Hoci má radový robotník Douglas Quaid (Colin Farrell) doma prekrásnu manželku Lori (Kate Beckinsale), ktorú veľmi ľúbi, zdá sa mu menší myšlienkový výlet so spoločnosťou Rekall ako ideálna dovolenka od frustrujúceho denného stereotypu – a skutočné spomienky na život superšpióna by mohli byť presne tým, čo potrebuje! Lenže keď sa počas údajne úplne bezrizikovej, ba až rutinnej procedúry implantovania spomienok niečo fatálne zvrtne, stane sa z Douga zrazu číslo jeden na zozname hľadaných osôb! Našťastie na úteku pred políciou, na slovo poslúchajúcej kancelára Cohaagena (Bryan Cranston), hlavu slobodného sveta, nájde spojenca v rebelke Meline (Jessica Biel), ktorá mu môže pomôcť nájsť vodcu ilegálneho odboja a zastaviť Cohaagena. Línia medzi fantáziou a skutočnosťou čoraz viac splýva a osud Dougovho sveta je stále neistejší – a uprostred všetkého tohto chaosu ho čaká poznanie, kým skutočne je, koho naozaj miluje a aké je jeho pravé poslanie! (TV Markíza)

Mikino00

Čekal jsem, že to bude špatné, ale až tak to teda ne. Hlavně scénaristicky to hodně pokulhává, herecké obsazení je naprosto vedle, holt to není Arnold a Sharon, a současná herecká sestava je absolutně nevýrazná. Myslím, že až po zhlednutí tohoto filmu skutečně doceníte předchozí verzi, který byla zábavná, divácky zajímavější a dějově propracovanější. ()

LuckyStar

Špinavé Minority Report a velké překvapení. Celá premisa filmu sice nefunguje (od začátku se nemůžete zbavit pocitu, že hlavní hrdina skutečně prožívá jen vložené vzpomínky ze zábavní společnosti), ale nakonec to nevadí a film docela hezky odcípá až do svého úplného konce (který se pak bohužel taky moc nepovede). No, každopádně to vypadá hezky, nenudí to a dá se to i poslouchat - takže proč ne. Za čtyři! ()

ApsidalTill

Trrrrrrrrrrrrrrrr... Bum... Trrrrrrrrrrrrrrrrr... Bum... Trrrrrrrrrrrrrrrr... Bum... Trrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Trrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Tr Trrrrrrrrrrrrrrrrr Bum... Trrrrrrrrrrrrrrrr... Bum... Trrrrrrrrrrrrrrrr ()

mazadlo

Očekávání nenaplněno. Žádný velký šok se nekoná. Od původního Recallu jdeme úplně jiným směrem a Philip K. Dick stále není naplněn. Nicméně tu je něco a tam zas něco že? Zatímco původní Schwarzenegrovka je spíše akční lupus, zde se tvůrci snaží předložit trochu více sci-fi krve. I tak je to ale hoňka na dlouhou trať plná klišovitých zmatených akcí, které neposouvají příběh nikam jinam. Z lásky k Farellovi i k jeho krásnému hereckému výstupu dávám tři hvězdy. To ostatní bohužel nebylo nic velkolepého. Další hodnocení si zaslouží efekty...přeci jen ty pohyby kamery asi jen tak nezapomenu. ()

Baštipán

Moc, moc, moc akce. Vypadá to na klidnou scénu a najednou už to zase řežou. Občas nějaký ten wtf moment... Ale moje slabost pro post apokalyptické sci-fi s herci jako Kate Beckinsale, Jessica Biel a Colin Farrell tenhle film výtahla na solidních 80%. ()

Zombi

Solidně natočené akční scifi s dobrými triky, herci i akčními scénami, přesto se člověk neubrání pocitu zbytečného filmu a trochu zmatlaného scénáře. Tvůrci si nápady vypůjčovali kde se dalo a uvařili z toho takový deja vu guláš, některé scény připomenou Minority Report, některé Já robot atd. Potěšila nezničitelná Beckinsale, které jsem ty schoponosti, bojový umění a zarputilý výraz i docela věřil. Nevyužítý byl naopak Nighy, který si moc nezahrál. Slušné 3 hvězdy. ()

Imrwere

Colin Farrell opět ukázal své kvality, co se herectví týče, Kate Beckinsale krom nich ukázala i kvality jiné. Ikdyž se to příliž nepodobalo originálnímu Recallu s Arniem, stále je to svým způsobem podle mě dosti kvalitní snímek. Herecké výkony skvělé, obsazení více než sympatické, efekty také dobré. Co víc si v dnešní době při narocích na kvalitní film přát? 80%. ()

mosnak

Úplně čistej a jednoduchej průměrovej film. Obě herečky tomuto filmu přidaly na kráse,ale Colin mi v té roli nesedí. 50% (čistejší padesátku jsem snad v životě nedal) ()

Prehry

Takhle ne, přátelé .. Tohle se opravdu nepovedlo.. V ukázkách to vypadalo jako dobře zpracovaný zajímavý námět, ale ve skutečnosti je to dvouhodinový akční film o ničem.. Ani C.Farrell tomu nepomohl .. ()

Phorbo

Docela by mě zajímalo jak by to vypadalo s Ethanem v hlavní roli a místo jeho hlavy nad piánem by se objevil Colin. Celá idea filmu je uvěřitelnější než původní kousek s Arnoldem. Hezká návnada na plnoštíhlou ženskou ve žlutém kabátě, ale už na první pohled s nedostačující výškou ale s hrozně povědomou podobou na původní Arnoldův převlek. Zajímavé. Vychytávky hezčí, odvážnější. Reálnější prostředí, vymyšlený docela do podrobna a na každé maličkosti je vidět, že dává smysl. Přesto je snímek trošku místy nudný. Ne že by to byl nějaký problém, ale u takového trháku, kor u remakeu je to škoda, že to dopadlo takhle. Dá se na to dívat s pěkným uspokojením na duši, ale mě to moc nebralo teda. Klasický přehled nejlepších scének v traileru tvoří pár minut pro skvělý film ale ve skutečnosti to tak nakonec není... Wisemanovi se to asi povedlo dle jeho předpokladů tak jako chtěl, ale já z toho nadšený nejsem ani zdaleka. čekal jsem o dost víc ()

aLPaC

Horší než původní, což se dalo čekat. Také jsem ale čekal, že i přesto mě to bude bavit, což zhruba do poloviny také platilo, pak se to ale nějak zvrtlo a zbytek byl takovej chaotickej a vlastně nijakej. Horší 3. ()

MkSallam

Zbytečný film, dobrý jen jako VFX demo těch trikařů co na něm pracovali. Největším failem jsou identické twisty jako v originálu (kde komplikovaná zápletka měla svůj smysl), přičemž tady jejich použití a zápletka VŮBEC nedávají smysl. A sexy terminátoří Kate to nemá jak zachránit. Má proti sobě příšerného střihače a záplavu očivypalujících lens flarů. ()

zelvicka.

S původním Arnieho filmem má společný snad jen jméno hlavního hrdiny a trojceckatou ženskou, která je tentokrát víc hezká než zrůdička. Jason Bourne v prostředí Blade Runnerovy budoucnosti - čekal jsem odkud vyleze ten sprostej maďar. Jinak poslední dobou standartní klišé agenta tak tajného, že to sám neví. Průměrný béčko, což je pro mě trochu zklamání, těšil jsem se, že bude Colin trochu zářit. Kate Beckinsale ovšem výborná potvora, takže ty tři hvězdičky - proč ne? ()

Milky.

Si nemůžu pomoct, ale ten film mi přišel jako hrozná sračka. Dobře se na to dívalo (víceméně) ale to je tak všechno. Jeho "manželka" mi lezla krkem už během prvních pár minut, recyklace věcí z původního Recallu taky za moc nestála a logiku tenhle film nepotkal ani na seznamce. Vzdálená budoucnost...bojoví policejní roboti (kteří střílejí asi tak přesně jako sousedovic jarda s prakem), kdoví jaká futuristická technika...ALE: potřebujeme cestovat na druhou stranu planety. Můžeme cestovat letecky nebo po oběžné dráze, víceménně bez komplikací. Ale ne, radši vykopeme neskutečně dlouhý výtah skrz celou planetu kolem jádra. Samozřejmě, lepší řešení tady nebylo. tak to dopadá když má někdo místo mozku kozí bobky a chce vydělat peníze recyklováním starých filmů. Zbytečný film, v nápadech laciný, vykrádající co se dalo, předvídatelný a hloupý. ()

ac3r

Ano na původní TR to samozřejmě nemá, i když pochybuji, že ať by to bylo natočeno jakkoliv vůbec by někdy mělo. Ale i tak je to velice zdařilý nadprůměrný akční film navíc doplněn o dvě krásný samičky Jessicu s Kate (což u původního filmu byla asi jediná slabina v podání Rachel Ticotin, pomineme-li menší roli Stone), takže člověk nemůže jít níž jak čtyři :-) ()

Jaro_slav

Nesmírně urážlivej scénář – nevhodnej pro kohokoliv s mozkem. Přitom tam maj věci někdy tak cool design (dálníky!), ale celej ten nápad s průletem skrz Zem musel vzniknout na faaakt hustym matroši. A ten, kdo to zaplatil, musel bejt na ještě horšim matroši – a nebo nevěděl, za co platí. Takže tak jedenapůl rudý. ()

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

06.01.2014

Paul Verhoeven dal světu trojici výjimečných akčňáků – Total Recall, RoboCopa a Hvězdnou pěchotu -, které díky kombinaci satirického nadhledu a brutální akce těžko někdy upadnou v zapomnění. Bohužel… (viac)

Wiseman upřednostnil Ospalou díru před Mumií

Wiseman upřednostnil Ospalou díru před Mumií

05.08.2013

Už asi víte, že Mumie se dočká dalšího remaku. Tento se bude odehrávat v současnosti, bude o něco temnější a strašidelnější, scénář napsal Jon Spaihts a produkovat hodlá duo Orci / Kurtzman.… (viac)

Režisér Total Recallu zprzní i Mumii

Režisér Total Recallu zprzní i Mumii

26.09.2012

Už od začátku to neznělo jako dobrý nápad, přestože za ním stála úspěšná scenáristicko-producentská dvojice Alex Kurtzman a Roberto Orci (M.I:III, Star Trek). Studio Universal se rozhodlo… (viac)

The Wolverine – prokletý projekt?

The Wolverine – prokletý projekt?

05.09.2011

Už ten příběh znáte. Katastrofa v Japonsku, odstoupení Darrena Aronofského, přesun natáčení na podzim. Teď se situace opakuje. Když už se myslelo, že pokračování X-Men Origins: Wolverine, inspirované… (viac)