Iron Man 3

• Česko Iron Man 3 (viac)
USA / Čína, 2013, 130 min

Réžia:

Shane Black

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Larry Lieber (komiks) (viac)

Kamera:

John Toll

Hudba:

Brian Tyler

Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Ben Kingsley, Paul Bettany, Rebecca Hall, Guy Pearce, James Badge Dale, Jon Favreau, Stan Lee (viac)

Ve filmu společnosti Marvel Studios Iron Man 3 je svérázný, ale geniální průmyslník Tony Stark / Iron Man nucen čelit nepříteli, jehož dosah nezná hranic. Když je rukou nepřítele připraven o vše, čeho si v životě cení, vydá se Stark na pouť s cílem nalézt toho, kdo je za jeho utrpení zodpovědný. Na každém jejím kroku bude nucen prokázat své odhodlání a sílu vůle. Zahnán do kouta bude nucen přežít pouze prostřednictvím svých vynálezům a při ochraně svých nejbližších se bude moci spolehnout jen na svou geniální mysl a své instinkty. Při své odvetě současně objevuje odpověď na otázku, která ho ve skrytu duše dlouho sužovala: je on sám pouhou součástí svého obleku, nebo je oblek pouze součástí jeho samého? (oficiálny text distribútora)

Darren98

Nový režisér natočil první závěr trilogie v MCU co nejlépe, přesto že při svém nejvyužitějším potenciálu na dokonalý film nedosáhne, ale uzavře tak Iron Manův příběh s udrženou kvalitou. Zatímco se osvědčené opakuje, zdroj nového tkví v příjemných důkazech o Starkově chytrosti a přirozených schopnostech bez obleku. I když by se právě pro akce s oblekem předpokládaly vyčerpané nápady, ty nejzajímavější přicházejí v tomto díle včele s úžasnou sekvencí po výbuchu letadla. ()

VictorMartel odpad!

První díl byl mučivě debilní a samozřejmě naprosto v rozporu s mou nedůvěrou ke spásonosné roli vizionářů, nemluva o již i debilům zřejmé poplatnosti tou dobou čerstvě kompromitované propagandě. Druhý díl se mi zdál mnohem odrostlejší prvního, dokud se tam nepředvedli vyhozením jahod do koše. Protože na to, abych přešel vyhazování jahod, ten film zdaleka neměl. Už tou dobou se probíralo, jak mohou být filmy sexistické, rasistické a já nevím, čím vším závadné, ale že se v nich ve velkém vyhazuje jídlo, skoro nikomu divné nepřipadá. Všichni, kterým to imponuje, si zaslouží chcípnout hlady. Třetí díl, už jednoznačně komiksově nadsazený, se snaží i více zapojovat komiku, ale spíš si všímám toho, jak se o to snaží. Radši měli sázet jahody. ()

Mikli

Temný rytíř se silnou blockbusterovou příchutí. Ne tak rebelský, jak se tváří, ale ani ne tak unavený jako Toncek Starků. ()

Vakomlok

Iron Man sází mnohem více na komediální prvky a hlášky i přes celkově temnější tón filmu, což po nejslabším druhém dílu působí velmi svěže. Navíc přináší opravdu spoustu nových obleků, konečně dynamickou akci a nabízí z větší části pohled i na Tonyho Starka bez obleku odkázaného jen na svoji vynálezavost. Možná škoda trochu komplikovaného příběhu a extremis záporáci by mohli být výraznější, bezprostředně po promítání jsem ale odcházel s dojmem nejlepšího dílu série. 85% ()

Wardan

Absolutně nejlepší Iron Man a nejlepší scénář ze všech MARVEL filmů. Shane Black je prostě Shane Black. Na něj se ve vtipnosti chytá akorát Joss Whedon a v chytrosti scénáře vůbec nikdo. Navíc je to tak úžasně rošťácké a drzé. Jeden zvrat v půlce filmu je naprosto neuvěřitelný, neskutečný a hodně velký WTF (v tom dobrém slova smyslu). Ale Shane Black neuspěl jenom jako scénárista, ale i jako režisér. Jeho režie tak hravá a nápaditá jako, mimo Avengers, u žádné z marvelovek. A Robert Downey Jr.? K němu nic moc psát nebudu. On prostě JE Tony Stark. Tohle je prostě užasný, osvěžující, inteligentní a vtipný blockbuster na, který stojí za to jít na velké plátno. Jo a ne aby jste odešli před skončením titulků. Čeká vás brilantní scénka. PS: Jossi Whedone, koukej nahodit svůj tvůrčí motor a pořádně zamakat na druhým Avengers. Tuhle pecku jen tak nesfoukneš. ()

Evlin

Na Iron Mana 3 jsem hleděl s vykulenýma očima, otevřenou pusou a pomalu jsem ani nedýchal. Robert Downey Jr. opět nezklamal, jako vždy svou roli zahrál perfektně, Ben Kingsley zahrál svou roli Mandarina taky na výbornou, režisér odvedl svou práci na výbornou. No co dodat Iron Man 3 je rozhodně nejlepším dílem trilogie. 100% ()

Illuminare

Budu muset na to jít eště jednou, páč mi to prostě nedá. Prvně mi zjištění identity "Mandarina" zkazilo kompletně celej zážitek z filmu. Chtěl jsem vidět 10 prstenů v akci. ()

MadMike

Kdyby vedle mě neseděl v kině ten smradlavý chlap, tak si dokážu představit, že si u tohoto filmového skvostu, snad i vyhoním !! ()

Chundys

Oproti 2 pro mě výrazné zlepšení! Humoru, akce a všech vychytávek tam bylo až až, takže já se v kině rozhodně nenudil a film si užil na 100%. Jen tak dál Tony ()

