Detektív poručík William Somerset (Morgan Freeman) pomaly končí svoju kariéru a jeho poslednou úlohou je zaučiť mladého a ambiciózneho detektíva Davida Millsa (Brad Pitt). Obaja sú nasadení na vyšetrovanie prípadu brutálnej vraždy, ktorý ich neodvolateľne vtiahne do pomýleného a zvráteného sveta psychicky narušeného, ale inteligentného a rafinovaného zločinca, s krycím menom Johna Doe. Vražedný maniak v besnom zabíjaní pokračuje - už na druhý deň sa nájde zohavené telo najlepšieho advokáta v meste, vedľa ktorého je krvou napísané slovo „chamtivosť“. Zdá sa, že to nie je posledná obeť a kým polícia vraha vypátra, bude každý zo siedmich smrteľných hriechov - obžerstvo, chamtivosť, lenivosť, smilstvo, pýcha, závisť a hnev - kruto potrestaný... (TV Markíza)

Poga

Perfektný Fincher. Ťažko tomuto snímku niečo vytknúť. Casting, kamera, scenár, herecké výkony. Super. Na absolútny vrchol by ale trebalo o trochu menej toho policajno-detektívneho klišé, hlavne v úvode. 90% ()

Fallstock

Věděla jsem, jaká pověst koluje kolem tohoto thrilleru a absolutně jsem nečekala, co mě čeká. Bylo to hustější, než jsem čekala. Pohlcena dvojicí detektivů, zmáčená deštěm a zastrašena temnotou, jsem hltala napínavý příběh a napětím ani nedutala. Závěr mě úplně odrovnal! ()

Radbuzaz

Zcela unikátní thriller s výbornou zápletkou sedmi smrtelných hříchů - a závěrečné rozluštění, které nemá chybu a logicky k němu směřuje. Velmi silný film. ()

valmet

Tady není co řešit. Naprosto dokonalý film ve všech směrech a ten konec... Každý kdo viděl, si určitě vybaví ten pocit, když se v dáli objevila dodávka a to co následovalo. Nepamatuji si žádný jiný film, který by se mnou tohle dokázal. ()

Ms.Macphisto

Vynikajúco napísané a zahrané. Morgan Freeman s Bradom Pittom sú úžasní , ale u mňa si cenu za najlepší výkon aj tak zaslúži Kevin Spacey. Mrazivo chladnokrvný... ešteže to nebol prvý film, ktorý som s ním videla, inak by som mala seriózny problém zaspať. Atmosféru ešte viac umocňuje dážď, čo dodať - Fincher je jednoducho majster. ()

Miulka

Sedm smrtelných hříchů, dva rozdílný detektivové a geniální zabiják. Smíchejte to dohromady za pomoci Davida Finchera a máte z toho perlu tohoto žánru. Vraždy jsou promyšlené a svým způsobem hravé. Postupně jste vztahováni do děje, abyste nakonec jen s otevřenou pusou sledovali závěrečnou scénu v poušti. "What's in the box?" 90% ()

AliceDane

4 hviezdičky dávam iba kvôli naozaj vynikajúcim hereckým výkonom a finálnej scéne. ... inak ma tento film nijako mimoriadne nezaujal. Neprišiel mi ničím výnimočný... ... Škoda že sa v ňom Kevin Spacey neobjavil už skôr - on proste nemal chybu :-) ()

Mrsina

Ze začátku jsem si od tohohle filmu moc nesliboval, ale to se rázem změnilo. Už asi po deseti minutách mě ten film totálně nadchl, a byl jsem do něj tak zažraný, že jsem si ani nemohl udělat kratičkou přestávku a jen jsem musel sedět s pusou otevřenou do kořán a kochat se tak luxusním dílem. ()

sivda

Zřejmě můj nejoblíbenější film z dílny skvělého, bravurního, božského režiséra Davida Finchera. Při sledování filmu jsem mi často běhal mráz po zádech, vše bylo umocněno deštěm a tou šedí všude okolo. Mladičký a horlivý Brad Pitt, zde dle mého předvedl jeden ze svých nejlepších hereckých výkonů vůbec, spolupráce se skvělým ostříleným Morganem Freemanem pro něj musel být skvělým zážitkem, nevím zda by někdo ztvárnil duo hlavních postav jako tito dva herci. Jeden z nejlepších filmů vůbec! ()

