Bývalý agent CIA Bryan Mills (Liam Neeson) pred dvoma rokmi v Paríži nemilosrdne pozabíjal gang obchodníkov s bielym mäsom, aby zachránil život svojej unesenej dcéry. Otec jedného z únoscov mu prisahal pomstu. Bryan sa zatiaľ úspešne vracia do života svojej exmanželky Lenore (Famke Janssen) a dcéry Kim (Maggie Grace). Ponúkne im, že s ním môžu odcestovať do Istanbulu, kde má trojdňovú prácu a potom si môžu urobiť peknú dovolenku. Netuší však, že má v pätách albánsku mafiu. Pokojná dovolenka netrvá dlho a Lenore je priamo pred zrakmi Bryana unesená. Kim sa snaží pred prenasledovateľmi uniknúť. Bryan pochopí, že vyjednávanie s únoscami nemá nádej na úspech. Pre Bryana sa začínajú neúprosné preteky s časom. Musí využiť všetky svoje znalosti a schopnosti, aby ochránil svoju rodinu. (TV Markíza)

Bobyatopici

Ne, ne a do třetice NE ! Takhle by nemělo vypadat pokračování čehokoliv kvalitního. Jednička mě nadchnula jednoduchostí, plynulostí, nulovým prázdným místem, originalitou, měla šmrnc. Zde mě všechno zklamalo. Hlavní postava se ze svižného, obratného chlapíka změnila v pomalého a nudného staříka. Dcera se znenadání stala téměř superhrdinkou. Neustále se opakující motiv dokolečka (unesu - zachráním - jsem unesen - zachráněn - unesena ... bla bla bla). Nuda. Tady se změna režiséra prostě krutě vymstila. Pouze za 3 hvězdy. Pokud si nechcete zkazit dojem z jedničky, doporučuju nekoukat, o nic nepřijdete. ()

aa12

Nedalo se čekat že dvojka předčí jedničku a to se ani nestalo. Celý film se nese v duchu 96 hodin což je vidět na akci, ale jednička byla daleko přímočařejší a opravdovější. Kdežto tento film se rozbil do jakých si částí, ze kterých jako celek vyšel průměrný akční film ()

BuchtiCZ

Nastavovaná kaše s průměrnou akcí a naprosto otřesnými "rodinnými" scénkami. To co předvádí Liam a Famke v momentech sbližujícího se páru po rozvodu je sračka hodná rodinného seriálu domácí provenience. ()

RAFT

Pokračování dopadlo jak už se říká velmi špatně .Po skvělém svižném prvním díle ,nám naservírovali pokračování.A jak už se říká ,tak některé scény dobré ,další dosti nudné ,škoda ,že to nenatočily v duchu jedničky ,něco vtemhle tom stylu.3díl už pomalu ,klepe na dvěře ,jenom mám dost velké obavy ,že to režisér ,zase stejně posere ,jak už to posral v tomto dílu.60% ()

KVBahnhof

Když už má akční film z rici tažený scénář, jako Taken 2, tak alespoň očekává, že akční scény budou za něco stát. Bohužel jsou téže příšerné, takže výsledek nemůže být jiný než hovadina, kde si nevzpomenete ani na jednu scénu. Takhle propastný rozdíl mezi prvním a druhým dílem jsem snad nikdy neviděl. ()

pushover

Dědek likviduje bez většího odporu albánce v ulicích Istanbulu na pozadí rodinného filmu. Proč proboha dělají ještě trojku, navíc se stejným režisérem?! ()

joelly01

Jednicka byla opravdu prijemna, procez kdyz Klenot oznamil ze se v nedeli vecer budem koukat na dvojku, nerekla jsem ani popel. Hned ze zacatku me znechutil ten strasny, neprirozeny, trapny a papirem sustici osli mustek, ktery nam vysvetlil proc bude cela family v Turecku. A pak uz to vsechno bylo jen horsi a blbejsi. Kdyz jsem po pul hodine filmu uz asi po desate rekla "no to je ale pekna blbost", tak uz zacinala v Klenotovi vrit krev a odkazal me na hodnotnou literaturu nebo candy crush. Jako sympatickou hodnotim delku filmu. 77 minut a pan Lajem ode me maji jednu hvezdu. Jinak za timhle nekompromisne splachuji a zaklapavam dekl. Z tohodle repete opravdu nekouka. ()

Knor

Ty 3 hvězdy co dávám posílám na účet jen Neesonovi. Je vidět, že se s touto rolí vžil a fakt mu to sedí. Bohužel se pouze na tomhle film postavit nedá. Druhý díl není špatnej, ale nepřinesl nic novýho. Podle názvu ODPLATA jsem čekal, že mstící se pozůstali budou větší drsňáci a že Liam s nimi bude mít nějakou práci, ale kdepak, vystřílet tuhle bandu dalo mnohem míň práce než v prvním díle a to je dle mýho chyba. Takže celkově je to solidní akční průměr v čele s nekompromisním Neesonem, kterej tenhle film zachránil i se svou rodinou. Jo a P.S. : Ten kdo stříhal by se měl stydět, takhle zmršený bojový scény jsem už dlouho neviděl. ()

rezzzy

Ale notak. Koukla jsem nejdřív na to jedno a dvouhvězdičkové hodnocení a čekala jsem fakt průser. Jenže ono to tak špatné vůbec nebylo. Na první díl to sice má daleko, ale ohodnotit ten film jednou hvězdou mi po jeho shlédnutí přijde jako nepřiměřený trest. Přestože mi brada nepadala, můžu s určitostí říct, že jsem se bavila. Jen to určování polohy počtem sekund a variabilitou zvuků jsouc s kuklou na hlavě unášen autem bylo fakt wtf. A ještě více WTF bylo, že si to pamatoval. A úplně nejvíc WTF, že to pak dle toho našel :-D Tohle prostě néééé.... Ale jinak dobrý :-) ()

eagles22

Tomuhle nemůžu dát víc jak jednu *. Říkám si, že jsem na tenhle film možná až příliš přísnej, ale jednoduše je to i z rozčarovaní a naštvání. Tak moc jsem se těšil na pokračování perfektního prvního dílu, že nedokážu pochopit ten hrozivý propad kvality. Tohle je děs! ()

himor

Kdepak soudruzi z NDR udělali chybu? Pamätná hláška, ktorá ma vždy napadne pri nie celkom podarenom filme. Nieje to jednotka to je jasné, ale ajtak Mills mastí protivníkov ako žito a o to v akčnom filme ide, nie? Nejaká zápletka tam je, ale to je fuk, ajtak všetkých dobehne a predbehne šialený bývalý agent. Toto dielo mohlo byť ďaľším skvelým pokračovaním skvelej jednotky, bohužiaľ minulo. 60% ()

Shitonit

Hela, já ho mám kluka rád, a i ten děj je tak nekompromisně narvanej, že i když chápu že to tady mnoho lidí hodnotí podstatně hůř, já nemohu jinak než pět hvězd. Je to prostě masakr, a já to cítím tak nějak malinko mimo žánry. Je to svý. ()

papadoce

Bryan prišiel a vyzabíjal aj zbytok Albánska. Urobil to opäť efektne a veľmi dobre, len ten scenár málinko pokrivkával a to sa mu stalo osudným. Inak to nie je vôbec márny filmík, no latka bola nasadená privysoko a Oli Megatron je až príliš slabý režisér, no a proste to nedal. Pravda, v tej dobe ešte nikto netušil aký prúser bude trojka. Heh. ()

ardno5

Jedničku jsem maličko přirovnával k agentovi bez minulosti. Bohužel dvojku už s pokračování Bourna nemohu srovnat.. Dávám 60% ()

vox_populi

vydarené pokračovanie deratizácie albánskej mafie...v podstate všetko funguje tak, ako v prvom diely, film má akurátnu stopáž, je správne akčný, nenudí rozvíjaním citových vzťahov, ale ide priamo na vec, ako sa na správny "kčňák" sluší a patrí...medzi 3-4 hviezdičkami, ale za ďalšie zredukovanie stavu albánskej mafie sa prikláňam k 4* ()

V1ctor_

Scénáristé a Režiséři si podali ruce a řekli si, že nic nebudou rozdávat nadarmo a z chudáka Liama Neesona smluvně vysosají vše co v něm ještě zbylo, na oplátku z něho udělají nového rekordmana v počtu ztvárněných filmů samozřejmě hned po Nicolasi Cagovi ten ale kývá na všechny nabízející se nabídky a do svého kinematografického portfólia si přidává dokonce i reklamu na cereálie, ne že se by se v nějaké objevil, ale myslím si, že je tomu tak, tudíž se vykašlali na prémie a "přebytečný" rozpočet ještě využili na další bezvýsledně sofistikovaný celovečerák, který však postrádá vše co jedničku ještě drželo na břehu před stonáním ve vodě, po dlouhém váhání jsem tomu nakonec dal šanci a na tenhle vypražený akčňák se podíval, bohužel se mé nejhorší věštby a předtuchy vyplnily, na trojku už se vám nepodívám, akční scénky s vysokým kill-streakem zabitých příslušníků albánského gangu už zde nenajdete, celé to postrádá logiky a po celou dobu filmu vás budou doprovázet zbytečné "moresy" pubertální, přerostlé dcerušky a její matky, která z toho zase paranoidně zešílí a to i přesto, že se nachází v nesnázích ona. Jak jsem již zmínil, popravdě mě to ani nezklamalo, přeci jen pokračování něčeho co již skončilo nikdy není lepší, ale tohle mě vysušilo jako rozinku na vánočce ()

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

26.06.2013

Tohle bude především o číslech, jak už to u sequelů úspěšných filmů bývá. Liam Neeson se původně už nechtěl vrátit jako nelítostný agent přinucený zabíjet Bryan Mills. Říkal něco ve smyslu: „Nemůžete… (viac)

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Navzdory sténání o upadajícím zájmu diváků a poloprázdných kinosálech mají producenti v zámoří za sebou vynikající rok. V USA zaznamenali nárůst tržeb z kin o 5,6 % ve srovnání s rokem 2011, a to… (viac)

Kevin Costner má tři dny na zabití

Kevin Costner má tři dny na zabití

16.12.2012

O tomhle projektu už jsme psali, ale postupně nabírá obsazení a přesnější tvary. Nejdřív fakta: půjde o další produkci EuropaCorp., tedy společnosti Luca Bessona. Ten jako obvykle poskytl námět a… (viac)

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (viac)