Keller Dover (Hugh Jackman) je drsný chlap, ktorý stojí oboma nohami pevne na zemi a len tak niečo ho nedokáže vyviesť z miery. Lenže keď na Deň vďakyvzdania ktosi unesie jeho malú dcérku Annu (Erin Gerasimovich) a jej kamarátku Elizu (Zoë Soul), jeho život, pokoj i vyrovnanosť sa v jedinej sekunde zosypú ako domček z karát! Začne sa horúčkovité pátranie, ktoré vedie mladý, ambiciózny detektív Loki (Jake Gyllenhaal). Nájde sa síce množstvo rôznych, na prvý pohľad sľubných stôp, tie však akoby nikam neviedli... Už i tak dosť zlá situácia sa nebezpečne vyhrotí, keď je Loki nútený jediného podozrivého, duševne zaostalého Alexa Jonesa (Paul Dano), prepustiť pre nedostatok dôkazov na slobodu. Zúfalý Keller sa totiž rozhodne vypátrať pravdu i dcériných únoscov na vlastnú päsť – a toto rozhodnutie ho zavedie na nemilosrdnú cestu pokrútenej spravodlivosti, v ktorej je sám žalobcom, sudcom katom! (TV Markíza)

john.h

Skvělé. Jen ten konec blbý, Něco podobného už jsme ve filmu viděli tisíckrát, není to už vtipné a rozhodně se to zde nehodilo. ()

TommyDiamond

Film Zmizení mě velice příjemně překvapil. Když jsem v popisu tohoto filmu četl: únos dvou malých holčiček, čekal jsem obyčejnou kriminálku. Jenže tvůrci dokázali využít jednoduchý příběh a nakombinovat ho tak, aby byl divák v permanentním napětí.. A věřte, že atmosféra v tomto snímku se dá po celých 130 minut doslova krájet. To vše je navíc krásně obalené do hávu ponuré deprese... Dále musím vyzdvihnout výkony H.Jackmana, J.Gyllenhala a P.Dana . Nezbývá mi než tomuto nadstandardnímu krimi-thrilleru dát zasloužené čtyři hvězdy..... ()

Lilien

Kvalitná detektívka, v ktorej do seba všetko zapadá, má mrazivú atmosféru a riadnu dávku napätia. Vrah nebol pre mňa takým prekvapením ako by som čakal, ale záver bol super ()

Agipov

Lepšie doporučenie ako golfista a Lima vám asi fakt nejde dať, dobre som sa pobavil :-D. Aj keď neviem čo malo spoločné s filmov to pozorovanie šnekov Ani mi to neprišlo že film má vyše 2 a pol hodky, skôr tak na hodinku a pol, dej som hltal očami, atmosféra filmu Vás pohltí a nedá vydýchnuť, scenár špičkovo prepracovaný, budem si musieť pozrieť viac filmov od tohto pre mňa doteraz neznámeho režiséra. Moje hodnotenie 5* no ak by tu bol systém 1*=10% čo by bolo podľa mňa lepšie pre hodnotenie filmov tak by to bolo 9 z 10... SPOJLER_ jedna hviezdička dole za ten koniec, ja chcem vedieť že ho našiel a zachránil!!! :-) ()

JimDeNiro

Naprosto me odrovnal tento film. Konec je mnamka. Neni co dodat - jednim slovem excelentni (vcetne hereckych vykonu hlavnich predstavitelu) - 95 % ()

speedy7929

Dosť dlho som nevidel takýto dobre spracovaný psychologický film. Sprvu som sa tomuto filmu vyhýbal lebo ma odrádzala jeho dĺžka. Nakoniec som si ho pozrel a môžem povedať, že to bolo celkom fajn. Hugh zahral konečne aj inú rolu ako len wolverina a Jakeho som videl asi po dlhšej dobe. Ale k filmu, hudba celkom obstojná, kamera bola dobrá, nemôžem tomu nič vytknúť. Mučenie Alexa tiež celkom premyslené, len som čakal či pri konci filmu ako ide po dialnici nabúra, no nestalo sa tak. 4* bez väčšieho rozmýšľania :) ()