Wez

na první podívání výborný film,ovšem na druhý už jde kvalita velice dolů a ani jsem jej nedodíval(a to jsem se na to po druhé díval po letech) ()

Mahalo

K tomu snad můžu jenom říct .... no do prdele ... tohle je snad nejúžasnější a nejzvrácenější krimi co jsem zatím viděl. Tenhle film nastavil laťku hódně vysoko, bude hodně dlouho trvat než někdo natočí lepší krimi, jestli vůbec natočí. Jestli jste tenhle film neviděli tak opravdu doporučuji ... 100%. ()

matej.perun

Tento film, odkedy som ho prvýkrát videl (1996), ani o kúsok nezostarol a nezoslabol. Platí o ňom presne to čo v krátkosti napísal Shusika (Moviezone.cz): "Sedm dní v deštivém měste a váš život již nikdy nebude jako dřív." Za mňa niet čo viac dodať. ()

Veronixxx

Sedm. Tak tohle je film u kterého si říkám: "Proč není vyšší hodnocení než 5*?" Jak může jeden film obsáhnout náboženský fanatismus, sociální ukřivděnost a kurevské morální dilema a ještě to dávat smysl?! Dokonalost sama! 10/10 ()

jizvoun

Perfektně napsané, perfektně zahrané. Atmosféra věčně deštivého, násilného a špinavého velkoměsta mě naprosto vtáhla, stejně jako neustále gradující napětí až do samotného závěru. Opravdu jeden z nejlepších filmů ()

(fun)tomas

Ak je 5 hviezdičiek maximálne hodnotenie, tak Sedem si ich zaslúži minimálne sedem. Za dokonalý scenár a pedantnú réžiu, ktoré Ti nedovolia spustiť oči z obrazovky. Za podmanivú hudbu, ktorá spolu s neustálym dažďom, zamračenou oblohou i nefungujúcimi žiarovkami v interiéroch tvorí brutálne hutnú atmosféru. Za vynikajúceho Brada Pitta ako emotívne reagujúceho nováčika a vynikajúceho Morgana Freemana ako vyčerpávajúcou prácou unaveného detektíva. Za nádhernú Gwyneth Paltrow, ktorá je jediným svetlom v tomto ponure vykreslenom svete. Za odporné vraždy prevedené s plánovanou precíznosťou. Za dychberúce scény s Kevinom Spaceym, z ktorého ide väčší strach ako z Hannibala, Votrelca alebo ktorejkoľvek inej hororovej postavy. A najmä za šokujúci a nepredvídateľný záver, ktorý mi aj po štvrtom zhliadnutí vyvolal zimomriavky. Je to depresívne, temné a kruté ako sám život. Sedem považujem za najlepší krimi thriller vôbec. ()

adako

Čo ma na tomto filme vzalo najviac, je scenár - ako to všetko funguje, vzájomne sa podporuje a vysvetľuje. Aby som pravdu povedal, ešte som nevidel aby všetko do seba tak skvelo zapadalo. Z toho vyplýva že najväčší pôžitok som z filmu mal asi desať minút po jeho konci keď som si to všetko v mysli opakoval, spájal a žasol, žasol že nech sa na to kuknem akokoľvek vždy to bude sedieť. Nolan je oproti tomuto žabař (update: okrem Mementa) a top 10 na ČSFD je presne kam tento film patrí. ()

Horor s Nicolasem Cagem je nečekaným hitem

Horor s Nicolasem Cagem je nečekaným hitem

15.07.2024

Ač víkendovým tržbám v Americe bez větších překvapení vede pokračování oblíbené animované série Já, padouch 4 a na vysoké příčce se i měsíc po svém domácím uvedení stále drží taky miliardový hit V… (viac)

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý