Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

kailik

Podotykam, ze hodnotim po druhem dilu. Prvni dil byl naprosto uzasny, cela ta atmosfera se dala krajet a strasne jsem se vzil do postavy a rikal si, jak bych se asi zachoval ja. V prvnim dile se ovsem neobjevovalo az tolik dialogu, coz myslim, ze bude u tohodhle serialu jedina vec co se da vytknout. V druhem dile se uz zaclo poradne mluvit a to se mi prestalo libit, v par vecech se urcite neshoduju s jejich cinama a nektery veci mi prisly proste nelogicky.Jinak celkem prijemne obsazeni, i kdyz uvidime dal, jak to herci zvladnou. Kazdopadne co se tyce atmosfery a napeti, tak tem se neda vytknout zhola nic, kam se hrabe nejakej Resident Evil. Urcite budu rad pokracovat ve sledovani a jsem celkem zvedav jak se to vyvrbi. Uz oficialne ohlasili druhou radu kvuli vysoke sledovanosti, tak se mame na co tesit. ()

HuanCraven

Jsem velkým fandou zombie filmů, ale je pravda, že většinou bývají "na jedno brdo" (nemůžu ale zapomenout na remake Úsvitu mrtvých, který byl podle mě jedinečný). Ovšem Walking Dead je jiný... zombie jsou spíše podkres a zásadní jsou lidé (stejně jako v ÚM). Někoho nemůžete vystát, někoho máte rádi, ale důležité je, že k nim máte city a čekáte, co se s nimi stane dále. Navíc řešení nestandardních situací je v seriálu na denním pořádku. Pět* nemůžu dát, protože občas postavy trochu moc řeší, až seriál přestane držet v křesle, ale není to moc často a ještě si počkám, jak se to rozjede. Hodnoceno po 3 dílech. *Po třetím díle druhé série (prvou jsem si pustil ještě jednou) musím přidat hvězdu. Každý díl je svým způsobem jedinečný. Je pravda, že občas je motivace postav poněkud podivná a některé postavy vyloženě nesnáším. Ale příběhy, ač jsou patetické, tak jsou mi nějak hrozně blízké. Doplnil bych, že seriál mi přijde lepší než komix!! ()

PanPes

Komixová verze se ke mě dostala už před nějakým časem , takže když sem narazil na to , že něco takového existuje byl sem nadšený. Po shlédnutí prvního a druhého dílu nadšení k mému překvapení neopadlo a já tak můžu s čistým svědomím říct - je to paráda 8-) Seriál se zombie tématikou je přesně to co mi chybělo , takže si libuju.. :)) ()

Vakomlok

Totální edit mého předešlého nadšeného hodnocení po první sérii. Druhá série mě bohužel fatálně zklamala a to, co jsem v sérii první nazýval atmosférou a psychologií postav, bych teď pojmenoval spíš jako zbytečné natahování a příliš mnoho vaty, kdy se nic moc neděje, a prázdné tlachání. Masky, kamera, akční scény skvělé, ale atmosféra bohužel značně kolísá, stejně jako počet opravdu dobrých dílů. Nehledě na to, že se pořád objevuje zástup víc a víc otravnějších vedlejších postav. Škoda, ale s WD po prvním dílu 4. série prozatím aktivně končím a budu je sledovat spíše náhodně... ()

Platom

Walking Dead aneb Ztraceni na Zombie způsob... Tento seriál v sobě neskrývá velkou dávku originality, co také čekat o dalším projektu na téma "oživlé mrtvoly", ale z průměru ho vytahují nečekaně brutální scény, na seriál dosti slušné zpracování efektů, příjemné herecké obsazení - zvláště pak hlavního hrdiny a celková atmosféra. Ovšem! Musí se něco dít, což je asi hlavní kámen úrazu tohoto dílka. Úvodní díl je perfektní, ale později se začíná klást větší důraz na vztahy, řešení obyčejných problémů ve světě, ve kterém by právě takové problémy byly až na posledním místě, zbytečné dialogy a natahované emocionální scény a otevřené závěry, které slibují, že další díl bude BOMBA, bohužel, jen slibují. Zatím jsem u pátého dílu, tak snad se to zlepší, abych mohl tu jednu * přidat. ()

Saur.us

Dlouho jsem si říkal, že se v současnosti točí seriály snad úplně o všem ale že takový kult jako jsou zombiefilmy svůj seriál ještě nemá. A pak jsem objevil Walking Dead, jako zelený mrak z jaderného výbuchu rozjasnil moji seriálovou oblohu. Mě jako fanouška žánru na jednu stranu potěšil a nadruhou stranu i občas zklamal. Přeci jen seriál to není dokonalý, občas mě štvaly příběhové a logické chyby a příliš se řešily vztahy. O to méně času zbylo na odhalování krás postapokalyptického světa. A že se tvůrcům ty krásy opravdu povedly. Výprava úžasná, mrtvoly kam se podíváš, ať už chodí nebo ne. Seriál samozřejmě nepostrádá ani napětí a pro zombie nutný gore. Serie skončila docela chytlavě, takže se těšim na další serii. ()

KOZEL84

První polovina pilotu byla originální asi jako kdybych ted' přišel na patentový úřad s tím,že sem zrovna vynalezl kolo.Ono v celém seriálu není originálního vůbec nic (Murphyho (sice výborná) The Surface Of The Sun,už zase?To už si děláte prdel ne?!).Druhý díl byl asi vrcholem a u pátého sem trpěl jak zvíře.Ona je jedna věc sentiment,ale druhá je kurevsky moc sentimentu (prakticky celý díl a táhne se to vlastně celým seriálem).To bylo k nevydržení a poslední díl sem koukal jen proto,že byl poslední.Nejlepší postava je asi Daryl,protože kdyby na to přišlo,věřím,že by mu nedělalo problém všechny bez zbytečných keců postřílet.A kdo by se mu divil,když všechny postavy mají charisma homelessáků.Kdo má tohle rád,tak se mu to stejně líbit bude a já dávám lepší 3,protože doufám,že to jak vyházel Darabont většinu týmu by snad mohlo pomoct a nejspíš další sérii minimálně zkusím.Doufám,že tam nechal aspon' Méd'u,páč jeho hudba pomáhala (až na to půjčení si). ()

Gastovski

Po prvních dvou epizodách to vypadalo na velice zajímavý počin se slušnou výpravou, námětem i herci. Ale! Od třetí epizody až do konce je kvalita už jen a jen klesající. Akci a napětí vystřídá únavné tlachání, jeden díl je dokonce věnován jen truchlením nad mrtvými. Celkově vzato tedy převažuje zklamání. Doufám jen, že to druhá řada napraví. ()

jane1106

Velký potenciál. Jakmile jsou na place živé mrtvoly, mimochodem vyvedené maskéry naprosto úchvatně, divák je upoután. Ale nemohu si pomoct, přežívání ústřední komunity obývající kemp je po scenáristické stránce dost odfláknuté, a co považuji za vůbec nejslabší článek, jsou postavy. Chtělo by to více bilaterálních, zajímavých hrdinů, více Merleů (btw Rooker předvedl snad nejlepší výkon ze všech zúčastněných), Darylů či Shaneů. Laurie Holden je skvělá herečka, snad coby Andrea dostane ve 2. sérii dostatek prostoru. Zároveň ale pochybuji o Andrewu Lincolnovi, nějak se nemůžu rozhodnout, zda je pro hlavní roli dostatečným tahounem, navíc Rick je tak nechutně kladný charakter, až to vzbuzuje úsměv. Ve všem tom zombie marastu bych zkrátka ráda viděla i o něco "špinavější" crew a zápletky. Uvidíme, jak se s tím nová sada pisatelů vypořádá. 1. season: 70% ()

fifi.m

Zombie tématikou jsem byla doposud nedotčená, takže jestli tam byly nějaké klišé, opravdu nepoznám. A i kdyby...myslím, že důležitější je atmosféra, a ta byla skvělá - strašidelná, tíživá, plná beznaděje. K tomu navíc velmi sympatický hlavní hrdina. První řadu jsem viděla během dvou dnů. Teď už se jen těším na druhou sérii. // Edit: Tak už mám za sebou druhou sérii. Pro mě stejně dobrá jako ta první. A že tam bylo míň zombíků a více se tam řešily vztahy? To mi nevadilo, právě naopak. ()

fisus

Že zkouknu všech šest dílů(zatím šest) najednou,jsem opravdu nečekal.Zombie filmy miluju,obzvláště pokud mají aspoň trochu smysl,a to tenhle seriál opravdu má.Je to sice obehrané téma(začátek jak vystřižený z 28 dní poté,únik z obchoďáku ve stylu Úsvitu mrtvých),ale přesto má tahle série co nabídnout a čím překvapit.Jen doufám,že ve stejném duchu bude pokračovat i nadále.Prozatím dávám plné hodnocení 5 hvězd! P.S. Tak trochu aktualizace.Dokoukal jsem 6.sérii a ze svého hodnocení neslevím.Neříkám,že všechny série jsou super.Ale celkově si to z mé strany tenhle seriál zaslouží,abych mu dal plné hodnocení.Nečetl jsem komiks,takže ted jen čekám,co že se to vlastně na konci té 6.série stalo? :-) 2.P.S. Po 8.serii pořád nechám plné hodnocení,i když ..... Ne,nechám pět hvězd a budu si přát,ať už to radši nepokračuje. ()

mul.berry

28 dní poté s Úsvitem mrtvých dohromady. Avšak velice mě baví, jak si vždycky najdou ten nejefektivnější způsob, kterak ty mrtvolky zabít. Btw. Opravdu the best nápad projíždět ulicí plnou zombíků s otevřenými okýnky od auta :) ()

Grizzly

Od comixu (kterej je mimochodem dokonalej) se to od začátku dost odlišuje. První série je dost začátek tak uvidíme kam to bude pokračovat. Každopádně potenciál seriál má a comix je dloooooooouhej. EDIT: Tak při druhé sérii snižuju hodnocení. Od comixu se seriál vzdaluje čím dál víc a sám se neposouvá nikam. Dám tomu ještě šanci, ale nemyslím, že se to zlepší. Škoda. EDIT2: Jdu na 2* a se seriálem končím. Je to nudná natahovaná slátanina. ()

chelsea17

Začátek vypadal velmi slibně a konec to celkem zajímavě ukončil, prozatím. Bohužel se po celou dobu seriálu objevovaly příšerné scény jak někdo sedí, někdo umírá, někdo má chytré řeči ... já tohle uplně nesnášim a věřím, že by to šlo udělat o mnoho líp. Třeba to aspon zkrátit. JInak to celkem šlo, ale nevidim v tom nic převratného. Prostě jsem čekal víc. Každopádně jsem zvědav na 2. sérii. Druhá série to nikam extra neposunula. Takřka celá se odehrála jen na poli u farmy dalších lidí. Na další řadu se podívám, chci znát konec. Proč se to třeba stalo atp. ale jinak to nic extra není. 3. série zatím určitě nejlepší ze všech, snad si to udrží. Občas byla zajímavá, občas nudící k smrti. V tomhle seriálu se to střídá dost často, takže o nějaké změně hodnocení nemůže být řeč. Co se týká 4. série, tak jsem dostal přesně to, co jsem očekával. Uvažuju, že to i přestanu sledovat, jelikož tvůrci to natahují co se dá a to hodně Walking dead škodí. ()

Caaslav

trochu vykrádačka jiných zombie hororů (28 dní poté a úvodní scéna v nemocnici) ale snad si tahle série udrží úroveň úvodních dílů...btw...proč jsou všichni tak blbí a když jsou připoutaní tak si řežou končetiny...to nemají IQ na to aby přeřezali pouta?:-D... ()

monaMis

Prvni serie skvela, o druhe to same bohuzel rict nemuzu. Dily se zbytecne vlecou, v nekterych se ani nic nestane. Prijde mi to, jak kdyby tvurcum dosla pri psani scenare slina a kvantita (pocet dilu) zvitezila nad kvalitou (dej). Treti serie perfektni. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021