Reklama

Reklama

Počas vietnamskej vojny je americký vrtuľník, vyslaný na prieskum, ohrozený nepriateľom. Zmizne päť vojakov... Kým v Spojených štátoch sa po desiatich rokoch od konca vojny sa už iba spomína na mŕtvych a nezvestných, päť Američanov z vrtuľníka je stále držaných v neľudských podmienkach kdesi hlboko vo vietnamskej džungli. Bezcitný plukovník Yin, ktorý velí táboru, ich nepovažuje za vojnových zajatcov, ako to žiada príslušná konvencia, ale za sprostých zločincov, ktorí sa previnili voči vietnamskému ľudu. Podľa toho sa k nim aj správa. Kruté mučenie je na dennom poriadku. Yin je zameraný hlavne na plukovníka Braddocka (Chuck Norris), ktorý sa nechce podvoliť jeho vôli. Žiada od neho, aby podpísal, že súhlasí s tým, že Američania sa vo Vietname dopúšťali zločinov. Potom vraj jeho i ďalších zadržaných prepustia... (TV Markíza)

(viac)

Recenzie (71)

Terva 

všetky recenzie používateľa

Braddock ( Chuck Norris ) je v tomto díle sám nezvěstný v boji a to dokonce už skončila válka. CITÁT - Pokud teď Braddocka zlomí, všechny nás tu zabijou.......... Celou trilogii jsem ve své době měl rád, byla to prostě klasika. Dnes je příběh stejně tak dobrý jako tenkrát, ale kupodivu mě vadí hudba ( Brian May ). Je strašně vlezlá a chvilkama až nepříjemná. Adresa vojenské základny, kde slouží Braddock je : APO 4136 - I San Francisco CA 94104. Je to napsáno na obálce, kterou dostal od své ženy okolo 36 minuty. Obálku má v ruce kapitán Yin ( Soon-Tech Oh ). CITÁT - Chtěli nového velitele, když se dověděli, žes zemřel.......... Z trochou odvahy se dá na filmy Nezvěstný v boji, dívat i dnes. V 79 minutě je v záběru vidět na stěně chatrče, pověšený český samopal vzor 58 z pevnou pažbou. ()

Martin741 

všetky recenzie používateľa

Vacsinou som zvyknuty na to, ze dvojky su regulerne podradne filmy ... a cuduj sa svete -- Missing In Action 2 je prekvapivo vyrovnany film oproti jednicke. Chuck Norris videl kdesi v akejsi prasivej riti /tusim Vietnam, ci co to bolo/ nespravodlivost pachanu na americkych vojakoch a rozhodol sa mne tentokrat sympatickym sposobom zabojovat s tymi hajzlami. A cuduj sa svete, aspon priemerny film je hned na svete. 52 % ()

Reklama

anderson 

všetky recenzie používateľa

Pod Flipnicov koment sa rád podpíšem. Veď CHUCK v 80-tych rokoch nakrúcal - možno primitívne - ale v rámci žánru výborné filmy. A to, že dnes je skôr na smiech len potvrdzuje tú atmosféru doby, kedy sa studená vojna pomaly preklápala do reálneho kapitalizmu. Kto to nevidel pred 24 rokmi na VHS, ten to nemá šancu pochopiť. Ale v tomto prípade navyše nejde len o nostalgiu. Tento film je skrátka remeselne zručne nakrútený a baví aj po rokoch. A scéna s potkanom ? MASO. (6.5.2009) ()

Wacoslav1 

všetky recenzie používateľa

Tak dvojka mne z tyhle serie bavi jednoznacne nejvic cynickej vietnamskej plukovnik tak dlouho tyra a psychicky ponizuje ty chudaky amiky v cele s Norrisem az se Chuck nasere a udela mu ze zajateckyho tabora kulnicku na drivi z meho pohledu velka spokojenost obal filmu nelze toto je opravdu stara dobra akcni prace ()

drankeryth 

všetky recenzie používateľa

Druhy diel tejto trilogie bol pre mna jednoznacne najlepsi. Tu sa uz zamerali pocas celeho filmu na Vietnamsky tabor, kde to len kypelo akciami a spravne nadavkovanymi scenami, kde velitel tabora bol pekna svina a dal to aj pekne pocitit na americkych zajatcov. Aj tu Braddock potvrdil, ze sa nicoho neboji a ide aj cez vietnamske mrtvoly, aby vsetkych oslobodil, ako aj seba sameho v tomto pekle uprostred dzungle. Ani tu ho nejako nemohli trafit Vietnamci do tela, akoby sa mu gulky vyhybali, pretoze urcite mali strach ho zasiahnut:) Alebo Vietnamci boli slepi a mozno aj drzali prvykrat v ruke zbran:) ()

Galéria (210)

Zaujímavosti (6)

  • Ve Scéně, kde je Walkerovi (Chuck Norris) na hlavu navlečen pytel s krysou, byla použita místo vycpané krysy, kterou se podařilo ztratit, krysa mrtvá. Norris ji však přesto neměl problém vzít do úst. (vojtaruzek)
  • První a druh díl MIA se kvůli ušetření nákladů natáčely společně. Producentům ale druhý díl přišel lepší než první a proto přehodili jejich číslování a pustili dvojku do distribuce jako první. Proto se "dvojka" odehrává vlastně před "jedničkou". (Divočák)

Reklama

Reklama