Filmová ikona konca deväťdesiatych rokov o absolútnej strate hodnôt, anarchistických hlbinách v každom z nás a živote v permanentnom déjà vu konzumnej spoločnosti. Mainstreamový film, ktorý úplne narušil pravidlá mainstreamu ukázal na veľkom plátne šokujúce násilné scény, obnažené pohlavné orgány a inteli­gentný terorizmus. Komplikovaná dejová skladačka adap­tujúca rovnomenný a podobne prevratný román Chucka Palahniuka pracujúci s odvekým motívom dvojníka. Katalógy z IKEA, Meat Loafove poprsie, päste v tme, tučniaci, liposukcia a mydlo. Snímka, ktorý bude za sto rokov vo všetkých učebniciach o dejinách filmu. (ASFK)

Rodin

Můj ty smutku, dodnes nevím, jak přesně se s tímto filmem vnitřně vypořádat. Už při prvním koukání jsem byl unešen, od té doby jsem to viděl ještě párkrát a vždy to byla nebetyčná síla. Nevím tedy (kleopatro), kolikáté gumy jela tehdy třitřicetiletá Helena Bonham Carter (:-)), ale nápad a jeho zpracování byly naprosto lahůdkové. Tento film se u mě nachází v nejvyšších patrech. ()

Sneg

Vypadalo to jako dobrý film, ale nic extra. Jenže filmy na jejichž konci můžu jen nechápavě říct: "Cože?!" a pustit si je znovu mají u mě automaticky pět hvězdiček. ()

MRPitivier

Výborné drama Davida Finchera! Film dokáže překvapit, je nečitelný, celou dobu nevíte, co se stane a tím si mě tento snímek získal! Celou dobu musíte dávat pozor na to, co se odehrává, aby jste chápali další vývoj děje...prudký a zajímavý obrat byl doopravdy nečekaný a udal filmu trochu jiný směr, než jsem čekal, ale to vůbec nebylo ke škodě, spíš naopak! A konec unikátní...nadchne, vtáhne do děje a jen tak nepustí do reality! Dokonalé! Režisér vybral výborné hlavní představitelé, nezapomenutelný výkon Brada Pitta a excelentní Edward Norton, jeho monology něco nezapomenutelného! Doporučuji! ()

Doomer

Film cerpa s potreby hodne lidi neco nebo nekoho rozflakat, pritom schyzofrenik ktery ve filmu rozpouta temer apokalypsu neni zrovna typ cloveka za kterym by sli masy lidi - zvlast kdyz nic nenabizi ()

freyinec

Není co dodat, pro mě absolutně unášející snímek. Norton s Pittem podávají pro mě nejlepší výkony v kariéře, Bonham Carter jim do toho zvučně sekunduje. Dechberoucí očirvoucí a hubuotevírající finále tento film z mé TOP 10 jen tak nevyžene. ()

iKosser

Nic proti systému nemám, ale viděl jsem minimálně jednoho člověka, co by mu něco vytkl. Nebo dva?? Když něco chcete tak, že pro to jste schopni udělat COKOLI, tak toho dosáhnete. Klub rváčů sloužil jen k jedné věci, a to z ovcí udělat stádo. Ale my všichni jsme členy velkého stáda, tak o co tu vlastně jde? ()

Ndnd

Film jsem dokázala pochopit až při druhém shlédnutí po několika letech od prvního. A hlavně ocenit. Edwarda Nortona jsem do té doby neznala a Brad Pitt byl pro mě spíše ten hezounek z bulvárů než kvalitní herec. Předvedli se oba dva. Přesto mi nejvíc učarovala Helena Bonham Carter a její Marla. Ta ženská měla charisma. Film, ze kterého možná nevyčteme žádné hlubší poslání, ale je jedinečný, nepředvídatelný a geniální. Hláška "You met me at a very strange time in my life" s Pixies jsou skvělou tečkou. ()

petin5

Takovej ujetej začátek, člověk si říká, proč ten Edward mele o nábytku, ale film nabývá na vážnosti a konec je dramaticky vyhrocenej. Vím, proč mám Edwarda v oblíbených hercích, konečně jsem se přesvědčila, že Brad Pitt opravdu herec je a Helena už mě nadchla tolikrát, že si tímto snímkem jenom zařídila čestné místo v mém žebříčku. ()

hero_bk odpad!

Tento film má prvenství - je to nejvýše položený odpad, který jsem udělil. Jeho problémem je absolutní nudnost, nezajímavost, absence jakékoli zápletky (krom absurdních věcí, které se odehrávají v Klubu rváčů) a typicky Fincherovská absence jakéhokoli režisérského stylu. I když - není tomu tak po celou délku filmu. Paradoxně se na Klub rváčů dá dívat, a dokonce vás i baví, dokud se v něm neobjeví zmiňovaný klub. Udělal jsem dvě velké chyby: 1. Chtěl jsem dát Fincherovi poslední šanci (jak by řekl Mareš Hrubešovi: Ty si kokot, viď?) 2. Nepřečetl jsem si obsazení (na Helenu Bonham Carter se ve většině filmech nedá koukat, jenom v Králově řeči byla tak nějak snesitelná díky tomu, že hrála vznešenou roli; na Brada Pitta začínám být poslední dobou alergickej (je vidět, že se dokázal za deset let hodně vypracovat, protože v Hanebných panchartech je výtečnej)). Přiznám se, že jsem film nedokoukal. Vzdal jsem to po tom, co Jack a Tyler vyrábí mýdlo z lidského tuku, což už bylo i na mě moc. Co jsem tu vyčetl v komentářích, tak závěr mohl být hodně zajímavý, ale bohužel není v lidských schopnostech se k němu prokousat. Tento film má čestné místo v mojí filmové uličce hanby, navíc jsem Finchera definitivně zavrhl jako režiséra a už nikdy od něj nechci vůbec nic vidět! ()

