Na ostrove Terminal je umiestnené prísne väzenie. Krvilačná bitka medzi väzňami, ktorú náhodne nakrútil televízny štáb, sa dostane do vysielania, čo vyvolá obrovský ohlas u televíznych divákov. Väznicu prestavajú na arénu pre zápasy muža proti mužovi, ktoré sa končia iba smrťou jedného z nich. Keď programu klesne sledovanosť, do väznice pošlú nového väzňa, bankového lupiča a výborného šoféra Carla "Lukea" Luzcasa (Luke Goss), Death Fight zrušia a zrodí sa Death Race - preteky ozbrojených áut. A ako inak - na život a na smrť. (TV Markíza)

RelaxMan

Tento prequel se opravdu moc nepovedl ! L. Goss nemá charisma, S. Bean je sice dobrej, ale je tam krátce, D. Trejo zase hraje, až moc nepřirozeného klaďáka a V. Rhames, už má nejlepší léta za sebou. Kaskadérské kousky s auty jsou sice dobrý, ale praktický kopírují jedničku, tak že nic nového. Film občas ztrácí grády a je v něm spoustu nesmyslů. Dialogy jsou místy hodně trapné. Původně jsem chtěl dát pouze 1 hvězdu, ale pak jsem se podíval ještě na filmové bonusy na DVD a řekl jsem si : dobrá tedy, snaha tu nějaká byla, dám 2, ale víc, už opravdu dát nemohu . ()

Dubro

Ak náhodou plánujete v blízkej budúcnosti vykradnúť banku, jednoznačne, opakujem „jednoznačne“ musíte byť štyria a určite vám helfne nadupaná dvojdverová kára. To pomôže. Rátajte však s tým, že v policajných autách zásadne sedia nepriznaní potomkovia Nikiho Laudu, ktorí vás dobehnú, aj keď budú mať o 200 koní menej. Podobných kravín zožeriem aj viac, tak prečo nie fifty na to Béčko. ()

Lacike

Mne sa tento diel pacil rovnako ako jednotka. Teda niežeby boli na rovnakej kvalitativnej urovni. Jednotka ma nepochybne ovela lepsie natocene akcne sceny zavodov, ale dialogy su natolko otrasne a zapletka hlupa, ze ma neskutocne iritovala a nikdy viac uz ju nechcem vidiet. A ani Jason Statham to svojim nevyraznym vykonom nazachranil. Dvojka ma vdaka tretinovemu rozpoctu a horsiemu reziserovi podstatne slabsie natocene akcne sceny (nejakeho podareneho kaskaderskeho kusku sa predsa len dockame). Na druhej strane postavy su mi ovela sympatickejsie (bavilo ma sledovat ako dopadnu), su proste lepsie napisane a tym padom davaju vacsiu prilezitost vyniknut hercom ( z Luka Gossa sa pomaly stava nova hviezda beckovych akcniakov, Danny Trejo skvele funguje aj v kladnej ulohe, Ving Rhames zabavne prehrava, len ten Sean Bean je uplne mimo), dialogy su priemerne (co je velky pokrok, kedze mi uz netrhaju zily ako v jednotke) a sposob akym sa tvorcom podarilo dejovo nadviazat (kedze ide o prequel, tak vlastne predísť) na prvy diel je dostatocne vydareny. Celkovo sa jedna o film, ktory je vdaka svojim technickym chybam natolko mizerny az je zabavny a po pribehovej stranke sa jedna o pútavé rozsirenie zapletky prveho dielu. 5/10. ()

JohnCZ

S původním filmem nesrovnatelné a to hlavně proto, že to je direct-to-video béčko. Jenže je to velice solidní béčko fungující jako prequel k původnímu filmu. Vrací se i několik původních herců, noví záporáci jsou fajn (Lauren Cohan yeah) a příběh není ani zdaleka tak špatný, jak by člověk čekal. Prostě klasické levné pokračování, které však jako mnoho jiných výrazněji nezklame. ()

korbitch22

Samozřejmě ve všech ohledech slabší než jednička, menší rozpočet, horší kamera, mizernej střih, horší herecké výkony, slabá výprava.....přesto pořád ultimátně zábavné béčko, které i přes všechny typické neduhy levnějšího pokračování kino hitu určeného pouze pro dvd, dokáže pekelně pobavit a Luke Goss je nekorunovaným králem všech DVD pecek poslední dekády, jeho charisma s přehledem dosahuje hereckých kvalit jeho slavnějšího kolegy Stathama.Celý film je to rozpačité, Reiné docela špatně vypráví píběh a nedaří se mu diváka příliš strhnout, nedá divákovi pocit vžít se do děje, jelikož neukáže výrobu aut, jejich technickou výbavu a přípravu k závodu a pouze přes kopírák Hollywoodu tlačí jednu akční sekvenci za druhou a snaží se vyprávět něco jako "příběh".Ono to je úplně s přehledem na 3* a ani ťuk víc, jenže ten kuliferda udělal něco, co se poslední roky filmařům nedaří a to je parááádní konec, kterému sem jásotem zatleskal.To mělo koule tvl a parádní šmrnc, ono dokázat u dvd béčka udělat konec tak, aby vás nalákal na další díl je prostě svým způsobem umění a ano, já se už nemůžu dočkat třetího dílu! Viva Frankenstein! 69%. ()

• Keď hlavná postava uteká z banky a cúva s autom, je vidieť, ako stočí volant prudko doprava. V nasledujúcom zábere však auto zadriftuje doľava. (Johnny.ARN)
  • Při odjezdu z banky se lupiči dostanou skrze venkovní dveře. Při otočce auta je vidět, jak v těchto původně prázdných dveřích stojí lidé a sledují natáčení. (ČSFD)
  • 14K je pri súboji s Xanderom zasiahnutý sekerou do chrbta. V ďalšom zábere, keď lezie na vrak autobusu, je však jeho tielko celé a bez krvi. Až ďalší strih ukáže zranenie v celej kráse. (BlackTom)

Marveláčtí Inhumans mají režiséra

Marveláčtí Inhumans mají režiséra

23.01.2017

Studio 20th Century Fox se práv na X-Meny jen tak nevzdá, takže je Marvel pomalu začal nahrazovat Inhumans. Rasa superlidí, kteří vznikli při experimentech mimozemské rasy Kree, se objevila už v… (viac)