V tejto svojráznej romantickej komédii o láske a osude mladý tvorca blahoželaní beznádejne a bezmocne pátra po dievčati svojich snov a jeho nová kolegyňa Summer Finnová môže byť „tá pravá". Ale 500 dní ich nezvyčajného vzťahu ukáže, že cesta ku šťastiu môže byť nevyspytateľná a neovládateľná - a neuveriteľne vtipná! (Disney+)

waits

Marc Webb nám příběh naservíruje v podobné formě jako Woody Allen v Annie Hall, hned zkraje odkryje karty a mi pak sledujeme, jak se vztah vyvíjel. K Allenově majstštyku má Webb sice daleko, ale povedlo se mu vytvořit lehkou, vzdušnou atmosférou s poměrně obyčejnými dialogy (zavzpomínal jsem si na daleko lépe pojaté Horší už to nebude s Ferrelem) a výtečnou hudbou. Ta stojí za speciální vypíchnutí, protože doplnuje onu čtvrtou hvězdu, jinak, bych dal tři. Už úvodni Regina Spektor (Us z alba Soviet Kitsch) mě příznivě naladila,ale nezůstala zdaleka osamocená - The Smiths, Carla Bruni, Simon Garfunkel, v karaoke se zpívají Pixies. Jinak bych ale přednost třeba Věčnému svitu neposkvrněné mysli nebo zminovanému Horší už to nebude, které hned tak nezapomenu. Soundrack: 1."A Story of Boy Meets Girl" – Mychael Danna and Rob Simonsen2."Us" – Regina Spektor 3."There Is a Light That Never Goes Out" – The Smiths 4."Bad Kids" – Black Lips 5."Please, Please, Please Let Me Get What I Want" – The Smiths 6."There Goes the Fear" – Doves 7."You Make My Dreams" – Hall & Oates 8."Sweet Disposition" – The Temper Trap 9."Quelqu'un m'a dit" – Carla Bruni 10."Mushaboom" – Feist 11."Hero" – Regina Spektor 12."Bookends" – Simon & Garfunkel 13."Vagabond" – Wolfmother 14."She's Got You High" – Mumm-Ra 15."Here Comes Your Man" – Meaghan Smith 16."Please, Please, Please Let Me Get What I Want" – She & Him ()

Emzet

"Na světě je dost žvástů i bez mé pomoci"… Jak velká a smutná pravda. Od (500) Days of Summer jsem čekal bezmála zjevení, "nový svěží závan ve zpuchřelé a mrtvé oblasti romantických komedií". Co jsem dostal? Annie Hall bez Woodyho Allena i Diane Keaton, s lepším soundtrackem a protože už pár desítek let uplynulo, s rádoby větším odstupem (ovšem v reálu je Summer ještě konzervativnější, protože Marc Webb zkrátka nechce natolik experimentovat s médiem a paradoxně ani s tématy jako "starý a pořád stejný" Woody Allen). Zasmál jsem se asi pětkrát, profackovat alespoň jednu ze dvou hlavních postav jsem chtěl asi stokrát a i přes "překvapivou závěrečnou pointu?" (měla být?) jsem si z filmu nic neodnesl. Gordon-Levitt hraje obstojně, Deschanel taky (tak odporné postavy se zhostila vskutku dobře), ale k čemu to? Vypadá to hezky a vedle těch dnešních kvaziromantických ptákovin tahle fraška obstojí, ovšem pokud váš filmový záběr sahá dále než deset let zpátky, zjistíte, že se pod (Letním) sluncem neděje nic nového. Zklamání roku 2009. P.S. - To, že "si pamatuje jen to dobré" neznamená, že Summer není egoistická, sobecká, namyšlená, rádobyalternativní a politováníhodná poběhlice. ()

JK-Stinger

Velmi povedená romanťárna s vtipným příběhem a neotřelým stylem jeho vyprávění. Moc pěkně se na to kouká a bavil jsem se od začátku do nečekaně vyformovaného konce. Jen víc takových příjemných překvapení. ()

Mrs.Bailey

Summer mě prostě neskutečně vytáčela...asi adept na nejprotivnější filmovou postavu. Zbytek byl takovej průměr, rozhodně mi to nějak převratný nepřišlo. ()

Mr.Mick

No, prvý krát čo hodnotím romantickú komédiu plným počtom s čistým pocitom na srdci a nieje to žiadny počin od Kevina Smitha. Podľa mňa viac slov netreba. Ďakujem, páčilo sa. ()

Bukk

Došla mi slova. A chápu, že takovýhle komentář je lidem pěkně na nic, ale u některých filmů to tak je. Známka kvality snímku nebo slabosti pozorovatele? ()

B_EyE

Inteligentní a jemný humor servírovaný v luxusním dárkovém balení. Pro mne více než příjemné překvapení a skvěle strávená hodinka a půl nad filmem dobře zahraným, dobře natočeným a dobře prezentovaným. ()

masiko

"Tohle je pribeh o chalpci a divce, neni to vsak pribeh romaticky." Tak to ne, naopak z privlastku romanticka komedie zbylo jen to romanticky... Joseph Gordon-Levitt skvely, ale Zooey Deschanel to proste nezvladla. Take to nemela zrovna lehke, kdyz k ni mel divak citit aspon zlomek sympatii, ktere k ni citi hlavni hrdina, prestoze jeji postava byla uplna kr... Podle me meli scenariste trosku lepe vyvazovat. Nektere napady (napr. Expectations / Reality) jsou sice skvele, ale cely ten koncept skakani pribehu dopredu a zase dozadu mi neprisel prilis prehledny. ()

Kucndo

Překrásný idylický film... Joseph zahrál svou roli Toma tak skvěle, že.. prostě nevim... Nejlepší byly scény s Chloë. Film, se kterým prostě cítíte tu potřebu se vžít do Tomovy situace. Prostě se nemůžu zbavit pocitu, že ten film je tak nějak i o mě :D, sedí to skoro dokonale... Na romantiku vážně nejsem, ale tohleto mě svým úžasným smyslem pro realitu prostě dostalo... ()

Pawlisman

Klidně dám 5. Tak trochu jiný romanťák, takové romanticko komediální drama, taková odechovka, kterých by mělo být na trhu více. Bezva nápad, bezva atmosféra, některé dokonalé scény. Ano, skutečně ze života a žádný kýč. Sympatičtí herci. Skutečně trochu alternativa, které neni příliš co vytknout. Ve svém žánru špička. 9/10 ()

MatyM

Rozhodně překvapení, je-li váš první Webbův film Amazing Spider-man. Čisté čtyři hvězdy to možná nejsou, ale film je v žánru natolik závanem čerstvého vzduchu, že průměr by si rozhodně nezasloužil. ()

HanaM.

500 Days of Summer - Ne film, ale chaotické vzpomínky na lásku, která možná nikdy nebyla. Spousta skrytých vtípků, nevyřčených věcí, náznaků. Film jsem už viděla třikrát a pořád nacházím nové nepochopené drobnosti. Člověk by nevěřil, že nejkrásnější romantická scéna se může odehrávat v IKEA. Celou dobu jsem měla strach, že konec celý kouzelný dojem pokazí - naštěstí se tak nestalo. Bohužel asi každý potká svou Summer. ()

Dejvi21

Jedním slovem: Fantazie. Více slovy: Jeden z mála filmů, který si skutečně může říkat romantická komedie. Skvělé herecké obsazení, ačkoliv naprosto boží je Chloë Grace Moretz. Vodopád originality, humoru, emocí, hravého střihu, režie, skvělého výběru hudby atd. atd. atd. Tenhle film se prostě povedl a má všechno, co má kvalitní film mít. Opětovná zhlédnutí a neutuchající přízeň z mé strany zaručeny. ()

Blueeyes

Tak já nevím, tohle je podle mě velmi nadhodnocené dílo. J Gordon-Levitt je můj velký oblíbenec a tady byl k zulíbání, má to fajn scénář a zajímavou režii. Ale kde prokristovyrány zůstala zapomenuta zápletka? Tohle je takový časosběrný průřez jedním naprosto všedním vztahem, tuctové dialogy jaké vedeme všichni s kolegy v práci, banální procházky městem a nákupy v Ikea .... Nějak nevím kam to zařadit, na komedii málo vtipné, na romantiku absolutně neromantické a drama žánr si žádá alespoň minimální drama. I těch devadesát minut mi přišlo dlooooouhých. Tři hvězdy, jedna za Josepha, jedna za režii a jedna za soundtrack :-) ()

Randwulf

Pokud bych se měl charakterizovat podle oficiálního textu distributora tady nahoře, byl bych spíš nenapravitelný snílek než moderní cynik a to je možná důvod, proč mi to úplně nesedlo. Totiž, ta Summer mi přijde trošku divná. Josef zpívá, tančí, tetuje, dokonce se zřejmě dobrovolně vydává na nákup do Ikey. Jenže to nestačí a mně se navíc zdá, že Summer se skoro celý film nudí, tedy až na karaoke a piknik v parku. Jako by si s tím chudákem hrála. Samozřejmě, že ho na to v oddělení ložnic připravovala, ale stejně... Asi je to ten neotřelý pohled, na nějž jsem jako snílek nebyl dostatečně připraven. Naštěstí je tu zajímavě popřeházená dějová linie, dvojí svět Tomova očekávání a skutečnosti, mladší sestra, Han Solo a "Here comes your man" v karaoke areálu Na Mlejnici. ()

Hraná Sněhurka našla režiséra

Hraná Sněhurka našla režiséra

30.05.2019

Režisér Marc Webb se navždy zapsal do paměti fanoušků originálních romantik jako tvůrce 500 dní se Summer. Jeho dva spidermanovské pokusy s Andrew Garfieldem a Emmou Stone v hl. rolích už ale takový… (viac)

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

28.07.2015

Phil Lord a Chris Miller (Lego příběh) měli po 22 Jump Street režírovat romantickou komedii The Rosie Project. Lucasfilm jim ale odmávnul film s mladým Hanem Solem, takže vzali nohy na ramena a… (viac)

500 dní se Spider-Manem

500 dní se Spider-Manem

22.01.2010

Studio Sony/Columbia to bere hopem. Je to pár dní, co se z pavučiny vysvobodil Sam Raimi, a už v ní uvázl Marc Webb. Ten po dlouhé a plodné kariéře tvůrce hudebních videoklipů loni celovečerně… (viac)