Terminátor Genisys

• USA Terminator Genisys (viac)

Budúcnosť je temná. Súdny deň v deväťdesiatych rokoch minulého storočia zlikvidoval polovicu ľudstva a tí, ktorí prežili, sa od tej doby snažia márne vzdorovať počítačovému systému Skynet. Najsilnejšie hnutie odporu sa sformovalo okolo Johna Connora (Jason Clarke), ktorý pre Skynet predstavuje najväčšiu hrozbu. Problém má vyriešiť Terminátor, stroj na zabíjanie s ľudskými rysmi (Arnold Schwarzenegger), ktorého Skynet pošle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) skôr, ako stihne počať svojho syna. Lenže aj ľudský rebeli majú prístup do stroja času a za Sárou pošlú vojaka Kylea Reesa (Jai Courtney), aby ju pre zmenu zachránil pred Terminátorom. Až do toho okamihu sa vyššie uvedený popis zhoduje s prvým dielom. Návratom do roku 1984 však dochádza k zásadnému bodu obratu. Kyle Reese zisťuje, že Sára nie je bezradná a vydesená servírka, ale poriadna bojovníčka, ktorú žiaden Terminátor nemôže vystrašiť, zvlášť keď jej jeden taký stroj už pár rokov robí spoločníka a ochrancu. Lenže táto výhoda môže byť k ničomu, pretože Skynet má ,,prsty" všade a rozhodne chce zabrániť tomu, aby táto nesúrodá trojica namaľovala ľudstvu ružovú budúcnosť. (Barracuda Movie)

Lovely.Bones

Terminátor pro dnešní generaci teenagerů se velice povedla! Jak můžete vidět z mého hodnocení 1. a 2. dílu, znalost Terminátor filmů je pro mě nová zkušenost. A nebyl jsem z dosavadně viděných dílů moc nadšený. Upřímně jsem očekával mnohem víc. To jsem přesně dostal zde. Na rozdíl od originálů tu máme sympatické obsazení, dobře vyvážený poměr akčních a kecacích scén a poměrně jednoduché zápletky. S 2. dílem jsem měl hlavně problém s nepochopitelným dějem, který byl zbytečně přeplácaný na popcornovou zábavu. Největším překvapením nového dílu je velice povedené 3D, takže doporučuji, a zároveň na 3D a na velké plátno. ()

Mikino00

S odřenýma ušima film dosáhne na průměrné hodnocení jako letní blockbuster, který již nikdy nemusím vidět. Tato situace má mnoho příčin. Vyždímaná značka Terminátora tentokrát dostala katastrofální scénář plný rádoby odkazů, hloupých chyb a nesmyslů i slabší dějové linky. Nechápu proč si tvůrci vyzradili hlavní dějový zvrat už v trailerech a proč se nikdo nesnažil vymyslet jiné řešení, než že v každé scéně vše zachrání Arnold, který zde má jinak zoufale málo prostoru. Ale i tak je nejvýraznějším ze všech herců, jenže svým ikonických rolím se ani nepřiblížil. Akce působí lehce televizně a já se začínám divit sám sobě, proč jsem dal tak vysoké hodnocení. ()

Renfield

I když si myslím, že tahle série již měla dávno skončit, dal jsem Terminátorovi šanci a ono to ze začátku přeci jen nevypadalo tak zle. Kvalitní akce a spousta odkazů na první dva díly, také příběh vypadal, že nebude tak špatný. To se ovšem přibližně v první čtvrtině změnilo a z nadějně rozjetého filmu se stal tuctový akčňák. Akce je tu spousta, ale není nijak úchvatná, což jsem od Terminátora očekával, navíc jsou některé scény vyloženě směšné (ano, vrtulníky). Překvapila mě komediálnější část a rodinné pojetí - "taťka". Rodinné pojetí mě příliš nepotěšilo, ale vtipy byly povedené, i když kde by byly bez Arnolda... přesněji, kde by byl bez Arnolda celý film. Co předvedou ostatní herci jsem měl docela strach, obsazení mě zklamalo. Největší obavy budila Emilia Clarke, překvapivě z toho dle mého názoru vyšla nejlépe. Na Lindu Hamilton rozhodně neměla v drsnosti, ani v herectví, ale její výkon špatný nebyl, i když mi na roli Sarah Connor přijde mladá. Za to Jai Courtney, ani Jason Clarke nenadchli vůbec. Scénář měl být pravděpodobně zajímavý, to se ovšem nepovedlo, je v něm příliš zbytečných a nelogických scén. Klady filmu jsou Arnold, vizuál, akce, vtipy a snad i hudba, což možná některým stačí, já čekal víc. 55% ()

