Navždy v mojom srdci

• Česko Smrt a život Charlieho St. Clouda (viac)

Pri tragickej nehode neďaleko cintorína zahynú 15-ročný Charlie (Zac Efron) a jeho mladší braček Sam (Charlie Tahan). V momente, keď vstúpia „na druhú stranu" si prisahajú, že spolu ostanú navždy. Lenže... Vďaka oživovaniu záchranára Floria (Ray Liotta) sa Charlie opäť vráti medzi živých, pre Sama už však akákoľvek pomoc príde neskoro... Ani o päť rokov neskôr sa jeho hlboko otrasený starší brat s tým, čo sa stalo, nedokáže vyrovnať, pracuje na cintoríne a zo všetkých síl sa snaží dodržať daný sľub – nikdy Sama neopustiť. Vďaka daru vidieť duchov a môcť s nimi komunikovať temer každý deň „navštevuje" svojho brata a hrá sa s ním. No keď do jeho života vstúpi živé striebro menom Tess (Amanda Crew), Charlie akoby sa po prvý raz od tej prekliatej nehody prebudil zo stereotypu, ku ktorému sa sám dobrovoľne odsúdil. Keď však odvážna dievčina, ktorá je talentovanou jachtárkou, po strašnej búrke zmizne na mori, Charlie sa bude musieť rozhodnúť, či dokáže konečne nechať za sebou minulosť - a začať veriť v budúcnosť... (TV Doma)

LuciusWlk

Toto je snímek pro deštivé nedělní odpoledne. Pokud máte rádi romantické snímky, nebude vás nudit. Ono je to spíš pro dívky a ženy, ale co, koukatelné to bylo. Nádherné prostředí, jachty ( má slabost ), a především příběh, který mě nenapadlo s něčím srovnávat ( bráno jako celek ). Dialogy jednoduché, někdy až moc jednoduché. Do kina bych zrovna neutíkal, ale na nějaký ten blátivý den podpořený sentimentální náladou to ujde. ()

Immortal17

Nádherný dojemný snímek, nikdy bych neřekla, že Zac Efron dokáže tak dokonale obsadit hlavní roli v dramatickém příběhu. Nakonec však ne nadarmo se říká, že lidé, které milujeme či nás milují, nás nikdy neopustí. Dlouho jsem se těšila na tenhle film a hle, čekání se vskutku vyplatilo. "Navždy budeme bratři"! Každopádně se těším na další Zacův herecký výkon, doufejme, že nezklame ani příště. ()

freddy

Těžko říct, čím to je, ale Zac Efron mi je čím dál sympatičtější. Muzikál ze střední jsem sice viděl, ale tak nějak profičel kolem mě, ve filmu "Znovu 17" mě Zac Efron dokázal maximálně nadchnout, no a ve filmu "Smrt a život Charlieho St. Clouda" mě Zac Efron dokázal opět ohromit a příjemně překvapit. Ten kluk je prostě příjemný, sympatický, milý, a přitom to není úplné dřevo a hrát rozhodně umí, a pokud hrát neumí, tak to dokáže docela solidně maskovat. Tenhle film si dokázal Zac Efron ukrást celý pro sebe a svým hereckým kolegům nedává sebemenší šanci se prosadit a vnyiknout, a jeho herecký výkon je přitom snad uvěřitelný a reálný. Když se k tomu přidá silný a atraktivní příběh o vyrovnávání se se smrtí malého brášky, tak se pak jedná o film, který stálo za to vidět, a který je z mého pohledu rozhodně filmem nadprůměrným. Jinak ve vedlejších rolích mě rozhodně potěšil Ray Liotta, který má tak profláklý obličej, že ho poznám v každé roli, a také mě potěšil Donal Logue, kterého jsem si oblíbil v sitcomu "S dětmi na krku". Co se týče mého hodnocení, tak do absolutního vrcholu filmu něco málo schází, ale čtyři hvězdičky už si z mého pohledu tenhle film zaslouží. ()

Fíla

Film o chlapci který vidí přeludy v podobě zesnulého bratra, který zemřel při nehodě kterou Charlie viděl na vlastní oči. Ba co, on seděl i za volantem. Měl jsem takový pocit, že se něco začalo dít až od 69.minuty filmu, kdy se děj odehrával na hřbitově. Celé je to o třech lidech. Ale absolutně celé je to bez emocí, nebo alespoň ve mně je to nevyvolávalo. Zac Efron fajn, ale jeho kamenný obličej? Kim Basinger absolutně nevýrazná, a to nevím jestli počítat "záznamník". Zkrátka béčkový film s béčkovými herci. ()

Elyssea

Jsem moc ráda, že jsem se nenechala odradit hodnocením a jménem Zac Efron. Charlie St. Cloud je film o bolesti a žalu a nutno říci, že Zac se za svůj výkon rozhodně stydět nemusí. Pokud se bude jeho herecká kariéra ubírat podobným směrem, má reálnou šanci HSM zastínit. Jeho herecká partnerka vlastně ani neměla moc co předvést a malý Sam byl občas trochu na obtíž. Scénárista se nevyhnul několika klišé a frázím, které by si mohl (a měl) odpustit, ale tyto chvíle se dají lehce překonat a snímek umožní na ně zapomenout. Hlavně díky krásným exteriérům a povedené kameře. Film je natočen velice citlivě a záleží jen na divákovi, jestli jeho obsah přijme, nebo jestli ho bez váhání odsoudí jako kravinu. Já to přijala a musím říct, že Charlie St. Cloud mě velice mile překvapil. ()

• Zac Efron sa zriekol úlohy vo filme Footloose (2011) a krátko nato prijal úlohu vo filme Charlie St. Cloud. Svoje účinkovanie potvrdil počas udeľovania ocenení Kid´s Choice Awards 2009. (ThomasCrown)
  • Diváci pred testovacím premietaním obdržali lístky s názvom filmu Radio Prom. (ThomasCrown)
  • Jedním z rozdílů mezi románem Bena Sherwooda, podle kterého byl snímek natočen, a filmem je umístění děje. Zatímco knižní děj se odehrává v massachusettském Marbleheadu, film je situován do washingtonského Quincy. (Terva)