Paranormal Activity

• Česko Paranormal Activity (viac)

Poté, co se mladý středostavovský pár přestěhoval do domu na předměstí, jsou stále více zneklidněni přítomností někoho či něčeho, co může, ale nemusí být démonické. Každopádně nejaktivnější je to uprostřed noci, zvláště když dvojice spí…  V tomto hororovém příběhu plném nadpřirozena se strašidelný dům nikterak netají, že není spokojen se svými novými nájemníky. Katie a Micah se právě přistěhovali do svého nového domova v San Diegu v Kalifornii. Katie se zajímá o paranormální jevy a je přesvědčená, že íi zlí duchové pronásledují již od dětství. Micah je k podobným teoriím skeptický. Nicméně poté, co v domě stráví několik bezesných nocí, jelikož se odevšad ozývají podivné zvuky a dějí se opravdu zvláštní věci, začne Micah věřit Katiinu tvrzení, že je pronásleduje nějaký duch. Pár se obrátí na specialistu v tomto oboru, ten jim však neumí pomoci. A tak se Micah rozhodne vzít to do rukou sám a v domě rozmístí videokamery. Dvojice si také připraví speciální desku, skrze kterou se lidé snaží komunikovat s duchy, jenže netuší, že tento postup duchy hluboce uráží… (oficiálny text distribútora)

fortex

Vhodné pro sledování v osamocené chatrči někde uprostřed hlubokého lesa někdy po půlnoci, ovšem musel by tam být nejspíš satelit, pak může tento snímek blahodárně působit například proti zácpě. ()

Luisis

Z trilogie PA jsem viděl poprvé třetí díl a to v kině s vystrašenou ex přítelkyní. Dobrej námět, lekací scény taky good.Včera jsem koukal na tenhle díl a opravdu mě dostal.Koukal jsem večer a byl sám doma takže vyhrávám Bludišťáka za odvahu.Skvěle napínavé a přitom jednoduché.Nejvýstižnější je asi kouknout na rozpočet VS tržby.Tenhle film je posázený diamanty a mám ho stále v hlavě.Opravdu to není podle sklutečné události??Bojííím - 70% ()

1Legend1

Co se sakra děje když spím? Doufám, že ne to co Micahovi a Katie. Kamera často v ruce diváka vtáhne přímo do děje. Dokonalý psychologicko-hororový teror s vynikající atmosférou. Žádná hudba navíc dodává na atmosféře, veškeré zvuky jsou zachovány a jen se čeká kde koho něco zatáhne nebo začne bušit do zdi. No řekněte, co je horší zlo než to, které ani nevidíte? Natočeno za pár dní a za minimum, vydělalo maximum. Ať si říká kdo chce, co chce, ale tohle je jeden z nejpovedenějších hororů. 95% ()

Orina

Naprosto chápu rozporuplná hodnocení. Koho neděsí "neviditelné" a duchové, je to legrace. Příznivce duchařin ale potěší a zřejmě i vyděsí. Děj velmi pozvolna graduje až do strašidelného konce. Bohužel, ten alternativní je mnohem podařenější a dává smysl i Paranormal Activity 2. Za sebe můžu říci, že na film jsem se koukala přes den za světla a přesto jsem málem potřebovala nové kalhoty :-) ()

Vencik89

Jeden z těch lekacích filmů pro mě. Líbí se mi, že tu není použito žádné hmotné rádoby strašidlo, ale namísto je strach na diváka přiváděn jeho vlastní představivostí. Hodně oceňuji, že se to ani na konci nijak extrémně nezvrtlo a zůstalo to stále na stejné vlně. ()

Plechpetr

Jeden z mála hororů, které jsem chtěl vidět. Mystifikace mě docela zajímá a bere, tak jsem to rád zkouknul ve volné chvíli v hodinách autacadů a průmyslovce. Na konci jsem se příjemně dvakrát lekl, jinak docela napínák. :) ()

tavlas

Takhle nesympatickou a stupidní dvojku jsem už léta ve filmu neviděl. Tu jednu hvězdičku dávám jen za nápad a technické zpracování. ()

