Nastávajúci otec Peter Highman (Robert Downey Jr.) sa teší na príchod svojho prvého potomka, ktorý je plánovaný už o päť dní. Ponáhľa sa, aby chytil let z Atlanty domov a mohol byť s manželkou pri pôrode. Všetky jeho plány sa ale zmenia, keď na letisku stretne snaživého herca Ethana Tremblaya (Zach Galifianakis), ktorý k sebe priťahuje katastrofy ako magnet. Muži sú si podobní ako deň a noc. Peter je uhladený, usporiadaný manžel, ktorý má sem tam ľahko problém so sebaovládaním. Ethan je buď retardovaný, alebo z inej planéty, možno všetko dohromady. Každopádne je to rozporuplný človek, ktorý Peterovi urobí scénku v lietadle, vďaka ktorej majú obaja zákaz lietania. Peter nemá inú možnosť než nasadnúť do Ethanovho auta a spolu s ním a jeho psom sa vydať na dlhú cestu. Počas nej dôjde k zničeniu niekoľkých áut, jedného priateľstva a predovšetkým Peterových už tak dosť pošramotených nervov ... (TV Dajto)

BlackTom

Hangover po druhé. Naozaj, nič výnimočné sa nekoná. Jedine ak sa vám páči (mne sa teda páčil) fuckujúci a nepríjemný Robert Downey Jr., pretože práve on sa stal kráľom plátna. Ten tučný Grék mal väčšie čaro vo vyššie uvedenom filme, kde síce hovoril menej, no všetko čo povedal bola perla. Tu to na mňa bolo príliš. Niektoré scény sa hodia totiž skôr do filmov bratov Farrellyovcov (masturbujúci pes, inhalovanie trávy) ako do naoko serióznej komédie. Schéma je rovnaká ako v Hangover - hrdina sa musí dostať čo najskôr k svojej manželke. No áno, vtipné to bolo. Ale opakovaný vtip už stráca svoje čaro. Napriek tomu, **** si zaslúži. ()

zolo23

Ale hej, konečne Amíci dokázali natočiť komédiu, ktorá sa vie zaobísť bez hlúpych, vulgárnych ,fekálnych dialógov a naopak "urobiť" ju dokonca citlivou a ľudskou. Robert Downey Jr. je pán herec ,k nemu netreba nič dodať a Zach Galifianakis dokázal, že nieje len fackovacím idiotom, ale že z hereckého umenia predsa len čosi pobral. Todd Phillips zase ukázal akým spôsobom by sa mohol uberať tento žáner pretože ani v jednom filme ma zatiaľ extra nesklamal. Príjemná nenásilná komédia, ktorá si u mňa zaslúži vysoké hodnotenie. ()

jefff

Sympatická jízda po Americe Downeym a Galifianakisem. Nenáročné, vtipné, se slušným spádem a akčními scénami. Tak by se v krátkosti dala tato road movie charakterizovat. Phillipse jsem si už oblíbil od Pařby ve Vegas, ze které si odnesl i klauna Galifianakise. Je to opravdový komediální objev posledních let, to bezesporu, jen mám obavy, že poměrně identické role, které Zach představuje se mohou za chvilku přejíst a otravovat. Přeci jen nejde dokola hrát jednoho a toho samého ťulpase dokola. Já se bavil a zůstávám fandou pana režiséra i hlavních dvou představitelů. ()

Liqid

Musím uznat, že Due Date je jedna z těch povedenějších komedií. Není to bohužel taková pecka jako Hangover, ale i tak si mi libila. Bylo zde několik opravdu dobrých vtipů, ale i chvile na zamyšlení. Na ***** tomu ale chybělo více energie a karmy. ()

voleman

Nadšení z Pařby ve Vegas mě nějak minulo, a tak sem k tomuhle filmu přistupoval poměrně opatrně. Po prvním shlédnutím musím ovšem říct, že tohle se mi nějakým způsobem líbilo o dost víc než první Pařba. Některé scény jsou opravdu vtipné, jiné sice už trochu méně, stále však film celou dobu dobře baví. Robert Downey Jr. v roli poměrně klidného člověka je jako vždy stejný, a Zach Galifianakis je možná ještě lepší. Na doraz je pro mne příjemná letní Road movie, která splní svůj účel a poměrně dobře pobaví. 70% ()

Scicmon

Klasická americká roadmovie s neklasickým obsazením - dvojce hlavních protagonistů skvěle funguje. Pár dobrých vtipů (cca. 3) a Downey jr. (který si velice dobře vybral roli) jsou na moje čtyři hvězdičky ale stále ještě málo. Co se letošních komedií týče, tak velice silný nadprůměr. ()

Rousse

Jo - opravdu - tohle je komedie, která jde nadoraz jakékoliv hranice dobrého a špatného vkusu, smyslu pro humor a celkově filmařiny. A to, že se majstrštyk Hey you objevil v soundtracku k téhle srágorovině, považuju za vyšinutí mysli ať už floydů nebo samotného Waterse! Jinak se nadoraz určitě královsky pobaví teenageři a jiní filmoví fanoušci, libující si v humoru založeném na zvracení, trapnosti a masturbujících psech. ()

BMAJTZ

Super komedie se super dvojkou. Vedle Pařby ve vegas jedna z mála opravdu vtipných komedií které jsem v poslední době viděl. Jediná chyba byla v tom, že scéna na Mexických hranicích už byla way to much. ()

