Terminátor Genisys

• USA Terminator Genisys (viac)

Budúcnosť je temná. Súdny deň v deväťdesiatych rokoch minulého storočia zlikvidoval polovicu ľudstva a tí, ktorí prežili, sa od tej doby snažia márne vzdorovať počítačovému systému Skynet. Najsilnejšie hnutie odporu sa sformovalo okolo Johna Connora (Jason Clarke), ktorý pre Skynet predstavuje najväčšiu hrozbu. Problém má vyriešiť Terminátor, stroj na zabíjanie s ľudskými rysmi (Arnold Schwarzenegger), ktorého Skynet pošle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) skôr, ako stihne počať svojho syna. Lenže aj ľudský rebeli majú prístup do stroja času a za Sárou pošlú vojaka Kylea Reesa (Jai Courtney), aby ju pre zmenu zachránil pred Terminátorom. Až do toho okamihu sa vyššie uvedený popis zhoduje s prvým dielom. Návratom do roku 1984 však dochádza k zásadnému bodu obratu. Kyle Reese zisťuje, že Sára nie je bezradná a vydesená servírka, ale poriadna bojovníčka, ktorú žiaden Terminátor nemôže vystrašiť, zvlášť keď jej jeden taký stroj už pár rokov robí spoločníka a ochrancu. Lenže táto výhoda môže byť k ničomu, pretože Skynet má ,,prsty" všade a rozhodne chce zabrániť tomu, aby táto nesúrodá trojica namaľovala ľudstvu ružovú budúcnosť. (Barracuda Movie)

Litvicek

Alan Taylor je čurák. Jai Courtney je nehorázné herecké dřevo. Tím končí moje kritika. Do předchozích filmů to má daleko, co se celkového budování napětí u diváka týče. Je to moderní verze, hodně zábavná, s vypracovanou kamerou, efekty a akčními scéna. Určitě jsem si přišel na své, nenudil jsem se a tak můžu spokojeně udělit vhodné hodnocení. Arnold a Emilia Clarke byli společně úžasní a šlo vidět, že si sedli. Chybičky člověk může nalézt ale určitě nic, co bych musel komentovat. 4 hvězdy, spokojeně strávené dvě hodinky. ()

ruhebitte2010

70%, ale jen díky Arnoldovi. Scénář není úplně špatný, triky samozřejmě kvalitní, ale duo Clark-Clarková nic moc, Hlavně Clarkovi herecké schopnosti jsou bídné, charisma nulové, roli mu neuvěříte. Celkově jsem, ale čekal horší zážitek. ()

dopita

Asi o fous lepší než byl Salvation, ale opravdu jen o fous. Scénář je tak strašlivá splácanina všemožnejch krávovin, že bych brečel. Co se herců týká, tak Arnoldův terminátor mě rozhodně nepřipadá jako hlavní role. Hlavní role jsou Sára a Kyle - první z nich je otravná husa a druhej je nesympatickej dement. Pak se tam ještě pořád motá John Connor a co scénáristi udělali s jeho postavou mě hlava nebere... Kombinace nesympatickej postav s tragickým castingem opět vyvolává pláč. Naštěstí na Arnolda je spolehnutí a zachraňuje co se dá. Sice je to jeden z nejhorších herců všech dob, ale i přesto film v pohodě táhne uplně sám. On je asi největším kladem filmu. Akční scény sice nejsou špatný, ale dobrý taky ne, navíc zhusta prošpikované nepřesvědčivými triky. Závěr už tradičně trochu nudí, ale ne natolik, abych byl vyloženě otrávenej. Přístě bych prosil nezhulený scénáristy a schopnýho režiséra. ()

Hanys_

Hodně slabé. Herci nemají moc co hrát a odříkávají dialogy jak v béčkovém scifi, akce vesměs nezáživná a kvantum digitálních triků už dnes nikoho neohromí. ()

Junglista

Terminátor all-in-one. Sice občas nebylo jasný, kde končí úcta k jedničce a dvojce a kde už to smrdí parodií, ale udrželo se to v mezích. Před sledováním sem se moh prohlásit za krále skeptiků (přeloženo, čekal sem sranec pod úrovní Salvation), o to víc mě pak překvapily odkazy (takhle se to dělá!) s příměsí nostalgickýho humoru, no i dějově se to dalo. I když trošku temnější kabátek by slušel, to jo. Co se na druhou stranu skoro vůbec nepovedlo byl výběr "herců"... ale jeden pohled na zubícího se Arnieho a já se zachechtal, jako už dlouho ne. S hodnocením mám trošku schízu, ale vzhledem k počáteční skepsi to zarovnám vzhůru. ()

ZdenoLo

Tie roky čakania a nakoniec výsledok len tak tak dostatočný. Bolo fajn sledovať scénu kde Švarcík bije Švarcíka (mladšiu verziu) ale to bolo asi tak všetko čo ma zaujalo. Môžem potvrdiť že je to najslabšia čast z celej série. Hlášky slabé, dej chaotický, no a klinec do rakvy dal nesympatický Jason Clarke ktorý mi tam výslovne vadil. Kľudne by som namiesto neho prijal napríklad Maroša Kramára ktorý by tam určite viac zapasoval ako henten nechuťák. No čo už... dúfam že šieste pokračovanie tohto nekonečného príbehu opäť zdvihne latku aspoň do úrovne 3-4 dielu. ()

Burdock

Vyčpělý, mnohokrát omílaný příběh, s každým dílem se akorát stávající takovým zamotaným uzlíkem příčin a následků, že už i sami scénáristi blouděj tímhle logickým bludištěm. Schwarzenegger ve všech svých verzích potěší :) ()

SphereF

Sci-fi & time slátatina. Časová smyčka nemůže dávat rozumný smysl ani vědcům natož tvůrcům filmu. V podstatě kopie snad každého dílu se špatným hereckým obsazením navíc. ()

t.mon

A já se vás všech ptám: Kurva co na tom kritizujete????? Ano, je to popkornovka, ano, příběh se nerovná žádnému Hobitovi, ale kurva je to Terminátor, tohle se přece musí prožívat, a ne kritizovat! Jo a Emilii Clarke přesouvám do TOp 10ky, nejen za její krásné rysy, ale i za její skvělý "khaleesi" herecký um. ()

eagle-eye

Nějak nechápu, koho měl film oslovit. Oprostím-li se od všech předchozích dílů,vyjde mi ti jako podprůměrná komedie, kterou jakž takž drží komik Arnie. ()

Eraserhead

Tvůrci nového Terminatora se prsili tím, že budou ignorovat třetí a čtvrtý díl a navážou (přesně řečeno překopou) první dva Cameronovy filmy, které jsou dodnes špičkou akční sci-fi. Myšlenka o návratu ke kořenům není špatná a jistě by se s ní dalo zajímavě pracovat, jenže to by scénář nesměl napsat autor takových "hitů" jako Drive Angry nebo Krvavý Valentýn a režírovat nesměl Alan Taylor, který natočil několik dílů Hry o trůny, což ho vystřelilo k režii druhého Thora (z něj si pamatuji už jen tolik, že jsem ho viděl), ten vidělal ranec a nabídka na T5 byla na stole. Přesto, je nám ze začátku naservírováno několik dobrých nápadů a detailů, které ocení hlavně notoričtí fandové. Paradoxně od chvíle, kdy se na plátně objeví Arnold to začne být divné (ale pozor... ne jeho vinou!). Na několika místech jsem měl pocit, že koukám na akční verzi komedií Fotr je lotr (Kyle coby nápadník Sary se setkává se zamračenými pohledy T-800, kterému Sara říká "taťko" - brrrr...). Nejvýmluvnější rozdíl mezi Cameronem a Taylorem a jejich přístupu k látce lze demostrovat takto: v rozšířené verzi T2 je "humorná" scéna, kdy Connor učí terminatora se usmát, Cameron nakonec tuto scénu pro kinoverzi vystřihl; oproti tomu Taylor narval "úsměvný" škleb do svého filmu hned třikrát. Cameronovým tématem byl osud; Taylorovým tématem je rodina. Naštěstí byl rozpočet filmu 150M USD a tedy dost prostředků na akční scény, kterých je dost a nejsou špatné. Toto, začátek filmu a nostalgie dělají z pátého Terminatora alespoň průměrnou letní blockbusterovou podívanou. Bohužel se obávám, že T5 postihne stejný osud jako Thora a za pár týdnů si budu pamarovat už jen to, že jsem ho viděl. ()