Ant_Antony

Už trailery napověděly, že Sarah Connor bude v této alternativní (deboot - to není překlep) linii nejhezčí co kdy byla... T-800 starej, ale ještě ne do šrotu a Kyle Reese otravnej až hrůza... Takže se vlastně ani nedivím, že mi z toho vylezly jen dvě hvězdy 40% PS: snad jen do detailu okopírovaný scény z jedničky a hudba trochu potěšily... ()

mosnak

Arnie skončil s politikou a rozhodl se vrátit zpět na filmové plátno. Obzvlášť když zabodoval v Expendables nebo třeba ve filmu Konečná. Ale všeho moc škodí. Chápu, že amíci chtěli dědkovi udělat radost, ale já jsem to viděl jako nešťastné překombinované pokračování něčeho u čeho si člověk řekne: "Do prdele, vždyť tohle už jsem někde viděl! Akorát jsou tam jiné ksichty, na padesát způsobů překroucený děj a senior termouš." - 40% ()

nany2121

Musím sa priznať, že po tomto filme som bol troška zmätený. Nevedel som, čo si mám myslieť. Bili sa vo mne dva pohlady a presne v tomto duchu budem písať aj tento komentár. Na jednej strane sa mi film páčil, svižne ubehol, kopec akcie s perfektnými scénami, proste pastva pre očí, ale aj pre uší. Film ponúka množstvo fórikov, ktoré sa snažil režisér poňať s určitou nadsádzkou. Žiaľ vo väčšine prípadoch na mňa pôsobili skôr silene a vôbec sa mi tento druh humoru do tohoto filmu nehodíl, pre mňa to nikdy nebude akčná komédia. A ako som už troška naznačil,že na druhej strane tento film, nemá nič spoločné s filmami TERMINÁTOR, ako ho predstavovali a v akom duchu sa robili prvé dve časti !!! Film obsahuje niekoľko logických chýb, ktoré až bijú do oči. Tento " terminátor" sa snaží diváka skôr rozosmiať ako vystrašiť, či držať v napätí. Vo veľa komentároch som sa stretol s názorom, že to netreba porovnávať s prvými dvoma kultovými časťami. Ale kladiem si otázku prečo nie ? Tento film sa volá TERMINÁTOR!!! Práve tým názvom láka ľudí do kina, či pred tv !!! Práveže každému divákovi sa pri pojme TERMINÁTOR vyjaví presne tá značka, ktorú vytvorili prvé dve časti a to je presne to, čo predáva tento film, ale tento "terminátor" je len ďalším pokusom sa priživiť na sláve prvých dvoch častí, je urážkou toho, čo CAMERON tvrdo a pracne vymyslel a vybudoval !!! A proste tento film nemá právo nosiť názov TERMINÁTOR, pretože len ho dehonestuje !!! Je to parádna akčná podivána s parádnym zvukom ale blbým názvom :) ()

H4ku11

Mám pocit, že vzali všetko, čo sme doteraz videli a nahádzali to do mixéra, z ktorého niečo vypadlo. V jednom roku tam pobiehajú všetky možné dobré aj zlé, staré aj nové varianty terminátorov a je v tom dosť bordel. Ten dej a novo obsadené postavy ďaleko zaostávajú za ich predchodcami. ()

aLPaC

Řekněme si to na rovinu! První dva díly jsou jiná liga, ale překonat je je nemožné, i když se na ně snaží Genisys navázat a je zde i množství odkazů. Můj největší problém je s herci ztvárňující Kylea a Sarah. Oba sice mají hezké tvářičky, ale kurva vůbec žádné charisma a herecký talent a je fakt smutné, když v takovým kultu jako je Terminator mohou hrát takovýhle nemehla. Hlavně tomu Kyleovi jsem měl chuť pokaždý když promluvil nakopat držku. Naopak Jason Clarke jako John a především starej dobrej Árnie táhnou film nahoru. Švarcík je děsněj sympaťák a srdcar a hláškuje jako v nejlepších letech. Co se týče děje, nemám s ním problém jako někteří zdejší uživatelé. Začátek a rok 1984 jsou super, potom v 2017 už to trochu ztrácí dech, ale i když konec je vlastně stejný jako ve trojce, neurazí. Nicméně pokud se mě zeptáte za pár měsíců, nevím zda-li si nějakou sekvenci zařadím mezi nezapomenutelné, to asi ne. To je problém. Taková dvojka nemá jediné slabší místo a v podstatě každá scéna je kult/klasika, tady to tak rozhodně není. Taylor zkrátka není Cameron a ani nesmírně náročné trikové efekty nenahradí filmařský cit a um. Kdybych měl všechny díly seřadit, tento by se umístil na bramborovém místě před Salvation, ale stále mě to baví. Další díly už však moc nechci i když vím, že budou. ()

filipvrbik

Nechápu nízká hodnocení, vždyť je to skvělé. Temné, akční sci-fi kombinující to nejlepší z jedničky a dvojky (připomnělo mi to lehce návrat do budoucnosti 2 s časovými paradoxy). Nečekejte prostě holt umělecké dílo- jediné co nechápu je proč vůbec pětka byla natočena a to se chystá šestka (Bože můj)....95% (moc potěšil návrat Arnieho, HE´S BACK) ()

Baštipán

Prvních pár minut skvělých a pak s cestováním časem začne převládat zklamání. Nechci to úplně hanit, mělo to i dobré momenty, ale celý scénář byl nějaký divný, děravý, nezajímavý v čele s Kylem (Jai Courtney), kterýmu jsem nevěřil ani nos mezi očima. Nevim, kdo dělá castingy, ale rodičovská verze Courtney-Clarke je prostě ultra špatná a srala mě celý film. Dále si dovolím vypíchnout Skynet, který je nakopírován v jednom datacentru, aby šel suprově odpálit :D Takhle hloupy skynet přeci není. Ten, kdo to píše, má v palici nasráno a ten, kdo to přečte a pak to odsouhlasí ve stamilionovym filmu, má nasráno dvojnásob. Přeháním, ale Terminátor je srdcovka a tento paskvil zhyzdil tuto značku. Vlastně si ani nedokážu pořádně vybavit nějakou scénu, která by mi utkvěla v paměti a to jsem to viděl před týdnem. Další díly Téčka radši ne. Takhle fakt ne. :( ()

Movie Gourmet

"The number TWO's still the best." Terminátora "dvojku" netrumfne zatím, žádný z pozdějších filmů. Pro mě je tento ale o dost zajímavější než Terminator Salvation (2009). Nevím jestli se mi líbil stejně nebo víc jak třetí film, ale tento je rozhodně originální a zajímavé. Leč děj je poněkud komplikovaný a složitý - různé "čachry" s dějovými, resp. časovými liniemi... Také zde chybí návaznost na předchozí díly, i když tvůrci se o jistou propojenost a návaznost snaží, ale nejsem si jist s jakým úspěchem. Byl jsem spokojen s hlavním obsazením - Emilia Clarke je v pohodě, stárnoucí Arnold, kterému je zde říkáno "pops" - "taťko", je také v pohodě. Jai Courtney ujde, ale celkem dobrou volbou byl i doposud neokoukaný Jason Clarke. Přes veškeré výhrady, který bych si uměl vymyslet se mi film ale líbil. Není sice extra, "super truper" nejvíc nejlepší, ale i tak :-) Verdikt: 3 a 1/2 * a 75 %. ()

Sancoo

Proč? Naprosto zbytečné oživení legendární série, jako velký fanda prvních dvou dílů jsem byl po shlédnutí akorát zklamaný. Líbily se mi předělané scény z jedničky, ale to bylo pomalu vše, udělali z toho hroznou kaši, kde jde logika stranou (už jenom ten nápad o alternativní realitě a tedy ignorování předešlých dílů). Začátek slibný, ale pak se ukázalo, že peníze nejsou všechno, stačí se podívat, co Cameron dokázal s malým rozpočtem, co měl k dispozici při natáčení jedničky a pak, co dokázali udělat tady, akorát tak drahou slátaninu, kde ani hláškující Arnie nepomůže. Ani nevim, co k tomu dál napsat, jen to, že mnohými kritizovaný Salvation (mě se líbil) je oproti tomuhle masterpiece, jsem zvědav s čím příjdou v dalším díle. ()

Zombi

Tak se nám Arnie vrátil a je fakt, že je to nejlepší na celém filmu, který ignoruje povedenou trojku i pro mě celkem slušnou čtyřku. Děj je překombinovaný a nedává smysl, pořád se tu kecá, akce je sice dost, ale je nezajímavá až odpudivá (vrtulníky), herci špatně obsazení a postrádající špetku charisma. Úvod ještě jde, i když vidět známé scény tak sterilně natočené taky bolí, ale později je z toho akorát patlanina. Na druhou stranu Arnold si to vychutnal, má tu pár nových hlášek a pořád je jako T800 hroznej borec a tohle jinak nevýrazný scifi béčko dost povyšuje. Jo, Taylorovi bych už nesvěřil žádnej větší film, zprznil Thora a teď i Terminátora, to snad stačí ne? ()

Milky.

