Paranormal Activity

• Česko Paranormal Activity (viac)

Poté, co se mladý středostavovský pár přestěhoval do domu na předměstí, jsou stále více zneklidněni přítomností někoho či něčeho, co může, ale nemusí být démonické. Každopádně nejaktivnější je to uprostřed noci, zvláště když dvojice spí…  V tomto hororovém příběhu plném nadpřirozena se strašidelný dům nikterak netají, že není spokojen se svými novými nájemníky. Katie a Micah se právě přistěhovali do svého nového domova v San Diegu v Kalifornii. Katie se zajímá o paranormální jevy a je přesvědčená, že íi zlí duchové pronásledují již od dětství. Micah je k podobným teoriím skeptický. Nicméně poté, co v domě stráví několik bezesných nocí, jelikož se odevšad ozývají podivné zvuky a dějí se opravdu zvláštní věci, začne Micah věřit Katiinu tvrzení, že je pronásleduje nějaký duch. Pár se obrátí na specialistu v tomto oboru, ten jim však neumí pomoci. A tak se Micah rozhodne vzít to do rukou sám a v domě rozmístí videokamery. Dvojice si také připraví speciální desku, skrze kterou se lidé snaží komunikovat s duchy, jenže netuší, že tento postup duchy hluboce uráží… (oficiálny text distribútora)

FFilipCZ

z 2/3 se jedná o obyčejné homevideo, kde mladý pár dělá rutinní věci. Večer občas bouchnou dveře, popřípadě "něco/někdo" vydá prapodovný zvuk, posledních cca 20minut to má sice grády (vytažení za nohu z postele) ale jinak celkem nuda, čekal jsem víc, než dvě pořádné lekačky za hodinu a půl. A ten konec? :O Škoda slov. ()

Kryton

Dejme pryč všechny ty kecy o hype a vše okolo. Pokud k filmu přistoupíte zcela bez očekávání, tak vás film překvapí. Tzv. self made cam vlastní duo sympatických postav, které noc co noc ohrožuje bytost z jiného světa. Oren Peli sází na minimalismus a diváku dává Hitchcokovské triky, kdy stačí jen zvuk a budete se bát. Vygradovaný konec je doslova třešničkou na dortu. PA 1 je pro mě milým překvapením. Skutečně jsem se bál. ()

selfesteem

BRRR, večer, a to před spaním, kdykoli si vzpomenu na tento film, pořádně mě zamrazí za krkem, FUJTAJBL!!! Jakkoli se zdá, že ve filmu dělají z komára velblouda (koho by vyděsilo nějaké pootevření dveří), brzy se přesvědčíte, že to zas taková sranda není. Mně osobně nebyli oba hlavní hrdinové snímku nijak zvlášť sympatičtí a v mnoha situacích bych se zachovala jinak, ale když je něco nevyhnutelné, není možné se proti tomu jakkoli bránit. Doporučuji shlédnout před spaním, někde na samotě, v opuštěném domku a se svým milovaným protějškem.V případě, že Vy, kdo budete film sledovat, přivinete pak do náručí např. svou milovanou slečnu, tak hlavně Vám garantuji, že bezpochyby usnete příjemným a nerušeným spánkem;). ()

bublajsa

Jistě, srovnávání se Záhadou Blair Witch se zde přímo nabízí a tvůrci si za to můžou sami. Já měla navíc tu smůlu (nebo štěstí?), že jsem napoprvé viděla starší verzi. Což mě přivádí k tomu, že pokud musel tvůrcům poradit změnu konce sám Spielberg, moc smyslu pro hororovou krásu v nich asi není. Když sami neviděli, jak stupidní je konec první verze. Škoda nafouknuté bubliny a skutek utek'. Protože jsem ale povaha labilní, bála jsem se obstojně. Což se u mě rovná průměrné zábavě. ()

Cimr

Odpad! nebo jedna hvězdička mi v tomto případě připadá poněkud mimo, protože Paranormal Activity není špatný film. Možná mi to tak připadá, protože mám zálibu v pitomých béčkách a už jsem viděl horory tisíckrát (a to nepřeháním) trapnější s pokusy o napětí milionkrát ubožejšími. Tento film má aspoň velmi přesvědčivé herce, kterým jsem věřil (narozdíl třeba od herců Blair Witch, kde to občas skřípalo) a zdatně buduje napětí. Počáteční záchvěvy dveří se mění ve zběsilý boj o život. A v závěrečných minutách, kdy už je démon naštvaný a tahá dívku za nohy z postele. No, mrazilo mě.. Vás ne? ()