Ripley

Čekal jsem průšvih,ale byl jsem mile překvapen.To že je schopný režisér předvedl Alan Taylor ve druhém Thorovi,takže jsem se nebál toho,že bude T5 špatně natočen.Bál jsem se scénáře.První hodina,to je celá první polovina filmu je téměř bezchybná,dobře natočená i vymyšlená.Zejména vše z roku 1984 je více než skvělé.Jakmile se přesune děj do roku 2017,začně film malinko drhnout a především finále mohlo být scénáristicky i režijně vypilovanější.Například scény s vrtulníky mohli být při dnešních trikových možnostech mnohem lépe natočeny.V roli Kyleho Rise bych raději jiného herce,jelikož Courtneye moc nemusím a Arnoldův upgrade ve finále mi nesedl.Celkově ovšem spokojenost a znovu podotýkám,čekal jsem to mnohem mnohem horší.Akceptovat však musíme fakt,že Terminator:Genisys ignoruje předešlé filmy Terminator 3:Rise of the Machines a Terminator Salvation. ()

bloodline

Boľačka, ktorú si budem ešte dlho fúkať. Totálna zrada a kinematografická krádež storočia pre core fanúšikov. Pľuvanec na oltár oddanosti kultovej mantre. Ak som tvrdil pri T3, že išlo o "najviac pomrdaný kasting (vynímajúc Arnieho) široko ďaleko za hranicami mliečnej dráhy všetkých cereálnych otrúb", tak Genisys klesol na kastingové dno (samozrejme okrem Arnieho), aké nezachytia ani najcitlivejšie sonary. Sarah Connor zmenila imidž hodný francúzskej légie na poldruha metrové úbožiatko s nohami krivými ako maďarské poníky, John Connor pôsobil akčne asi ako šikanovaný astmatický prváčik a Kyle Reese môže robiť reklamu na vlhčené nohavičky do prílohy v rozšírenom vydaní Bravo Girl. Scenár? Paródia na prvé dva diely recyklovaním ikonických hlášok a medzitým smradľavý logický hnoj Carihradskej konzistencie. Zatiaľčo jednotka a dvojka prenasledovali nočné mory celej generácie, pán Taylor svoril bezduchú tínedžerskú popcornovku. Cameronova truhla otáča hrob rýchlosťou svetla a Skynet horúčkovito programuje sebazničujúci vírus. Vrátiť sa takto... prosím už nie! 1 a 1/2* ()

Paity

Dávám maximální hodnocení. Proč? Jednoduše proto, že jde o páté pokračování, což většinu filmů háže do oblasti "odpad", je tam zase Arnie, hlavní nepřítel je povedený, Arnieho sekundantka mi sedí a celkově to má spád. Ani na chvilku jsem se nenudil a to je hlavní. Krásně jsem si také zavzpomínal na úvodní dva díly. Prostě paráda. Já byl spokojen. ()

Krabak odpad!

Jsem překvapen, že to má tak vysoké hodnocení... :O Mě v tom filmu uráželo snad vše, co se tam dělo. Prostě stejné břečka, jako nový Souboj titánů... Pro mě srdeční záležitost a tyhle pokusy o vzkříšení hitů prostě v mojich očích nevycházej (Terminátor, Vetřelec, Titáni, Hvězdná pěchota...to jsem zvědavej, co podělaj dál)--->5% ()

Lefty86

Tak se nám opět vrátil a značku už by měli nechat určitě spát. Hodně suhlasím s Tom Hardy, první cca půlhoďka vypadala suprově a prolínací scény s prvním dílem byli boží. Potom je z toho prostě tuctový akční sci fi. Jenže je tu Arnold a ten je vynikající, je fakt že se trochu sebeparoduje ten zabijácký nelítostný stroj z prvních dvou dílů, ale to byl asi záměr, navíc je to PG 13. Tvrdý eRka už se nenosí, škoda. 75% ()

Ezekiel1

Terminátor je určitě fenomén. Zajít na něj je pro filmového fanouška povinnost, ať už bude hrát Arnie třeba v kolečkovém křesle a s kyslíkovou maskou. Téma má pořád, co nabídnout. Přestože je zřejmé, že nemůže dosáhnout kvalit prvních dvou dílů. Genesys nezačal špatně, nutno říci, že úvodní akční sekvence na Zemi je největší devízou snímku. Bohužel interesantně rozjetý potenciál není naplněn. Hlavním důvodem je herecké obsazení. Casting opravdu není chloubou filmu. Jai Courtney jako Kyle Reese je slabým odvarem charismatického Michaela Biehna. Jeho postava je špatně napsaná a doslova tragicky zahraná. Emilia Clarke coby Sarah Connorová se v mnohém zrcadlí s drsňačkou typu Michelle Rodriguez. Naneštěstí její dětinská obličejová vizáž budí notné rozpaky v komparaci s neohroženou nabušenou vůdkyní v podání Lindy Hamilton. Paradoxně nejlepším hercem je "neherec" a filmovými kritiky nenáviděný Arnold. Nevypovídá to o něčem? Sice zde nevlaje americká vlajka, přesto na každém kroku ucítíte americký patos spojený s konverzačním klišé. Navíc doufám, že nejsem jediný, kdo se pravidelně ztrácel ve spleti diskuzního časoprostoru minulost/přítomnost/budoucnost. John Connor SPOILER! jako Skynet dostane pokaždé při konfrontaci se zastaralým T-800 po tlamě. I když by se mělo jednat o vyvinutějšího machra. Nejde z něj jako záporáka strach ani respekt. Terminátor 5 rozhodně neurazí, ale ani nenadchne. Utíkejte do kina bez očekávání a dostane se Vám zábava. Ani evoluce a už vůbec ne revoluce. Jen sázka na jistotu. 60% ()

Hadriel

Zmatek. Nekterý věci by se prostě neměli oživovat. Emilia Clarke je vyloženě špatná, v první polovině to bylo až trapné. Na tohle fakt nemá. Arnie byl v pohodě, vtípky trochu prknenný, ale byl dobrej. Jai Courney mi nevadí, mezi ním a Samem Worthington jsou malé rozdíly a ani jeden neurazí. Jason Clarke fajn, až na klasický hollywoodský povzbuzující projev na začátku. I když Christian Bale se mi jako Connor asi líbil víc. Dojení úspěšné frančízi je opravdu znát, takže už to pomalu přestává dávat smysl. Výprava a CGI v pořádku, aby také ne s 155 miliony dolarů. Souboje mezi Arnim a Jasonem jsou suprové. Velmi světlé a skvělé momenty filmu. Film padá hlavně na zmatečném scénáři špatně se kombinujícím s předchozími Terminátory a tragické Emilie Clarke. Jo, slyšet na začátku a na konci známé tóny mě potěšilo. Ale to je tak jediné. Už toho nechte prosím.. Až se budou mladší generace ptát, "Co se ti líbí na Terminátorovi? Vždyť je to hrozná píčovina!", tak to bude přesně kvůli tomuhle paskvilu a to je věčná škoda. Táhni Daenerys! ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

01.09.2022

Režisér Miguel Sapochnik, mimo jiné tvůrce nejlépe hodnocených epizod Hry o trůny, se původně do světa Západozemí vracet nechtěl. Museli ho nakonec přemlouvat scenárista Ryan Condal a autor předlohy… (viac)

Terminátor v kinech narazil

Terminátor v kinech narazil

03.11.2019

Den zúčtování je tady a Terminátorovi k vítězství tentokrát nepomůže ani Sarah Connor. A byť nemám nejmenší tušení, jestli ta věta ve skutečnosti dává smysl, protože tahle značka upřímně nikdy nebyla… (viac)

Prequel Sopránových se hýbe kupředu

Prequel Sopránových se hýbe kupředu

05.07.2018

Fanoušci kultovního seriálu Rodina Sopránů mohou být klidní. Tedy, jak se to vezme. Prequelový film o mafiánské rodině v čele se zesnulým Jamesem Gandolfinim (Pravdivá romance, 8 MM) se po rocích… (viac)

Terminátor po mexicku?

Terminátor po mexicku?

22.11.2017

Tim Miller (Deadpool) se chystá režírovat nového Terminátora v produkci Jamese Camerona. Zapomeňte na Salvation a Genisys, jež se ukázaly být slepými uličkami. "Šestka" se vydá vlastní cestou a… (viac)