El-Barto

Spíš než temný politický thriller, za jaký se třetí Iron Man furt vydával, je to akční komedie s tunou Blackovských hlášek a ještě větším množstvím výbuchů. Stark je zase Stark, ještě nahláškovanější a stylovější než v Avengers, Guy Pearce je nejlepší záporák celýho dosavadního Marvelovskýho universa, ale právě tady mě trochu zklamal Mandarin. Menší spoiler Těšil jsem se totiž na nemilosrdně zlýho Kingsleyho s dlouhatánským vousem, kterej zabije každýho, kdo se mu podívá do očí. Jeho odhalení bylo sice nehorázně (ale fakt nehorázně) vtipný, ale přišel mi dost nevyužitej. konec spoileru I po našlapaný komediální trojce je pro mě jednička pořád ten boží origin, ale dvojka mi přijde jako minimálně o třídu horší. ()

Pidzey

Tony Stark opět dokázal že je ultramaxi borec a Robert Downey jr. že je skvělý herec. Znovu překrásná Gwyneth mě na jisto přesvědčila že Pepper je její nejlepší role. To že je Shane Black výborný scénárista ukázal už dávno před tím, ovšem v režii to není ještě ono. Třetí Iron man je taková konverzačka s několika akčními pasážemi a ty konverzační scény jsou naprosto skvělý. Je to plný hlášek, nerušivých komických scén. Co se akce týče tak tu jsou dvě naprosto skvělé akční scény (záchrana z letadla a bombastický závěr s hromadou iron manů) Jediný problém jsem měl s padouchem o kterého nebylo úplně jisté co vlastně chce. No a v neposlední řadě musím zmínit skvělé nápady točící se kolem nového typu obleku. Iron man 3 je skvělá podívaná, je zábavný, akční občas i filozofující, ale je nejlepší Marvelovka?? Musím říct že ačkoliv Iron mana zbožňuji, musí se jeho třetí díl sklonit před o něco staršími Avengers. ()

sNeDy

Sice jsem při tom všem mluvení o temnějším a dospělejším Iron Manovi čekal ještě trošku víc DK zážitek, ale humor, napětí, v rámci možností inteligentní scénář, výborné herecké výkony a skvělá práce režiséra stačí k tomu, abych si Marveláckou zběsilost užil. Celá Fáze 2 začíná vypadat velmi slibně, pokud se bude dařit tak pěkně prohlubovat jednotlivé Avengery. Jen to chce konečně celovečerák pro Hulka! Teda ne pro Hulka, ale pro Marka! ()

joudas

Blockbuster jak má být. Hromada akce, humor, Downey jak ho máme rádi (přinejmenším tedy já), po dlouhé době neotravná dětská role a v neposlední řadě parádní závěrečné titulky. Ve výsledku třetí železňákův film splnil má očekávání, nezklamal, ale ani nepřekvapil. Mnohem lepší než dvojka a ostatní dosavadní marvelácké sólovky, ale na jedničku ani Avengers zkrátka nemá. S přivřenýma očima za 5. ()

tomo41

Jednoduchá zábavka, pre jednoduchého diváka. Film nemá ucelenú atmosféru, prvoplánová temnota, rádoby psychicky rozpracovaná hlavná postava, "nečakaný" zvrat, tony klišé a logické diery, za ktoré by sa nemusel hanbiť ako Michael Bay v plnej Transformerovskej forme. Marketing a buzz vytvorili skrátka Iron Manovi imidž už vopred a film už nik nerieši. Hlavne, že sa diváci balili, popcorn sa zjedol, postavičky predali a nikto nemusel zapnúť mozog. ()

KosiR_ksr

Svůj nadstandard si i trojka udržela (resp. v mých očích dvojku předčila). Pro mě vtipná akční podívaná. Trochu jsem byl v rozpacích snad jen z drobných narážek na Avengery. Zcela se od nich distancovat (potom co předzvěst vzniku S.H.I.E.L.D.u byla začleněna do předchozích marvelovek vč. Iron mana) by asi vhodné nebylo, ale na druhou stranu, proč při takovém ohrožení USA opět nezakročí celá parta a nechají to celé odedřít chudáka Tonyho Starka. Nemluvě o jeho celé peripetii s rozbitým oblekem a následné improvizované výzbroje (ač velice vtipné), když ve sklepě... ()

Marvel našel nového superhrdinu

Marvel našel nového superhrdinu

01.11.2022

Yahya Abdul-Mateen II (Aquaman, Ambulance) se musel kvůli nabitému diáři vzdát role v prequelu Šíleného Maxe Furiosa, jeho oceňovaná hra Topdog/Underdog na Broadwayi ale brzy končí (nebo minimálně… (viac)

Shane Black a Robert Downey chystají film

Shane Black a Robert Downey chystají film

21.02.2022

Tak se zdá, že si režisér a scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Správní chlapi) a hvězda marvelovek herec Robert Downey Jr. (Iron Man 3) opět po letech zopakují spolupráci. Vedle zmíněného Iron… (viac)

Úžasňákovi trhají rekordy

Úžasňákovi trhají rekordy

18.06.2018

Na pokračování oblíbeného animovaného hitu Úžasňákovi čekali fanoušci něco málo přes čtrnáct let. Letos se však téhle superhrdinské rodinky konečně dočkali a už můžou být klidní, protože film… (viac)

X-Meni vs. Jessica Chastain

X-Meni vs. Jessica Chastain

15.06.2017

Simonu Kinbergovi, dlouholetému producentovi a scenáristovi x-menovské série, se splnil velký sen. Po mnoha letech se totiž probil do režisérské sesle a dohlédne na X-Men: Dark Phoenix, přímé… (viac)