Krídla slávy

• Česko Na křídlech slávy (viac)

Světská sláva polní tráva… O pomíjivosti popularity hovoří příběh spisovatele (Colin Firth), který píše knihu o herecké hvězdě – arogantním a samolibém Cesaru Valentinovi (Peter O'Toole). Když se autor marně snaží Valentina kontaktovat, nakonec ho v afektu zabije. Sám přitom umírá a oba se společně odeberou na „onen svět“, který má podobu luxusního hotelu obývaného někdejšími celebritami. Umělci, politici, vědci, ti všichni se tu potkávají a stěhují se z patra do patra podle míry své momentální pozemské popularity. (North Video)

fakáč

Při tvorbě českých titulků pro tenhle film musela mít Dana Hábová hodně špatný den, tak mizerný překlad jsem dlouho neviděl. Stydět by se za něj nemusel tak jedině nováček na titulky.com. Nebo byla v roce 1993 ještě tak špatná úroveň angličtiny u překladatelů? Jinak film samotný byl výborný. ()

wooblood

Film jsem shlédl v rámci filmového klubu v kině a docela mě mrzí, že není více znám v povědomí českého publika. Příběh na jednu stranu dramatický, na druhou stranu velmi osobní ukazuje zajímavé pojetí posmrtného života, slávy, příčin a následků. Film je hodně o dialozích, ale rozhodně není nudný, naopak zajímavě graduje až k docela překvapivému konci, kdy se hlavní postavy... ale to už bych neměl prozrazovat... ()

TylerD.

Příjemný, poutavý, zahraniční film překvapivě od českého režiséra. I přes delší stopáž jsem se ani na moment nevynořil z děje. 70 %. ()