Co si budem povídat, je to o hovně, logika se tomu vyhýbá asi jak kočka vodě a blbosti terminátorů typu "i ty prdelně policejní vrtulníky mají termovizi, ale terminátoři z budoucnosti ne a musí hledat trotla mezi oblečením v krámu" už ani neřeším. A vlastně ani SPOILER ten konec mi nějak nesedí. Do mašiny musí člověk nahý, protože cokoliv kromě živé hmoty jebne jak v mikrovlnce, ale terminátory to posílat do minulosti umí, když se to hodí scénáristovi? Ale notak, dyť to je pičovina. Ale za tu perfektní akci, bezchybné triky a uvědomělého Švarzenegra, který i ve stáří umí hodit hlášku a udělat si prdel sám ze sebe, nemůžu dát méně než 3. ()

Ollie235

Ač rozhodně nejsem fanouškem série a ani první dva díly mě zas tolik neberou, rozhodl jsem se, že si nového Terminátora přece jen ujít nenechám. A jsem za to ve výsledku docela rád. Genisys sice nepřekvapí ničím objevným, ale akce šlape jak má, Arnold pořád táhne a Emilia Clarke je fajn i bez svých draků. Sem tam navíc potěší nějaký vtípek či odkaz na starší díly a i díky tomu jsem se ve výsledku slušně bavil. Za mě solidní díl - lepší 3*. ,,Rule this!" ()

ProgLaney

Film spíš tak za tři hvězdy, Arnie tomu přidává jednu bonusovou. Několik odkazů ke starším dílům, u kterých se člověk nostalgicky pousměje, řada vizuálně pěknejch akčních scén, ale to kouzlo, co měly první dva díly, už prostě nikdo nedožene. Ale i tak celkem fajn podívaná. ()

Phorbo

První polovinu filmu jsem strpěl fakt jenom kvůli toho, abych si užil Arnolda a podíval se, jak téměř sedmdesátiletý ex-guvernér hraje T-800. Nezklamal a já byl ve výsledku spokojen. Hlavně s ním. Zbytek filmu ohledně putování časem do alternativního roku 1984, který se změnil díky budoucnosti (COOOOO?) je už jen výsměch obecnému cestování v čase. Mohl by mi někdo, prosím, vysvětlit, jak se potom T-800 dostal do minulosti roku 1984... teda vlastně dříve, kdy Sarah Connorové bylo devět let a on ji začal ochraňovat, když v budoucnosti, ze které ho poslali, žádní terminátoři nebyli? Cestování v čase má určitá pravidla, ale porušování minulosti do nich rozhodně nepatří. Všichni to používají, ale je to taková blbost, vždyť to přece nejde, sakra. To, co se v minulosti stalo, nelze změnit ničím, co se v budoucnosti stane. Je to jenom teorie, a nejspíš jenom má, ale já s ni žiju a prostě to tak budu brát pořád. Logicky to tak být musí, protože kdyby to tak nebylo, tak žijeme jen jednu z mnoha alternativních teorií... ve výsledku za 3/10 za arnoldův strojený (a to doslova) úsměv. ()

Nethar

Já si nemyslím, že je to nějak horší než předchozí Terminátoři, prostě už se to opakuje. Ve většině filmu do sebe železnýma prackama buší dva roboti. Co ztrácí tenhle díl na originalitě, to zachraňuje v hlavní roli Daenerys Emilia Clarke. Jinak když už to nemůže být nějak extra akční zázrak, ocenil bych aby to bylo ještě víc vtipnější, Arnieho hlášky či ksichty to osvěžují, ale bylo jich poskrovnu. ()

kamigava

Nenudil jsem se, ale ty časové paradoxy byly hrůza! Měl jsem z toho hlavu jak balon. Emilia Clarke je ale sexy Sára. I představitel Johna Connora má nějaké to charisma. SPOILER: Dost jsem mu fandil, než... Vy už víte, co mám na mysli. Slabých 50 %. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

01.09.2022

Režisér Miguel Sapochnik, mimo jiné tvůrce nejlépe hodnocených epizod Hry o trůny, se původně do světa Západozemí vracet nechtěl. Museli ho nakonec přemlouvat scenárista Ryan Condal a autor předlohy… (viac)

Terminátor v kinech narazil

Terminátor v kinech narazil

03.11.2019

Den zúčtování je tady a Terminátorovi k vítězství tentokrát nepomůže ani Sarah Connor. A byť nemám nejmenší tušení, jestli ta věta ve skutečnosti dává smysl, protože tahle značka upřímně nikdy nebyla… (viac)

Prequel Sopránových se hýbe kupředu

Prequel Sopránových se hýbe kupředu

05.07.2018

Fanoušci kultovního seriálu Rodina Sopránů mohou být klidní. Tedy, jak se to vezme. Prequelový film o mafiánské rodině v čele se zesnulým Jamesem Gandolfinim (Pravdivá romance, 8 MM) se po rocích… (viac)

Terminátor po mexicku?

Terminátor po mexicku?

22.11.2017

Tim Miller (Deadpool) se chystá režírovat nového Terminátora v produkci Jamese Camerona. Zapomeňte na Salvation a Genisys, jež se ukázaly být slepými uličkami. "Šestka" se vydá vlastní cestou a… (viac)