Mutant James Logan (Hugh Jackman) má problémy so svojou druhou, neľudskou identitou zabijaka Wolverina, zvieraťa s vysúvacími adamantiovými pazúrmi. Monštrum, unavené vlastnou nesmrteľnosťou, živorí medzi dravou zverou v kanadskej divočine Yukonského teritória, kde sa v ústraní márne pokúša odpútať od minulosti a nájsť pokoj po nešťastnej smrti milenky Jean Greyovej. Z Yukonu Logan odchádza do Japonska, kam ho pozval japonský priemyselník Yashida (Hal Yamanouchi), ktorému superhrdina zachránil život pri bombardovaní Nagasaki v auguste 1945. Už onedlho však Logan pochopí, že umierajúci starec iba túži získať jeho nesmrteľnosť a zaplieta ho do svojich nekalých plánov, s ktorými mu pomáha zmija Viper, zmutovaná americká vedkyňa dr. Greenová (Svetlana Chodčenková). Logan sa zamiluje do Yashidovej vnučky Mariko (Tao Okamotová), ktorá stelesňuje tradičné hodnoty. Keď však do hry vstúpi ziskuchtivý otec Mariko a jej zločinný snúbenec, Logana čaká najväčší súboj svojho života, v ktorom môže prísť o svoju nesmrteľnosť. V oslabenom Loganovi sa však vyburcujú netušené sily a stane sa ešte nebezpečnejším. Napokon získa nečakanú pomoc, keď sa na jeho stranu postaví mladá bojovná japonská mutantka Yukio (Rila Fukushimaová), obdarená schopnosťou predvídať budúcnosť. (TV JOJ)

Falconica

Přiznám se, že čistě Wolverineovský komiksy jsem nikdy moc nečetla, mám ho radši jako týmovou postavu, takže nevim, jestli některej z těch logickejch bulšitů nemůže mít původ už v nějakým bublinkovaným časáku. Ale # ne, po ztrátě regenerace by se mu neměly hojit ani rány po vysunutí drápů. Kdyby se nehojily a krvácely, vypadalo by to navíc i mnohem efektivněji. O tý drobnosti, že pokud ztratí regeneraci, tak je z něj smrtelník s kostrou obalenou kovem, což se moc neslučuje se životem, pomlčim. To už bych ten komiks asi zase moc hrotila:-D # Po useknutí adamatiových drápů mu narostly kostěné, jasný...ale ten pahýl adamantia, kterej by mu měl překážet v manipulaci s nima je jakože konkrétně kde? # Jak je možný, že si čistě a jasně pamatuje, co se stalo v Nagasaki, když mu Stryker během vylepšování zablokoval paměť? # Vážně jsou tam uplně všechny katany z adamantia, že žádnou Wolvie nepřesekne? Vážně z adamantia, který jakmile zatuhne, už se s nim nedá absolutně nic dělat? Slyšel ten, kdo to vymejšlel, o tom, jak se vyrábí katana? Jak se asi měsíc musí brousit maličkejma udělátkama? # Pokud obsahujou nelogičnosti komiksáky, který maj celej tým postav, tak to absolutně neřešim, nedá se hrotit každej, kdo tam řekl sotva deset vět. Ale pokud někdo chce natočit profilovku jedný postavy, měl by jí mít fakt dobře zmáknutou, jinak mlží a blábolí. Sledovat se to dalo ale rozhodně líp než Origins. ()

Lucjen

Čo má toto spoločné s Wolverinom? Úplne, úplne zbytočný film, príbeh aj postavy. Za zmienku stojí Jean, ktorá je tu skvelá, no taktiež zbytočná + ešte Rila Fukushima bola fajn. A čo sa mi naozaj páčilo, bola scéna po titulkoch, ktorá pekne navnadila na X-menov. Inak obrovské sklamanie. ()

Blackhand47

Sledování Wolverina jsem pořád odkládal, teď vím, že jsem udělal chybu. I přes spoustu nesrovnalostí s komiksem, které nejdeme snad v každém filmu např.. Iron Man 3, se jim film povedl. Trochu mi vadila změna dabérů, ale zvykl jsem si. Po shlédnutí filmu i potitulkové scény jsem měl hned nutkání pustit si znovu trailer na připravovaný Days of Future Past. Teď jen doufám, že se X-Meni povedou a Wolverine dostane zpátky svoje drápy. ()

Derek

nebyt prostrednej casti filmu kde ma premahal spanok, mohlo to byt o dost lepsie. hugh sa pre ulohu wolverina narodil, zvysok osadenstva nic moc (milostna linka ma nechala chladnym) a sceny s jean maly nabeh na WTF material, najhorsie vsak u mna dopadla viper, strasna postava a hrozne zahrana, inak akcia na slusnej urovni ale nic (teda okrem wolverina dostrielaneho sipamy) co by vyrazilo dych... ()

AlistairMir

Z X-Menů mám nejraději Wolverina a Japonsko se svou mentalitou to je má vysněná země...takže tahle kombinace pro mě osobně nemohla dopadnout špatně a také že nedopadla. I když je tu snímek z celé ságy nejhůře hodnocen, mě bavil naopak nejvíce. Skvělá akce, zranitelný Wolverine a příběh, co mě osobně zaujal. Nemám co bych vytknul a jsem naprosto spokojen protože tohle byla jízda u které jsem mohl vypnout a jen si to užívat. PS : Podezírám Hugha Jackmana že je X-Men opravdu. Ten chlap nestárne a vypadá v každém díle líp a líp. ()

AffectedFace

Po zhlédnutí novýho Logana jsem tohle nutně potřeboval vidět... Režie od Jamese Mangolda nebyla špatná, ale novější díl mu sedl víc, tak i scénář. Je vidět, že Mangold R-kovou akci má rád a lehce v milisekundových záběrech se jí v tomhle díle snažil ukázat, aby z Logana nebyla žádná sračka, jako doteď v X-MEN dílech a právě proto se dostáváme k Ratingu PG-13. Nejnovější Logan už je brutálně R-kový a to mu sedí nejvíc. ()

marleyy

80% Kino. Ano, mě to velmi sedlo. Mám rosomáka velmi rád. A toto podání ve stylu samurai řezničina je výborné. Kladně hodnotím sympatické herecké výkony, mytologii japonska, zajímavé lokace a nakonec i ta akce mi nepřišla vůbec špatná. ()

Dont

Hvězdami jsem sice příliš neplýtval, ale rozhodně bych nebyl tak kritický jako mnohé recenze. Jsou to rozhodně silnější tři hvězdy. Film má rychlý nástup a i když pak občas poleví, o dobré momenty nouze není. Překvapivě mě docela potěšila i scénka po titulcích s Ianem McKellenem a Patrickem Stewartem. V rámci série je to podle mě druhý nejlepší díl hned po První třídě. ()

Ediebalboa

Zcela jiný pohled na postavu Wolverina než posledně. Nejdřív to vypadá, že by psychologické pojetí rosomáka mohlo fungovat, ale zdání klame. Jackman si pouze vyjel na menší meditaci do Japonska, která se poněkud zvrtne, aby se pak vše vrátilo zase do starých kolejí. Akce je však tentokrát zvládnutá přinejlepším na amatérské úrovni a její prolínání s táhlým dějem bez kvalitního záporáka nefunguje. Když už se konečně schyluje k pořádné bitce Wolverina proti celému klanu nindžů (ala Neo proti davům agentů Smith v Reloaded), vyřídí všehovšudy asi dva a potom do něj absurdně najíždějí na motorkách. Jestliže jsem u minulého dílu přidával za výborného Hugha Jackmana, tak tentokrát už stejně po dvouhodinové nudě neučiním. ()

mae-geri

Pro mě jednoznačně zklamání. Jak si celá X-Men série nasadila a držela určitou úroveň, tak tento díl propadl. Spousta nesmyslných scén a nudných scén... ()

higuain

Po Posledním vzdoru nejhorší X film, který je nejen veskrze průměrný, ale v rámci série úplně zbytečný a aby toho nebylo málo, závěr ho z té průměrnosti strhává ještě dolů někam... k Ratnerovi. Jackman, ať je jako Wolverine sebelepší, prostě celý film sám neutáhne. ()

Aleee89

Dvojka za jedničkou značně pokulhává. Příběh je zdlouhavý a překombinovaný a film málo x-menovský. Takže ač je Logan pořád sympaťák, snímek místy nudí. Pro mě jednorázovka, kterou už nepotřebuji vidět znovu. ()

kinderman

Mám rád comicsy, H.Jackmana v roli Wolverina i japonskou kulturu a kinematografii, ale režiséra Mangolda považuji za průměrného rutinéra, pověst jehož filmů zachraňuje většinou kvalitní obsazení. Nevadí mi, když jsou superhrdinové najednou zranitelní (jako nedávno Iron Man a předtím Batman), ale proboha ne v podivně spíchnutém příběhu se zbytečně nastavovaným finále. Vraťte mi zpátky 100- 115 minutové akční filmy, které udrží mou pozornost od začátku až do konce. ()

Vessper

Ze všech X-Menů mám Wolverina nejradši a Hugh Jackman je také můj oblíbenec. I v tomto díle hrál skvěle a nezklamal. Jenže tu trochu pokulhává děj a nápad. Podle mě je to málo mutantovské, což by mi ovšem nevadilo, kdyby to bylo lépe propracované. A tak, když se na ohlédnu zpět, je vlastně ten Jackman to, co film drží nad hladinou. Je to škoda, protože to mělo větší potenciál. ()

Huntelaar

Literární komiksy mají dobu, kdy jejich hrdinové byli černobílí dávno za sebou. Snad se někdy dočkám doby, kdy se to stane i s filmy. I když chápu, že udělat film, kde má hlavní hrdina nadlidské schopnosti něco stojí, a producent to chce zpět, je prostě na škodu sledovat film s tak obroušenými hranami. On totiž Wolverine není hrdina pro mladší žáky (PG – 13 mu strašně škodí) a měl by povýšit minimálně do dorostu. A tak pro mě Loganovu druhou sólovku táhnou z průměru jenom japonské reálie. ()

dee-key

Jako nadšenec pro omalovánkové filmy musím jen lomit rukama. Všichni se znamenali křižmem, že tenhle film už bude stát za to, že to nebude crap jako první Wolverine. Děj tohoto veledíla byl asi tak zbytečný, jako poslední Bídníci. To ho ten dědek nemohl odpravit už asi v prvních dvaceti minutách filmu? S komiksem to má společný leda začátek a to je vlastně jediné pozitivim, ten pád atomovky. Jinak to ani akčně nebylo nic moc. ()

GILLWANDER

Marvelácky odlišný, povrchný a ponúknutou kultúrou mne nepochopený samurai film for kid, ktorý doslova v závere melie z posledného. Príšerne pritiahnuté za vlasy, scenár tak blbý, že si myslíte, že ho písal senilný Wolverine, akčné scény môžu byť pre niekoho cool, ale pre zrakovo zdatnejšieho možno len vo sne. Nič tu nehralo, všetci si robili čo chceli a niekedy nerobili ani to. Celé to vyzeralo ako trailer na japonskú verziu nasraného Wolverina, ktorý to na inom kontinente poriadne rozbalí. Po pravde rozbalil, ale aj rýchlo zabalil. Nevidel som tak rýchlo pochovať komixovú ikonu za necelé dve hodiny. Netušil som, že to pán Mangold aj dokáže, však potrebný materiál na slušný marvelák mal, ale nevyužil. Namiesto toho tu pchal, Áziu, trápnych samurajov, nejakú jedovatú položenu, rozkošne detské aziatky, proste odpad vhodný akurát tak pre Segala. Môj osobný názor. Ak sa vám nový Wolverine páčil tak s ním pakujte do pekla. Toto sa nemôže páčiť ani samotnému Mangoldovi. Dve hviezdy za vizuálnu stránku filmu.60% ()

fmash

Poměrně slušný Wolverine, i když tedy bez alespoň základní znalosti kreslené postavičky to člověku musí značně ubrat na pochopení, co že se to vlastně děje za koniny. Sklony ke zvířeckému chování se ve filmové verzi redukují na lehce neurotické projevy nevole, proti kterým bych musel i já sám vypadat jako magor, když mi rupne v kouli, navíc nepoučenému divákovi asi málo dává smysl, proč ve stovkách bojů zakalený válečník zcela pohrdá jakoukoli taktikou, takže ho nakonec vždycky utaví kdejakej nýmand, sotva že ve rvačce dostane aspoň pár vteřin na promyšlení dvou kroků dopředu. (Obecně mě v tomhle typu filmů dost sejří, že superdobráci musí dostat pořádně na budku od kdejakého kvazibosse, jenom abychom si jako plebejci mohli uvědomit, že to vítězství přeci jen nebylo zadarmo, a že k němu taky nemuselo vůbec dojít, žejo.) No ale jinak to docela šlo, než mi definitivně vzal náladu ten několikatunovej robot, co sebou mrskal líp než Čáslavská na kladině, a v rámci filmem poskytovaného vhledu, viz výše, nepochopitelná neschopnost Rosomákova. Atd. atp., trefnější a hlubší komentář viz kiddo. ()

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Loňský Noe sice rozdělil diváky na nadšené a trochu zmatené, nakonec ale vydělal 362 milionů dolarů, takže se dá považovat za úspěch. Co chystá režisér Darren Aronofsky (Fontána, Černá labuť) dál?… (viac)

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

24.05.2014

Opustit projekt těsně před natáčením je v Hollywoodu nezvyklé, ne však nemožné. Darren Aronofsky takhle nechal na holičkách Wolverinea, Guillermo del Toro se vzdal režie Hobita... a podobně těžké… (viac)

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

18.03.2014

Už za dva měsíce se Hugh Jackman posedmé vrátí do role věčně nabroušeného samotáře Wolverinea. Učiní tak v epickém crossoveru X-Men: Budoucí minulost, kde se o osud světa poperou mladé i staré verze… (viac)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

07.12.2013

Režisér Bryan Singer přes Twitter oznámil: „X-Men: Apocalypse očekávejte 27. května 2016“. Nic víc, ale to prozatím stačí. Znamená to, že studio Fox chce pokračovat v rozjeté sérii a režisérem bude… (viac)