Transformers - Temná strana Mesiaca

• Slovensko Transformers 3 (viac)
USA, 2011, 148 min

Réžia:

Michael Bay

Scenár:

Ehren Kruger

Kamera:

Amir Mokri

Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Frances McDormand, Hugo Weaving, John Turturro, Tyrese Gibson, John Malkovich, Patrick Dempsey, Ken Jeong (viac)

Pred mnohými rokmi posádka prvej americkej mesačnej expedície Apollo 11 objavila na Mesiaci mimozemské vesmírne plavidlo a múdro si to nechala len a len pre seba, respektíve pre tajné služby. Podľa Autobotov, ktorí už dvakrát dokázali ochrániť pozemšťanov pred ničivou inváziou ich zlých konkurentov Deceptikonov, to ale bola zásadná chyba. Chyba, ktorá by mohla zničiť celú našu civilizáciu, ak nám Autoboti znovu nepomôžu. Okrem starých známych plecháčov vedených Optimom Primeom a Bumblebeem sa na scénu vracia ich najväčší ľudský spojenec Sam Witwicky (Shia LaBeouf), životom a bojom s robotmi ostrieľaný mladý muž, ktorý chce zo všetkého najviac konečne začať žiť normálny život – podľa možností so svojou novou, mimoriadne atraktívnou priateľkou Carly (Rosie Huntington-Whiteley). Tá sa, nanešťastie, stane príčinou Samova ďalšieho angažmánu v nekonečnom súboji medzi Autobotmi a Deceptikonmi. Tí sa totiž rozhodli zlikvidovať celé Chicago, v ktorom sa Carly práve nachádza, a tak sa Sam chtiac-nechtiac musí do tohto mesta vydať, aby sa ju pokúsil zachrániť. A popritom, ako malý bonus, i celú ľudskú rasu! (TV Markíza)

O.Peta

Megan chybí a moc. Nemyslím si, že by byla nenahraditelná, ale museli by obsadit herečku a ne Rosie, která byla ještě horší než jsem myslel že bude. Skvělej Shia se snaží pořád co to jde, jenže musím i já jako velký fanda předchozích dílů uznat, že v třetím díle už dochází šťáva celým Transformerům. Za minirole Jeonga a Malkoviche rozhodně plus. Počkám ještě na druhou projekci ve 2D, protože 3Déčko vždy jen kazí dojem. Zatím 75% ()

GodComplex

Michal Zatoka a jeho roboti po treti a opet o uroven niz. Vlastne je vse pri starem, Misa akcni megaloman bez schopnosti jakehokoliv pribehu, nebo emoci, Shia v hlavni roli priserny herec a Steve Jablonsky si stale hraje na Hanse (coz je vlastne to jedine co dela celou karieru). Jeden z pozitivnich elementu predeslych dilu sexy Megan Fox byla nahrazena otravnou blondynou a akce je opet o neco mene vyzivna. Zatimco dvojka byla alespon vypravna, tohle je ciste mestsky chaos, smesne namluveni Deceptikoni rubaji jeden mrakodrap za druhym. Ne, uz me to proste nebavilo, davam jen plus za mesicni uvod. Rozhodne nejslabsi a snad uz posledni plechovky. 4/10 ()

Tayen

Pochopila jsem to. Bay absolutně kašle na herce; chce po nich vlastně jen jedno: aby se na ně pěkně koukalo. Ať už jde o modelku, která před roboty utíká na patnácticentimetrových podpatcích, vyšilujícího Shiu nebo vojáky plachtící mezi mrakodrapy. Tady nejde o mozek, ale o oko. Bay je prostě kluk, který zakysl v pohádkách o Hloupém Honzovi, co šel zachránit svou princeznu (sexbombu, která by o něj v normálním životě neopřela ani kolo) a spolu s ní se potom pouští do boje proti plechových drakům. Kdyby mě Bay nechal chvíli vydechnout, asi bych se z kina sebrala ještě před půlkou filmu. Naštěstí režisér ví, že kde chybí smysl, musí na nás chrlit obrazy, střihy, nějaký ten vtípek, hysterického Shiu (byl tak afektovaný i v prvních dvou dílech? Nevzpomínám si.) nebo blondýnku s nohama až po krk (můj obdiv tady byl ale zřejmě úplně jiného ražení než u mužské části diváků). Za mě Transformers fungoval, jak měl: megalomanská akce s vypiplanými roboty, stupidní zápletkou, stereotypními postavami a infantilními vtípky. Za sebe ale musím říct, že tohle je film pro kino, před domácí obrazovkou bych ty dvě a půl hodiny nevydržela. ()

JJ.Gibson

Co se Michaelu Bayovi nedá upřít je jeho myšlení ve velkém!!! Když už máte pocit, že akce dosáhla vrcholu, tak přijde nový výbuch a vše se eskaluje do enormních nepredstavitelnych výšin a to vlastně máme rádi. Ale v Transformerech 3 to malinko přehání i Bay a akci to svým způsobem vlastně trochu shazuje. Bohužel to je tak jediné, co se dá pochválit. Jinak je třetí naprostý propadák, vlasně mi z toho bylo lehce blitno. Otřesný Šája Beowulf, který možná za to ani nemůže, ale jeho charakter je zde k pláči, to samé platí pro jeho novou blonďatou pizdu. Abych řekl pravdu, tak jsem nenáviděl skoro každou postavu ve filmu! Málem bych zapoměl, co se dá v uvozovkách ještě pochválit John Malkovich , protě lol cameo. Ale vraťme se k filmu jako takovému, hlavní spor mezi Optimem Primem, Sentinelem Primem a Megatronem byl fajn, všechny ty bitvy dobré, leč trochu nudící, ale dejme tomu. Takhle bych to nechal a ostatní zahodit a spálit!!!! Kvůli tomu absolutnímu zklamání z celého filmu, hodnotím tak nízko. Věřím, že Marky Mark nakopne tuto skomírající značku tam kam patří!!! ()

PKD

Naroubování 1.letu na Měsíc a Černobylu byla parádní scénáristická idea. Úvod na Cybertronu, waw. Hudba je snad ze všech dosavadních dílů nejlepší a zvláště bych vypíchnul skladbu We were Gods Once, která je prostě...epes žůžo. LaBéf s rodiči do plynu, včetně té pipindy s tlustou hubou, která mě srala od 1.scény. Ani do porna bych ji nedal. Vedle Megan Liškové vypadá totiž jako kráva. Scény s tím úchylným asiatem v hokně, utrpení a Malkovich by se měl stydět. Na Torturovu postavu nemá ani omylem. Potěšila reminiscence na Mad Maxe 2 díky značně orezlému Megatronovi v Africe.;-) No a final stage v Chicagu, které dosti nešťastně sloužilo Nolanovi jako pseudoGotham, je kapitolou samou o sobě. O rok později jsme totiž skoro to samé, viděli v Avengers. Special quest star Spock aka Sentinel Prime, který si je opravdu v kovovém xichtě...podobný.;-) ()

Lum3n

WTF? To byla jako parodie? Ty 2* jsou opravdu velice, velice schovívavé a jestli Bay natočí ještě čtyřku, tak jsem s ním skončil. 30%. ()

rarak

Snímek rozhodně není snadné ohodnotit. Na jednu stranu téměř dokonalé triky (občas ještě nějaká drobnost nevypadá úplně uvěřitelně), na druhou stranu... je to jen hoodně drahá pohádka. Poněvadž všechny důležité informace se k hrdinům dostávají jako na běžícím pásu ("Sice vás neznáme, ale řekneme vám všechna svá tajemství!"), jakýkoliv zásadnější dějový zvrat se uskuteční velmi snadno, hlavní hrdina je nesmrtelný a pitvoření některých postav je za hranicí únostnosti (obzvláště Shia by v první polovině filmu několikrát zasloužil pár facek). Kdyby to byl film pro děti, tak to beru. Ale protože to má být blockbuster pro masy dospělých diváků (a navíc druhé pokračování perfektního prvního dílu), cítím se jako divák ošizen. ()

zipper111

Nebudu se opakovat. Trojka je stejně debilní jako dvojka, příběh je ale zajímavější a počítačovej JFK mě hodně překvapil, stejně jako Nixon a vůbec se Míšovi docela povedlo prvních dvacet minut. Tam se totiž zatim moc nestřílí a nevybuchuje všechno v záběru, takže je vidět, že Míša dokáže natáčet i líp. Škoda, že to další dvě hodiny poctivě vyvrací, neboť příval ulítlé, nereálné a v podstatě nekoukatelné akce, s dementními dialogy a neskutečně madafaka drsně vypadajícími herci, kteří ve zpomalovačce za zvuků jednotvárné hudby a s výbuchy na pozadí pochodují vstříc kameře, je skoro až ubíjející... Jak se film vcelku dobře rozjede, tak neudrží tempo a začne se jednat o scénaristickou ichtilovinu, kde všichni nepodstatní chcípaj, ale hlavní hrdinové přežívaj nejnemožnější katastrofy, kde by i Terminátor udělal pápá, Shia líta vzduchem, padá z deseti metrů na zadá na beton...aby se neřeklo tak má na držce škrábanec, jako když se špatně oholil... Taky mi tam scházela Megan, jelikož na tu se aspoň dalo koukat, ta nová pipka je tak neskutečně sterilní, mdlá a nudná, až mě to začlo po chvílí štvát. Nemůžu tady nadávat úplně na všechno, polovinu věcí jsem ani nenapsal, takže přidám taky jedno plus, a pro mě to je velké plus: poprvé v sérii Transformers byly některé akční scény přehledné! No jo fakt, občas jsem i viděl, čí je ta ruka co rve hlavu nějakého něřáda z krku! I když to bylo velmi řídce... uznávám, že natočit některé monstrózní scény muselo být velmi náročné, grafika je taky v podstatě výborná... a na to tento film samozřejmě sází. Jenže, já od filmu prostě čekám něco, co mě osloví... a tady narozdíl od Avatara, který je svojí epičností a pojetím na míle vzdálen této hříčce, mě prostě nic neoslovilo... I ten Malkovich stál za prd! Myslím že lepší než dvojka, to je ale asi tak všechno.... 2* ()

Macejko

Ultra-patetické, ultra-americké, ultra-cheesy. A predsa aj nehorázne epické a veľkolepé. Narozdiel od slabej dvojky, teraz som Bayovi zobal z ruky. Prehľadne nasnímaná a adrenalínová akcia je jedným slovom úžasná, Steve Jablonsky asi ešte nezložil lepšiu hudbu a nová herecká posila v podobe Rosie Huntington-Whiteley prekvapivo prijateľne hrá. Čistá esencia filmového popcornu - nesofistikované a bez mozgu, ale zároveň ťažiace z tohto faktu maximum. Kráľovsky som sa bavil, chcem to vidieť znova a ľutujem, že som si to nevpálil v kine. ()

Her0.89

Vizuálně je to pěkné, strašně moc pěkné a líbí se mi to a kdybych vypl zvuk tak ty 4* to jsou už jen z principu. Ale kdo se má dnes dívat na němý film (Artista na mě ještě čeká). Začátek byl skvělý i se zvukem, ale pak už jsem slyšel jen žvásty nad žvásty. ()

kaylin

Co si budu lhát sám sobě, ten film v kině vypadal prostě dobře, když jsem šel na jeho promítání. Sám bych asi nešel, ale když už se sám brácha nabídl, že by tenkrát na něco chtěl, nemohl jsem odmítnout. Efektní to je, a strašně, jenže příběh je prostě stupidita a nemůžu se zbavit dojmu, že Bay nečte scénář, ale jen se dívá na nákresy, kterému někdo poskytne. Pak mu stačí údaj, že tam bude minimálně 50 % akčních scén a jde rovnou natáčet. ()

erased

"...I alone can control it. It defies your laws of physics..." neřekla tentokrát jen jedna z filmových postav, ale znovu Michael Bay při prezentaci svého konceptu završení série. A světe div se, ulovil jím nového fanouška. Jedinou výraznou chybu totiž vidím v nezvládnuté návaznosti scén, kdy výsledný film často vypadá jako by ho polovina zůstala ve střižně. Děj je sice stále veskrze nijaký, ale konečně mi po přetrpěných předchozích dílech nevadí většina postav ani vtipů, a už to samotné je pro Transformery mílový krok v evoluci. LaBeoufovi konečně sestoupily varlata a a přestal se chovat jako tupej fakan, Torturro se taky i v malé roli vyšvihl v přijatelného frajera a konečně jsem začal mít rád i toho vždy krásně vymodelovaného, ale teprve teď konečně i sympatického Čmeláka. Ani ty vtipy, na které dochází převážně pouze v první půlce filmu, mi tolik nevadily, a to přestože Malkovich a Jeong mají pohříchu malé a zbytečné role. Teprve ten temnější tón invaze Chicaga a bezkonkurenční měřítko robotí military akce jeho osvobozování dělají z tohoto dílu nevídanou a nečekanou pecku. Navzdory tomu, že vše ve filmu naprosto odporuje jakékoli zdravé logice a veškerým fyzikálním zákonům, jsem této vrcholné trikařské exhibici vršící jednu atrakci na druhou podlehl přesně tak, jako tomu u jiných došlo už tehdá léta páně 2007. Naplno bavit jsem se sice začal až když došlo na slovo wingsuit, takže to trvalo, ale ten jeden povedený díl Transformeří série za to čekání stál. ()

SarumanKo

Zdá sa, že Baya už neskrotí ani Spielberg. Ale keby to jeho megalomanské blbnutie bolo aspoň zábavné... Že to bude mať neoriginálny scenár plný patetických rečí, primitívneho humoru a logických failov, to sa dalo čakať, ale že to bude postrádať akúkoľvek hlavu a pätu, to trochu naštve. Do hry pribudlo množstvo nových figúriek a nepodávajú zlé herecké výkony (no hodnoťte to na základe toho mizerného dabingu), ale ich postavy sú úplne zbytočné a ich výskyt vo filme nemá zmysel. Navyše mimozemšťanský ksichtík Rosie Huntington-Whiteley nesiaha Megan Fox ani po tie rozkošné členky. Tož, ducha ten film nemá, čakal som aspoň svaly. A práve v akcii tkvie kameň úrazu Transformers 3. Film je ňou preplnený a efekty i 3D sú špičkové, ale tá akcia je tak málo zábavná, šťavnatá a vyslovene nudí, že sedačka takmer premenila môj zadok na kašu. Jablonského hudba v predchádzajúcich častiach veľa zachraňovala, ale Transformers 3 je natoľko bezzubý a prázdny film, že po polroku si už nespomeniem na jedinú jeho scénu. (50%) ()

blackrain

Šíleně, ale opravdu šíleně jsem se těšila až budu moct konečně film vidět. Ač nijak zrovna moc nemusím herečku Megan Fox, tak tady mi hodně chyběla, protože jsem si na ni zvykla. Bohužel byla nahrazena někým jiným. Od filmu jsem dostala přesně to, co jsem očekávala, ale některé scény mohly být krapet kratší. Vůbec by to neuškodilo. Mám takový dojem, že Michael Bay se snaží za každou cenu překonat sám sebe. ()

