Jednotka samovrahov

• Česko Sebevražedný oddíl (viac)
USA, 2016, 123 min (Director's Cut: 134 min, Alternatívna 111 min)

Je super pocit, byť zlým... Zhromaždite tím tých najnebezpečnejších väznených super zločincov na svete, dajte im do rúk najsilnejšie zbrane z vládnych zdrojov a pošlite ich na misiu, ktorej cieľom je poraziť záhadnú a nepremožiteľnú bytosť. Dôstojníčka americkej tajnej služby Amanda Waller je presvedčená, že to zvládne iba tajne zvolaná skupina nesúrodých, nenapraviteľných jednotlivcov, ktorí nemajú čo stratiť. Ako to však dopadne, keď si členovia jednotky uvedomia, že neboli vybraní, aby uspeli, ale za trest poslaní do vopred prehratého boja? Budú spoločne bojovať až do posledných síl, alebo sa rozhodnú byť každý za seba? (Continental film)

hynn3k

Začali s tím loni u Foxů s Fantastickou čtyřkou a letos navázali s X-Meny a štafetu přebrali u DC s Batmanem, Supermanem a teď i touhle bandou. Řeč je o návratu deset až patnáct let zpět, tedy do doby, kdy vznikaly nudné a špatné filmy podle komiksové předlohy. Co je špatně s touhle bandou? Asi všechno. Plakáty září všemi barvami duhy a přitom je to film, kde snad ani nebyl osvětlovač. Což je u akčního filmu celkem problém, hlavně když se odehrává v nudných kulisách, který jim tam snad zbyly po dřívějších filmech. Tady těch 175 milionů fakt vidět nejde. Joel Kinnaman nepůsobí jako velitel ale spíš jako bažant a otloukánek pro ostatní. Batman a Flash jsou ve filmu proto, aby to nějak dávalo smysl, ale ve výsledku to smysl nedává vůbec. Prostředek filmu se neuvěřitelně táhne a potom najednou přijde konec. Navíc je to neuvěřitelně hloupý a naivní. Neočekával jsem něco hlubokomyslnýho, ale po promítání jsem se cítil trochu hloupější. Ať už z děje nebo z dialogů. Snad jen soundtrack je fajn, ale s tímhle stylem přišli o dva roky později. Neříkám, že Strážci Galaxie mají mezi komiksovými filmy monopol na Spirit in the Sky, ale vlastně mají. DC promrhali i svou druhou šanci a nevím, jestli dostanou i tu třetí. ()

adakraj

Veliké očekávání se naplnilo i nenaplnilo. První asi začnu tím, co se mi ve filmu líbilo. Prvně mohu říci, že se skláním před hereckým výkonem Margot Robbie (Harley Quinn). Ta holka mě bavila. Nejenom po vzhledové stránce, kde nosila docela odvážný oblek (objevila se i zajímavá scéna při oblékání obleku) doplněným modním doplňkem baseballovou pálkou od firmy Good Night. Ovšem její humor a předvedené grimasy mě bavily, nejvíc povedená postava ve filmu. Mohu vyzdvihnout i Willa Smitha (Deadshot). Ovšem více asi převládají negativa. Příběh úplně o ničem, připadalo mi to, jako by se sloučil příběh několik komiksů dohromady a vznikl námi již známý Sebevražedný oddíl. Akce tam bylo, také pomálu. Bohužel nejvíce ten strašný tuctový konec, kdy se něco stane Enchantress a pak najednou je vše v pořádku... Za zkouknutí to stojí. Tím asi skončím, dobrý večer, dobré ráno, dobré odpoledne všem. ()

vieriX

Rko tu bohužel napálit nešlo bylo to až moc nákladné finančně. Jinak skvěle obsazení včele s Willem a Margot plus další co jsou členy týmu jsou skvělí i Jamie Courtney není tak prkenny jak vždy.Příběh zajímavě zasazen a zaporak nebo spíš zaporaci dobří a trochu jinni. Jared Leto jako Joker podle mě po Heathovi nejlepší. Pokud bude extended verze budu jen rád. Cameo batmana a Affleck nakonec zajimave uděláno a plní přesně to že Justice League přichází. ()

Asdas

Podľa očakávania dialógové scény super ,flashbacky s perfektne doplňujúcou hudbou rovnako ,akcia zapadá do vzorca blokbasterov z posledných rokoch a kedže je jej mnoho podľa toho potom vyzerá aj konečné hodnotenie . Jokera málo ,Harley najlepšia a Will Smith v postave ,ktorá mu sedí .Záblesky najlepšieho letného filmu tam sú ale je to málo . ()

ConDar

Očakávania asi predčili celý dej filmu,čo je škoda,čakala som kopec smiechu,no až na pár vtipných hlášok od Margotky,to bolo suché...zachránila to dobrá hudba. ()

rodik

DC Comics je zkrátka dospělejší než Marvel. Celý film není pro děcka o tom, že Spidie bojuje s Thorem a Antman si to rozdá s kapitánem Amerikou atd. Tady se hraje na charakter postav, děj a humor působí přirozeněji, než vytlačené srajdy u Marvelu. Leto se mi jako Joker moc líbil! ()

carter...

60% Budu stručný. Bez psychodelické Margot Robbie (dobře zahráno, dobře napsaná postava) by byl film pouze časovou výplní mezery mezi svačinou a večeří. ()

PAVLIS

Naprosto ukázkový příklad, že slušný námět, několik dobrých herců a bohatý rozpočet na efekty ještě dobrý film neudělají, když je marný scénář i režie. A to jsem ani moc neočekával a mohlo mě to jenom překvapit... ()

JosefTomas

Není to dokonalé a rozhodně by se studio mělo od Marvel co naučit, ale dalo se na to koukat. Ayerovi se daří držet solidně tempo, akce je v celku vydařená a pokud jde o postavy, nejvíce vám asi uvízne v hlavě Margot Robbie, která v roli absolutně vyniká. ()

A_san

Ano, Bavila jsem se, ovšem ne tak extra, abych si řekla wow, tohle je mě dostalo. Nic proti Delevigne, vtipná ženská, ale tak trochu mi přišlo, že hraní jí moc nejde. To její divné svíjení na konci kdy si hlídala svoje paprsky kouzel jsem úplně nepobírala......a pak, za co rozhodně bod dolů, je Joker. Ne snad kvůli toho, že by nebyl hraný dobře, ale spíše kvůli konceptu zamilovaného puboše, která mi k němu prostě absolutně nesedí. A to jsem nečetla komiksy, prosím. Ale tahle role zamilovaného hošíka, který pro svou lásku udělá vše mi k němu jednoduše nejde.Harley byla skvělá, vlastně postavy byly celkově supr, jen mě to tak nenadchlo dějově. Ale rozhodně jsem ráda, že jsem to viděla, ovšem klasický průměr pro mě. ()

Kubi21

Dobré a zábavné to bylo. Asi jsem čekal drobánek něco jiného, ale nakonec jsem byl spokojen. Začátek je takový pomalejší, ale zase napěchovaný představováním a skvělými hláškami. Ty tam naštěstí zůstanou a přidá se k tomu přehledná a ne příliš rušivá akce a hlavně banda sympaťáků. Každý má svůj prostor, pravda nejvíc sežere Will a Margot, a svoji minutku slávy. Musím říci, že mne velice překvapil Jai Courtney, kterého bych za Jacka Reachera a pátou Smrtonosnou past nejraději zabil. Tady byl jeho výkon parádní a Boomerang v jeho podání byl přesně tím správným "hajzlíkem". Mne byl velice sympatický. Samozřejmě, že všichni ostatní byli také skvělí, ale celkově ten film není stopro. Plnou palbu tomu nemůžu dát, protože mne občas film vykopl ze sedla a já zjistil, že tohle vidět nechci. Je tam prostě pár chvil, kdy jsem ztratil soustředěnost a to by se stávat nemělo. A myslím si, že chyba nebyla na mém přijímači. ()

anyonecek

Na tento film jsem z CSFD vyhrál lístky, takže pěkně děkuji. Zážitek z kina je samozřejmě mnohem lepší než doma na malé obrazovce, už jen ta atmosféra kina a u tohoto filmu docela častý smích. Příběh byl jednoduchý, přesně jak to bývá u podobných superhrdinovek, ale byla tu spousta akce, hlášek a myslím že i výborný herecký výkon od Margot Robbie. Někteří superhrdinové byli slabší ale někteří zase velice zábavní viz deadshot, joker, el diablo a nebo Harley Quinn. Je to prostě jednoduchá akční podíváná u které člověk nemusí přemýšlet a prostě si ji jen musí užít. ()

ikilledjenny

Za mě 75%. Výborný vizuál a soundtrack. Film táhne Harley a Deadshot, ostatní postavy jsou jen výplň, to samé platí u Jokera, jakkoliv byl Jared skvělý jeho postava byla zbytečná. Celkově trošičku nadprůměrné. ()

curfew77

Sebevražedný chaos, kterému naprosto chybí cokoli vzdáleně připomínající zápletku a příběh, nezachrání ani dokonalé křivky Margot a Willa. Herecky je navíc stejně strká do kapsy Kinnaman - to, že ho prvně od THE KILLING vidím v pořádné hollywoodské produkci, je jedním z mála plusů pro SUICIDE SQUAD. 50 %. PS: Tohle universum se už delší dobu nepříjemně rozpadá na sračky a nevím, zda říct bohužel nebo zaplaťpánbů, že se toho na režisérské sesli nedožil Nolan. ()

Stranger77

Lepší než Batman vs Superman, zábavnější a Harley Quinn je skvělým způsobem ujetá. Přesto je to takové nevyvážené a na Marvel to bohužel zatím nemá (a nejde o barvičky nebo styl humoru/nehumoru). Více zde. 7/10 ()

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (viac)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

04.05.2022

Zatímco nové vedení studia Warner Bros. vymýšlí, co vlastně sakra dělat s jejich hraným DC portfoliem, respektive jak kupu nesourodých projektů usměrnit tak, aby z toho postupem času vzešlo druhé MCU… (viac)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?