baribal

příšerná slátanina, která až přílíš okatě kopíruje blair witch... na druhou stranu se ti, kteří se více bojí, mohou více bát, než ti co horory už znají a očekávají vyšší kvalitu... nejsem zklamaný, nic jsem nečekal :) ()

frashmaker

Tady v podstatě stejně jako v případě Blair Witch nelze nic vytknout. Popravdě bych na to sám od sebe asi nešel, ale když se naskytla příležitost od csfd se zadarmo podívat, tak jsem si řekl proč ne. A udělal jsem dobře. Byl jsem v akorátní míře pobaven, podiven napnut i postrašen. Myslím si, že ten film byl až na přítomnost "nadpřirozena" poměrně hodně přirozený a tak nějak bych si dokázal představit, že by někdo takovéto situace opravdu prožíval. ()

Rosana

Teda lidi, když jsem na to šla, myslela jsem, že to bude nějaké béčko. Když jsem na to koukala, zprvu jsem se nudila a potom jsem skoro ani nedýchala. Když jsem šla z kina, tak mě víc děsila křovinatá cesta na opuštěné nádraží. Pak jsem se ve 3:10 vzbudila a už to začalo šrotovat. Na dnešek jsem se vůbec nevyspala. Nepovažuju se za strašpytla, ale hodně jsem si přála na scény z filmu v noci nemyslet! Hodně to na mě zapůsobilo! Bojim bojim ()

Paxxx.cz

Začátek je trochu nuda, ale konec je skutečně šílený a dost tomu pomohli uvěřitelné výkony herců a paranormální jevy vůbec. Vcelku musím říct, že tento horor jednoznačně stojí za shlédnutí i když to je údajně fake. ( A to horory zrovna nemusím). ()

Wysch

A já půjdu na truc všem svým oblíbencům i těm, kteří hodnotili mnohem níže. Pravda, viděl jsem Blair Witch - bylo to silnější a víc... víc hutnější. Pravda, neviděl jsem [REC]. Pravda, neviděl jsem mnoho horrorů. Pravda, Cloverfield je mnohem líp natočený - ostatně stál taky mnohem víc dolarů. Ale pravdou zůstává, že když si dám dohromady jedna a jedna a vyvzpomenu si na všechny scény filmu, závěr - ač jasně předpokládaný a tušený - je prostě v té své jedné minutě strhující a děsivý zároveň. Pro člověka, kterej tolikhle filmů neviděl moc. Pro člověka, kterej se fakt strašně bál, protože věděl, že bude mít pravdu a sympatický Micah, do kterého se celkem slušně vžil, skončí tak, jak skončí a Katie skončí tak, jak skončí. Postupná gradace výkonů nezvaného hosta ústí v šikovně natočené finále, drobné detaily (v rámci rozpočtu) a vzpomínky na různé filmy prostě potěší. Pokud ovšem jste člověk, kterej takovejhle styl filmů nesleduje jak na běžícím pásu. [shlédnuto v kině] update: Vzhledem k tomu, že jsem se dokopal k přečtení ostatních komentářů, jen dodám několik vlastních poznámek: × amatérský film × za celý snímek [spoiler] zemře jedna osoba, takže se nejedná o vyvražďovačku[/spoiler] × umně natočené finále = využívá všech prvků, které zde už byly - náměsíčnost (i ve dne), postávání u postele, odhrnování přikrývky, dupání, křik a jekot + přidává prvek nový... Na amatérskou práci skutečně grandiozní výkon a kdybych měl s sebou plínky, s klidem bych si do nich učůrnul. Proto za plný počet. ()

RasputincZ odpad!

Haunted horory mám rád, ale tohle byl průser. Naprosto nesympatické postavy. Během filmu jsem si říkal, že jsem zlaté, uřvané Heather v Blair Witch křivdil... Každopádně pro ty, kteří měli problém logicky respektovat dění v Blair Witch zde museli skutečně trpět. Možná, že kdyby hlavní hrdinové aspon na chvíli vylezli ven z domu, netrápila by je pořád nějaká neviditelná slepice. Nebál jsem se ani vteřinu a statická kamera velmi brzo omrzí. Poslední dvě noci začínají gradovat nulovou atmosféru, ale divák bude prakticky od všeho ušetřen. Ve výsledku je film jen velmi špatně natočeným mixem Vymítače dábla se Záhadou blair witch, ale cílová skupina, která měla být filmem zasažena – náctileté lolitky v sálech pražských multikin reagovala naprosto očekávaně. ()

