Ninja korytnačky

• Česko Želvy Ninja (viac)

Majú mená slávnych talianskych renesančných umelcov, ovládajú zbrane japonských ninjov a zbožňujú pizzu. Ninja korytnačky sú obrovský fenomén, ktorý sa zrodil predne pred tridsiatimi rokmi ako čiernobiely komiks. Mesto New York zúfalo potrebuje hrdinov. Ovláda ho totiž strach a všetkého schopný Shredder, ktorého pozícia vládcu podsvetia je úplne neotrasiteľná. Až kým sa v mestskej kanalizácii vinou nepodareného genetického experimentu neobjavia štyria bojovníci v pancieri s mimoriadnymi schopnosťami. Tam, kde sú Michelangelo, Donatello, Leonardo a Raphael nesmie chýbať ani zvedavá reportérka April (Megan Fox). Spoločne odhalia Shredderove desivé plány na rozšírenie jeho impéria a rozhodnú sa ich vlastnými, výrazne vylepšenými silami prekaziť. (TV Markíza)

peetriss

Nefalšované peklo předigitalizované prázdnoty! Nečekal jsem zázraky už vzhledem k personám, které jsou pod tímto dílem podepsány (Bay, Liebesman), ale to, čeho se mi při sledování Želv Ninja dostalo, překonalo i mé nejčernější představy! Postavy bez charismatu, násilná a neumětelská snaha být cool a komerčně zábavný, přitom až na možná dva poměrně zdařilé vtípky tento výpotek producenta Baye nudí, ubíjí i na ploše na jeho poměry střízlivé stopáže. Akce je nepřehledná, efektně odpudivá, plná těch nejhloupějších prvků a aby toho nebylo málo, zcela absentuje alespoň náznak příběhu. Naprosto nevtipná, nechtěná a urážlivá parodie na kreslené Želvy Ninja. Ani sám nevím, proč nedávám přímo odpad! Jediným koukatelným zpestřením zůstala Megan Fox, i když i ta ztratila díky botoxovým úpravám velkou část svého kouzla. To, že je velmi špatnou herečkou však dokazuje i zde. Ukazuje se, že průměrní filmoví Želví nindžové z 90. let nakonec nejsou ve srovnání s tímto Bayovým "transformeřím pomatením mysli" zase až tak špatným filmem. ()

Drirr

Přeplácaný digitální bordel. Hlášky z nichž fungovaly možná tak dvě. Akce nepřehledná a až na výjimky nudná a bez nějaké větší invence. Příběh plný logických děr a nelogického chování postav. Pozitivní snad byly jen archetypálnost želv samotných, což dodávalo filmu aspoň krapet šťávy. Herecky to nestálo za řeč, jedinou světlou výjimkou byl William Fichtner, který aspoň trochu zvedl každou scénu, ve které hrál. Prostě digiblockbuster tentokrát bohužel spíš v tom negativním slova smyslu. 45 % ()

lucijelucije

Nooo, co k tomu říct..jako April byla M. Fox půvabná, ne že by její herecké schopnosti byly nějak zvlášť dokonalé, ale hezky se na ni kouká. Želvy..tak půl na půl. Nebyla to vyloženě nuda, ale já jsem čekala něco exkluzivního, nového, úchvatného. Vždyť želvy byla v mém mládí věčná klasika. Každý zná tuhle čtyřku, a když přehlédnu velmi netradičního třísku, tak trhače opravdu nezvládli. Trochu mi přijde, že si tvůrci spletli želvy ninja s robocopem, či terminátorem, nebo co já vím. Děj podpůrný spíš spádu, než vpádu do nezapomenutelnosti. Zklamalo mě to. Přesto do vyložené podprůměrností má tento snímek daleko. 6/10. ()

ondrula

Pokoušel jsem se na to podívat z nostalgie, ale nešlo to. Příběh je debilní, záporáci amorfní, namísto April tam lítá silikonová štětka Megan a hlavní průser jsou přirozeně želvy, vypadají spíš jako nestvůrné žáby a za ty jejich debílkovský kecy by věru zasloužily smrt. ()

