Polojasno

• USA Partly Cloudy
Animovaný / Krátkometrážny / Komédia / Rodinný
USA, 2009, 6 min

Každý ví, že děti nosí čápi, ale odkud je berou? Odpověď se nachází ve stratosféře, kde oblační lidé tvoří děti z mraků a oživují je. Gus, osamělý a nestálý šedý oblak, je mistrem ve vytváření „nebezpečných“ dětí. Malí krokodýli, ježury, beránci a další – Gusova milovaná stvoření jsou umělecká díla, ale jeho věrný doručovací čáp Peck si s nimi užije své. Gusova stvoření jsou stále „problémovější“ a Peckova práce je tak stále těžší a těžší. Jak si jen dokáže poradit současně se svým nebezpečným nákladem i se vznětlivou náladou svého přítele? (HBO Europe)

antragus

Když to nikomu neřeknete, tak na chvilku odložím svou strašidláckou okovanou image a přiznám, že tohle byla nádhera s neuvěřitelně milým humorem, který opravdu dožene k slzám...:-) SUPER! ()

deep blue

Technicky (rendering atp.) a graficky (až na ošklivý obličeje mraků) je to hezký, jinak jsem ale asi z jiný planety - koukal jsem tady na X recenzí a všichni se rozplývají jak je to geniální a roztomilý - mně se to teda obsahově vůbec nelíbilo. Asi nedokážu vnímat správně tu nadsázku, ale nechápu co (podle reakcí publika atd.) je vtipný/roztomilý na tom, že ostatní čápi nosí štěňátka a koťátka a jeden jedinej bez zřejmýho důvodu vyžere mrak, co neumí dělat nic jinýho než nějaký kousavý a trkací bestie a nositel je mu skoro ukradenej. A když toho má čáp zdánlivě dost tak se ještě ten mrak dovolí naštvat! Finále kdy čáp (aspoň ten je sympatickej) přiletí v chráničích a dostane teda "na výraz díků" za něco jako věrnost a obětavost elektrickýho úhoře, na kterýho jsou mu chrániče k ničemu, tak to byl teda fakt vrchol (jak vtipné). Přijde mi to jako smát se šikaně, někoho to možná pobaví, mě to vytáčí. ()

Sadova302b50

Tuze roztomilé, krásně a vtipně nakreslené a velmi sympatická závěrečná pointa naprosto oddaného přítele, ovšem po zhlédnutí trochy té přítomné infantility a ze samotného principu sortingu mláďat na taková a maková vypadaly moje vlasy jako čáp navrátiv se od paní Ježkové. 60% ()