Akčnú komédiu natočil na motívy rovnomennej komiksovej mikrosérie Warrena Ellisa a animátora Cully Hammera režisér Robert Schwentke. Rozpráva príbeh bývalého agenta CIA Franka Mosesa, ktorý žije pokojným a idylickým životom na vidieku. Až dovtedy, keď sa ho nové vedenie CIA rozhodne zlikvidovať. V tú chvíľu nastáva súboj na život a na smrť medzi špičkovým, ale zostarnutým agentom a celým zvyškom CIA. (TV Markíza)

ratpile

Dannyho parťáci filmů o agentech. Red stejně tak dějově nestrhne, přesto zaujme stylovým podáním a výbornými herci, kteří si svých rolí dosyta užívají. Red je navíc opravdu komplexní oldschoolovka, která ani na minutu neseběhne z cesty. Dějově je to ale bohužel opravdu dost nezáživné, ale co naplat, je to hrozně příjemná záležitost. ()

Dinsberg

Akční komedie s tolika hvězdami na palubě nemohla neuspět. A taky uspěla. Vtipných momentů je jako máku. Film si dělá legraci snad ze všech akčních klišé. Bruce Willis jako akční romantik, Helen Mirren je extrémně sexy a John Malkovich jako by se pro bláznivého Marvina narodil. Vzájemná interakce hrdinů je zjevná, sice šablonovitá, ale příjemná. Karl Urban v roli aktivního agenta CIA předvádí neskutečné kusy, podobně jako samotný Bruce, jehož vystupování z auta mi zůstane dlouho v paměti. Jde jen o oddechový film, který nemá intelektuální ambice ani ambice dramatu, ale rozhodně si ho užijete minimálně pro téměř nezastavující akční jízdu. Jízdu, ve které má každý svoje místo a svůj "part". Akční chaos hledejte v jiných filmech (že zdravím Michaela Baye). ()

4k7

Red - nic bez čeho by se nedalo žít. Film drží nad vodou pouze herecké obsazení, ovšem samotná zápletka je blbost. Vysloužilí agenti CIA (a vlastně i samotní herci) si dělají srandu sami ze sebe a to dost neohrabaně. Řekněme, že mi tato kombinace akčního žánru společně s komedií moc nesedla. Možná jsem jenom od filmu očekával víc, než jsem nakonec dostal ()

Toustovač

Parádní týmovka, ve které jde především o zábavu. Výborný humor, koncentrovaná akce (klid, klid, klid, no to je brutál!, klid, klid, klid:)) a herci, kteří si to celé prostě užívají. ()

mikhail

Veľmi príjemné prekvapenie. Čakal som priemerný americký akčňák, ale nakoniec sa z toho vyvŕbil celkom zaujímavý filmík. Jasné, kvalitu dvíhali hlavne starí harcovníci ako Willis, Malkovich a spol., napriek tomu som sa však pristihol, že sa veľmi dobre bavím. Teda aj samotný scenár určite nebol najhorší. Za zmienku ešte stoja slušne natočené akčné scény. Ešte dodám, že Karlovi Urbanovi predpovedám v Hollywoode skvelú kariéru. Žeby ašpiroval za nástupcu Willisa? ()

transbeskyd

Povedená taškařice o agentech ve výslužbě, které jejich nástupci vyruší z poklidného dožívání a senioři jim za to pak pěkně zatopí.. Tihle tři mušketýři v akci válejí jak zamlada a evidentně si role akčňáků na stará kolena užívají. Willis and Co. v parodii na sebe sama ani poprvé a asi ani naposled.Hodnotím ji chvalitebně. ()

kurzweil

panečku....vymazlená jízda veteránů.... a to tak, že spousta kroků je předvídatelná, ale stejně vás překvapí...ale hlavně....ta chemie mezi herci je neuvěřitelná....fakt klobouk dolů s jakým nahledem ( s vypadá to, že i s nadšením) si to tahle partička dává ()

Kubi21

Nevím jak začít. Je to už nějaký čas co jsem RED shlédl, ale stále jsem plný úžasných zážitků. Já nemám co vytknout. Možná si jen povzdechnout jak nám Morgan Freeman zestárl. Bruce zraje jak víno a tady si to užívá plnými doušky a je radost ho sledovat. Můj favorit je Brian Cox jako ruský agent, ale musím přiznat, že všechny ještě o kousek předčí John Malkovich. Jeho mučený a nadrogovaný agent je nejlepší filmová postava, kterou jsem v poslední době viděl. Skvělá režie a naprosto ujetá závěrečná scéna dělá z této akční komedie, aspoň pro mě, úchvatný filmový zážitek. ()

Marcus.das

Spolecne s A-teamem letos naprosta jednicka. Willis zari jako male slunce a Freeman tradicne brilantni. Scenar, postavy, vsichni herci a efekty jsou nadavkovany a smichany s chirurgickou presnosti, takze tvori stejne kvalitni smes, jako je treba testo na vanocni pernicky! ()

lord Ball

Naprosto dokonalá oddychovka, kopírující a parodující akční béčka 80. a 90. let s výborných hereckým obsazením a skvělým dějem. Celý film jsem se prostě bavil, jen k dokonalosti tomu přeci jenom něco málo chybí. ()

eredin

Film s takovým obsazením prostě nemůže být špatný. Willis a Freeman hrají svojí klasiku a team navíc skvěle doplňují Malkovich a Helen Mirren ... její Victoria je asi nejlepší nápad scénáristy z celého filmu :) ()

blacktomas

Pokolikáté se už dali starý vysloužilý psi dohromady, aby si ještě zaskotačily dokud jim to síly dovolí? Mnohokrát. Někdy to dopadne vskutku hrozně, ale někdy se to vydaří a je z toho pane pokoukáníčko, no a ještě když tomu nechybí vtip a nadhled, tedy jakýsi bonus, je to prostě paráda. U RED se sešli opravdu zdatní borci, kterým zdatně sekunduje Helen Mirren. Z hereckých výkonů bych zmínil především ten, kterým zaperlil John Malkovich. Musím říct, že jsem tomu zprvu nevěřil a jsem moc rád, že jsem se mýlil. Velmi milé a elegantní setkání. ()

Brumlak

Tak u toho jsem se bavil výborně. A asi to tak mělo být. Zvláště u postavy Malkoviche. Jeho čuník byl parádní. Co mi trocha vadilo, byla určitá předívdatelnosti dějové linky. A možná by se to mohlo trocha pokrátit. Ale jako stařecká krimi-komedie...výborné. ()

Burrows

Přiznejme si, Willis už šlape na paty důchodcovskému věku, ale to mu nebrání, aby byl akčním hrdinou největšího formátu. Solidně jsem se bavil (zejm. Malkovichova postava je bravurní), ale přidaná hodnota, kterou film poskytne, je nulová. "Old man my ass!" 3,5* ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

V obou případech je fakticky rozhodnuto, že pokračování bude. Nebráníme se. S Die Hard 5 to studio 20th Century Fox myslí smrtelně vážně a Bruce taky, protože se aktivně zúčastňoval na výběru… (viac)

Kevin Bacon opět zlotřilý

Kevin Bacon opět zlotřilý

01.08.2011

Několik let se pohyboval „mimo výsluní“, ale jako hlavní lotr v X-Men: První třídě zazářil (doslova) a tak ve světle áčkových reflektorů chvíli zůstane. Zahraje si totiž padoucha v nadpřirozené akční… (viac)

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (viac)