Filmová ikona konca deväťdesiatych rokov o absolútnej strate hodnôt, anarchistických hlbinách v každom z nás a živote v permanentnom déjà vu konzumnej spoločnosti. Mainstreamový film, ktorý úplne narušil pravidlá mainstreamu ukázal na veľkom plátne šokujúce násilné scény, obnažené pohlavné orgány a inteli­gentný terorizmus. Komplikovaná dejová skladačka adap­tujúca rovnomenný a podobne prevratný román Chucka Palahniuka pracujúci s odvekým motívom dvojníka. Katalógy z IKEA, Meat Loafove poprsie, päste v tme, tučniaci, liposukcia a mydlo. Snímka, ktorý bude za sto rokov vo všetkých učebniciach o dejinách filmu. (ASFK)

PALINO

Davidovi Fincherovi sa podarilo natočiť neskutočne zaujímavý film, ktorý má potrebnú silu odrovnať mnohých filmových nadšencov. Aj ja dokážem KLUB BITKÁROV pozerať ako prikovaný ku skale. Je to bezpochyby zásluha kvalitnej režísérskej práce Davida Finchera, ktorý pri budovaní atmosféry postupuje ako veľký profík a kvalitných hereckých výkonov predovšetkým dua Norton-Pitt (poteší aj starý-dobrý rocker Meat Loaf). Fincherovi určite veľmi pomohol príbeh, ktorý mal k dispozícii, ten sa dokáže bez problémov divákovi zaryť pod kožu a zároveň celý graduje nečakanou pointou, ktorá je jedným z hlavných dôvodov, prečo si dovolím označiť tento film (minimálne) nezabudnuteľným. ()

uzzi

Kultovní film. Takovéto filmy se rodí jednou za pár let. Skvělá kamera, řežie a hlavní duo Norton-Pitt. Je to zvláštní film, spíše se dá chápat jako parodie na teroristické skupiny a jejich vznik, nebo to že lidská mysl je sama o sobě zvrácená (Palahniukova knižní předloha je vycucána s velkou bravurou). A hlavně to jak absurdita dokáže zbláznit lidi a postupně přerustat v něco jiného (tj. od pouličního krvavého a osvobozujícího boje mezi dvěma muži až po boj s celou společností: Klub rváčů a systém), ničit vše kolem ale i sebe sama. Navíc ten boj proti "systému" je zvláštně sympatický, i když už z podstaty je to blbost. Psychóza je mlékem hrdinu a odpovědí zbabělců---- Co to kecám, blbost jsou tyhle žvásty, pusťte plyn a nechte ho lehounce stoupat a olizovat váš krásný katalogový nábytek a pak to všechno pošlete jednou jiskřičkou do spásonosného hajzlu. Film který slovo realita kroutí okolo prstu se stejnou bravůrou jako znuděná blondýna žvýkačku....super zážitek. Ještě domluvit mým koulím, aby mě do toho pustily a jdeme na to. Pro mě jeden z nej filmu 90.let a nejen jich. ()

Borec3

Palahniuka mám hodně rád. Ten ohňostroj konspiračních teorií, vychytávek a damaged people - hned úvodní hláška: "Když má člověk hlaveň pistole mezi zuby, mluví jen v samohláskách." - věděl jsem okamžitě na čem jsem . . . bohužel Klub ztrácí s ubíhajícím dějem nedějem na síle (fakt je, že zvrat v závěru spadající do kategorie Šestého smyslu vám nepřijde tak překvapivý, pokud jste četli knihu) a nebo jsem se moc často nechal z příjemného ponoru do fincherovskopalahniukovského světa vyrušovat kočkou, no nevim. 3,5* ()

Luciášek

Velká očekávání způsobená vysokým hodnocením tohoto filmu u mne vystřídalo velké zklamání...Bohužel na mě film působil tak nějak nemastně neslaně, neustálý kolotoč násilí a ničení mě brzy přestal bavit , stejně jako sledování děje v odporném ponurém domě a nakonec mě nejvíce zklamal konec s velkou nevychytávkou, kdy si Norton ustřelí hlavu, aby se zbavil Pitta, avšak zemře pouze Pitt a Norton vše (asi božím zázrakem) přežije a vše vypadá, že ho asi jen štípla vosa.Stejně tak neoriginální je i konečná scéna, kdy se hlavní hrdina společně s Marlou dívají na padající mrakodrapy.Nevím, na čí straně je chyba, ale mně tohle vážně neoslovilo.Možná je to proto, že podle mého je větší frajeřina věci vytvářet než je ničit, a s lidmi žít než je bít. ()

casioa....

