Milovaní

(festivalový názov)
  • Austrália The Loved Ones

Příběh mapuje osud mladého středoškoláka Brenta (Xavier Samuel). Brent se díky rodinné katastrofě a neustálé konfrontaci z matčiny strany uzavírá do sebe. Nemůže se zbavit pocitu viny z tátovy smrti, zažívá emoční kolapsy a pomáhá si marihuanou a metalovou hudbou. Jeho dívka Holly se mu snaží co nejvíce pomáhat. Je to milá starostlivá slečna nohama pevně na zemi a právě ona je důvodem, proč je Brent surově unesen. Když se probudí z bezvědomí, čeká ho pohled na zrcadlovou disko kouli, injekční stříkačky, elektrickou vrtačku a jeho ctitelku, která neskousla, že jeho přítelkyně není ona. Brenta čeká noc hrůzy plná mučení a beznaděje. (Zeck)

Meraxes

Tak to bolo dobre úchylné psycho. Tá kombinácia hnusného exploitationu a dievčatka v ružových šatočkách v miestnosti s balónmi a diskoguľou je úplne trhlá. Nie je to veľmi explicitne násilné, ale z tej atmosféry plynúcej z úchylného vzťahu rozmaznanej princezničky a jej pedofilného otecka som bol značne nesvoj. Keď už ju nikto nechce pozvať na skutočný ples, tak jej princ (otecko) pre ňu spraví jeden doma s jej "vyvoleným". Vrcholom večera bude kreslenie a vŕtanie (jej prvé) a nešťastníci skončia v jame plnej kanibalských retardov ku ktorým sa pripoja. To všetko za plesovej atmosféry zo všetkým, čo k tomu patrí vrátane hudby a tanca otca s dcérou. Miestami je to naozaj hnusné, tlačenie stehienka alebo nútené vykonávanie malej potreby, a jesť pri tom nebol úplne najlepší nápad. Úvodná tragédia emočne veľmi dobre funguje a poznačí Brentovu psychiku aj jeho vzťah s matkou. Bolo by to vlastne veľmi reálne, keby to nebol taký úlet, ale ktovie na aké potrhlé princezny môžete na strednej naraziť. Ja som rád, že som žiadnu takúto Lolu nepoznal. Trochu by som vytkol, že dejová linka s ich spolužiakmi je úplne zbytočná. Ale celé to pekne odsýpalo a čumel som na to poriadne. The Loved Ones veľmi príjemne prekvapili. 4* 83% ()