Prochy38

Nečekal jsem pecku, nečekal jsem, že to uspěje, i kdyby se to Bayovi povedlo. A taky to zde úspěch nemá. Já ale zklamaný nejsem. Bez očekávání ty filmy lépe snáším, zvláště když jde o Baye. Želvy Ninja jsem jako děcko fakt hltal a hodně se mi líbila všechna tři filmová zpracování. A byl jsem zvědav, jak to klapne zde. M, Bay, byť jeho současnou tvorbu nemusím, se na to hodí. mělo by to být hodně akční, i zábavné a trochu se vtírat mladším divákům. Povedlo se! Akce skvělá, sranda ucházející, M. Fox naprosto mimo, ale aspoň je hezká, ale ty želvy..... Ty želvy byly vynikající! Skvěle udělané, suprově nadabované, dobře ulítlé. paráda. I ten Trhač nebyl špatný. Ale chtělo to asi trochu .. no ... natáhnout.. nebo aspoň naplánovat pokračování, protože s tím vším seznamováním nezbylo tolik místa pro boj. ()

Jespi

Jako, jooo, ale spíš nééé. Jestli dát lepší 2* nebo 3 horší zvolím druhou možnost, ale jen tak tak. Stupidní Fox si zahrála opět svou, pro ni typickou roli, želvy byly cool a celkově to nebylo zas tak zlé, jak tu někteří kritizují. Na druhou stranu mi tam něco chybělo. Nevím, možná chytřejší humor, možná delší stopáž, možná lepší zápletka nebo jiný režisér. Každopádně i když se tam prakticky celý film něco dělo, tak jsem se místy nudil, místy nedával pozor a jednou jsem to i málem vypnul. Vtípky zas tak vtipné nebyly, ale občas jsem se pousmál. Možná by neuškodilo dát více prostoru záporákovi, nevím. Každopádně otevřený konec pro případnou dvojku a rozpočet vs výdělek naznačují, že dvojka bude, asi ji vynechám, ale chápu, že cílovka se bude bavit. 50% ()

TERRORDROME

Áno, ja som bol jedno z tých decák čo kedysi rovno do hlavy plnou silou zasiahla Turtlemánia. V následnom ošiali som zhromaždil všetky možné chujoviny s ich podobou, od samolepiek cez knihy až po slipy a to nekecám! Tá doba je síce dávno za mnou, ale aj tak som vždy zvedavý na nové projekty so zmutovanými pizzožrútmi. V tomto stvárnení je štvorica trojprstých zelenáčov impozantnejšia než kedykoľvek predtým. V pôvodnom seriáli aj trojici hraných filmov to boli taký pomenší chlapíci, zatiaľ čo tu sa zmenili na dvojmetrové obludy s takými svalmi, že by jednou fackou zmasakrovali celý zástup kulturistov na majstrovstvách sveta. Nemyslím to v zlom, s ich novou vizážou som bol maximálne spokojný a takisto aj s hláškovaním a výčinmi ktoré predvádzajú. Inak sú ich charaktery po starom, Leonárdo ako kápo partie, Michelangelo tradične vytlemený blázon, Donatello ( tie jeho popolníky si tvorcovia predsa len mohli odpustiť ) vedátor a Rafael ( odjakživa môj favorit ) naštvaný búchač. Neomylne ťahajú film, takže nevýraznosť živých ľudských spoluhráčov až tak nebolí. Megan Fox tam je a zároveň nie je, nikdy ma neohurovala a dokonca som si ju ani nepredstavoval v porne, čo je zaujímavé. Fichtner sa filmom tiež len tak premáva a nič z neho nie je. Našťastie nechýba tradičná korytnačia nemesis Trhač, ktorý tentoraz vzhľadom na brutálnu napumpovanosť korytnačích svalov musí nosiť posilňujúci cyberoblek vybavený množstvom nožov. Film má striedmu dĺžku, žiadnych módnych 150 minút, takže akcia, fóry, popcorn a tak vôbec. Vrcholom filmu bola samozrejme scéna skejtovania s kamiónom po zasneženom útese. Aj vysvetlenie pôvodu korytnačiek bolo zmáknuté dobre a jediné čo ma sralo bola tá zločinecká zápletka s vypustením plynu nad mestom, to bola taká narýchlo vyhonená blbosť len aby sa nepovedalo že Trhač nemá nejaký plán čo by ohrozoval tisíce ľudí. Keď pominiem túto okolnosť, bola to fajn zábava čo zahrala na moju strunu. Pravda dalo by sa to ešte vylepšiť pár vecami čo absentovali. Viete o čom hovorím - Krang, Rocksteady , bebop, Technodrom. Asi v ďalšom diely. ()

BuddyO

Pro mě velké zklamání. Při reinkarnaci želvích dobrodružství jsem čekal o něco více, než jen prázdné a nablýskané pozlátko. ()

ClimbVibe

Želvy ninja jsou originál. Postmoderní akční pohádka, ze které se dá udělat určitě skvělý film pro celou rodinu. Filmová verze z r.2014 ten skvělý film ale není. Ale mohlo mě to napadnout už při pohledu na vizuál. ()

Perverz

Tak k mému překvapení mě želváci chytli. Ono jsou to teenage turtles, takže puboši, tyhle želvy, a tomu je přizpůsoben i film, tak aby to bylo přístupné i děckám, což ale vůbec nevadilo, a přiznám se, že občas jsem se i těm teen vtipům zasmál, nevím co to se mnou je. Když si to vezmete, nindžům turtles by vůbec neseděl nějaký temnější háv, je to prostě teen zábava, ale zabaví i ostatní diváky. Ten vzhled turtlesáků, no, není to pravé ořechové, ale věděl jsem do čeho jdu, už z traileru, zvykl jsem si na ně hned, horší to bylo s Trhačem, a tak i to jsem přežil. Rodinná zábava, která pobaví, odsejpá, nenudí, nějaké ty hlášky, smrdí to hollywoodem, jasné..Chyběly mi tady ostatní postavy, které z náme z oldschoolu, Bepop, Rocksteady, Krang... Film na pobavení, u kterého chápu jakékoli hodnocení, snad jen odpad už je moc.. Třeba mě to jen chytlo v dobrém rozpoložení??? .. ()

Paldiny

Body udeľujem za hravú akciu, ktorej vládne naspídovná jazda v horách. Tým, že sú zmutované plazy so šatkami cez oči stopercentne digitálne, nám tvorcovia umožňujú vidieť bojové scény takmer bez prerušovania a s príťažlivými kamerovými hrádkami. Trhač v oblečku od Transformerov nezaprie Bayovu produkciu, zápletka si odbije povinný jeden zvrat, scenár povinné podobenstvo o rodine a chovanie zúčastnených zas radovánky americkej kultúry. Korytnačky fičia na hip hop, ich vystupovanie pripomína konkurz do talentovej súťaže a silene sa snažia votrieť do priazne. Jedno sa im ale podarilo a to vzbudiť záujem o zabudnutú trilógiu. A že mi nesadli v ich modernej podobe nie je ich chyba, len sa zmenila doba a ja s korytnačím tempom nestíham. P.S. Vysvetlí mi niekto čo sa to porobilo s Megan? Kde je tá iskra? ()

vander19

Rozpávku zo začiatku 90. rokov som miloval. Do dnešného dňa patrí medzi moje obľúbené. Potešilo ma keď som pri prepínaní medzi futbalovými zápasmi narazil na tento film. Akosi som naň zabudol, ale kolega v práci mi spomínal ako to jeho bavilo. Však Ninja korytnačky sme pozerávali ako deti u neho doma na gauči z videokaziet. Zo začiatku som prehltol príšerné pomenovanie hlavných hrdinov. V klasike sa nikdy nevolali Raf, Leo, Majky a pod. A tu zrazu booom totálna nuda, príbeh absolútne dehonestovaný tým na čom som vyrástol. Idiotské repliky. No proste o ničom. Ledva som to dopozeral a doslova predýchal ten hrozný koniec so Shrederom na konci. A ten kostým čo zvolili každej postave???? To bolo ako pozerať sa na Helloween party ľudí z dedinky za Uralom. Fakt klasa páni autori. Megan Fox sa asi rada zapája do každej idiotiny. Ani jeden film s ňou (fantasy) ma nebavil. Má sice sexi postavu, krásnu tvár a rozkošný zadok, ale filmy si vyberá asi len podľa honoráru. ()

Marrty3

Měl jsem opravdu velkou hrůzu co to bude za kravinu. Ve finále jsem byl velmi mile překvapen. Jasně, se starými díly se to nedá srovnat, ale i tak je to super. Želváci jsou furt stejní srandisti, April stále krásná kočka, jen ten trhač je trochu zvláštní. Ale chápu, že vzhledem ke kompletní digitalizaci filmu, musel tenhle krok přijít. Rozhodně jsem zvědavý na pokračování. ()

bloodcountes

Muhahah...asi jsem černošskej teenager, ale bavila jsem se u toho skvěle. Určitě je to film, kterej si pustím znova kdykoli budu potřebovat zrelaxovat a zasmát se. Přitom nesnáším černošskej rap - vlastně žádnej rap - a obvyklý humor mladých výrostků. Jak to tvůrci udělali, že tady jsem do toho všeho vplula jako ryba do vody a bavila se jako už dlouho ne? Asiže rapu nebylo moc a týnejč klučičí humor nebyl trapnej a slizkej (snad jenom trochu ten hárající Mike, ale i to bylo v mezích snesitelnosti - a vlastně to bylo docela milé:)) Dále tam byla hromada skvělý akce, velice dobře zvládnuté triky, fajn hudba, starý dobrý zlosyn Fichtner a moje oblíbená kráska Megan. Příběh, který má hlavu a patu, přestože není přesně podle originálu (chyběli mi tam Krang a Beebop a Rocksteady:). A jelikož jsem se u toho fakt dobře bavila, dávám i tu pátou, ať trochu zvednu to podle mě nezasloužené nízké hodnocení:) ()

Piri

Vďaka Bohu som sa narodil v 80. rokoch a som odchovanec pôvodnej ságy TMNT z 1987. Toto už dnešná mládež nepozná, seriál sme museli pozerať s rodičmi a v škole sa nič iné nerozoberalo, ako to len zle vplýva na výchovu detí :D Toto je čisto vizuálno-akčný vývar, základná nosná téma a dej bol totálne prekrútený. Rovnako spojitosť medzi Shredderom a Splinterom. Zo Shreddera sa zrazu stal nejaký transformer alebo čo to bolo. Aj keď som fanúšik TMNT, tak toto sa mi nepáčilo ani trochu. Od čias prvých sérií z 87. bolo iba jedno ako-tak dobré pokračovanie a to nové série z roku 2012 a animovaný film z roku 2007. Vôbec sa nečudujem, že tento výplach dostal toľko nominácií na cenu Razzies. ()

Mikino00

Vyčpělé, bez tempa, ohraný příběh, pubertální, zaměřeno snad na nejmenší děti, s původním seriálem, který své kouzlo neztratil dodnes jen těžko naleznete spojitosti. Záporáci jsou tam jen proto, že tam být musí a Megan Fox sice svou roli ozdoby filmu zvládla, ale sledovat její herecké schopnosti je utrpení. ()

Jaro_slav

Je něco špatnýho na tom dívat se hodinu a půl na Megan Fox a bejt přitom dočista spokojenej? Michal Záliv sám sobě, zdá se, přiznal, že vyštípat Megan z Transformers byl blbej tah, tak jí věnoval rovnou celej film. Je to sice divný, obsadit PRÁVĚ JI do hlavní role filmu pro malý kluky, ale jak jinak dostat taťky do kina a klukům udat budoucí vkus/směr...? Jen tu hudbu nemuseli ukrást ze znělky Hunger Games, chjoo. Furt jsem čekal, kdy zpoza rohu vyběhne Jennifer Lawrence s lukem. Očekával jsem strašnou blbost, dočkal se jen blbosti, takže 50% za film a deset navíc za četnost MF. Jedu někam na pizzu. ()

Želvy Ninja se vrací do akce

Želvy Ninja se vrací do akce

23.03.2015

Loňský reboot Želv Ninja vydělal skoro půl miliardy dolarů. April s tváří Megan Fox (Transformers) se tak samozřejmě vrátí, a s ní i čtyři ústřední zelení hrdinové. Premiéra druhého dílu nás čeká 3.… (viac)

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

10.01.2015

Michael Bay kdysi založil firmu Platinum Dunes, která produkuje především malé horory. Loni ale zrebootovala Želvy Ninja a byl z toho její zatím nejvýdělečnější film, takže není divu, že se vrhá na… (viac)

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie

31.08.2014

Zatímco Michael Bay (Transformers: Zánik) stále neodhalil, co hodlá do budoucna režírovat, jeho producentská kariéra nabírá další a další projekty. Po letošních Želvách Ninja a thrilleru Očista:… (viac)

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

11.08.2014

Ve studiu Paramount Pictures si do poslední chvíle nebyli jistí, jestli budou mít nové Želvy Ninja úspěch nebo ne. Zámořští kritici film strhali a ostatní reakce také nejsou zrovna nadšené, o platící… (viac)