Taffey

Nelíbí se mi Golfistův přístup. Ani přístup Limy. Pro mě osobně je verbal jedním z mála tady, se kterými se, ve velké většině hodnocení filmů, shodnu. Ne vždy, třeba tady u Prisoners ne, ale většinou ano. Kdybych měl dát na hodnocení prvních dvou jmenovaných obecně, měl bych svou filmotéku zaplevelenou spoustou sraček. Každopádně se můj souhlas s hodnocením filmů častěji střetává s verbalovým, než s vaším, pánové. Velké mínus si u mě získal Lima vychvalováním severských autorů, protože jsou dnes v kurzu. Nic proti ním, ale jsem vždy ve střehu, když se, z ničeho nic začně mnluvit o určité skupině autorů nebo i jen o jednotlivci, jak je vynikající a všichni je čtou jako dementi, i kdyby to byly naprosté nesmysly. Stádnost, to je to, čeho byste se měli, vážení, zbavit. Verbal tím rozhodně netrpí a vás sere, že nehýká s vámi ale má své, byť krajně svérázné, názory. ()

GudMen

Zmizení se dle mého neúspěšně pokouší o syntézu kriminálního žánru, reprezentovaného detektivem Lokim, s žánrem psychologickým, reprezentovaným otcem od rodiny Kellerem. Naneštěstí detektivní rovina vrství jedno klišé na druhé, marně se snaží odvádět pozornost od únosce, poháněna je stereotypními „náhodami“, a tudíž se jeví velmi předvídatelnou. Kellerova tortura se zase drží příliš nad hladinou a ne a ne se ponořit. Samotné vyprávění pak doplácí na absenci slepých uliček, u kriminálek tolik vítaných. Divákově fantazii se tak nedostává manévrovacího prostoru a je tažena lineárním koridorem do nepůsobivého finiše okořeněného o znamenitě tupý motiv. Přirovnávat tedy tento s prominutím výprdek k Fincherově tvorbě, ať už je to Sedm kvůli sychravému počasí, či Zodiac, se kterým má Zmizení společné leda tak jedno jméno v závěrečných titulcích, a nepřímo tak srovnávat i režiséry in persona, je velmi na pováženou. ()

Knor

Hodně temný thriller na dosti citlivé téma. Některé scény byly hodně odvážné, herecké obsazení nemá chybu a ty dvě a půl hodiny uběhne jak nic. Atmosférický mrazivý thriller, kterej mě neskutečně překvapil a usadil. ()

Looka

30% Celou dobu se to tváří jako nejsyrovější, nejreálnější detektivka a poslední půl hodinu z toho maestro Villeneuve udělá pohádku o červené karkulce. Takhle naštvanej už jsem dlouho nebyl. ()

Don82

Ani nepamatuji, kdy jsem naposledy viděl tak dobře udělaný psychologický thriller, který má i přes svoje pomalé a lineární vyprávěni nezpochybnitelné kvality filmového řemesla. Základem jsou velmi propracované charaktery, které divák postupně objevuje, ale stále nemá dostatek informací aby si vyvodil nějaké závěry. Druhá věc: depresivní a utahaná atmosféra vytváří to správné podhoubí pro velmi zajímavé scény, kdy jen čekáte co dalšího se na postavy ve filmu vyhrne. Žádné přehrávání ani nesmyslné výstupy se nekonají. Logika filmu je hodně nadprůměrně promyšlená, ale na konci vám dojde, že to až nějak moc dobře fungovalo a pár věcí mi přišlo trochu překombinovaných. Denis Villeneuve udělal film tak, že si dost zahrává s divákem, který chce další a další infromace ale film mu jich moc nedává. To je ale trochu dvojsečné. Na jednu stranu to udržuje tu depresivní atmosféru zmaru a beznaděje u hlavních postav, ale na druhou stranu to nezvládne udržet divákovu pozornost. Nicméně, to nejlepší se odehraje až v poslední třetině, kdy nastává skvělá hra nervů a velkého očekávání na rozuzlení. Tvůrci se zajímavě vyhnuli očekávanému "happy endu" a místo toho naservírují, pro většinu jistě neočekávaný konec s dost nejistým morálním "poučením". ()

jadran90

Jméno komisaře Lokiho mi vnuklo myšlenku, že bych Gyllenhaala docela rád viděl v nějakém komiksovce. Raději než Afflecka. Tady podal výborný výkon stejně jako Jackman, ale od samotného filmu jsem čekal ještě trochu víc. Tempo je na mě příliš klidné, atmosféra spíš než hustá flegmatická. Samý déšť, přítmí. O postavách toho není moc řečeno, cítil jsem se jako v bludišti falešných stop. Druhá půle je lepší. No a to rozuzlení...to jako v Americe nepoužívají k vystopování psy? ()

Jakub

Film roku 2013.Tak temný ,napínaví a emotivní krimi film tady nebyl od filmu sedm.Děj filmu mě dost zajímal a ani minutu nenudil.Hugh Jackman měl získat zlatou sošku. ()

Heavenko

Čo napísať? V tomto filme jednoznačne víťazí tá ťaživá atmosféra, ktorá mi pripomenula Finchera. Skvelá kamera, konečne hrajúci Jackman, dobrý scenár a réžia to už len podtrhujú. Takýto kvalitný thriller tu už dlho nebol. Veľké príjemné prekvapenie a jeden z filmov roka. 95% ()

joelly01

Nevim, asi jsem vsech buranu kral... Nebo ze bych sledovala jiny film nez ostatni? Me to teda nudilo nepeknym zpusobem! Dlouhe, predlouhe..... No, dalo se to prezit, ale ze bych z toho silela nadsenim jako drtiva vetsina ostatnich tak to teda v zadnem pripade ne. Klenot byl ovsem nadsen, pry jsem konecne po dlouhe dobe sehnala kvalitni detektivku, (na Lecbu se se mnou divat nechtel, lama jedna, neb byl liny cist ceske titulky, nu coz, nevi o co prisel!), takze na ty dve hvezdy to vytahnu, aby se teda jako nereklo. ()

ANTYCHRYST

Bravůrní thriller, kterej i přes rádoby dlouhou délku, udrží diváka 150 minut v napětí a očekávání. Parádní režie a kamera, nenápadné indície a matoucí falešné stopy, k tomu skvělé herecké obsazení a pochmurná deštivá atmosféra. Poctivě odvedená filmařina 85 % Jackman si tam jede mrtě otcovskej, psychoušskej nátlak :) až mě chvilkami docela ta jeho postava štvala.. ()

Nikol10

Jak už tady psali někteří níže,film obshuje až příliš mnoho chyb na to,abych mu mohla dát více než tři hvězdičky. No tak tři a půl za Gyllenhaala. Prostě nepřekousnu fakt,že hlavní podezřelý si jde jen tak domů. prohledají sice karavan,ale na jeho dům se vykašlou a holčičky hledá jeden trochu podivnej polda. Jasné je to jen film a závěrčná pointa by byla odhälena po pěti minutách, kdyby se postavy chovali realističtěji. Každopádně film má dobré herce a kvalitní,ponurou atmosféru,kterou zbožňuji. Ale přijde mi,že film je docela nadhodnocený. ()

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

16.12.2021

Režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Duna) se v Hollywoodu rychle stává expertem na významné sci-fi. Jen co tak filmař dokončí adaptaci druhé poloviny knižní Duny, ujme se oceňovaného… (viac)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Po Princi z Persie se Jake Gyllenhaal vzdal blockbusterových ambicí a začal hrát v menších filmech. Díky Patrole, Zmizení nebo Slídilovi se z něj však znovu stalo žhavé zboží, po němž touží i drahé… (viac)

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

02.05.2018

Jake Gyllenhaal má za sebou Patrolu, Zmizení, Slídila nebo Demolici a do každého svého projektu jde na sto procent. Naposledy se Jake objevil v dramatu Silnější, kde si zahrál jednu z obětí výbuchů u… (viac)

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson