Mořští vlci

• Česko Mořští vlci přicházejí (neoficiálny názov) (viac)

Druhá světová válka je v plném proudu. Při západním pobřeží Indie kotví tři německé lodě. Britská špionáž zjistí, že na lodích je výkonné vysílací zařízení, díky kterému působí německé ponorky v oblasti velké škody. Britské velení rozhodne, že lodi je nutno zničit. Protože však kotví v neutrálním přístavu, nelze je napadnout. Dva vysloužilí britští vojáci, kteří žijí v Indii na odpočinku, se rozhodnou, že shromáždí další veterány a jako civilisté vysílačky zničí... (oficiálny text distribútora)

William_Kirk

Vydařená „bondovka“ s Rogerem Moorem z doby 2. světové války. Námět – vysloužilí vojáci, nasazení na důležitou operaci - je dnes, 32 let od vzniku filmu, „běžný“, ale to vůbec nevadí, film je zábavný od začátku do konce. V obsazení potěší kromě Rogera Moora i David Niven, Patrick Macnee nebo Trevor Howard, naopak Gregory Peck mi tu nějak nesedl. Dialogy jsou nabité vtipnými a ironickými hláškami a suchý anglický humor a nadhled je na filmu jasně patrný. Nepochopil jsem ale v dabingu, proč Vladimír Brabec, když byl obsazen, daboval Nivena a ne Moora, kterého daboval Jiří Plachý… ach jo. Jinak je zajímavé, že Andrew V. McLaglen o rok dříve natočil ještě nahláškovanější mooreovku, Ffolkes , ve které si Moore zahrál akčního anti-bonda. ()

PTuranyi

Celkom dobrý dobrodružno-špionážny film inšpirovaný historickými udalosťami 2. svetovej vojny v indických vodách. Podobne ako vo filme "Pod deseti vlajkami" ide o potápanie britských lodí nacistami v tejto oblasti. Akcia britskej rozviedky s pomocou členov kavalérie je seriózna diverzná akcia s cieľom zlikvidovať spojku odovzdávajúcu informácie o polohe britských lodí nemeckej ponorke. Vďaka Rogerovi Moorovi, jeho šarmu a odľahčenému štýlu dostáva film miestami Bondovskú atmosféru. Odhliadnuc od akčných scén sa však dej dosť vlečie a dialógy medzi členmi velenia počas plánovania sú nudné. Podobne dopadla aj atmosféra, ale produkcia je technicky dobrá aj keď triková hra s maketami lodičiek už nikoho neočarí. Herci sú dobrí no v rámci príbehu balansujúceho medzi komédiou a vážnou vojnovou drámou toho už veľa nemôžu urobiť. ()

jinyHonza

Tak takhle si Reginald Rose dovolil představit operaci Postman. Tajnou operaci SOE v Africe. Jedním ze schvalovatelů byl i jistý Ian Fleming a podle skutečných účastníků psal i svého slavného Jamese Bonda. Víc toho asi autor napsat nesměl, protože 50 let po události muselo být vše tabu. ()