Z0oMb3E

Takže ideme bilancovať! _ A to by bolo asi tak všetko. Každá prvoplánová duchárčina je ako rozprávka o rytieroch a drakoch či fantasy romanca s Richardom Gere-om. Pekne sa na to pozerá, ale akonáhle prebehne hlavou čo i len maličká myšlienka celé snaženie filmu je v prdeli. Horor sa preto musí zo všetkých síl tejto mozgovej činnosti zabrániť. To sa však ťažko dosiahne pri domácom videu v hlavnej úlohe s hysterickou ženskou a mužom o ktorom som celú projekciu premýšľal či má IQ 20 alebo 22. Dej pozostávajúci výhradne z nudy môjmu premýšľaniu či nechcenej racionalite tiež veľmi nezabránil. Nieje tajomstvo, že film obalila obrovská reklamná bublina, ale presne to je cieľom týchto amatérskych hobby projektov, či? Či nebodaj sa tu prihliadalo na nejaký filmový zážitok, a nebodaj pre diváka? BlairWitch bol síce podobne otravný, ale bol prvý. Takže kto sa chce do filmu aj napriek tomu pustiť, mám preňho niečo, čo ho počas sledovania zabaví: Koľko je 267:13 = ? ()

mysiak

Tak na to že som si to pustil na noc..celkom slabá lakačka...ako nechápte, film nie je zlý...jasné parazituje na vlne pseudodokumentárnych filmov ako Cloverfield, Záhada Blair Witch..všetko je to na jedno kopyto...rozjazd je ale dosť dlhý..a lakačky očakávane..koniec je ale vážne dobrý..a celkovo ide o solídny horor ()

E..

Nuda. Celou dobu jen blábolej o ničem, ta ženská vypadá jako naprostej psychopat a vy jen čekáte, až už bude noc a snad se začne něco dít. V celým filmu tak maximálně dvě dobrý děsivý věci. ()

Praxis

Nenápadný rozjezd, místy až komický ale neskutečně vygradovaný závěr. V některých scénách dokonale mrazilo v zádech. A ten konec je mistrovský. Micach a Katie = Oscar za hlavní roli pro oba!!! Doporučuji sledovat sám, o půlnoci se zhasnutými světly... ()

CBD

To že si někdo opatří kameru a postaví si ji do rohu ložnice načež jsme po předlouhých osmdesát minut svědky jeho nespavosti nenazývám filmem. A ani tvůrci by neměli mít tu drzost. ()

Bajda

No teda....čekal jsem, že se budu bát mnohem víc (a taky že děj bude trochu dávat smysl). V domě (pokoji), kde se všechno odehrává, by se podle mě dalo udělat mnohem strašidelnějších a promyšlenějších scén. Všechny ty zrcadla, která se v okolí pokoje nachází si přímo říkala o nějakou nečekanou hnusárnu :-) Filmy natáčené "amatérskou kamerou", kterých se objevuje čím dál víc se mi líbí, ale tohle prostě bylo slabší než třeba Rec nebo Monstrum. Na druhou stranu prostě musím uznat, že něco, co stálo 15 000 dolarů a vydělalo v době, kdy píšu komentář 108 milionů dolarů si zaslouží respekt. ()

ivishka

Při prvním shlédnutí jsem se lekla hned několikrát ale při druhém jsem se smála jako u té nejlepší komedie. Pokud beru tento horor s nadsázkou pak musím říct, že z celé té (zatím) čtveřice je tento díl prostě nejstrašidelnější..ten zbytek je horší podprůměr. O hereckých výkonech se nehodlám vyjadřovat ale představa kdyby někdo přišel do mého domu - exorcista nebo expert na duchy a nechtěl by s mým domem mít nic společného asi bych se oběsila. ()

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

26.02.2021

Společnost ViacomCBS, pod níž spadá mimo jiné taky studio Paramount a nová streamovací služba Paramount+, oznámila tento týden zásadní zprávu. Vedle představení mnoha nových seriálů a projektů, jež… (viac)

Režisér Batmana chystá nový horor

Režisér Batmana chystá nový horor

07.12.2020

Matt Reeves má momentálně plné ruce práce s jeho Batmanem, který nakonec do kin (a zjevně i na streamovací službu HBO Max) dorazí až v roce 2022. Nicméně mezitím se tvůrce hodlá věnovat také produkci… (viac)

Michael Bay chystá film o pandemii

Michael Bay chystá film o pandemii

21.05.2020

Režisér Michael Bay skrze svoji produkční společnost plánuje nový film s tématikou pandemie. Snímek Songbird natočí Adam Mason a má se jedna o nízkorozpočtový thriller v duchu filmů jako Paranormal… (viac)

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Comicsový tvůrce Todd McFarlane konečně oznámil nový celovečerák se Spawnem. Kultovní démonický antihrdina byl v kinech už v roce 1997, drsný eRkový reboot se tedy rozjíždí přesně 20 let po prvním… (viac)