V tejto svojráznej romantickej komédii o láske a osude mladý tvorca blahoželaní beznádejne a bezmocne pátra po dievčati svojich snov a jeho nová kolegyňa Summer Finnová môže byť „tá pravá". Ale 500 dní ich nezvyčajného vzťahu ukáže, že cesta ku šťastiu môže byť nevyspytateľná a neovládateľná - a neuveriteľne vtipná! (Disney+)

marusaj

Hořkosladký příběh vztahu dvou lidí na časovém poli pěti set dní. Skvělý Joseph Gordon - Levitt (neuvěřitelně uvěřitelný charakter), brilantní soundtrack (především The Smiths, Regina Spector, ..), originální (opravdu, originální) režisérské kousky Marca Webba (kdo je to? - http://en.wikipedia.org/wiki/Marc_Webb ). Takové filmařské svatomartinské - lehká překvapující chuť, zprvu trochu trpké, posléze příjemný chuťový dojezd. Bittersweet symphony. ()

jiriks

pěkné, trochu jsem se poznal v hlavní představitelce, ale narozdíl od ní s nikým nejsem:) není to tak úplně romanťák, ale příjemná změna, hlavní představitelé taky neokoukané tváře, čtyři hvězdy ()

ecis

Nezavisla letna laska na filmovom platne vyplnena nadhernou hudbou. Pre "laskoidnych" ludi povinnost, ktora bude mat tazke jesenne nasledky. ()

VeeDee

Vskutku povedený trochu alternativnější film o vztazích a o tom, že ne vždy je ta pravá skutečně tou pravou... Jen ta scéna s tančícím davem byla trošku moc americká... ()

sanikope

Za nápad 2* ale inak sa film snažil byť veľmi cool. A tie donekonečna opakujúce motívy o trápnom chalanovi ktorý sa zalúbil a nevie sa s tým vyrovnať a rieši to tak že celý svet musí vedieť ako on trpí. Áno láska bolí ale ja som to nikdy nechcel šérovať s každým koho som stretol pretože viem že druhí ľudia majú svoje starosti a často sú oveľa komplikovanejšie ale tento náš egoista neriešil nič iné iba JA a JA a zasa len JA. A možno mi to len celé nesadlo... btw... k danej tématike CASHBACK (2006) ktorý je tiež o chalanovi čerstvo po rozchode ale ten sa tak trápne vo filme neutápa... ()

E lan

Po relativně dlouhé době romantika, které se nebojím dát *****. Tenhle film mě chytil jak svým ztvárněním, hudbou, scénářem, hereckými výkony... No prostě vším. Především pak ale výborný příběhem, který by klidně mohl být ze života a ať jsem hledal jak jsem hledal, tak jsem nenašel žádné přehrávání či zbytečně ujeté scény. Suma sumárum, tenhle film byl pro mě velkým překvapením. ()

dessa

Působivá romantika, k dokonalosti však chybí něco, co třeba "Ethernal Sunshine of the spotless mind" má - určitá snovost a nadčasovost. ()

Petulka88

Neobvyklá, ale velice vydařená romantická komedie. Je skvělé vidět důkaz, že se dá natočit romantická komedie i bez stupidního humoru, bez krásných a dokonalých američanů i bez skoro povinného happyendu. Jen tak tak, že jsem nedal plný počet. Rozhodně jedno z překvapení roku. ()

Oonika

Hodně milé překvapení!! Chvílemi jsem teda Summer moc nechápala, ale to, že je Zooey tak okouzlující to všecko přebilo. Hrozně moc jsem byla nadšená z toho, jak si Marc Webb pohrál se střihy obrazu, s animací a v neposlední řadě mě dokonale odrovnal výběr hudby, který je mému hudebnímu srdci velmi blízko. Jednoznačně jeden z filmů, na který budu ráda vzpomínat. ()

Hackthor

They used to call me anal girl... I was very neat and organised. Film, na který jsem koukl jen kvůli Zooey Deschanel mě velmi příjemně překvapil a zařadil se do mé top 3 romantických komedií. Perfektní zpracování 500 dní vztahu - přeskakování z poloviny vztahu na konec, pak na začátek a tak dále.. Scéna, po I just got laid písni, kdy hl. hrdina vystoupí z výtahu totálně zdrcený a srovnávání očekávání s realitou na večírku byly opravdu skvělý nápady. Vše doprovázeno výbornou hudbou Reginy Spektor, The Smiths a samotnou Zooey, i když od Marca Webba jsem nečekal nic jiného. ()

Ruffy

Tento film mě opravdu zaujal.. V poslední době jsem neviděla hezčí a to romantické filmy moc nemusím.. Jen tak dál Marcu :) Tohle se Vám opravdu povedlo a já smekám, dostalo mě to naprosto.. jak hudba, tak scénář, tak herci.. ÚŽASNÉ! ()

Psycho.R

Velmi origínálně pojetá koláž romance, ve které se snoubí humor, dramatičnost, reálný ženský charakter poplatný dnešní době a zajímavé rozvržený scén. ()

Melvej

Pokud bych měl vysvětlovat nějakému člověku, který neví, co to je láska mezi mužem a ženou, pustil bych mu 500 days of Summer. Všechny její etapy jsou totiž v tomto snímku zcela jedinečně a zároveň tak realisticky ukazovány, že před Marcem Webbem skutečně smekám, jen tak dál, pane režisére. Co bych však na celém filmu obzvlášť vypíchnul, je část, kdy se obraz rozdvojí a na jedné straně jsou ukazovány představy hlavního hrdiny a na té druhé realita. To byl zkrátka úžasný nápad, zvlášť pozorovat, jak se všechny ty nádherné představy pomalu sesypávají jako domeček z karet a ruku na srdce, kdo něco podobného nezažil? Suma sumárum, zajímavé nápady, vtipné i dojemné momenty, jedinečné zobrazení lásky společně s jejími všemi etapami ve vztahu, včetně porozchodových. Zcela zasloužených 5 hvězd. ()

markotter

No, kdo jde na romantickou komedii, tak se asi nedočká (reality vs. expectations..:-). Lidé ve filmu dělají sice legrační věci, ale jinak se v něm vypráví o nerovném vztahu, kdy jeden miluje víc než ten druhý a co z toho hlavně pro něj vyplývá. Moc se mi líbil pro mě doposud neznámý hlavní hrdina a jeho civilní herectví a neotřelý kukuč, připomínající mi trochu heth ledgera. Navíc zajímavé nápady se střihem, rozpůlenými obrazy a hudba, která mě po letech zase připomněla pustit si v jedné době mojí neoblíbenější kapelu Pixies. Na plnou palbu to nedosahuje hlavně díky konci, který se nám snažil alespoň trochu zlepšit náladu - celkem zbytečně. ()

ljukyljuk

Aj napriek zopár negatívnym ohlasom, čo som mal, musím povedať, že je to úplne skvelý film... obsahovo veľmi originálne, zahrané tiež veľmi dobre, príjemne a občas až nenormálne vtipné, ale hlavne - podané úplne iným spôsobom ako klasická romantická komédia... tie všetky retrospektívy, flashbacky, predely, opisy, názorné ukážky. Celkovo veľmi zaujímavé ()

Hraná Sněhurka našla režiséra

Hraná Sněhurka našla režiséra

30.05.2019

Režisér Marc Webb se navždy zapsal do paměti fanoušků originálních romantik jako tvůrce 500 dní se Summer. Jeho dva spidermanovské pokusy s Andrew Garfieldem a Emmou Stone v hl. rolích už ale takový… (viac)

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

28.07.2015

Phil Lord a Chris Miller (Lego příběh) měli po 22 Jump Street režírovat romantickou komedii The Rosie Project. Lucasfilm jim ale odmávnul film s mladým Hanem Solem, takže vzali nohy na ramena a… (viac)

500 dní se Spider-Manem

500 dní se Spider-Manem

22.01.2010

Studio Sony/Columbia to bere hopem. Je to pár dní, co se z pavučiny vysvobodil Sam Raimi, a už v ní uvázl Marc Webb. Ten po dlouhé a plodné kariéře tvůrce hudebních videoklipů loni celovečerně… (viac)