Genialny film....anarchistické orgie :DD Film z mojej absolútnej Top10. Konečne som už prečítal...aj knihu...od Chucka Palahniuka, ktorá bola pre tento film predlohou---a môžem povedať...že bola do filmovej podoby pretransformovaná fakt majstrovsky. Pitt či Norton.....obaja podali geniálne výkony. A... H.B.Carter....ako "Marla Singerová"....sa ihned zapísala ....na zoznam.....mojích Femme Fatale .-))) ()

AZbest

Filmový anarchy cookbook a super únik z reality bez vytvorenia závislosti (: . Povinnosť pre všetkých - f**k the system! - ľudí. ()

bari68

Čo sa stane keď sa spojí morálny Edward Norton s anarchistickým Bradom Pittom ? Vznikne ,,Projekt likvidace ,, a KLUB RVÁČÚ .O tom , že David Fincher si v totálnych zvratoch deja a nového rozprávania postáv doslova lubuje ,na to už sme zvyklí. Iné to nebolo ani v tomto filme .Film je dôkazom , že Pitt a Norton patria do špičky celého Hollywoodu a že Fincher so svojim Se7em sa priblížil vrcholu filmárskeho neba. Nechcem povedať, že s Klubem rváčú sa ho dotkol znovu, no minimálne sa mu priblížil. ()

Tjaden

Asi můj nejoblíbenější film. Obsahuje několik velice vtipných momentů a dialogů, čemuž napomáhá vyjímečně skvělý dabing. Skvělá je také práce s kamerou, nejzajímavější je asi byt hlavního hrdiny převedený do katalogu IKEA. Příběh nemá chybu a na koci si s námi scénarista pěkně pohraje. Klub rváčů je společné se Sedm nejlepším filmem mého oblíbence David Finchera. ()

Rudinsky

Keď som tento film videl, bol som pubertiak naštvaný na celý svet. Nebol som ešte filmovo zdatný, nemal som upratané emócie, o čsfd som nevedel - stručne a jasne, ako abstinent som ako prvé ochutnal absinth a poviem vám, veľmi dlho sa mi motala hlava:) Samozrejme, The Pixies - Where is my mind viem zahrať poctivo na gitare. ()

iXtr3m3

Fight Club je snáď dokonalý učebnicový príklad, ako z totálnej hovadiny a námetu o ničom natočiť dramatický a navyše ešte aj efektný thriller "se vším všudy". Ženy, ktoré znesú tvrdšiu zábavu a majú rady Brad-a Pitt-a, môžu prirátať ešte hviezdičku naviac, pretože viac, ako sa vysekal pre tento film, to sa mu už nikdy nepodarilo... ()

Benedygtus

Dost zvlastni film, na me mozna az moc... Jen jednu * ubiram za to, ze jsem se v tom docela ztracel a prijde mi to neuplne, presto nejspis "genialni", nesouci nejednu pravdu. ()

divak84

Vím, že tento film je hodnocen hodně vysoko. Proto jsem uvažoval, zda to nehodnotit, když to nebylo naladěno na mou vlnu nebo hodnotit, abych demonstroval, že ne všem se to mohlo líbit. Je to bezpochyby zajímé dílo s notnou dávkou schyzofrenie ponurosti apod apod, ale ten vyprávěčský styl a semtam nudné pasáže mi ten zažitek trochu srážejí, a to hlavně v první půli. jak se fight klub rozrůstá a všecko směřuje k druhé fází, je film zajímavější, akčnější, napínavější a hlavně - přitahuje pozornost. možná jen ta vysvětlovací scéna v hotelovém pokoji měla přijít uplně na konec aspon by tam byl ten důvod střelit se do pusy. svého roku jeden z nejlepších filmů, ale jak říká, není to zákonitě nejlepší film pro všechny. ()

WDY

Zajímavé. Velice zajímavé. "We're the middle children of history, man. No purpose or place. We have no Great War. No Great Depression. Our Great War's a spiritual war... our Great Depression is our lives."; golf před barákem a vůbec celej ten jejich barák, první domácí úkol. ()

Prcek008

Tak tenhle film mě asi tak po 5ti minutách přikoval do gauče a už nepustil. S nadšením sem hltal všechno co sem viděl a čekal na to co ještě přijde. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý