Keď sa novinár Eddie Brock stane hostiteľom nebezpečného mimozemského symbionta, stáva sa z neho jedna z najväčších hrozieb pre ľudstvo, no najmä pre neho samého. (Itafilm)

Kempe

Jasně. Sony není Marvel. Ale tohleto je pro mě skvost, od kterého jsem neměl absolutně žádná očekávání. Snad jen, že Hardy by to mohl potahat. Což se stalo. Za mě se stalo ale víc než jen to. Tento snímek se vytáhl mezi superhrdinskou špičku. A v éteru nade mnou se jen vznáší otázka: Proč já jen nešel dělat kaskadéra Tomu Hardymu? ()

Šimpy

Opět důkaz toho, jak má vypadat komiksový film. Nepřetažená stopáž, jednoduchý, přesto kompaktní příběh bez logických lapsů ( a kde nemusím řešit, proč se postavy chovaj jako po lobotomii), slušný efekty, plno napínavé akce, k tomu slušivý soundtracky a vynikající herci (hlavně samozřejmě Tom Hardy). A opět nabušeno i funkčním vtipem. A především, přesně funguje chemie mezi Eddiem a Venomem. Jejich bromance je boží. SPOILER: když se v závěru Venom obětuje a končí v plamenech, říká Eddiemu "Goodbye, Eddie..." a ten zařve procítěně "Venom, noooo!!!", měl jsem na krajíčku, fakt to bylo, jaky by se loučil se svým nejlepším kámošem. Věřil jsem jim ten vybudovaný vztah. 90 procent! ()

epicek

Nevím zda to bylo tím, že mé očekávání byly prakticky na bodu mrazu a první recenze tomu filmu celkem naložily kritiku, ale já jsem ze sálu odcházel dost spokojený. Ano, ten Rkový rating tam zatraceně chybí a neskutečně by filmu pomohl, ale i navzdory tomu to šlape jak má a pomrkává to na všechny fanoušky komiksu s tímto symbiontem. Hardy se s tím popasoval naprosto v pohodě a jako Eddie Brock byl uvěřitelný úplně normálně. Řekl bych, že je ten film dost podceňovaný a proto si nakonec zaslouží tu jednu hvězdu navíc. Eyes! Lungs! Pancreas! So many snacks, so little time! ()

necisty

Marvelovka, kterou táhne jen a pouze Hardy a trochu temnější atmosféra. Přesto podle mého nebyla vyzdvihnuta pravá podstata Venoma a ten je snad i v původním seriálu mnohem větší záporák. Závěrečný souboj je filmařsky celkem odfláknutý, ale pořád lepší než u Deadpoola a jemu podobných. Jo a ta holka z Dawsonovic světa je tu pěkná č*bka. ... CC Flora 3D ()

Motinski

Jednohubka ktorú si väčšina divákov pozrie len kvôli Hardymu. Treba povedať že scenár je neskutočne tupý a pochybujem že sa nájde niekto kto tvrdí opak. Na druhej strane dá sa tu dobre vypnúť a užiť si aspoň chémiu medzi Eddiem a Venomom. Tempo je tiež celkom solidné (v druhej polovici) no záver je len ďalší digibordel do zbierky. Pochybujem že si to ešte niekedy pozriem ajtak ale nešlo o stratu času. ()

Pajky3

Londýn, 20.10.2018 Jsem rád, že jsem na Venoma do kina přeci jen vyrazil. Rozhodně to stálo za to a dobře jsem se pobavil. Hardy v super formě, jeho zmatení a interakce s Venomem baví. Scénář je sice jednoduchej, ale příjemně prošperkovanej hláškama. Michelle Williams mám sice rád, ale možná mi k němu přeci jen trochu neseděla, ale zase nijak nevadila. Jediný, co se mi moc nelíbilo byl ten závěrečnej souboj, ale celkově jsem nad míru spokojen. Možná by tomu slušelo víc temna a krve, třeba příště. Nejvíc mě tak naštvalo čekání na druhou potitulkovou scénu, která rozhodně nestojí za to. ()

PavelVanekArt

A to jsem asi ještě hodnej Akční komedie, která je špatně akční a místama dobře vtipná. Tahá to Hardy a jeho vztah s Venomem, tookolo je hodně řídká omáčka. Kdyby z toho udělali seriál, udělali by líp. A Harelson na konci je fakt divnej úlet, jestli se rozjede Carnage a nebude to eRko, tak asi ani nemám zájem. Škoda. Ale Hardy se do dvojky nehrne. Chtěl jsem tomu původně dát 2*, ale zase nebudu tak zlej, tak 3* aka 55% ()

PROCESOR

Nějak tyhle komiksichty nemusím, ale nikomu je neberu. Každému se líbí holt něco jiného. Tenhle emzák co vstoupil do investigativního novináře, měl prostě supr hlášky a byl skvěle nadabovanej a já se bavil. ()

NiWi

Venom je rychle ubíhající akční zábava, ve které perfektně funguje chemie mezi Eddie Brockem a Venomem. Veškerá komedie vzniká z jejich vztahu, a já sem se tím opravdu bavil. Hardy hraje super, hláškuje a tahá film nahoru. Bohužel na úkor přestříhání filmu je zde spousta scenáristických kliček, film je nesourodý a tvůrci nevědí, zda chtějí mít z filmu zvrácenou buddy komedii, vážný snímek či co vlastně. Vedlejší postavy jsou nedokreslené, záporák je hodně zjednodušený (ale neříkám nutně špatný), a má to hodně nelogických momentů. Je to ale Venom, na film jsem se těšil, rychle uběhl, akce mě bavila, Hardy mě bavil, Venom mě bavil, takže za mě ok. Bohužel si nedovedu představit co by pokračování mohlo ukázat nového, pokud se tvůrci budou řídit potitulkovou scénou. ()

animaxis

Venom nepřináší nic moc nového, co se komiksových filmů týče. Nicméně to podle mého názoru není vůbec tak špatné jak to mohlo být. Během první půl hodiny je tu pár scén, které působí skoro až sci-fi hororově. Do toho sledujeme Eddieho Brocka, který není nezajímavý, ale Tom Hardy ho tu místy pojímá až moc komediálně. To se ale zlepší s příchodem Venoma. Přestože vztah mezi Eddiem a Venomem tu rozhodně není nijak psychologicky propracovaný, ti dva tu mají několik dobrých scén, které od tohoto filmu bude většina diváků očekávat. Samotná zápletka je celkem zajímavá, přestože je opět ukončena "velkolepým" CGI finálem. Ostatní herecké výkony tu jsou ucházející. Hudba tu rozhodně není špatná a použití synthu a elektrické kytary mi sem opravdu sedlo. Akce tu šlape, ale musím přiznat, že krev (které tu původně mělo být hodně) by jí dodala větší "grády". A rozhodně ji očekávejte až ve druhé polovině filmu. Celkově vidím Venoma jako lepší průměr a důstojné pokračování s větším zaměřením na Eddieho a Venoma jako parťáky bych si klidně dal. ()

Kolikokoli

Hooodně veliké překvapení. Trailer mě nenadchl, Venom mě zas tolik nebere, navíc je to SONY. No, ale šla jsem, protože ten veliký nepoměr hodnocení diváků vs. kritiků na Rottentomatoes mě docela zajímal. A jsem ráda, že jsem šla. Akce super, komedie super, vážnější scény super, povedený a skvěle zahraný záporák i Eddie, Venom válí, prostě paráda. ()

BoXBe

Ničím výjimečný comicsový film, ne horší, než podprůměr v tomhle žánru. Bez Toma Hardyho by nebylo vůbec o čem se bavit. ()

dr.fish

Všechno mimo akční scény bylo vlastně docela nápadité a svižné. Sám jsem byl překvapený, že jako docela zábava. Stačil by asi jen komorní filmík o přerodu chlapa v symbionta a nemuselo by se řádit po městě jak v King Kongovi.60% ()

bk81

Je to tak mezi 2*-3*... obcas nejake prupovidky mezi Eddiem a Venomem pobavily, scenar(pribeh) opet takovy jednoduchy a az neuveritelny (Venomuv postupny postoj), herecke vykony takove slabsi....ale nakonec se to dalo prezit....a takoveho parazita bych bral 🙂 ()

Lachtaan

Dokud jsem do toho kina konečně nezašel, oprávněně jsem se obával, že onen oznámený Rating 13 - tedy pro lajky přístupnost dětem - celý Venomův nástup na scénu pekelně zkazí a jeho úchvatný hororový nádech naprosto pohřbí. Filmový lídr celého letošního října je přes veškerou mou skepsi nejpřekvapivějším důkazem umu, jak skloubit děsivý námět s komediálními prvky a z drsně dýchajícího sci-fi thrilleru stvořit dílo pro celou rodinu. Já ukojil své potřeby při pohledu na symbionty v té nejryzejší akci, zbytek kina se pobavil na odvázanosti pana V. i samotného Toma Hardyho. Upřímně se mi moc nepozdává myšlenka přístupnosti dětem jenom za účelem budoucího provázání se Spideym z MCU. Nechci ale ihned zavírat vrátka, tudíž se nechám překvapit. A s tou nejlíbivější potitulkovou scénou doufám, že se Eddie Brock vrátí co nejrychleji. Bude mít totiž s dlouho utajovaným Venomovým kamarádem plné ruce práce. [viděno v Kino Šumava Klatovy 12.10.2018] REWATCHED 5.12.2018: Absolutní zábava i napodruhé. Nic víc od Venoma nepotřebuju, tenhle kabát mu sedí skvěle. Doufám, že dvojka s navázáním na precizní potitulkovku nepřiletí déle než na podzim roku 2020. ()

Sell

Nebolo to zlé (čakala som horší film už len kvôli recenziám) ale nebolo to ani nič úžasné a nezabudnuteľné. Prvú polhodinu ste sa trochu nudili a čakali kedy už konečne príde ten Venom. A on prišiel, bol vtipný ale predsa len ste čakali že to bude väčší hajzlík a záporák ako sľubovali. Akčné scény boli dosť roztrasené, čo zamrzelo ale Tom Hardy to ako vždy zachraňoval (aj keď toho novinára by som mu len veľmi ťažko uverila :D). Ostatné postavy som pretrpela a to svedčí o všetkom. Pri poslednej scéne som mala dojem, že ju rýchlo dotočili len kvôli pokračovaniu a v podtitulkovej scéne nám predstavili záporáka kvôli ktorému (a Tomovi samozrejme) by som išla do kina na prípadné pokračovanie. ()

alchac

P(r)ominu, že místo slíbeného antihrdiny jsem obdržel slizovitý emzet ekvivalent mazlivého a přátelského štěňátka, neb byť takto šlo o klasický zMrvelovský umělohmotný prefabrikát v jiném barevném provedení, byl Venomouš současně celkem zábavný a na poměry žánru značně neblbý, pročež nyní sice nevylučuji tělesné tekutiny nadšením, ale ani zhnusením. Takže jako jo. ()

Deyw

smazal sem si text seru na to..venom byl dobrej ale i totalne nahovno prvni pulka top a druha pulka bida a celkem nic moc takze celkove 3/5 ale diky hardymu davam proste 4/5 ja toho kluka mam rad! ()

reky

Nevyužitý potenciál, a to hlavně z hlediska příběhu, ale i akce, která není buhvíjaká. Jinak to však žádný průšvih není, Hardy je v pohodě, nejvíc proto baví vnitřní dialogy Brock/Venom, jejich hlášky a celkově je to i přes poměrně delší stopáž celkem zábava. ()

Kraven bude první komiksové eRko od Sony

Kraven bude první komiksové eRko od Sony

25.04.2023

Tak nikoli Venom, ale až komiksový Kraven se dočká exkluzivního a mezi blockbustery stále ne moc běžného eRkového ratingu. Pro studio Sony a jeho pavoučí vesmír bez pavouka je to tedy dospělácký… (viac)

Noirový Spider-Man míří na Amazon

Noirový Spider-Man míří na Amazon

11.02.2023

Zaujala vás výrazná, byť kratičká role Nicolase Cage v animovaném Spider-Man: Paralelní světy coby verze noirového Spider-Mana? Pak pro vás mají Phil Lord a Chris Miller (Jump Street 21, LEGO® příběh… (viac)