Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

brasek

Priemerný zombie seriál občas s lepšími a občas s horšími sekciami v jednotlivých častiach. Za zmienku stoja niektoré geniálne masky zombie, atmosféra smrti, posiate pláne mŕtvol a roje múch... Dej sa mi zdá slabý a bez potrebného nápadu. ()

Hrus

Pořádnej žánrovej nářez. Výprava,masky,triky (na TV seriál) vynikající, herci tu sedí. Objevují se tu žánrová klišé, ale upřímně, já na ně přímo čekám a těším se až přijdou. Já chci pořádnej zombie seriál s pořádnou atmosférou, klišé mi nevadí pokud nejsou krkolomně roubovaná. Doufám, že seriál nebude příliš roztahanej a že ho v druhíé sezóně (smysluplně) ukončí. Nechci, aby vyzněl do ztracena jako některé jiné Áčkové seriály, které se úplně utopily v dementním scénáři pozdějších sérií (Heroes). 1. série 90% ()

Steam

Prvé dve časti sú super, ale potom to ide z kopca. Mizne hororové napätie a začína to byť hodinová strata času. Vyvrcholením zlého orgazmu je posledná časť ktorú hodnotím ako najhoršiu zo všetkých(1*) ()

Gormie

Vždycky jsem si říkal, proč někdo neudělá Zombie seriál. Ale tohle je vážně zklamání. Nekonečné šťourání v emocích postav, patetické rádobydojemné scény a navrch kupa nesmyslů a nelogičností. Příklad za všechny: Hned z kraje se postavy baví o tom, že musí být potichu, aby je zombies nevypátraly. Načež hlavní hrdina přijede k opuštěnému stavení a začne řvát jak na lesy: "Haló, je tu někdo?" Nebo: parta lidí po zombie apokalypse bydlí V LESE VE STANECH a pak se diví, když přijdou na návštěvu zombíci a půlku jich zakousnou. Jako parodie by to bylo fajn. Bohužel je to myšleno vážně. ()

popo666

Zombie serial bez zombikov, ale s "walkermi"? Beriem, paci sa mi to, spracovanie podarene, i ked tu sa asi nejakym tym predvidatelnym scenam neda vyhnut. ()

Scenixia

Pro seriály vášeň nemám a seriály nemusím. U Walking Dead mi ale bylo sympatické, že má jen 6 dílů. Proč ne? Říkám si. A byla jsem mile překvapena. Hodně dobře udělané zombie, originální scény... Kdyby to někdo sestříhal do 1 Zombie filmu, byla by to perla! 4 hvězdy za seriál je max. Byla to pěkná a chvílemi dost napínavá podívaná. ()

redalert21

Po 1 sérii 70% má to na víc, rodinná dramata do toho nepatří, uvidíme co začátek druhé série, jinak konec! EDIT: Tak ve druhé sérii zvedám, moc se toho nezměnilo, ale i tak mě to mnohem víc baví a nutí dívat na další a další díl ()

Ricko

Tak tohle mě dostalo! Konečně zase seriál, který Vás přišpedlí k televizi a u kterýho se těšíte na další díl. Jako se mi to stalo u ''24'' a u ''Lost'' ... je jen škoda, že bylo v první sérii jen 6 dílů... no možná to škoda neni aspon se to tak nenatahuje :) no už se těšim na 2. sérii!!! ()

WoodoX

Má to skrytý a divný potenciál. Svojim konceptom mi to pripomenulo troška seriál Firefly (dosť sa kladie dôraz na postavy a na vykreslenie ich povahových čŕt a ich jednoznačné oddelenie), i keď s tým si to zrovnávať nedovolím. No beztak, zombíci sú parádni, atmosféra drží až do konca, diely sú celkom pekne prepojené, aj keď zatiaľ stále neviem, čo sa stalo s Merleom. - 1. séria ()

benqsiemens

Tak všechny díly první série jsem zhlédnul bez přestávky, co k tomu dodat? Asi že je to parádní zombie akce, kde se to rozhodně nepřehání s nějakejma kentus scénama, i když sem tam se nějaká vyskytne..... Rozhodně to není nějaká prvoplánová lekačka, bát se tady asi nikdo nebude, zde jde podle mě hlavně o tu totál depres atmosféru, kde není nic jistý, vše je šedý a pohled na svět úplně převrácený. Zajímavé. ()

Roxeet

Další z krátké řady dobře natočených seriálů. Comics jsem četl a musím říct, že seriál se docela dobře drží předlohy, samozřejmě, až na pár výjimek. Podobně jako u comicsu, ani u seriály jsem se kdovíjak nenudil, tvůrci se navíc předlohy nedrží jen příběhově, ale i vzhledu zombíků a prostředí jako takového, za což je palec nahoru :) Má to svou atmosféru, těším se na další řadu ()

paddy35

První série je výborně rozjetá, ale ta druhá je tak zkoněná, až to bolí. Od akce se seriál přesunul k nekonečnému tlachání až mám pocit, že sleduju nějakou telenovelu. Nicméně třetí série všechno zachránila a vyvážila misky vah tak, aby akce i dialogů bylo vyrovnaně, čímž mě opět přitáhla zpět k obrazovce. Čtvrtá série mě naprosto připoutala k obrazovce a co se týče páté, místy mi přišla naprosto skvělá, avšak pár dílů bylo naprosto šedivých a nevýrazných, místy mi přišlo, jako by se děj trochu opakoval. Avšak vyvrcholení série mě opět přesvědčilo, že tenhle seriál je naprostá špička! Pátá série trocu utahaná, ale přesto nesmírně poutavá. Šestá začíná ve velkém stylu a týden, co týden se těším na další díl! ()

ZeeZee

Tento seriál sa stal mojou srdcovkou až tak, že každý týždeň netrpezlivo čakám na nový diel z druhej série:) Najlepší seriál momentálne.. ()

HennessyVSOP

Velmi pěkné vizuálně, více než slušné herecky a originální tematicky. A teď jde o to, jak se vám bude zamlouvat děj. Pilot je mistrovský, ostatní díly už jsou o třídu jinde, nicméně na seriál se pořád jedná o první ligu. Perfektní vizuální efekty zombie, krásné barevné filtry a citlivá práce s komixovou předlohou. 1. řada: První řada je skvost, něco co v zombie žánru dlouho nebylo, naož na pokračování. Děj se sice trochu zbrzdí v polovině série, ale vzhledem k jejímu krátkému rozsahu (6. dílů) je to jedno. Postavy umírají a akce houstne. ***** 2. řada Od začátku jednoznačně slabší tempo. Jediné pozitivum je Daryl, který nádherně vykrystalizoval do nejlepší postavy seriálu, tkerá navíc nebyla ani v předloze. První půlka série je opravdu slabá, od pauzy se zase začne trochu akčněji. Závěr je výborný, díky němu si druhá řada zaslouží **** 3. řada: Ze začátku výborné, pak přišla pauza a po ní katastrofa. Posledních několik dílů je vysloveně hluchých :( ()

nightstalker

Pilot má trochu slabší start, ale postupem času, kdy se divák postupně seznamuje se skupinou přeživších seriál dostává potřebný šmrnc. Má hlavně tu výhodu, že skoro každý díl je zakončený nějakým otevřeným koncem, aby měl divák větší nutkání shlédnout další díl. Zamrzí i absence blockbusteru na konci 1. serie. Po třetí sérii musím ubrat jednu hvězdu, protože byla pro mě hodně slabá oproti předchozím. ()

tatka

Zvučné meno režiséra, slušný vysielací čas na Nemcoch, a výborný prvý diel ma navnadili. Ale prišli diely ďalšie, a zistila som, že ktosi sa pomýlil - nie je to horor, ani thriller, a už vôbec nie dráma. Je to obyčajný, priemerný americký rodinný film, zľahka šmrncnutý polomŕtvymi obžieračmi. Keď scenárista nevie, ako ďalej, alebo keď začína byť nuda, príhodne sa zjavia.. Potom sa trochu odstreľujú hlavy, ohrýzajú ruky, vyťahujú črevá......aby sa za chvíľu pokračovalo v kecaní, diskutovaní, debatovaní, riešení....Akcie a zombíkov je poskromne, žeby úsporné opatrenia? Zato vaty na vyplnenie je prebytok. Tento seriál potreboval dobrého, nekompromisného strihača ako soľ. Ale zas by to nebol seriál, hehe. Slabé, veľmi slabé tri hviezdy. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021