Akčnú komédiu natočil na motívy rovnomennej komiksovej mikrosérie Warrena Ellisa a animátora Cully Hammera režisér Robert Schwentke. Rozpráva príbeh bývalého agenta CIA Franka Mosesa, ktorý žije pokojným a idylickým životom na vidieku. Až dovtedy, keď sa ho nové vedenie CIA rozhodne zlikvidovať. V tú chvíľu nastáva súboj na život a na smrť medzi špičkovým, ale zostarnutým agentom a celým zvyškom CIA. (TV Markíza)

Tryskomyš

Film nadupaný akcí, super efekty. Můj oblíbený Vilísek opět nezklamal. Film je především akční s nádechem komedie, ale akce převládá. Bravo. ()

Andersis

Paráda, Malkovich byl naprosto ůžasný, Freemannova postava mohla dostat větrší prostor, zdál se mi spíš do počtu, Miren taky skvělá oběví se, ale po 45 min :) a Willis? Klasik :) ()

Kryton

Příjemné a pohodové bylo mé sledování této důchodcovské týmovky. Každý si svou roličku užil a např. John Malkovich pro mě bude vždy naprostým magorem. Helen Mirren to i ve zralém věku sekne a Willis by mi mohl hrát i z postele a přesto by utáhl celý film. Zábava, akce a romantika v odlehčeném duchu ve stylu staré školy. Rok 2010 tak potvrdil status OLD SCHOOL! ()

FFilipCZ

Už dlouho jsem neviděl tak dobrou akční komedii! Pět hvězd jak vyšitých. Byl jsem naprosto unešen. Trio Willis/Freeman/Malkovich bylo perfektní, prostě nemám co dodat. Skvělý příběh. ()

Seejey8

Kdyby měl můj děda spoň trochu toho smyslu pro humor, tak by dal RED pět. Já dávám s naprosto čistým svědomím hezký čtyři, bavilo mě to. ()

baribal

super akční komedie, ústřední partička nemá chybu, malkovich baví od začátku do konce, doufam, že bude pokračování, protože tohle nemělo chybu... teda mělo, když to nemá za pět, ale stejně chci ještě ()

VojinRyan

Pozrel som si film druhý krát a zostanem pri 4*. Film ma svižné tempo, dobrý nápad dať dokopy celý domov akčných "dôchodcov". Pekné hlášky a Karl Urban je na dobrej ceste. Páči sa mi viac a viac. ()

Greg

"Why are you trying to kill me? - Look, why would I be trying to kill you? - Because last time we met, I tried to kill you. - That was a long time ago. - Some people hold on to things like that." Tvůrci filmu slibovali akcí i vtipem napěchovaný film a můžeme říct, že tento svůj úkol splnili na sto procent. Ve filmu je jen pár scén, kde se nestřílí, někdo se s někým nemlátí nebo něco nevybuchuje, ale prostě se "jenom" mluví. Tím pádem se divák ani chvilku nenudí a to je myslím hlavní účel takového filmu. Speciální a pyrotechnické efekty na vysoké úrovni už jsou dnes v takovém filmu asi samozřejmostí. Co mě ale hodně překvapilo, je velká kostýmní variabilita, která se u akčního filmu vidí málokdy. Speciální kapitolu pak ve filmu tvoří herecké výkony. Výborné výkony podávají všichni hlavní hrdinové - nestárnoucí Bruce Willis (shodou okolností jsem stejný večer viděl i první Smrtonosnou past), elegantní Morgan Freeman, okouzlující Helen Mirren a jako vždy skvěle hrající John Malkovich. Překvapili i Mary-Louise Parker, která svou roli pojala opravdu pečlivě, a i Karl Urban. Red je film, na který se určitě stojí za to podívat. Jistě najde se v něm několik méně logických věcí a jistě, děj je hodně jednoduchý a předvídatelný. Ale svou úlohu pobavit a zaujmout splňuje na jedničku. ()

RasputincZ

Musím říct, že letos těch akčních týmovek bylo skutečně dost. A-team těžil z dobře seskládaného týmu hrdinů a humoru, ale v Red funguje chemie hlavní bandy postarších zabijáků skutečně na jedničku s hvězdičkou. Bruce Willis hraje, Malkovich nechá vzpomenout na jeho roli v Po Přečtení spalte a H. Mirren je za kulometem skutečně šarmantní. Freeman zahrál spíš svůj standart, ale vzhledem k prostoru, který obdržel, potěšil. I přes obyčejný příběh, který jsme měli možnost vidět už x-krát, jsem se bavil výborně. ()

SaNcHeZ_cz

Utahané, vizuálně moc nepřesvědčivé a zakládající pouze na sympatičnosti přehrávání jednotlivých členů hereckého osazenstva. Promrhaný potenciál na zábavný film, ze kterého vznikla jen obyčejná lehce nadprůměrná komedie s neobyčejnou zápletkou. Jinak Willis a Malkovich i přes svůj věk na svém charisma neztrácejí. ()

Wysch

Vtipná cypovina, který dominuje jasně silnější první půlka, skvělej Willis, zbytečnej Freeman a rajcovní Mirren. (A Urban někde koupil horu charismatu!!) Buddy-vtipné-hlášky pobaví, Willisova mimika taky, akce je málo a je strohá a až na jednu výjimku nevýrazná, ale dohromady má film drajv a šťávu a i když to místama trochu ztrácí na zábavnosti, ve finále se dostavujou určitý emoce, který ti umožněj si ten film fakt užít a předstírat, že oproti REDům nestárneš a můžeš se smát a potutelně se usmívat i při tomhle filmu. Jo a štěky na závěr: "Moldovia sucks!" a "I'm getting the pig!" [viděno v kině] ()

Rosana

Romantický akční film s Willisem seniorem. Nedokážu si představit, jak bude vypadat akční film, až mu bude 90 let, každopádně bude stále charizmatický a sympatický a každého padoucha zmlátí a zneškodní. ()

Praxis

Další z pokusů, jak udělat akčnák trošku jinak a ještě lépe. Hláškami se film jenom hemží, nechybí ani složité dějové zvraty a celé té herecké estakádě velí Helen Mirren, která si roli doslova a do písmene užila. Willis mi přišel opět krapet suchý a nudný, zato šílenec Malkovich se opět vyřádil. Bavil mě taky Urban. Škoda jen té natahované ukecané vaty, ke konci už to nudilo místy až příliš. Kdyby Schwentke přidal trochu více akční omáčky (kterou měl pěkně vychytanou), užil bych si to ještě více. Takhle jenom lepší průměr, mimochodem - letos se klasickým akčnákům nějak nedaří. Hold, devadesátky už dávno nemáme.... ()

Laxik

Důchodci jsou tady a natrhnou vám prdel! John Malkovich bezkonkurenční, Bruce Willis hraje sám sebe a Helen Miren jak ji neznáte a jak byste ji nechtěli nikdy poznat. Do toho roní krvavé slzy Karl Urban (holt není každá bitka s dědkem jasnou výhrou) a jediné, co nechápu, je mladý Julian McMahon v roli víceprezidenta. Tomu muselo být v té Guatemale tak 10 let, ne? A že tu hlavní hrdinové nelítají vzduchem při výbuších? No a co, taky už mají dohromady přes 20 křížků. Nahrazují to ale zkušenostmi a stylem. Jo a taky arzenálem. ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

V obou případech je fakticky rozhodnuto, že pokračování bude. Nebráníme se. S Die Hard 5 to studio 20th Century Fox myslí smrtelně vážně a Bruce taky, protože se aktivně zúčastňoval na výběru… (viac)

Kevin Bacon opět zlotřilý

Kevin Bacon opět zlotřilý

01.08.2011

Několik let se pohyboval „mimo výsluní“, ale jako hlavní lotr v X-Men: První třídě zazářil (doslova) a tak ve světle áčkových reflektorů chvíli zůstane. Zahraje si totiž padoucha v nadpřirozené akční… (viac)

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (viac)