívajú fakt že človek vidí len to čo chce videť. V každom prípad nezabudnutelný zážitok a americký The Killing dostáva do ringu skvelého konkurenta. Už ma čakajú len záverečné serie oboch serialov takže tam sa uvidí ktorý je vlastne lepší. 10/10 ()

HalfCorona

Je znát zrychlení tempa. Platí tady to co v prvním díle, dobře se na to dívá. Pro mne jen méně zajímavé hlavní téma a občas by scénáristé nemuseli nechat hlavní hrdinku dělat amatérské přešlapy, aby pohnuli dějem. Pořád ale slušná krimi. ()