Filmová ikona konca deväťdesiatych rokov o absolútnej strate hodnôt, anarchistických hlbinách v každom z nás a živote v permanentnom déjà vu konzumnej spoločnosti. Mainstreamový film, ktorý úplne narušil pravidlá mainstreamu ukázal na veľkom plátne šokujúce násilné scény, obnažené pohlavné orgány a inteli­gentný terorizmus. Komplikovaná dejová skladačka adap­tujúca rovnomenný a podobne prevratný román Chucka Palahniuka pracujúci s odvekým motívom dvojníka. Katalógy z IKEA, Meat Loafove poprsie, päste v tme, tučniaci, liposukcia a mydlo. Snímka, ktorý bude za sto rokov vo všetkých učebniciach o dejinách filmu. (ASFK)

Skrk

Co si budeme povídat, Fight club je jedno z těch nejúžasnějších filmových děl, které vznikly. David Fincher vzal do ruky nejlepší Palahniukovu knihu a vměstnal do filmu to nejlepší, co v knize je. Dokonale vizuální anarchistický film se skvělou myšlenkou a špičkovým hereckým obsazením (především výkon Edwarda Nortona) a scénářem, který si můžu neustále pouštět a vždycky v něm objevím něco nového, co mě nadchne. ()

zablaga

Jedna z tých vizuálnych dokonalostí, ktoré majú vďaka Bohu aj myšlienku:) úžasný filmový zážitok plný nezabudnuteľných myšlienok a výrokov, ktorý vás prinúti zamyslieť sa nad podstatou konzumnej spoločnosti. ()

Marek1991

Veľmi tvrdý antikonzumný film, ktorý ponúka silné myšlienky a hlavne tie, že je vždy možné začať od znova a zanechať zbytočnosti. Jedna z tých myšlienok: "Nakoniec patríš veciam, ktoré ti patrili." Čiže vlastne človek nie je v konzume slobodný, ale veci ktoré vlastní, vlastne vlastnia jeho. Je tu použitá aj tvrdá satira, napríklad pri vyberaní nábytku podľa charakteru z Ikei. Ďalšia skvelá myšlienka: "Pracujeme iba, aby sme si kúpili veci, ktoré nepotrebujeme." Dokonca je tu vyslovená myšlienka, že aj človek bez ženy môže byť šťastní. Je to až neuveriteľný antimainstreamový film z mainstreamového Hollywoodu, ktorý svojou genialitou poukazuje na silu schizofrénie, silu snahy o zmenu života, snahy zničiť konzumnú spoločnosť a začať od znova a začať stavať na nových základoch, kde bude každý tým, kým chce byť. Napríklad je to ukázané tam, kde sa miery pištoľou na predavača. Takisto zničenie budov, ktoré vo filme predstavujú centrum zla, bolo ešte pred 11. septembrom, čiže je to až k neuvereniu. Ale samozrejme je tam poukázané na to, že násilím sa veci nezmenia k lepšiemu, ale človek sa stane práve tým, kým opovrhuje. Záverečná scéna je poriadne úchylná, a aj tvrdá, keďže už prišlo k premene osoby hlavného hrdinu a nemôže zvrátiť späť to, čo spôsobil, zostáva mu už len vysvetliť to, čo sa deje svojej priateľke, ale čokoľvek, čo povie, sa stáva až šialeným. Tento film je jedna veľká psychológia so skvelým obsadením, ponorení do temného prostredia so skvelou hudbou. Veľa vecí pôsobí nihilisticky. Poukázané je tu aj na to, čo dokáže jeden človek. Možno nie je celkom morálne korektný, ale na konci, dôjde k tomu, že veľa vecí, čo robil boli zlé, a že možno by to išlo aj inak. V súčasnom systéme sa dá chodiť a kľučkovať ako to tu je už spomenuté, ale nebude nikdy úplne spravodlivý pre všetkých, preto odsudzujem súčasný konzumno kapitalistický spôsob života, ľudia by sa mali snažiť zdokonaľovať, nepoddávať sa, hlavne duchovne, veď snaha o niečo lepšie nie je zlá, ak sa samozrejme na to použijú tie správne prostriedky. ()

fr33dom

Dokonalost. když jsem viděl Fight club poprvé, tak mě naprosto pohltil a dumal jsem nad ním až do chvíle než jsem si ho pustil podruhé, což bylo asi o dva dny později. A dostal mě ještě víc. Naprosto precizně napsaný scénář, až jsem si musel některé scény pouštět znovu 'jestli to opravdu tak bylo', a bylo. Skvělé obsazení a herecké výkony taky. Při závěrečné scéně kde hrají The Pixies mi naskočila husí kůže. Naprosto úžasný film. Nejlepší co jsem kdy viděl. ()

ConanVJ

Tak u tohohle filmu jsem zpočátku nevěděl jestli mě to vůbec baví. Nakonec mě to chytlo. Hlavně mě dostalo to odhalení, o co vlastně jde. Za mě 70% ()

F.man

Upřímně, já jsem takový snílek a rádoby intelektuální revolucionář, že tohle se mi prostě musí líbit. 5 hvězd! Welcome to Fight Club. The first rule of Fight Club is: you do not talk about Fight Club. The second rule of Fight Club is: you DO NOT talk about Fight Club! ()

SlecnaSmilly

První pravidlo Klubu rváčů je nemluvit o Klubu rváčů, ale já to poruším, neb jde o jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Je to taková má soukromá Bibleee. Díky tomuhle bijáku jsem pro sebe objevila spisovatele Chucka Palahniuka (fucking good) a kapelu Pixies (sakra Where is my mind, neví někdo?). Takže o co jde? Nespavost. Celé noci zíráte do zářivých obrazovek vašich laptopů a ráno se probudíte na mezinárodním letišti. Dali byste si pár tobolek Tuinalu, ale doktor vám je nechce předepsat, váš osobní dealer se ztratil, nevíte kam. Celé noci nespíte a už necítíte ani bolest. Na jedno použití už není jen toaleťák, ale i vaše známost. Co teď? Najednou stojíte uprostřed noci před rizikovým barem s natrženým obočím a je vám tak nějak lépe. Zaujmete bojový postoj, rozmáchnete se pravačkou a vrazíte ji tomu chlápkovi, co jde zrovna kolem. Zastavíte se. Svůj život už nechcete zpátky, teď jste někdo jiný. Jste znovuzrozený z popela marnosti. Nasajete do sebe dým z cigarety a zpátky vyplivnete tak půl litru krve a dva zuby. Dáte si pořádnou lajnu, teď už nechcete spát, nikdy. Koks se vám vrací nosem zpět a vy se smějete svým nově upraveným úšklebkem. Now You are danger. You are the one who knocks. ()

mis-ko

Fincher natočil Seven, jeden z najlepších thrillerov vôbec. A hral tam Pitt. Fincher natočil Fight Club, jeden z najlepších akčných filmov vôbec. A hral tam Pitt. Čakám na chvíľu, keď Fincher natočí komédiu. a bude tam hrať Pitt. ()

Jindros

Je úplně jedno, jestli má tenhle film myšlenku nebo ne. Je úplně jedno, jestli máte nábytek od IKEA nebo jiný. Je úplně jedno, kde bydlíte. A taky je úplně jedno, kde pracujete. Ono je všechno vlastně úplně jedno. Klub rváčů není nic jiného než geniálně natočená, napsaná a zahraná taškařice pro mírně labilní. :-) ()

keddy79

Pracujeme jen proto, abychom si mohli koupit věci, které vlastně nepotřebujeme. Tak nějak to tam zaznělo. A takováhle silná věta pobízející k zamyšlení naprosto přirozeně zazní ve filmu kategorizovaný jako "Drama / Thriller / Akční / Krimi" . Geniální dílo! ()

LINKIN

Schyzofrenii nikdo nikdy nebude umět točit lépe než David Lynch a nevyrovná se mu ani takovej týpek jakým je velmistr napětí David Fincher. Jednotlivé kvalitativní prvky filmu jako jsou herecké výkony, kamera, atmosféra (!) nebo samotná Fincherova režie by sami o sobě dali snad na plné hodnocení, ale nemám rád, když si film hraje na něco, čím není. Kdy se snaží infiltrovat do jádra dnešní zmedializované a popkultruně zaměřené společnosti a nedostane se ani pod skořápku, aniž by si to uvědomoval. Ano, je to jedna nafouknutá bublina, která je natočená tak efektně aby jí uvěřil každej nezainteresovanej divák, kterej si po shlédnutí řekne, jak ho film obohatil o vědomí, že západní společnost požírá sama sebe. Každej člověk, co nemá IQ tykve si tohle uvědomuje už od střední školy a existuje spoustu věcí, mimojiné i filmů, které budou demonstrovat celou prohnilou společnost o mnoho lépe, věrohodněji a realističněji. A mám takový dojem, že ono "poselství" filmu nakonec zapůsobilo jaksi kontraproduktivně a Fincherovu filozofii si vzali na paškál i maníci, kteří ji stejně jako Norton dovedli k dokonalosti 11. září. Taky se jim pouze nelíbila konzumní společnost sedíc v kanceláři, nakupujíc nábytek značky IKEA a žít podle zažitých vzorců, které vidíme v každém Hollywoodském filmu? Když už sme u toho, měl tenhle film celkem štěstí, že byl natočen už v roce 2000, jinak by nesporně přišel o svůj závěr. Systém není tak jednotvárný, jak zde bylo nastíněno, kdo se bude vehementně snažit, tak může být Rocková hvězda, Hollywoodský herec nebo vyhrát olympiádu. A to je jen jedna z mnoha děr v životní filozofii členů Klubu rváčů. ()

Cimr

Jeden z filmů, co vás na začátku chytnou a na konci vyflusnou oddělaný. Strašně zvláštně morbidní snímek - cítím, že mě má před něčím varovat, že je to satira na něco, ale uniká mi na co. Zpočátku to vypadalo skoro jako vpravdě morbidní komedie (chlap s prsama atd.), ale ten konec je úplně.. jiný a.. Mno, opravdu nevím co si myslet. Připadám si jako schizofrenik. Jako by mě tenhle film zmlátil, ale (pomoc!) mně se to přitom líbilo! ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý