V úsilí nájsť darcu pľúc pre svoju dcéru, sa manželský pár dostáva do nebezpečných vôd. Paul Stanton, úspešný okresný advokát zo Santa Fe a jeho manželka Diana sa každý deň zobúdzajú s novou nádejou, že nájdu darcu pľúc pre ich dcéru Chloe. Dcérka má zriedkavú degeneratívnu chorobu a je na dlhom zozname čakateľov na dvojitú transplantáciu pľúc. Choroba sa zhoršuje a Paul je v zúfalstve ochotný riskovať všetko, len aby zachránil svoje dieťa. Dozvie sa, že v Mexiku je doktor, ktorý by mohol Chloe zachrániť. Ale keď tam príde, zistí, že doktorovi darcovia sú vlastne nedobrovoľné obete a jeho činnosť je kriminálna. Paul sa ocitol na životnej križovatke: má zastaviť nelegálne operácie a zachrániť tak stovky životov alebo zachrániť život svojej dcéry... (TV JOJ)

bourec

Až do hodiny a deseti minut to bylo celkem výživný drama o beznaději rodičů,hledání jehly v kupce sena,spousty modřin a krve,prostě nenudící film o záchraně vlastní dcery.Až potud solidní průměr.Ale posledních asi dvacet minut byla blitka nejhrubšího zrna.Žádnej táta by tohle neudělal,prostě vidina záchrany je silnější než morální aspekt,navíc toho mexickýho spratka ani neznal.Jsem asi trochu cynik,ale spratek z ulice,navíc vyroste pro kulku.Ne,tohle Bazarovi nežeru,tim koncem to zmrvil až hrůza.Proto tě ztrestám.10%. ()

Autogram

Nepozeralo sa mi to vôbec ľahko, aj zlé sny mi privodilo. Zúfalosť vo filme od začiatku až do úplného konca, aj keď bol príbeh vyrozprávaný napreskáčku, sa nevidí ani v najtemnejších hororoch. A ten beznádejný koniec s výberom medzi dvomi možnými tragickými závermi... Filmársky zvládnuté dobre, len škoda pár hluchých miest a prehnaného správania Mexičanov, trochu sa mi nechce veriť, že je to až také divoké. ()

sedm.1

Původně jsem chtěl začít svůj komentář, že Inhale je fackou přes divákovu tvář, ale to bych hodně zmírnil jeho účinek, neboť tohle drama je pořádnou ránou pěstí do ksichtu. A bohužel se nemohu vyhnout s porovnáním k Affleckovu Gone, Baby, Gone, jen s tím, a teď všechny pěkně naseru, že Inhale je o dost lepším filmem. Oba dva snímky totiž sice svou pointou vyvolávají širokou diskuzi a především pokládají stejnou otázku: "...a jak by ses rozhodl ty?", jen s tím podstatným rozdílem, že zatímco Affleckův film je "komerčně" přizpůsobený, Kormákurův Nádech je syrová, drsná, nekompromisní šleha, kde není místo pro kytičky, včeličky, medíček. Samozřejmě je to u Inhale způsobeno i díky mexickému prostředí, které se svým životem skutečně blíží k peklu na zemi, tvůrci k tomu navíc ale rozehráli zatraceně dechberoucí, šokující a špinavou hru, která prostě nemůže mít dobrý konec a je to nářez. Kormákur tu navíc dokázal výborně pracovat s gradací příběhu, kdy když už to vypadá přeci jen na alespoň trochu příjemnější a uvolněnější záležitost, přijde zvrat, kdy jsem sral maggi v kostkách a závěrečné dilema opět strká známější a oceňovanější Gonne, Baby, Gone hravě do kapsy. Nádech je zkrátka jedno z nejlepších dramat, co jsem kdy viděl, je neskutečně poutavé, emočně totálně nervydrásající a jde o jeden z filmových počinů, který mi zůstane v hlavě ještě jistě mnoho a mnoho let. Vážně krutá síla, a o to smutnější, že kurevsky reálná a neskutečně složitá!!! ()

Marsik

Jojo, ten konec! To bylo něco. Co k němu říct? Je pouze na vašem uvážení, jak byste se rozhodli vy. Já mám teda jasno. Jinak film jako takový mě oslovil a když začaly běžet titulky, ještě pár vteřin jsem opravdu čučel jak puk a nevěděl, co si mám myslet. Čili.. film bez pochyby zaujal, klobouk dolů. 75% ()

schizmo

Příběh o tom, že když vám umírá dcera, uděláte téměř cokoli, aby jste ji zachránili. Zapletete se s černým trhem s orgány, policejní mafií i dětským gangem - to vše pro jistotu v Mexiku a nakonci zjistíte, že vše je zatraceně propletené. Nicméně slůvko TÉMĚŘ, použité v první větě, má ve filmu více něž fatální význam. ()

• Napriek tomu, že sa veľká časť filmu odohráva v Mexiku, celá snímka sa natáčala v USA, konkrétne v Las Vegas a Santa Fe. (Laslo)