Drom

Tak jako oddechovka o něčem trochu jiným a trochu jinak to relativně ušlo. Stežejní jsou tady efekty, hlavně v druhé polovině filmu, které byly dobře udělaný a několikrát jsem si některé pouštěl zpomaleně, ve snaze nachytat tvůrce, což se mi nepodařilo. Bohužel ani ty však ve mě nedokázaly vyvolat správnou atmosféru a vyvážit ten zbytek natahovaný nudy kolem. O strachu jsem si pak mohl nechat jen zdát a proto nelze než konstatovat, že je sice zajímavý se na to jednou kouknout, ale pak můžete klidně zapomenout. Na víc než slabej průměr to nedosáhlo, zvlášť, pokud jako referenci vezmu po stránce atmosféry úžasný dokumentární seriál The World of Strange Powers a díl s fotkou ducha v kostele, které jsem se jako malý bál a ještě dnes vyvolává respekt. Existence dalších pokračování tohoto díla je pak novodobou záhadou... ()

Whitebeard

Průměr. Nelze tomu upřít v určitých momentech dost atmosféru. Trochu víc zvukových efektů, jinak byly noční záběry celkem zajímavý. Filmu trochu ubíralo, že přes den se nic nedělo, jen Micahovo velkohubá prohlášení, jak to má pod kontrolou, ale taky velice dobře zahraná bezmoc a vyčerpání Katie. Ale ostražitost a napětí ve dne opadá a čeká se jen na tu další noc, co se opět stane. A to je škoda. Takže za mě 3*, ale celkem slušný 3* ()

sigf07

Mimořádně špatný film, který ani v nejmenším nefunguje jako thriller nebo horor. Tvůrci hodně tlačí na pilu, ale to má bohužel spíše negativní účinek. Během filmu mi klesal jak tep tak i hladina agrenalinu, což je opak toho, čeho chtěl Peli docílit... Docela mi vadila délka filmu, i když chápu, že se divák měl co nejlépe seznámit s postavami a vcítit se do nich. To se ale nestalo, díky amatérismu režiséra a hlavních představitelů a já litoval svého předsevzetí dokoukat všechny filmy do konce. Nuže, dokázal jsem to, ale chlubit se s tím nikde nebudu. Ze zkušenosti vím, že jsou Američané šíleně deprivováni absencí vlastních historických strašidel a snaží se to kompenzovat "zaručenými" historkami o působení nadpřirozena ve svém okolí. A to bude i tento případ. Bohužel, jediné co je na Paranormal Activity děsivé, je skutečnost, že se tento film dostal do světové distribuce a vydělal několik desítek miliónů dolarů. ()

bakeero

Koukat na to sám a v noci, nejspíš bych dal 5*. I tak je to ale atmosferické až až. Nicméně líbit se to bude příznivcům prvního Blair Witch. Těm, kterým se naopak nelíbil, se nejspíš nebude líbit ani Paranormal activity. ()

simplejack odpad!

Bohužel film neplní to na co láká, mít u tohohle strach a z čeho proboha? už v prvních minutách si snímek vykope hrob když prakticky všechno prozradí. Fakt jsem se strašně bal, když jsem věděl, že v nočních záběrech se prostě něco musí stát!! V tomhle snímku není ani kapka napětí a beru ho jako naprostou ztrátu času. Vždyť tohle si ani označení horor nezaslouží......A s odstupem let má nenávist k tomuto filmu narůstá. Vážně?? Vážně se u toho tolik lidí bojí?? ()

Joža

Film na způsob záhady Blair witch,ale o sto procent lepší,alespoň pro mě.Asi ve3/4 filmu začlo to pravé,adrenalin se my vařil v krvy a husina my naskočila po celem těle,takový pocit už jsem dlouho u hororu nezažil.Je pravda,že konec byl trošku přehnaný,ale natočený to bylo výborně(nemyslm jen konec).Mě se to prostě líbilo a byl jsem spokojeny. ()

