Manželstvo Phila a Clary Fosterovcov začína byť plné stereotypov. Nechcú, aby ich vzťah stratil šťavu, a tak raz do týždňa majú večer rande. Phil sa rozhodne , že vezme manželku na fantastické rande. Ako miesto vyberie vychytenú reštauráciu uprostred Manhattanu, kde sa však rezervácie musia robiť mesiace dopredu. Phil je rozhodnutý večer si užiť a neuvážene si privlastní cudziu rezerváciu. Nanešťastie sa však ukáže, že stôl si pôvodne rezervovala dvojica zlodejov. Nevinná zámena však roztočí kolotoč bláznivých nedorozumení. Obyčajný manželský pár sa ocitne uprostred divokej naháňačky a prežije dobrodružstvo ktoré sa len tak neskončí. Phil a Clara si zrazu spomenú, prečo sa do seba zaľúbili a znovu zistia, ako perfektne sa dopĺňajú, čo im pomôže prekonať bezškrupulóznych gangstrov, skorumpovaných policajtov i bláznivého taxikára. Na toto radne rozhodne nezabudnú a ak sa im podarí prežiť bláznivú noc a možno znovu objavia aj vášeň vytrácajúcu sa z ich manželstva... (TV JOJ)

Xmilden

Na film jsem se díval jen díky cameu Marka Wahlberga. Steve Carella upřímně moc nemusím. Žádnému jeho filmu jsem nedal více než 3 hvězdičky. Už od Božského Bruce s rozpaky sleduju jeho rostoucí popularitu. Tady je postaven na jeho "humoru" další film. Film na mě působil jako manželský poradce. Akční dění na place nebudu komentovat, stejně jako "humorné" scénky v titulcích. Já se prostě nesmál. ()

Cervenak

"Vieš, aké to musí byť strašné, dostať svoju prvú menštruáciu uprostred púšte v krajine ovládanej Talibanom?!" Asi 5x počas filmu som sa schuti zasmial, chémia medzi ústrednou dvojicou funguje solídne, niektoré vedľajšie postavy sú šťavnaté (Franco-Kunis), ale aj tak je to celkovo hnoj, ktorý v priebehu niekoľkých hodín nenávratne vsiakne do hliny. 5/10 ()

Necrotongue

Po hodně dlouhé době jsem si film zopáknul a ukázalo se, že jsem ho svého času poněkud nadhodnotil. Pokud mě dnes na snímku něco rozhodně nezklamalo, bylo to obsazení. Příběh mi už dnes ale připadal naivně nablblý, u většiny vtipných momentů jsem se nedokázal smát a ve chvílích, kdy se oba hlavní hrdinové pouštěli do analýz svého vztahu, jsem se dokonce nudil. Situaci naštěstí zachraňovali Taste a Whippit, lví podíl na obou hvězdičkách pak mělo chybějící tričko Holbrooka Granta (tady jsem se fakt bavil). Dokážu si představit, že by mohlo jít o zábavnou komedii, jen by to chtělo víc zapracovat na scénáři. / Poučení: Chceš mít klidný a pohodový život? Používej antikoncepci. ()

D.Moore

Dvě a půl hvězdy, protože Steve Carell a Tina Fey jsou sice dobří komici, ale i oni potřebují schopný scénář. Tenhle současný "tak ať improvizují klidně celý film, oni něco vtipného jistě vymyslí, když se to nepodařilo nám" trend se mi příliš nelíbí. Noční rande navíc režíroval specialista na nepodařené komedie Shawn Levy a jistě to byl jeho nápad, natočit přes polovinu filmu zběsile (a zbytečně) roztřesenou digitální kamerou. I přesto se ale vtipné momenty najdou - například to věčné vrážení do otevřených zásuvek, Carellovy narážky na Marka Wahlberga bez košile nebo opravdu originální (z celého snímku rozhodně nejoriginálnější) automobilová honička. ()

Chrustyn

Až na pár výjimek, je Shawn Levy jeden z nejtuctovějších režisérů nejen v rámci komediálního žánru a Noční rande to ukazuje v každé scéně. Film, ve kterým baví jen camea skvělých herců (Wahlberg, Bernthal a spol.) jasně ukazuje, že je někde chyba a film není ani vtipný, ani jinak zábavný a Carell s Fey se po celou dobu neskutečně pitvoří, až mi jich bylo líto. ()

• Jméno klubu Peppermint Hippo je odkazem na epizodu 706 seriálu South Park, kde hlavní postavy hrají mladé detektivy. (HellFire)
  • Ve scéně, kdy se Tina Fey chystá do postele, má nasobě tričko Univerzity Viginia, kde gradovala v roce 1992. (HellFire)
  • Napriek tomu, že Mark Wahlberg je počas celého svojho účinkovania minimálne oblečený, v titulkoch sa objavuje meno človeka, ktorý sa staral o jeho šatník. (erapo)