Soweek

Road tripové komedie jdou Toddu Phillipsovi nejlíp, tak proč do toho nejít znova. Jen si myslím, že si Todd měl dát mezi dvěma Hangovery pauzu a využít jiný druh komedie než této dobrodružné, bude mít totiž velké potíže potřetí v řadě udělat skvělou komedii, zvláště se stále stejným hercem v hlavní roli Zachem, který i zde hraje prakticky stejný charakter, jako v Hangoveru. Klasická road movie komedie je, jak jinak, poslepována z krátkých vtipných šotů, z kterých některé jsou opravdu výborné, jiné spíše trapné, ale naštěstí v tomto případě ty pozitivní převládají. Více jak jednou si však tento snímek nepustíte a tak zůstávám celkem chladný a opouštím tento film s hodnocením 3,5* a pocitem, že Hangover II bude na csfd v modrých číslech. ()

Cejny

Průměrně bláznivá road-movie s dvojicí vykutálených herců, ale není to úplně stoprocentní komedie, spíš taková hořká komedie s prvky černého humoru. Sem tam nakoukneme i na dramatičtější linku filmu, což tuto "komedii" odsuzuje do průměru. 60 % ()

slovan1

Ten začátek... Úvodní půl hodina, i přes snahu Galifianakise, se táhla a moc toho nenabidla. Když už se tihle dva nakonec vydali na cestu, tak se to rapidně zlepšilo. Neustále pošťuchování a cool scénky byly super a dobře jsem se posmál. Ale neustále jsem se nemohl zbavit pocitu, že to mohlo být o hodně lepší. Bohužel nevím, kde byl problém. Dvojka Downey Jr. a Galifianakis si myslim sedla dobře. Hudbu bych čekal živější. Za zmínku stojí pes Sonny :-D ()

OughJay

Asi je dobře, že jsem nečekal něco jako byla Pařba ve Vegas, protože jinak bych musel hodnotit hůř. Oproti Pařbě je Na doraz jen obyčejná komedie malinko vykukující z šedýho průměru. Jsou tam gagy, kterejm jsem se fakt zasmál, jako třeba honící pes, ale v počtu je vyrovnávaj ty ostatní, který občas i zaváněj trapností. Na jedno podívání je to fajn film, ale když si budu chtít pustit něco podruhý, tak to bude Pařba ve Vegas... :) ()

LuciusWlk

Čekal jsem asi pokračování Pařby ve Vegas a tak jsem podvědomě vykopnul latku výš, než bylo zdrávo! Je to fajn komedie, občas jsem se opravdu s chutí zasmál, ale ne zas tak často. Podruhé bych už věděl a už se tak nesmál. Tak, co napsat víc? Jo, fajn, dalo se. ()

ZkuKol

Od Phillipse bych čekal větší porci zábavy. Galifianakis má sice občas napsané slušné hlášky, ale je to jeho obnošený charakter a brzo se stane stejně otravný jako Michael Cera, Robert to hraje se ctí a nutno dodat, že jeho charakter je naopak zajímavý. Celý film se nese na lehce bizardní atmosféře, je vyprávěn proměnlivým tempem a žádná řachanda to není. Kluci jsou vcelku sympatičtí, občas přijde nějaké osvěžení jako Jamie, ale gagy jdou víceméně do prázdna, running joke je asi 1 a ještě dopředu víte, jak dopadne. Vcelku je to víc film o přátelství a je v něm až příliš poučných momentů, na to že jde o novinku od režiséra Mládí v trapu a Pařby ve vegas byste čekali víc humoru a méně Disneyho. Film se relativně finančně vyplatil, takže nikdo o kariéru nepřijde, ale pokračování není nutné. Chtěl letět za ženou, ale nakonec za ní pojede - s největším hovadem, jakého můžete v Atlantě na letišti potkat... 50% PS: RZA je čím dál nevypočitatelnější... ()

skinny

Nějak se nechytám, přišlo mi to jako hodně podprůměrná , nezajímavá komedie, plná spíše zvrácených než vtipných scén (a to jsem si myslela, že po Pařbě mě už nedokáže nic šokovat). Chvílema jsem nevěděla, jestli se smát nebo brečet, pravdou je, že jsem skoro celý film probrečela, neboť doteď lituju toho, do čeho jsem se to na 90min. uvrtala...Bože...Jediné co na tom bylo skvělé byla Robertova kamenná tvář při ujetých scénách ()

Sdoom

Zbytečný film o ničem. Ty rádoby dojemné scény, kde se utváří "úžasné" přátelství, ty byly věrohodné asi jako že Čína dá Tibetu samostatnost. Navíc ty nechutnosti, co měly být vtipné...brr. Ani Downey tu nemá moc co hrát, pozornost na sebe totiž bohužel stále strhává odporný Ethan. Jedna hvězdička z milosti. ()

femme fatale

Svým způsobem průměrná komedie, kterou pevně drží v rukou RD Jr. a svým hereckým umem jí dává jiný rozměr. Skvělý odpočinkový zážitek, který v sobě má víc než jen potenciál pobavit. ()

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

02.10.2009

Čím dál lepší obsazení nabírá nová road trip komedie Todda Phillipse Due Date, kterou se režisér pokusí navázat na mimořádný úspěch své Pařby ve Vegas. V produkci studia Warner Bros. si Robert Downey… (viac)