CorteX^

Tak svoji podstatu ,,hororu" to splňovalo docela dobře. Minimálně takovej ten nechutnej pocit kdy se při sledování filmu ohlížíte po místnosti a koukáte, jestli tam náhodou něco neni. Oba dva herci to hráli dobře ,, uvěřitelně". Pochybuji však, že kdyby to byla pravda, tak po tom co tam slyšej ty strašný zvuky a tak, tak zase normálně dál usnou :D:D:D..já už bych byl v tahu někde v hospodě nebo si domů pozval aspoň 10 lidí a nechal se hlídat. Ne opravdu ani na chvilku bych neskočil na to, že je to podle pravdy. . Ale filmy tohohle typu mám prostě rád, začalo to Blair Witch ...pak Monstrum a Rec a teď toto. Ten vymítač ďábla v tom a médium co vejde do domu a hned pozná ,,zlé síly" tomu ubrali na váze. Zkrátka a jednoduše....Bylo to takové nemastné, neslané, ale rozhodně to stojí za to se na to kouknout pozdě večer sám doma :) ...popřípadě s přítelkyní, aby se k Vám hezky lísala :).3 hvězdy ()

radeckator

Silně inspirováno Záhadou Blair Witch, jen přeneseno z lesa do ložnice. Věřím, že v kině při tmě a dost hlasitým ozvučení se párkrát lekací efekt dostaví, ale při sledování na dvd celkem zívačka. ()

sanikope

Hodnotím po kine: asi keby sa reálie rozšírili nápad dobrý ale keďže sa film odohráva iba v byte tak sa s toho stáva iba taká slátanina s extrémne trápnym koncom. Plus otravný Micah a jeho nepresvedčivá girlfriend ktorá si nie je schopná za celý film vymeniť miesta v posteli alebo len občas zavrieť dvere keď už akože prituhuje.... V kine sme boli presne traja nad 20 rokov a zvyšok mal okolo 15-16 rokov a skutočne jačali holky takmer celý film a ku koncu keď sa už pritrápnilo tak sa pridali aj chlapci. Počas filmu sedeli vedľa mňa dve 16-ročné baby a pri prvom nočnom videu už kričali, a keby hodnotím celý zážitok i s nimi tak by som zdvihol i o 2 hviezdičky, lebo tak dobre som sa už dávno nepobavil. Ale film sám o sebe by bol asi riadna bieda. ()

Abbadon.

Tak sem si to pustil v noci doma, abych si umocnil atmosféru a kromě jednoho okamžiku sem se ani nelek a ani nebál . Katie i Micah jsou sympatický mladý pár, který zjišťuje co se mu děje v noci v domě. Ale i když vědí o přítomnosti ducha(demona), tak jsou opravdu až moc v pohodě. Teda aspoň ze začátku. Mě kdyby se něco podobnýho dělo v domě, tak nevím nevím. Ale pro změnu za ty peníze celkem zajímavej pokus o hororek ale možná jako komedie by se to chytilo víc.40% ()

Bart16

Strašná nuda a hodně nafouknutá mediální bublina.Film je neskutečně nudný,neoriginální a prostě o ničem.Ostatně nelze se divit,přeci jen se jedná o amatérský snímek. ()

Gardenboy

Záver je podpásovka ako hrom. Inak je film skor študentským pokusom ako plnohodnotnou snímkou. Tu to ktosi nafúkol a predal, lenže pod škrupinkou s efektným trailerom toho veľa nie je. Nie je tam v§bec nič, hodné záujmu. ()

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

26.02.2021

Společnost ViacomCBS, pod níž spadá mimo jiné taky studio Paramount a nová streamovací služba Paramount+, oznámila tento týden zásadní zprávu. Vedle představení mnoha nových seriálů a projektů, jež… (viac)

Režisér Batmana chystá nový horor

Režisér Batmana chystá nový horor

07.12.2020

Matt Reeves má momentálně plné ruce práce s jeho Batmanem, který nakonec do kin (a zjevně i na streamovací službu HBO Max) dorazí až v roce 2022. Nicméně mezitím se tvůrce hodlá věnovat také produkci… (viac)

Michael Bay chystá film o pandemii

Michael Bay chystá film o pandemii

21.05.2020

Režisér Michael Bay skrze svoji produkční společnost plánuje nový film s tématikou pandemie. Snímek Songbird natočí Adam Mason a má se jedna o nízkorozpočtový thriller v duchu filmů jako Paranormal… (viac)

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Comicsový tvůrce Todd McFarlane konečně oznámil nový celovečerák se Spawnem. Kultovní démonický antihrdina byl v kinech už v roce 1997, drsný eRkový reboot se tedy rozjíždí přesně 20 let po prvním… (viac)