Bat55

Transformers nechápem len ako film. Je to po troch pokačovaniach pre mňa nový vesmír, do ktorého sa vždy rád vraciam a kde sa skvelo odreagujem. A je mi jedno, že takmer všetko je nereálne, práveže to na tomto žánri nadovšetko milujem. Transformers: Dark of the Moon sú audiovizuálnou pastvou pre oči a uši. Samozrejme tak ako v predošlých častiach nie. Hodinu a pol sa takmer neudeje žiadna poriadka bitka, v ktorej by lietali na publikum ruky, nohy, hlavy a súčiastky obrovských plecháčov. Bay celé finále, ktoré si dovolím nazvať "grandióznym" postavil na obrovskej bitke v postapokalypticky pôsobiacom Chicagu (vrcholom je deštrukcia budovy - famózne). Ústredný zloduch Sentinel Prime je asi tou najväčšou hrozbou pre ľudstvo a to na začiatku vyzeral ako fajn kamoš Optima a spol. A ono aj bol, žial zradil sám seba. Náhrada za Megan Fox nemenej krásnou a sexy Rosie Huntington-Whiteley nie je určite rušivá, vôbec mi to neprekážalo, že sa Mikaela len tak vytratila. Shia LaBeouf stále lepší a Turturro a Malkovich - no comment. Navyše asi prvý 3D film, ktorý ma presvedčil, že 3D môže byť filmu prospešné a môže zážitok prehĺbiť (Avatara som v 3D nevidel). Záver série ako sa patrí, hoci občas mám pocit, že Bay recykluje to, čo sme už v predošlých častiach videli, ale opäť ma to neskutočne vtiahlo do deja a s porovnaním s dvojkou (ktorá bola zasypaná blbými vtipmi) je to fakt veľký pokrok. Pre mňa osobne úžasný zážitok, ktorý nemá konkurencie. ILM odviedlo opäť špičkovú prácu. /95%/ ()

gogos

Tak tomu řikám luxusní zhovadělost... Technické stránce filmu samozřejmě nelze nic vyčítat - úžasné efekty, skvělá pompéznost, parádní zvuk, kamera i střih prima. Dokonce i nástin příběhu mi přišel fajn a stejně tak i charakteristický Shia. Ale zde veškeré klady končí. Hlavní ženská postava je strašná, uchopení příběhu špatné, závěr přiblblý a plný nelogických a idiotských činů. Snímek až po prasknutí narvaný kýčem a klišovitostí a až nechutným patriotismem. Třetí Transformeři jsou nejdebilnějším dílem série, který ovšem zatraceně dobře vypadá a docela pobaví! Hodně slabé 3* ()

Tony.cs

Tak jo. Bay se vytáhl a připravil nám pořádnou akci. Nabušený až po střešní okno. Jen málo místa pro roboty. Narozdíl od prvního dílu se s nimi v pokračováních nedokážu spojit. Až na ty hlavní frajery jsou charaktery někde ve větru. Ale akce, no tě Bay. ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Server Car Scrap Comparison teď zveřejnil studii, ve které se zabýval počtem dopravních nehod ve filmech u jednotlivých herců. Asi nikoho pak nepřekvapí, že za nejnebezpečnějšího filmového řidiče byl… (viac)

Indiana Jones se obejde bez syna

Indiana Jones se obejde bez syna

05.09.2017

V Království křišťálové lebky jsme zjistili, že je Mutt Williams s tváří Shii Labeoufa synem Indiana Jonese. Pak ale dal Shia na vědomí, že s filmem nebyl úplně spokojený, a když se navezl i do… (viac)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy

27.02.2015

Připravte se na novou Transformeří trilogii

Připravte se na novou Transformeří trilogii

13.04.2014

Michaelu Bayovi (Skála, Mizerové) původně přišli roboti, kteří se v hraném filmu skládají na auta, jako velice hloupý nápad. Nakonec se ale Transformers přeci jen ujal a započal tak velkou… (viac)