Detektív poručík William Somerset (Morgan Freeman) pomaly končí svoju kariéru a jeho poslednou úlohou je zaučiť mladého a ambiciózneho detektíva Davida Millsa (Brad Pitt). Obaja sú nasadení na vyšetrovanie prípadu brutálnej vraždy, ktorý ich neodvolateľne vtiahne do pomýleného a zvráteného sveta psychicky narušeného, ale inteligentného a rafinovaného zločinca, s krycím menom Johna Doe. Vražedný maniak v besnom zabíjaní pokračuje - už na druhý deň sa nájde zohavené telo najlepšieho advokáta v meste, vedľa ktorého je krvou napísané slovo „chamtivosť“. Zdá sa, že to nie je posledná obeť a kým polícia vraha vypátra, bude každý zo siedmich smrteľných hriechov - obžerstvo, chamtivosť, lenivosť, smilstvo, pýcha, závisť a hnev - kruto potrestaný... (TV Markíza)

RedDuck

Průměrná krimoška s puncem originálnosti díky brutalitě vražd podle sedmi smrtelných hříchů a nelogického konce, který jsem napoprvé prospal. Nic vám to nedá, příští den si už ani nevzpomenete že jste něco takového viděli. Když jsem potom viděl hodnocení na ČSFD tak mě omývali... ()

Mbeast

Je to strašně depresivní. Pořád prší. Filtry filmu jsou takový ponurý. Navíc se vraždí celkem brutálně podle smrtelných hříchů. A ještě k tomu Spacey. Má to prostě atmosféru. ()

rekkky

Sedm hříchů zasazené do současnosti vykreslil David Fincher způsobem takovým, že mě nezbývá nic jiného než jen nevěřícně kroutit hlavou nad mistrovstvím jeho práce. Opravdu. Nebojím se, že to zní nadsazeně. Stojím si za svým :) ()

xdutchx

Výborná první půlka, pak jako by spadl řetěz a začal jsem se trochu nudit, rozprava v autě těsně před koncem mi zase vlila naději, že tam ještě něco zajímavého bude, ale samotný závěr mi přišel jako neuvěřitelný konstrukt. Chybělo mi tam postupné rozkrývání a dopátrávání se, zdá se mi že to je všechno tak nějak vlažně předkládáno. Kamera skvělá, ale chybí atmosféra. Výstupy herců mi přijdou s ohledem na výplatu přiměřené :-), ale nebyl jsem oslněn. Celkově to ale nebylo špatné, ale s přihlédnutím třeba na Mlčení jehňátek se člověk jen usmívá. ()

F.Sucre

Naprosto nejlepší akční krimi-psychárna, kterou jsem kdy viděl. Až do poslední minutky jsem doufal ve zvrat, jež nenastal. Škoda že nemůžu dát hvězdiček šest, jelikož by si to David Fincher zasloužil. ()

xavierr13

Na tento vydarený film od Finchera sa dá pozerať až do konca. Sedem vrážd a Sedem dní do konca služby a tak sa musí opäť vyšetrovat s dvojicou Somerset a Mills. Zmasakrované ťelá si zapamatujete navždy ...Najviac sa mi lúbili scéni ktoré boli riadne načasované až ma pri ních mrazilo, nedá sa nijak ináč hodnotiť len tím najvíšším počtom 5. ()

mala_kea

Takže asi takhle..Nemůžu říct, že film byl na odpad, ani nemůžu říct, že se jednalo o 5-ti hvězdičkový kultovní trhák,ale každopádně se jednalo o jednu z těch výborných kriminálek, kterých není moc. Ted jsem právě v rozpacích, jestli mám dát 3 nebo 4 hvězdy, původně jsem chtěl dát 4 hvězdičky, ale za závěr, který mi přišel zbytečn moc lehce ukončený, stahuji jednu hvězdičku. Nic méně je to nadprůměrná a skvělá podívaná, takže tak 75% ()

Páně

David Fincher moc dobře věděl co dělá, výsledek je jenom logickým vyústěním dokonalé vize a ještě dokonalejší práce. K atmosféře vlastně nelze prakticky nic dodávat. Jenže ještě mnohem větší deviza tohoto díla je v jeho práci s postavami a jejich jednotlivými psychologickými profily. Co vlastně si člověk může více přát, nežli zhlédnout dílo, které se mistrovsky povedlo zdaleka ve všech směrech a to včetně vygradovaného originálního finiše. Fincher si zajistil nehynoucí slávu perfekcionistickým dílem, které nehřeší vůbec na nic. ()

DHDV

Temné? Absolutní tma. Nechutně až dokonale ztvárněná kriminálka, nechutně možná až hororově. Tady vše funguje i se závěrem. Tenhle film by zasloužil i 2 místo! ()

Elin

Jednoznačně špička ve svém oboru. Tento film opravdu není pro "děcka". Atmosféra je skličující a strach čiší z každeho záběru, z každé scény. V pravdě vysoká škola filmařiny. ()

Pr4d3d

V mé TOP 10 jasná jednička. Nejen kvůli vynikajícím hereckým výkonům, Pitt v jeho nejlepší roli a Freeman jako vždy skvělý, ale taky taky díky dokonalé atmosféře, která vás pohltí a do konce filmu nepustí. Jednoznačně nejlepší Fincherův film a zároveň nejlepší krimithriller vůbec. ()

činta

Film, který Vás od začátku chytne pod krkem a až do samotných titulků nepustí. Skvělé herecké výkony jenom podtrhují brilantní atmosféru a Fincher nádherně stupňuje film a zároveň má koule na grandiózní finále. Mistrovský kousek. ()

Rokle

Mistrovská práce Davida Finchera a jeho nejlepší film. Hnus, zvrácenost, bezmoc a promyšlenost zločinů, jaké nemají obdoby. Parádní thriller, ze kterého se budete ještě dlouho probírat. Film TOP 10. ()

Lyžař

I když mi není téma filmu zrovna příjemné, musím uznat, že myšlenka a zpracování je naprosto skvostné. Co dodat - kdo neviděl, o hodně přišel!! ()

J. T. Kirk

Thriller jak má být.. Fincher nepodal jako obvikle skvělou práci, nyní to bylo ještě mnohem lepší.. A navíc obsazení Pitta, Freemana a Spaceyho je téměř dokonalé.. ()

Horor s Nicolasem Cagem je nečekaným hitem

Horor s Nicolasem Cagem je nečekaným hitem

15.07.2024

Ač víkendovým tržbám v Americe bez větších překvapení vede pokračování oblíbené animované série Já, padouch 4 a na vysoké příčce se i měsíc po svém domácím uvedení stále drží taky miliardový hit V… (viac)

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý