V tejto svojráznej romantickej komédii o láske a osude mladý tvorca blahoželaní beznádejne a bezmocne pátra po dievčati svojich snov a jeho nová kolegyňa Summer Finnová môže byť „tá pravá". Ale 500 dní ich nezvyčajného vzťahu ukáže, že cesta ku šťastiu môže byť nevyspytateľná a neovládateľná - a neuveriteľne vtipná! (Disney+)

markotter

No, kdo jde na romantickou komedii, tak se asi nedočká (reality vs. expectations..:-). Lidé ve filmu dělají sice legrační věci, ale jinak se v něm vypráví o nerovném vztahu, kdy jeden miluje víc než ten druhý a co z toho hlavně pro něj vyplývá. Moc se mi líbil pro mě doposud neznámý hlavní hrdina a jeho civilní herectví a neotřelý kukuč, připomínající mi trochu heth ledgera. Navíc zajímavé nápady se střihem, rozpůlenými obrazy a hudba, která mě po letech zase připomněla pustit si v jedné době mojí neoblíbenější kapelu Pixies. Na plnou palbu to nedosahuje hlavně díky konci, který se nám snažil alespoň trochu zlepšit náladu - celkem zbytečně. ()

ljukyljuk

Aj napriek zopár negatívnym ohlasom, čo som mal, musím povedať, že je to úplne skvelý film... obsahovo veľmi originálne, zahrané tiež veľmi dobre, príjemne a občas až nenormálne vtipné, ale hlavne - podané úplne iným spôsobom ako klasická romantická komédia... tie všetky retrospektívy, flashbacky, predely, opisy, názorné ukážky. Celkovo veľmi zaujímavé ()

Denila

Film o lásce, bez lásky. Chvílemi mě sice styl ubíhání jednodlivých dnů docela mátl. Tam a zpět, nebyla - hlavně ze začátku - ta zprávná volba. Ale po nějaké té půlhodině se děj dal celkem chápat. Muž snažící se o nedostupnou ženu, která vlastně dostupná je - ale jak pro koho! Vcelku normální příběh, ničím zvláštní. Snad jednou zásadní věcí. Role se obrátily a žena je tou, která nic vážného nehledá. Nějak jsem se vcítila do jeho role a občas mi ho zabylo líto. A co mi na celé podívané připadalo komické, byla konečná reakce mého přitele : ''Nějak to nechápu, o čem že to je?'' ()

maniche

Moje nejoblíbenější romantická komedie. Je to nápaditý, hravý, zábavný. Těšme se na další počiny Marca Webba, protože 500 days of Summer je filmový debut jako víno. Pavoučí muž je v dobrých rukou. ()

Withree

Ještě nikdy jsem se tak netěšil na úplně poslední slovo, které ve filmu zazní. Má predikce konce vyšla úplně celá, i když pravda, celý film k tomu bezpodmínečně směřuje. Já si ale v posledních minutách filmu totálně rochnil. Takových romantických filmů tady moc není, dámy a pánové. ()

Doski

''This is not a love story.'' Skvělý, vtipný a milý film, který tu nebudu jenom vychvalovat.. a nebo jo. Kvalitní soundtrack a příjemná atmosféra (krása, radost i zklamání v přesném dávkování). Skvělá režie a opravdu dobrý scénář, dramaturgie, kamera, herci, výkony. Sranda v dobré míře, přiměřená romantika, dobře provedené flashbacky.. a tak dále. Tenhle film je v TOP10 filmů na zpravení nálady. Je málo filmů, u kterých se skoro celou dobu tak přiblbe usmíváte a smějete. Takhle navozená atmosféra je pro mě nezapomenutelná. Svělý děj a krásně zpracované téma. Romanťáky jsem nikdy extra nežral, ale tenhle stojí za podívání, protože je jiný než ostatní a to tím, že je prostě reálný. Kdo je pořád zvědavý na to, že se v posledních 10 minutách všichni strašně milují? Takhle to prostě bývá a stává se, takže tedy nejlepší konec. Nejlepší romantická komedie, co znám. Jo a abych nezapomněl tak za Zooey bych dal šestou hvězdičku. :o) Po druhém shlédnutí musím ještě přidat pár %, když nemůžu hvězdy. 92% Top10 ()

Zuzzka

Řekla bych, že tato "romantická komedie" je filmem převážně pro muže. Je to však tolik pravdivé až to bolí. A to docela dost. A když mi někdo ať už jakkoli geniálně zprostředkuje situace, které jsem bolestivě prožila, tak se mi to prostě nemůže příliš líbit. ()

SigSauerP228

Ja teda fakt neviem, hlavná hrdinka bola totálne nesympatická, hľadala som na nej len chyby, dej bol rozhádzaný, a ešte ma aj naštvalo, ako sa tá krava na konci zachovala... Keby Joseph nebol taký sympaťák a nemal na sebe tričko Joy Division, asi by som to ani nedopozerala... ()

afroadam

Klasický příběh o dvou lidech, kteří řeší propletené city a vztahy. Něco navíc filmu dodává nekonvenční zpracování, za které musím režisérovi zatleskat. Byl to skvělý tah, který posunul film o hodně výše - divák je více ve střehu a zaujetí je větší. Svým dílem také přispěli skvělí herci. Hlavní dvojice je velice sympatická a pěkná na pohled. ()

Thirteen

Téměř každá scéna, jakoby byla z mého života. Je možné, že celý film jsem si říkala " Jo! vím o čem mluvíš. " a díky tomuhle pocitu sounáležitosti, porozumění, zadostiučinění (či jak to správně vyjádřit) ... mi celý ten příběh přijde tak osobní a tak nějak "jedinečný", scénář a dialogy přesné, trefné a reálné, snad všechny role - hlavní i vedlejší- perfektně odehrané...Anebo je tenhle film jako horoskopy? že se v něm má vidět každý. Ať tak či onak, film mě donutil zamyslet se, vyvolal spoustu zvláštních pocitů a mám dojem, že není z těch, na které snadno zapomenu. ()

Pathrose

Určitě mě to překvapilo, čekal jsem od toho méně. Gordon-Levitt je občas se svým přitroublým pohledem určitě lákadlo spíše pro ženské publikum jako snímek celý, ale nakonec se zamlouval i mě. Na nic si nehraje a je to příjemná "komedie". ()

Mistr.Proupr

Romantické komedie nesnáším a na 500 dní se Summer jsem se podíval vlastně jen kvůli Zooey, a to ještě po dlouhém odhodlávání. Nelituji. Marc Webb se vyhnul všemu, co je v tomto žánru standardní a trapné a nebýt nastaveného závěru, neměl bych výhrady. ()

aLCaP0Ne

Príjemne prekvapenie. Škoda, že som ten film nevidel rok dozadu. Ulahčilo by to viacero vecí po rozchode a až časom človek pochopí, že niektoré veci jednoducho nikdy nebudú dávať zmyseľ.. Pekný príbeh o tom ako to všetko nečakane a rýchlo začne, o tých pekných chvíľach, ktoré si každý z nás nájde a ako to aj v živote býva o nečakanom a rýchlom konci, ktorý niekedy príde až príliš rýchlo.. Je len málo filmov, ktoré majú podobnú kvalitu na takúto tému.. 90% ()

Chosef76

Film s několika dobrými nápady na osvěžení "vztahovek", který nekončí úplně šťastně. Každopádně příběh je více reálný, než většina podobných snímků. Děvky to jsou....jsou to děvky a nezasloužej si nás ....hodný kluky !!!! ()

Hraná Sněhurka našla režiséra

Hraná Sněhurka našla režiséra

30.05.2019

Režisér Marc Webb se navždy zapsal do paměti fanoušků originálních romantik jako tvůrce 500 dní se Summer. Jeho dva spidermanovské pokusy s Andrew Garfieldem a Emmou Stone v hl. rolích už ale takový… (viac)

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

28.07.2015

Phil Lord a Chris Miller (Lego příběh) měli po 22 Jump Street režírovat romantickou komedii The Rosie Project. Lucasfilm jim ale odmávnul film s mladým Hanem Solem, takže vzali nohy na ramena a… (viac)

500 dní se Spider-Manem

500 dní se Spider-Manem

22.01.2010

Studio Sony/Columbia to bere hopem. Je to pár dní, co se z pavučiny vysvobodil Sam Raimi, a už v ní uvázl Marc Webb. Ten po dlouhé a plodné kariéře tvůrce hudebních videoklipů loni celovečerně… (viac)