Krídla slávy

• Česko Na křídlech slávy (viac)

Světská sláva polní tráva… O pomíjivosti popularity hovoří příběh spisovatele (Colin Firth), který píše knihu o herecké hvězdě – arogantním a samolibém Cesaru Valentinovi (Peter O'Toole). Když se autor marně snaží Valentina kontaktovat, nakonec ho v afektu zabije. Sám přitom umírá a oba se společně odeberou na „onen svět“, který má podobu luxusního hotelu obývaného někdejšími celebritami. Umělci, politici, vědci, ti všichni se tu potkávají a stěhují se z patra do patra podle míry své momentální pozemské popularity. (North Video)

Heywood

Námět je vtipný, realizace poněkud rozvleklá, finále lidsky hřejivé. Herecké výkony dobré (nikoliv strhující) výběr lokalit přinejmenším zajímavý, spíše depresivní. Hudba o ničem a francouzský song po čtvrtém přehrání jde na nervy. Dobré vidět, návrat neplánuji. ()

wooblood

Film jsem shlédl v rámci filmového klubu v kině a docela mě mrzí, že není více znám v povědomí českého publika. Příběh na jednu stranu dramatický, na druhou stranu velmi osobní ukazuje zajímavé pojetí posmrtného života, slávy, příčin a následků. Film je hodně o dialozích, ale rozhodně není nudný, naopak zajímavě graduje až k docela překvapivému konci, kdy se hlavní postavy... ale to už bych neměl prozrazovat... ()

TylerD.

Příjemný, poutavý, zahraniční film překvapivě od českého režiséra. I přes delší stopáž jsem se ani na moment nevynořil z děje. 70 %. ()