Nemrtví

• Francúzsko Mutants

Svět napadl pandemický vir, který mění lidské bytosti na primitivní a krvežíznivé kreatury. Marco a Sonia se pokusí najít řešení z této svízelné situace, avšak Marco je také kontaminován. Začíná se pomalu měnit a Sonia, která s ním čeká dítě, má před sebou dilema. Musí bojovat se Zombie a zároveň proti muži, kterého miluje. (LIVINGDEAD)

mourinho

Docela nechuťárna, ale to už k tomuto žánru tak nějak patří. Jinak souhlasím s tím, co je tady obecně chváleno (tísnivý pocit navozující prostředí opuštěného nemocničního komplexu uprostřed zasněžených hor, výborné masky) i s tím, co je tady obecně kritizováno (zbytečně roztřepaná kamera v akčních scénách). Jako fanoušek zombie tématiky jednu hvězdu navíc rád přihodím. ()

iolaos

I francouzská ultrabrutální vlna se snaží držet krok s érou usainboltovských zombies, ale rezult je stejně negativní jako u drtivé většiny svých předchůdců. Malé plus přesto vidím v tom, že tvůrce nepředhazuje pomocí postav žvásty tak typické pro chacháhorrory zombiologa Romera (ve scéně s infikovaným přítelem v koupelně, jsem tento filozofický swing čekal), ale rube si to jedna krása, obdobně jako jiní francouzští kolegové. Na druhé straně zase v rukou drží kameru pan Parkinson, a tak místy nemáte ducha, co se před objektivem děje a o hudebním podkresu akčních scén se raději ani nezmiňuju, protože tak pokřivený hudební vkus se tak často neslyší... 4/10 ()

SOLOM.

Moc dobře naladěný jsem do tohoto filmu nešel, protože se týkal další nákazy a zombíků, které jak už asi víte, nemusím. Znuděně jsem očekával další šablonovitou zápletku, která mi nenabídne nic nového a jen u toho zas zbytečně budu ztrácet čas. No, ale Francouzi to přece jenom neudělali až tak jalové a já se na to dodíval bez přestávky. Prostředí zasněžených hor a lesů rozhodně můžu, navíc mi byla představitelka Sonii sympatická, takže jsem tomu dal šanci. Sice je tu na můj vkus zas až moc „romantiky“, ale naštěstí masky mutantů stáli za to. Dokonce se tu i sem tam objeví náznak zajímavé atmosféry a krve tu bylo taky dost. ()

Hyb_rid

Tak nějak mám z tohohle filmu rozporuplné pocity ... velice vkusně vybrané prostředí, slušná kamera i dobrá zvuková kulisa navozující správnou atmosféru, ta je následně zabita pro mě nepochopitelným někdy až tupým chováním některých postav, no pár okatých chyb je tu taky a ten konec se taky dal vymyslet trošku líp než tímhle otřepaným klišé ()

Dexter1

Tento francúzsky krvavý snímok je priamo úmerne rozdelený na dve polovice. Prvá vyzerá ako minimalistická zombie dráma a tá druhá už je klasický zombie masaker. Ak si odmyslím celkom nesympatické herecké obsadenie, tak s celkovou vizualizáciou som spokojný. Ako výrazne mínus vidím hlavne v tom, že tento kúsok sa berie neskutočne vážne a to v každej polohe. Súhlasím aj s komentármi, ktoré tvrdia, že La Horde bola lepšia, ale ak by sme sa mali baviť o maskách a technickej úrovni, tak Mutanti valcujú Hordu. ()

• Film měl premiéru 31. 5. 2009 na Filmovém festivalu Gérardmer ve Francii. (Terva)
  • V čase 14-15 minúta sa palivová ručička zobrazujúca stav nádrže mení z plnej na prázdnu. (zuzulatomas)