petka114

„Kdybych měl tumor, pojmenoval bych ho Marla.“ Pro mě senzační kultovní film, který dokáže diváka pohltit od skvělých počátečních titulků až po těžkotonážní závěr doprovázený písní Where is my Mind od legendárních Pixies (plus ten obrázek penisu, který se mihne v závěrečných vteřinách filmu, to je prostě neklamná známka toho, že se díváte na velmi výjimečný film:-). Nedokáži jmenovat scénu, která by mě nudila, postavu, která by mi připadala zbytečná, věta, která by se ve filmu nemusela objevit. Nejspíš jsem nekritická, ale ten film na mě působí jako dokonalý celek. Samotnou mě překvapuje, jak moc se mi FC libí, neboť já se spíše řadím mezi oblíbenkyně dobových snímků a lá Jane Austenová. Po každém zhlédnutí filmu v něm objevím něco nového, co mi před tím ušlo: například na okamžik se objevující postava Tylera Durdena (u kopírky, na chodbě u doktora) ještě předtím, než se s ní Edward Norton skutečně „setká“ v letadle. Fight Club je nářez a to doslova. ()

Zombiepod

Je to len tušenie, alebo Fincher skutočne na niečom fičal? Fakticky na jeho štýl až príliš "lacno" vyzerajúce, ale naopak nenormálne chaotické, efektné a čo je mojim osobným potešením - záver, ktorý vám dá poriadne cez hubu. Norton a Pitt sú fakt psychopati, dokonalo som im to všetko zožral. Žánrovka všetkých žánroviek, ktorá svojou náročnosťou valcuje nervy a vyráža pot na čele diváka. A to sa tak často nestáva. ()

Nightswimmer

Zhmotnenie opovrhnutia spolocnostou, jej stereotypmi a konvenciami, ktore nutia cloveka viest iny zivot, ako by sam chcel a preto im treba vyhlasil vojnu - This is War a ucinkujuci Jared Leto vie, o co ide. A pan Fincher ani netusil, ako velmi vela sa mu podarilo... ()

Godhaj

,,Reklama nás nutí, abychom se honili za auty a obleky. Abychom dělali práci, kterou nenávidíme a nakupovali sračky, které nepotřebujeme." Nejúžasnější je na tomhle filmu jednozačně kamera. Každou scénu zdobí opravdu opravdu nádherné a novátorské záběry. Na druhém místě je určitě scénář prošpikovaný spousty přemýšlivých dialogů. K tomu přidejte výborné duo Norton-Pitt a máte dokonalý film. Vše je perfektně v rovnováze, nic nevyčnívá, nic není přehnané. Spojení anarchismu, konzumního života a rvačky dvou chlapů tvoří perfektní myšlenkový základ, takže každá projekce vám nabídne nové a nové otázky. Jednoduše řečeno, druhý nejlepší film, jaký jsem kdy viděl. ()

Maniik88

Páni tak to bol masaker. Ak hľadáte úplne neštandardný film, ktorý je ozaj psycho a dá zabrať mozgovým bunkám na plno, pozrite si klub bitkárov. Skvelé výkony Pitta a veľmi milo ma prekvapil Norton, už sa nedivým, že ho majú niektorí medzi svojimi obľúbenými hercami. Ozaj výborne zahraté, skvelé prostredie, geniálny scenár. Sem tam som sa priam až rehotal, sem tam som nechápal a sem tam len tak sledoval, čo sa mi pred očami deje. Fakt som sa bavil a ten záver, nemám slov, asi si to budem musieť pozrieť znovu a nechať si to prejsť hlavou. Radšej nič neprezradím, aby som vás nepripravil o prekvapko. A pán režisér Fincher sa dostal do môjho podvedomia, má za sebou skvelé kúsky. Mne osobne sa nepáčila iba herečka Helena Carter, ale bola tiež psycho, takže pomerne zapadla :) ()

vZeč

Viděno po desátý. Pět let od poprvé. A je to naprostá bomba. Dneska by tohle žádný studio nenatočilo. Divim se, že tenkrát. Režisérská práce jedna z nejlepších ever. ()

Dave9794

Dokonalý film. Zaujala mne skvělá tělesná kondice Brada Pitta (o herectví nemusím ani mluvit). Jack jde razantně proti systému. V dnešní době, kdy je vše předem nalajnované a člověk nemůže vybočit z řady, aby se nestal terčem všech pohledů, mě tento film fascinoval. Nápad s vytvořením "fight clubu", kde ze sebe člověk shodí všechny formality, zapomene na běžný monotónní život a stane se na chvíli zvířetem, mi přijde dost zajímavý. Měl jsem sto chutí servat ze sebe všechno oblečení a jít se taky někam porvat.. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý