V tejto svojráznej romantickej komédii o láske a osude mladý tvorca blahoželaní beznádejne a bezmocne pátra po dievčati svojich snov a jeho nová kolegyňa Summer Finnová môže byť „tá pravá". Ale 500 dní ich nezvyčajného vzťahu ukáže, že cesta ku šťastiu môže byť nevyspytateľná a neovládateľná - a neuveriteľne vtipná! (Disney+)

koty2201

Neexistuje veľa romantických drám, ktoré by boli až takto dobre a prirodzene natočené. Na nič sa to nehrá a v niektorých situáciách som sa našiel aj ja sám. Prežil som si niečo podobné. Páči sa mi ako je ten príbeh vyvážený. Nie je to nejaká prepísknutá komédia a našťastie ani veľká depresia. Pretože to by som emočne asi nedal. Určite je na škodu, že takýchto filmov nevzniká viac. Pretože sa to na nič nehrá a nemáte tam taký ten klasický presladený americký happy end. Aj keď tam v podstate je. Dokonca sa režisérovi podarilo úspešne vyhnúť väčšine klišé. Je to nezabudnuteľná životná jazda, kedy ste raz hore a raz dole. A nesie v sebe pekné posolstvo, že nikdy nič nie je stratené a po búrke raz vyjde Slnko. Aj keď nie tak ako by ste si to predstavovali. A koniec koncov, pán Webb natočil aj môjho najobľúbenejšieho Spideyho. Samozrejme keď nepočítam toho legendárneho prvého :D Takže tento film určite odporúčam, len nie zadaným ľudom u ktorých to škrípe. To by asi nebol až taký dobrý nápad :D ()

janipoly

Pokus o vysvětlení, proč nedávám plný počet, ne proč dávám tak vysoké (!) hodnocení (jinak: píšu, co mě na filmu zamrzelo, ne to, co potěšilo): příliš nuceného (typicky amerického?) humoru (přitom v životě jsou vtipné i přirozenější situace - malé a obyčejné - a dobrý film to umí zachytit), dost okatá inspirace u evropského filmu, vykonstruovanost, emoční plochost, ukecanost. Chybí tomu NĚCO. Celý to je tak moc pohodový, až mi to chvílemi připadá prázdný. Ale nenudila jsem se. ()

Bobofon

S výjimkou hudby po všech stránkách podprůměrné. Nanicovatý a nudný scénář by z hlubin beznadějnosti snad mohli vytáhnout nějací mimořádní herci, to ale necharismatický Joseph Gordon - Lewitt a silně nesympatická Zooey Deschanel prostě nejsou. Soundrack by mohl být ok, jednu hvězdu za to. ()

Blazis34

Zajímavá romantická komedie stejně jako hlavní postava Summer (Zooey Deschanel), ze které se dá těžko něco vyčíst. Nevšední natočení tohoto filmu se mi líbilo i třeba rozdělení obrazu na dvě poloviny, kde na jedné půlce bylo očekávání a na druhé realita souběžně. To sem snad ještě nikde neviděl a tento nápad se mi líbil. Ještě bych pochválil soundtrack ve kterém je mnoho krásných romantických písniček a tomuto dílo dodávají patřičný šmrnc. ()

hejcoze

Na tenhle film sem se těšil (jako obvykle) ještě dávno předtim než se o něm začalo mluvit. Jenom to že tam bude Zooey Deschanel a Joseph Gordon-Levitt byla známka že to bude stát za to. A taky že jo. Oba dokázali dát filmu neuvěřitelnou energii a dokázali že nezávislí herci umějí hrát často líp než půlka Hollywoodu. Celej film nese skvělej náboj a spolu s hudbou a kamerou (speciálně ta split-screen scéna reality/expectations) dávají filmu na příjemnosti a skutečnosti. Hudba je jeden z nejlepších efektů co může režisér použít a u nezávislejch filmů to platí dvojnásob. Jsem velice rád že se Webbovi povedlo. Jen tak dál. ()

yatan

Ano soundtrack a casting je tu fantasticky..Je to pekny pribeh naplnenia ci nenaplnenia? iluzii a nadeji lasky, a reziserovi sa priam az neuveritelne podarilo vystihnut typ zeny ktore takto dokazu trapit muzov. Dokonca postava Summer bola tak precizne vykreslena (a skvele zahrana) ze aj keby sa Tom zalubil do inej, mal som pocit ze by ho pichlo v srdci zakazdym, keby uvidel Summer. Pre vela ludi to bude urcite mile tohto rocne prekvapenie, ale u mna to je trosku sklamanie. Nema to inteligenciu ani kuzlo "Juno," vasen ani atmosferu "Great Expectations," humor ani romantiku "Amelie Poulain,"a ani dobrodruzstvo a originalitu "Forresta Gumpa." Ano nemala to byt Love Story, ale ani raz som sa nezasmial, ani raz nezaplakal a aj ked film urcite nepostrada originalitu a drzi sa bokom od vsetkych trapnych americkych limonad na piatu hviezdicku potrebujem viac. (mozno je to tym, ze som cakal najkrajsi a najlepsi film tohto roku po Avatarovi a preto som si ho nechal ako moje 500te hodnotenie :) pozor na tie ocakavania!) ale inak mile 8/10. ()

Fracek Rotoped

Pěkně zahrané milostné dílko jako vystřižené z našich životů. Na Zooey je radost pohledět, nicméně to je asi tak vše. Čekal jsem co si pro mě Marc Webb připravil a bylo to velké zklamaní, protože ani po těch 90ti minutách očekávání nepřichází zhola nic. Po celou dobu filmu jsem si připadal jako bych byl opíjen rohlíkem, ba přímo francouzskou bagetou. ()

elpin

Ať už máte nebo nemáte rádi romantické komedie, tahle vás dostane. Je přemýšlivá, důvtipná, inteligentní (!!!) a především v ní nejsou žádné přihlouplé trapasy a stokrát recyklované nápady z jiných filmů. ()

Via

Film, na který jsem dlouho čekala, abych se na něj s někým podívala... z důvodu traileru a řečené věty na začátku, že to není normální zamilovaný příběh, jsem však nechtěla zvolit špatně... Každopádně film, který mě opět posunul dále - o tom, jak je ve vztahu skutečně velmi důležité naslouchat, ale zůstat sám sebou, nemít zaslepené oči ("...jsme kamarádi...; ...doufám, že jsi šťastná..."), být upřímný a na nic si nehrát... O tom, jak složité je najít spřízněnou duši... Výborný soundtrack díky němuž znám Reginu Spector :) ()

Anitta

Já chci dalších 500 Days of Autumn!!! Já se chci zase další hodinu a půl unášet úžasným vyprávěním o osudové lásce a poslouchat k tomu písničky Rachel Spektor. Chci zase vidět neuvěřitelně charismatickou dvojci herců, chci další neopakovatelné scény (realita x očekávání; Ikea; "penis" v parku;...). Chci a chci a chci!!! ()

Gladi

Je az neuveritelne,ako velmi je tento romanticky film realisticky a keby som chcel pocitat na prstoch kolko krat som sa v nom uplne nasiel tak mam malo prstov. ()

kenny79

Věříte v lásku na první pohled ?? Příjemná a svěží komedie u které jsem se v žádném případě nenudil a hlavně závěr mě překvapil. ()

MarekK

Že jsou americký romantický filmy na jedno brdo, no tak teď už ne. Jo tohle má grády! Pro mě zatím nejlepší snímek roku 2009, a pro rýpaly Avatra jsem viděl. ()

lubos.cermak

Film Vám udělá díru do hlavy. Z ničeho nic prázdno. Jenže pak Vám dojde, že to tak asi mělo být, takže jste v pohodě, jen se bojíte více zapřemýšlet nad poselstvím filmu, protože víte, že tenhle snímek má hlavu i patu. ()

Plague.

Většinou 3* filmy nekomentuji, ale tady přece jen musím zmínit, že film balancoval na hranici 3-4*, protože hlvně jeho forma je velmi zajímavá. ()

Hraná Sněhurka našla režiséra

Hraná Sněhurka našla režiséra

30.05.2019

Režisér Marc Webb se navždy zapsal do paměti fanoušků originálních romantik jako tvůrce 500 dní se Summer. Jeho dva spidermanovské pokusy s Andrew Garfieldem a Emmou Stone v hl. rolích už ale takový… (viac)

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

28.07.2015

Phil Lord a Chris Miller (Lego příběh) měli po 22 Jump Street režírovat romantickou komedii The Rosie Project. Lucasfilm jim ale odmávnul film s mladým Hanem Solem, takže vzali nohy na ramena a… (viac)

500 dní se Spider-Manem

500 dní se Spider-Manem

22.01.2010

Studio Sony/Columbia to bere hopem. Je to pár dní, co se z pavučiny vysvobodil Sam Raimi, a už v ní uvázl Marc Webb. Ten po dlouhé a plodné kariéře tvůrce hudebních videoklipů loni celovečerně… (viac)